LT   EN   RU  
2020 m. spalio 1 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Svarbūs patarimai
Naudingi patarimai: dažymas

2011-02-21 | Naudokite kokybišką medieną ir atkreipkite dėmesį į jos ilgaamžiškumą sąlygojančius veiksnius: statant, atsižvelkite į pakraigių plotį ir reikiamą cokolio aukštį. Tvarkinga vandens nutekėjimo sistema ir geras apšiltinimo sluoksnio vėdinimas nulemia medinių konstrukcijų sausumą. Mineralinio paviršiaus pastate tarp fasado paviršiaus ir cokolio turi būti paliktas tarpas, užtikrinantis konstrukcijos sausumą. Skardinio stogo vandens nutekėjimo sistema turi būti gera ir ant dažų sluoksnio neturi likti stovinčio vandens. Taip pat svarbu, kad skardo lakštai būtų gerai pritvirtinti ir nejudėtų esant stipriam vėjui. Dažai apsaugos paviršių žymiai ilgiau, jeigu statybos metų nėra padaryta klaidų. Todėl karts nuo karto skirkite dėmesį darbų priežiūrai. Geriausios sąlygos išorės dažymo darbams būna debesuotą, sausą dieną, esant nestipriam vėjeliui. Nuo saulės spindulių įkaitusio paviršiaus dažyti nerekomenduojama. Nedažykite vakare, nes ant paviršiaus iškritusi rasa kenkia dažų plėvelei. Svarbu, kad dažams džiūstant oro temperatūra būtų aukščiau +5 ºC, o santykinė oro drėgmė nesiektų 80%.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Saugos patarimai vaikams ir paaugliams

2011-01-28 | Saugos patarimai vaikams: Neik su nepažįstamu žmogumi. Nesėsk į nepažįstamojo automobilį. Nežaisk gatvėje sutemus. Neužsižaisk kieme, kai grįžti iš mokyklos. Jeigu namuose likai vienas, jokiam svetimam ar mažai pažįstamam žmogui neatidaryk durų, kad ir kuo jis prisistatytų. Nesutrik, jei būdamas namuose išgirsi, kad kažkas bando atidaryti laukujas duris. Garsiai paklausk: "Kas ten?". Jeigu nepažįstamieji vis tiek bando atidaryti duris, iškart skambink telefonu „112" į policiją ir tiksliai nurodyk adresą, po to, išėjęs į balkoną arba pradaręs langą, šaukis kaimynų, praeivių pagalbos. Nesikviesk į namus nepažįstamų arba mažai pažįstamų vaikų. Nesigirk aplinkiniams, kokių brangių daiktų namuose turi tavo tėvai (vaizdo ar garso magnetofonų, papuošalų, drabužių ir pan.). Į telefono skambučius, kai klausiama, ar yra namuose tavo tėvas ar mama, atsakyk, jog jie dabar užsiėmę, ir paklausk, kam ir kada paskambinti. Į nepažįstamųjų klausimus, ar yra namuose tėvai, geriausia visada atsakyti, kad jie namie. Nereikia gatvėje kalbėtis su neblaiviais žmonėmis, netgi jeigu jie tau ir pažįstami. Neblaivus asmuo dažnai labai pasikeičia, jo poelgiai gali būti žiaurūs ir nenusakomi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaikų psichiatro patarimai

2011-01-28 | Pirmiausia nustatykite vaikams ribas, po to reikalaukite, kad jų laikytųsi. Vaikai tampa atsakingi už savo elgesį tik tada, kai išsiaiškina, kaip reikia elgtis, o kaip ne. Todėl bet kokioje situacijoje iš anksto aiškiai nuspręskite, ko Jūs norite ir ko nenorite. Riba turi būti nubrėžiama tvirtai: “Šis draudimas yra tikras ir neginčijamas”. Jei vaikas tyčia blogai elgiasi, būkite tvirti ir ryžtingi. Dažnai vaikas aiškiai suvokia, ko nori tėvai, bet užsispiria ir pasirenka nepaklusnumą. Jis taip daro tam, kad įvertintų vyresniųjų autoritetą. Vaikas labai aiškiai parodo, kad nori liautis, būkite išmintingi tėvai, nenuvilkite jo! Tėvų autoritetą griauna savitvardos praradimas (ašaros, šūksniai, bejėgiškumo demonstravimas). Labai svarbu, kad suaugęs nugalėtų tvirtai ir ryžtingai. Pripažinęs tėvų autoritetą, vaikas nustos tyčia blogai elgtis. Atskirkite savivalę nuo vaikiško neatsakingumo. Atsiminkite, kad reikia mechanizmo, kuris apsaugo nesubrendusią vaiko sąmonę nuo rūpesčių ir suaugusiųjų gyvenimo sunkumų. Todėl vaikas dažnai užmiršta, ko iš jo reikalaujama, nesilaiko tvarkos, nesugeba tinkamai saugoti daiktų. Todėl, kai mokote jį gyvenimo išminties, būkite švelnus, valdykitės.Vaiko neatsakingumas - tai ne piktybinis nepaklusnumas. Jis reikalauja daug daugiau kantrybės. Nereikalaukite neįmanomo. Turite įsitikinti, ar vaikas iš tikrųjų gali įvykdyti jūsų reikalavimus. Įvertinkite jo sugebėjimus ir pastangas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai keliaujantiems: Kelionės dokumentai ir draudimas

2011-01-24 | Norėdamas išvengti nemalonumų pasienyje, pasirūpink reikiamais kelionės dokumentais, pasitikrink paso galiojimo laiką bei pasirūpink draudimu. Aviabilietai, viešbučio apmokėjimo patvirtinimai, sveikatos, gyvybės draudimai ir kiti kelionės dokumentai išduodami kelionių agentūroje. Atskirais atvejais klientas dokumentus galima pasiimti oro uoste iš anksto susitarus su kelionių agentu. Turizmo paslaugų teikimo sutartis – raštu sudarytas susitarimas, kuriuo viena šalis – turistinės kelionės organizatorius – įsipareigoja už atlyginimą kitai šaliai – turistui – užtikrinti organizuoti turistinę kelionę, o turistas įsipareigoja sumokėti už suteiktas paslaugas. Tai pagrindinis kelionės dokumentas, kuriame nusakytos visos keliautojo įsigyjamos paslaugos ir kaina. Ji sudaroma pasirašant du originalius egzempliorius, kurių vienas skirtas keliautojui, kitas – kelionių agentūrai. Kiekvienam užsakomam kambariui sudaroma atskira kelionės sutartis. Šį dokumentą būtina turėti kelionės metu bei saugoti iki jos pabaigos. Kelialapis - tai kelionių operatoriaus išduodamas dokumentas, išspausdintas ant specialaus formato firminio blanko. Keliautojui įteikiami 3 kelialapio egzemplioriai, kurių vienas skiriamas registracijai atvykus į šalį (oro uoste jį reikia pateikti kelionių operatoriaus atstovui), kitas – registracijai viešbutyje, o trečias egzempliorius skiriamas keliautojams kaip užsakymo patvirtinimas ir kelionės sutarties priedas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai kaip planuoti keliones?

2011-01-24 | Nebūtina paprašyti kelionių agentūrų planų, galima susiplanuoti kelionę patiems. Žinoma, tam reikia daug darbo ir patirties. Čia pateikti pagrindiniai patarimai kaip planuoti kelionę. Nuo ko pradėti? Pirmiausia, atsidarykite kokią nors rašymo programą (geriausia Google Docs, nes iš bet kurio kompiuterio bus galima prieiti prie informacijos). Gerai išmokite ja naudotis. Vėliau galite užeiti ir į mūsų bendruomenės projektą Travelpedija, internetinę svetainę kelioniumanija.lt arba nusipirkite keletą žurnalų „Kelionės ir pramogos" (blogiausiu atveju galima nusipirkti kelioninių žurnalų kitomis kalbomis). Paskaitykite apie įvairias vietoves, išsirinkite kuri jums gražiausia. Informaciją apie jums gražiausias vietas nukopijuokite į jūsų Google Docs arba kitą rašymo programą. Išsisirinkę atsidarykite Google Earth programą. Ten suveskite maršrutą nuo vienos iki kitos jūsų gražios vietos. Tada Google Earth išmes kiek kilometrų ir kiek laiko reik važiuoti. Taip pat patikrinkite, ar tame maršrute nėra dar vienos jūsų išsirinktos vietos. Jei ne, žiūrėkite pagal žemėlapį arčiau kurios jūsų gražios vietos yra kita jūsų graži vieta. Tuomet vėl suveskite maršrutą į Google Earth ir t.t. Nepamirškite suvesti duomenis ir į savo rašymo programą. Kaip užsisakyti viešbučius? Viešbučius per keletą minučių galima užsisakyti svetainėse http://www.booking.com arba http://www.tripadvisor.com.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacija ir patarimai keliaujantiems

2011-01-24 | Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas,kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos. Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. buvo panaikinta oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Prie Šengeno erdvės prisijungusių valstybių sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionalinių teisės aktų pagrindu, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl keliaujantis asmuo privalo asmens dokumentą turėti su savimi. Be to, valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

20 patarimų, kaip suprasti vyrą

2011-01-19 | Šį kartą mes Jums nepatarsime kaip suvilioti svajonių jaunikį, tačiau sužinosite, kaip perprasti vaikiną per pirmąsias 10 pasimatymo minučių. Jei gerai įsidėmėsite pirmuosius patarimus, ateityje lengvai galėsite sužinoti daug labai įdomių dalykų apie savo išrinktojo charakterį. Mėgstamiausia sporto šaka. Komandinio žaidimo entuziastai (futbolo, ledo ritulio ar krepšinio) yra mėgstantys konkurenciją, komunikabilūs ir patikimi asmenys. Vyras pirmenybę teikiantis individualioms sporto šakoms, pavyzdžiui plaukimui ar bėgimui, yra uždaras, sunkiai prisileidžiantis kitus žmones, be to jis mėgsta nepriklausomybę ir vienatvę. Sportu nesidomintys vaikinai yra mąslūs ir jautrūs. Jis ir jo draugai. Jei išsiruošėte į pasimatymą su vaikinu, kuris 10 metų draugauja su tais pačiais draugais, galite būti tikra, kad jis bus Jums ištikimas. Iš kitos pusės, tai gali reikšti ir tai, kad Jūsų naujai simpatijai yra sunku susirasti naujų draugų. Jei einate į pasimatymą su vaikinu, kuris turi daugybę draugų iš įvairių gyvenimo sričių, reiškia, kad pasirinkote komunikabilų ir draugišką žmogų. Tačiau gali būti, kad toks vaikinas greitai pavargsta nuo žmonių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų perkantiems NT užsienyje

2011-01-19 | Siekdami patenkinti klientų lūkesčius bei poreikius, sudarėme 10 patarimų sąrašą, kuris padėtų priimti tinkamus sprendimus įsigyjant nekilnojamąjį turtą užsienyje. 1. Žinokite tikslą. Svarbu žinoti, kodėl ketinate įsigyti nekilnojamąjį turtą užsienyje. Ar tai priemonė investuoti? O gal Jūs ieškote, kur išvažiuoti gyventi? O gal tai tik turtas, skirtas poilsiui? Jei tai ivesticija - ar ji skirta trumpalaikiam turto padidinimui, siekiant vienkartinio pelno per apibrėžtą laiką? Ar pirkinys skirtas gauti ilgalaikėms nuolatinėms pajamoms? 2. Suplanuokite biudžetą. Žinokite tiksliai, kokia sumą galite skirti nekilnojamajam turtui užsienyje. Susitvarkykite finansinius reikalus. Tai užtikrins Jūsų pasiruošimą įsigyti turtą nedelsiant. Būsite pasiruošęs pasirašyti sutartį ir įmokėti depozitą. 3. Nesielkite neapgalvotai, laikykitės savo tikslų. Labai paprasta būti suviliotam nupirkti ne tai, ko iš tiesų norite. Apžiūrėkite pasirinktą vietą įvairiu laiku, įsitikinkite, kad Jums ji patinka bet kokiu oru. Taip pat turėtumėte duoti sau laiko “atvėsti”, kad įsitikintumėte, jog Jūsų sprendimas teisingas. 4. Patikrinkite susisiekimo galimybes ir vietos paslaugas. Įsitikinkite, kad yra tinkamas oro susisiekimas ir privažiavimas iki Jūsų pasirinktos vietos. Svarbu, jog netoliese būtų teikiamos įvairios paslaugos, t.y. restoranai, parduotuvės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šaldytuvai Electrolux: 10 patarimų kaip sutaupyti elektros energijos

2011-01-19 | Pirmasis žingsnis taupant elektros energiją – įsitikinti, kad naują prietaisą įsigyti pigiau, negu ateinančius penkerius metus naudotis dešimties metų senumo prietaisu. Neefektyvūs šaldymo prietaisai suvartoja daug energijos, todėl išlaidos naujajam A+ klasės šaldytuvui atsiperka per kelerius metus. Netgi jei Jūsų prietaisas itin ekonomiškas, pateiksime kelis patarimus, kaip sutaupyti energijos. Netgi jei Jūsų prietaisas itin ekonomiškas, pateiksime kelis patarimus, kaip sutaupyti energijos. Stenkitės dažnai neatidarinėti šaldytuvo durelių, kadangi į prietaiso vidų patekusį šiltesnį orą reikės vėl atvėsinti. Šiltas oras šaldytuvo viduje padidina drėgmės kiekj, todėl prietaiso viduje kaupiasi šerkšnas ir ledas, didėja sąskaitos už suvartotą energiją ir trumpėja šaldymo prietaiso naudojimo laikas. Šaldytuvo termostatą nustatykite +4 arba +5 °C, o šaldiklio – minus 18 =C temperatūrai. Sios temperatūros tinkamiausios optimaliam prietaiso darbui ir maisto produktams saugoti. Nenustatykite per daug žemos temperatūros, kadangi 1 laipsniu žemesnė temperatūra prietaiso energijos sąnaudas padidina vidutiniškai 6-8%.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų kaip gražiai nusifotografuoti

2011-01-19 | Niekada nežinosi, kas ir po kiek metų pažiūrės nuotrauką, kurioje esate jūs. Ypač šiais laikais, kai skaitmeniniai fotoaparatai gali talpinti šimtus nuotraukų. Atrodyti gražiai nuotraukoje visada svarbu. Pateikiame 10 lengvų patarimų, padėsiančių atrodyti fotogeniškai. Nukreipkite žvilgsnį šiek tiek aukščiau kameros objektyvo, atkiškite galvą šiek tiek į priekį ir truputį nuleiskite smakrą žemyn. Įtraukite liežuvį už priekinių dantų ir šypsokitės, tai atpalaiduos jūsų veidą. Laikykite rankas prie šonų – bet "nepriklijuokite". Kad atrodytumėte naturaliai, rankos turi būti kiek toliau nuo kūno. Išbandykite drabužius prieš baltą sieną, naudojant netiesioginę, natūralią šviesą (po medžiu, patalpoje šalia lango) – taip pamatysite ar tam tikra spalva jums tikrai tinka. Venkite raštuotų drabužių. Nuotraukos viską išryškina, taigi, nepadauginkite makiažo. Moterims iki 30 nedaug blakstienų ir lūpų dažų; virš 30 – šiek tiek makiažo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!