LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sportas
Varžėsi gimnastės

2004-06-21 | Kaune surengtame 2-ajame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre “Mis vasara” dalyvavo 48 sportininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Meistrių varžybas laimėjo Rusijos sportininkė Irina Kazakova. Kaunietė D.Liepaitė užėmė 4-ąją vietą. Tarp jaunių nugalėjo V.Selivanova (Latvija), aplenkusi kaunietes K.Žvirblytę ir K.Nauckūnaitę. Jaunučių grupėje geriausiai pasirodė Kauno gimnastė I.Mikuževičiūtė, antrąją vietą užėmė kita kaunietė - E.Šileikytė, trečiąją - D.Kalehašvili iš Latvijos. Vaikų turnyre sėkmė lydėjo maskvietę A.Stepanovą, prizininkėmis taip pat tapo kaunietės K.Romeikaitė ir L.Sakalavičiūtė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gimnastės nenusileido vyresnėms varžovėms

2004-05-18 | Vilniuje vyko Lietuvos meninės gimnastikos asmeninio čempionato ir jaunių grupinių pratimų pirmenybės. Į sostinę vyko ir 4 uostamiesčio komandos. Sėkmingiausiai asmeniniame čempionate pasirodė Valentinos Bagrijevos auklėtinė Gintarė Pčalinaitė, surinkusi 71,4 balo ir užėmusi šeštąją vietą. Agnė Kurmanavičiūtė (64,1 balo) su varžove iš Kauno pasidalino 12-13 vietomis. Kur kas sėkmingiau uostamiesčio sportininkėms sekėsi grupinių pratimų pirmenybėse. "Gintarėlio" komanda - Erika Bendikaitė, Agnė Paulauskaitė, Alina Cvetkova, Žaneta Ežerskaitė, Edita Budvydaitė ir Aliona Kovaliova surinko 33,4 balo ir užėmė trečią vietą. Mergaites treniruoja V. Bagrijeva ir Rasa Vaserienė. Klaipėdos "Barbės" komanda (N. Šerniūtė, J. Valužytė, G. Šlekonytė, I. Barkutė, G. Razgutė) liko devintoje vietoje, "Žavesys" (L. Staniutė, A. Aleksaitė, E. Kiaupaitė, L. Tankevičiūtė, J. Buračionok N. Markova) ir "Žuvėdra" (S. Bardeckaja, D. Zubčiuk, V. Vlasenko, D. Maksimenko, E. Urbonaitė, V. Buzytė) atitinkamai užėmė 12 ir 14 vietas. Pasak trenerės R. Vaserienės, į čempionatą ir pirmenybes nevyko pačios pajėgiausios miesto gimnastės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įveikęs Nemuną pasinėrė į politiką

2004-03-27 | "Bėgti galima kaip robotui, o aš į sportą atėjau su savita filosofija. Bėgimą pasirinkau kaip gyvenimo būdą. Kai prisidėjo plaukimas, dviratis - pasidarė dar įdomiau", - sako buvęs garsus triatlonininkas Vidmantas Urbonas. Paminėjus tokią sporto šaką kaip triatlonas dauguma lietuvių, nuo vaikystės pripratusių, kad krepšinis yra antroji religija, tik gūžteli pečiais. Užsienyje šis ypatingos ištvermės reikalaujantis sportas pritraukia daugybę aistruolių ir entuziastų. Dauguma turbūt jau pamiršo, kad būtent lietuvis Vidmantas Urbonas yra kelis kartus tapęs šios sporto šakos čempionu, pasiekęs ne vieną rekordą ir net perplaukęs Nemuną. Dėl klastingos ligos prieš kelerius metus Urbonas paliko didįjį sportą ir visiškai pakeitęs gyvenimo būdą pasinėrė į trenerio darbą ir politiką. "Iš pradžių tai buvo tik pomėgis. Vėliau, kai pradėjau dalyvauti pasaulio čempionatuose, pelnyti pirmąsias pergales, sportas tapo profesija. Tačiau visą laiką tai buvo ir gyvenimo filosofija", - pasakoja Urbonas. Ir taip netrumpos triatlono distancijos per varžybas dažnai didinamos dvigubai, trigubai ir dar daugiau. Tokius nuotolius įveikti vien fizinės ištvermės neužtenka, tam reikia ir psichologinio pasirengimo. Sportininkas prisimena, kaip dalyvavo trigubo triatlono pasaulio čempionato varžybose Prancūzijoje: "Pamatęs praėjusių varžybų protokolus nusijuokiau ir važiavau tiesiog pas Šimti prizo. Jau buvau karūnavęs save pasaulio čempionu. Bet stipriai nudegiau. Teko persigalvoti jau vidury trasos. Tada ir supratau, kad tai yra kova ne su sekundėmis, ne su priešininkais, bet su savimi". Šį įvykį sportininkas vadina lūžiu. Būtent po šių varžybų triatlono pasaulyje atsirado nauja šalis - Lietuva. Urbonas buvo pradėtas kviesti į kitas tarptautines varžybas. Tais pačiais metais Meksikoje sportininkas įveikė dešimtgubas triatlono distancijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

VU Aerobika

2004-03-24 | Vilniaus universiteto studentų tarpfakultetinių olimpinių vilčių sūkuryje vienas gražiausių ir daugiausia studentų dėmesio sulaukęs sporto renginių,yra aerobikos varžybos. Šios varžybos yra vykdomos pagal pereinamosios lygos taisykles ir yra labiau priimtinos plačiajai auditorijai. Savo kūrybinius ir sportinius sugebėjimus demonstruoja įvairių fakultetų studentai. Ypač aktyvios ir dvejus metus nenugalimos Filologijos fakulteto studentės. Ekonomikos ir Matematikos-informatikos fakultetai dalijasi 2-3 vietomis. Daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukia komandos, kuriose dalyvauja vaikinai.Tai TSPMJ, Fizikos Matematikos ir Informatikos fakultetai. Be grupinių pratimų varžybose startavo moterų vienetai ir trejeto rungtys, pagal LAF pagrindines lygos taisykles.Čia suspindėjo ir pagrindinį prizą septynių dienų kelionę į Slovakijos kalnus iškovojo Medicinos fakulteto penkto kurso studentė J.Grybauskaitė. Trejeto rungtyje I.Švetkauskaitė, V.Elenskytė, O.Pozlevič buvo pirmos. Varžybų organizatoriai (pagr.organizatorė vyr.lektorė-trenerė T.Gritėnienė) ir rėmėjai pasirūpina visais dalyviais. Nelieka nė vieno sportininko be prizo. Kviečiame visus VU studentus nors trumpam atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių prieš pat Kalėdas ir daug kam prieš pirmąją sesiją (varžybos vyksta gruodžio mėnesį) susiburti į komandas ir deramai atstovauti savo fakultetą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokomoji kompiuterinė programa "Personal Fitness Trainer"

2004-03-24 | Taigi siūloma mokomoji kompiuterinė programa Personal Fitness Trainer atitinka Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrąsias programas ir bendrojo išsilavinimo standartus. Belieka ją pritaikyti prie mokyklos veiklos krypčių, susiklosčiusių tradicijų, mokyklos sportinės bazės. Programos Personal Fitness Trainer vartotojo sąsaja paprasta. Prie programos valdymo reikia priprasti, nes iš pradžių ji gana paini – neaišku, kas kam skirta. Ilgiau padirbėjus valdymas tampa paprastas ir intuityvus. Sunkumų gali sukelti ir prastesnis anglų kalbos žinojimas. Neideali vaizdo kokybė programos įvade. Manau, programos valdyme labai patogu tai, kad galima naudotis individualia užrašų knygele, ją vesti. Esant informacijos būtinybei, sugrįžti į reikiamą skyrių. Programoje pateikiamas srautas informacijos apie fitnesą. Tai ir istorijos puslapis, ir anatomijos duomenys, naudojami programos pateikimo eigoje ir antropometrijos bei laikysenos pagrindai. Išvardinami įrankiai ir įrenginiai, reikalingi merginų ir vaikinų fitneso treniruotėse, bei apranga užsiėmimuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aerobikos varžybos - sportinis pasirodymas su menine programa

2004-03-24 | Prieš dvejus metus atgaivintos varžybos rektoriaus taurei laimėti išjudino visą akademinį jaunimą. Studentai dabar gali rungtis tarpusavyje net vienuolikoje sporto šakų dėl teisės dalyvauti tarpfakultetinėse rektoriaus taurės varžybose. Jau įvyko kroso, plaukimo, aerobikos, įpusėjo krepšinio ir prie pabaigos eina finalinės futbolo varžybos. Malonu, kad studentai vakarus mielai leidžia sporto salėje, o ne dūmuose skendinčiose kavinėse. Vienos iš įdomesnių ir mielesnių žiūrovams - aerobikos varžybos. Tai ne tik sportinis pasirodymas, bet ir renginys su menine programa. Kad įvyktų šios varžybos, visą mėnesį fakultetų komandos intensyviai ruošėsi. Varžybų nuostatai nėra lengvi, bet tiems, kurie bent kiek domisi aerobika, yra išradingi, muzikalūs, ruošimasis tampa savotišku kūrybiniu procesu, kuriame kiekvienas gali atskleisti savo sugebėjimus. Šiais metais pasiruošimas varžyboms, visą mėnesį trukęs Čiurlionio ir Saulėtekio sporto kompleksuose, baigėsi gruodžio penktąją. Varžėsi aštuoni fakultetai komandinėse (grupinio pratimo) ir asmeninėse (moterų vieneto) rungtyse. Sportininkus nuoširdžiai, entuziastingai palaikė gausus būrys sirgalių, o vertino griežta teisėjų brigada. Neteko atsipalaiduoti ir į varžybas atvykusiems Ekonomikos fakulteto prodekanui V.Bujauskui, Filologijos fakulteto prodekanui L.Laužikui, VU Kultūros centro administratorei M.Dailidienei ir kitiems garbingiems svečiams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Istorija

2004-03-24 | Oficialiai, fitnesas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 30 metų, tačiau pirmos fitneso programos susiformavo antrojo pasaulinio karo metais. Kad neprarasti laiko, amerikiečių kareiviai treniravosi neskubėdami, stiprino pilvo preso raumenis, darė prisitraukimus. Paskui, tie paprasti pratimai tapo klasika ir su laiku tuos pratimus patobulino fitneso profesionalai. Dvidešimto amžiaus, antrajame pusamžyje fizinio pajėgumo testai skirtingose gyventojų grupėse išryškino daugybę amerikiečių sveikatos problemų. Ir tuos problemos didėjo tolygiai gerėjant gyvenimo sąlygoms. Žmonės ateidavo po darbo, įsijungdavo televizorių, gėrė alų. Ir jeigu didžiuosiuose miestuose būdavo kokia nors alternatyva tokiam gyvenimui, tai provincijoje reikalai buvo kur kas prastesni. Ir tada Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta fitneso sąjunga, į kurią įėjo 20 labiausiai autoritetą turinčių profesionalų fitneso srityje, ir dar politikai iš įvairių valstijų. Svarbiausias šios sąjungos uždavinys buvo fitneso populiarizavimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Autosportas atgimsta

2004-02-16 | Praeityje garsūs automobilių sporto atstovai, sėkmingai pradėję savo verslą ir dabar drąsiai sėda už lenktyninių automobilių vairo, įrodydami savo pranašumą jaunesniems kolegoms. Buvę ralio ar žiedinių lenktynių čempionai teigia, kad mato teigiamų poslinkių automobilių sporte. Atsiranda vis daugiau talentingo jaunimo, kurie meta iššūkį patyrusiems lenktynininkams. Nors oficialaus „Opel“ bei „Chevrolet“ automobilių atstovo Lietuvoje UAB „Rasmitas“ direktorius Eugenijus Tumalevičius profesinę lenktynininko karjerą baigė daugiau nei prieš dešimtmetį, įgudžiai ir susidomėjimas šiuo sportu neišnyko. E. Tumalevičius lenktyninio karjerą pradėjo dar 1972 m. „Pradžioje sėdau už VAZ markės automobilio vairo, tačiau teko važiuoti ne tik rusiškų markių automobiliais. Kurį laiką lenktyniavau „Lancia“, o Tuniso ralyje važiavau „Porshe“, – prisimena lenktynininkas. Baigęs profesionalo karjerą, E. Tumalevičius pasinėrė į verslą. „Kai kurie mano kolegos ėmė prekiauti automobiliais, todėl ir aš pasukau į šį verslą, pradėjau prekiauti „Opel“ markės automobiliais“, – verslo ištakas apibūdina E. Tumalevičius. Vienas garsiausių autolenktynininkų Stasys Brunza prisimena, kad jo sportinės karjeros ištakos susijusios su tėvo „Volga“ markės automobiliu. Vėliau teko skrieti lenktynių trasomis įvairiais automobiliais. Vien Tarybų sąjungos ralio pirmenybėse S. Brunza sugebėjo dešimt kartų nuskinti laurus, jau neskaitant įvairių laimėjimų tarptautinėje arenoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lanksčios gimnastės stebino žiūrovus

2003-11-27 | Kaune vyko Lietuvos meninės gimnastikos taurės varžybos. Jaunių ir suaugusiųjų grupėse varžėsi per 30 sportininkių iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. Klaipėdietėms geriausiai sekėsi jaunių grupėje. Vaiva Stonkutė atlikusi rungtis su šokdyne, kamuoliu ir kuokelėmis surinko 57,6 taškus ir iškovojo trečią vietą. Laipteliu žemiau atsidūrė Gintarė Pčalinaitė, jos sąskaitoje 56,7 taškai. Kitos dvi klaipėdietės į stipriausiųjų dešimtuką nepateko. Galutinėje įskaitoje Greta Laučkaitė užėmė vienuoliktą vietą, o Ugnė Tarasiukaitė liko trylikta. Suaugusiųjų grupėje sėkmingiausiai pasirodė Agnė Kurmanavičiūtė, užėmusi aštuntą vietą. Merginų trenerė V. Bagrijeva pastebėjo, kad didžiausia konkurencija vyravo jaunių grupėje. Ypač stiprus buvo pirmasis dešimtukas. Trenerė apgailestavo, dėl ne itin sėkmingo suaugusių sportininkių pasirodymo. Pasak V. Bagrijevos, dauguma merginų baigė mokyklą, tuo pačiu baigdamos ir sportinę karjerą. Anot trenerės, visų amžiaus grupių gimnasčių varžybų grafikas yra intensyvus, tad galimybės tobulėti yra geros.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dažasvydis (Paintball) - kas tai?

2003-05-14 | Per penkiolika metų dažasvydis tapo vienu įdomiausių lauko žaidimų. Dabar jis yra žaidžiamas daugiau kaip keturiasdešimtyje pasaulio šalių. Tai yra sportas visiems, ir nesvarbu, kas tu esi – mokinys ar namų šeimininkė. Visi, žaidžiantys dažasvydį, apibūdina žaidimą kaip azartišką ir pilną netikėtumų. Sportuojant svarbiausia ne jėga ir greitis, o tiksli nuovoka ir taktika. Tai žaidimas, leidžiantis nors trumpam pamiršti kasdienybę ir pasinerti į pilną veiksmo, judesio ir azarto pasaulį. Dažasvydis yra sudėtingas strateginis žaidimas. Yra daugybė šio žaidimo formų, tačiau dažniausiai grupė pasidalina į dvi komandas ir žaidžia žaidimą “užgrobk vėliavą”. Žmonių skaičius kiekvienoje komandoje gali būti skirtingas: nuo vieno, dviejų iki dešimties ar šimtų. Tai priklauso nuo sąlygų ir aikštės, kurioje vyksta veiksmas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!