LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sveikata
Dėl kokių priežasčių žudosi studentai?

2005-04-26 | Turbūt dar daugelis prisimena Vilniaus universiteto studentą, kuris prieš kelis metus iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Pasak jo kursioko Tomo, III kurso istorijos studentas S. buvo labai originali ir išsilavinusi asmenybė, niekas net neabejojo, kad jis pasiliks universitete ilgesniam laikui ir sieks mokslo aukštumų, bet... Staigi ir netikėta mirtis privertė susimąstyti ne tik jo draugus, bet ir visą universiteto bendruomenę. Viena iš versijų, kodėl perspektyvus studentas pasirinko šuolį nuo aukšto Valakampių tilto, yra studijos. Besimokant tik labai gerai, gautas neigiamas įvertinimas buvo per daug skaudus gyvenimo smūgis. O mokytis buvo tikrai sunku, nes universitete atsirado nauja istorijos kryptis – antropologija, beveik visa literatūra buvo anglų kalba, o dėstytojai su dideliu entuziazmu (tai reiškė ir didelį krūvį – aut. past.) dėstė paskaitas. Mokslą ir linksmybes mokėjusio suderinti studento pasirinkimas privertė susimąstyti VU dėstytojus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Homeopatija pediatro praktikoje

2005-04-09 | Homeopatiniame diagnostikos ir gydymo centre "EMEDA" nemažai dirbama su vaikais. Per metus čia kreipiasi apie 200 vaikų. Be abejo, daugiausia dėl susirgimų, kurie paprastai vyrauja ir pediatrų darbe. Apie 23% vaikų atvedami dėl įvairių kvėpavimo takų ligų (nuo "adenoidų" iki bronchinės astmos), apie 18% - dėl įvairiausių neurologinių prolemų (vegetodistonijos, tikų, mikčiojimų, epilepsijos, nemigos, gimdymo traumų ir kt.). Trečią vietą (apie 16%) užima pilvo "problemos" - įvairūs pilvo skausmai, disbakteriozė, viduriavimai, obsipacijos, lėtiniai šlapimo takų susirgimai ir kt. Dažnai tėvai kreipiasi dėl alerginių susirgimų (apie 14%) bei kitų sunkių lėtinių, oficialiosios medicinos sunkiai pagydomų ligų. Įdomu, jog dažnai kreipiamasi dėl susirgimų, į kuriuos oficialioji medicina nenori kreipti dėmesio, dėl kurių pasakoma: "išaugs", "praeis", bet kurie vargina vaiką. Be abejo, homeopatai per vieną dieną jūsų kelerius metus sergančio vaiko nepagydys. Gydymas homeopatiniais vaistais remiasi glaudžiu tėvų, vaiko ir mediko bendradarbiavimu. Homeopatui labai svarbi smulki informacija apie vaiką nuo pat gimimo (netgi pats motinos nėštumas). Svarbu viskas - ir mityba, ir santykiai šeimoje, mokykloje, ir emocijos, miegas, vaiko reakcijos į įvairius faktorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šiuolaikinis požiūris į gydymą centrinę nervų sistemą (CNS) veikiančiais vaistais

2005-04-01 | Daugelis įvairaus sunkumo psichikos ligų (psichozės, depresija, neurozės ir kt.) turi biologinį pagrindą, t.y. sergant jomis atsiranda biocheminių pakitimų tam tikrose smegenų struktūrose. Sutrinka nervinį impulsą pernešančių medžiagų – neuromediatorių – pusiausvyra (vienų santykinai padaugėja, kitų – sumažėja). Būtent dėl to pasireiškusių vegetacinės nervų sistemos sutrikimo simptomų ar psichikos sutrikimų, pvz., depresijos, nerimo, įkyrumų ir pan., nepavyksta įveikti vien tik valios pastangomis. Norint jų atsikratyti, dažniausiai tenka vartoti vaistų. Jei pagal ligos simptomus galima įtarti, kad labiau pažeista tik vieno neuromediatoriaus sistema (tokiu atveju pasireiškia palyginti nedaug simptomų ir liga trunka neilgai), pakanka gydyti vienu medikamentu ir galima tikėtis, kad būklė gana greitai pagerės? Jeigu simptomai yra įvairialypiai (pvz., ir nerimas, ir bloga nuotaika, ir vegetacinės nervų sistemos funkcijos sutrikimas, ir nemiga), taip dažniausiai ir pasitaiko klinikinėje praktikoje, tada veiksmingiausia gydyti kelių vaistų deriniu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Kaip sumažinti įtampą

2005-04-01 | Nervų įtampą geriausiai mažina veiklos kaita, t. y. optimalus protinio ir fizinio darbo derinimas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, sugebėjimas greitai perorientuoti savo mąstymą nuo vieno įvykio (ar veiklos) prie kito. Nervų įtampą sėkmingai mažina sportas, mėgstamas užsiėmimas ar pramoga, bendravimas su maloniais žmonėmis. Gana veiksmingai nervus ramina emocinės treniruotės, atsipalaidavimo pratimai, grupinės atsipalaidavimo priemonės, kai kurios sporto rūšys - plaukimas, slidinėjimas, važiavimas dviračiu, sportiniai šokiai su muzika. Veiksmingai emocinę įtampą šalina jogos pratimai, tačiau jų reikėtų mokytis su specialistais treniruočių metu. Kiekvienas individualiai gali atlikti lengvus pratimus, leidžiančius nukreipti dėmesį nuo traumuojamojo įvykio. Tai įvairios skaičiuotės, malonių vaizdinių sukėlimas atmintyje, atsipalaidavimą sukeliantys žodžiai, kurių galima rasti gausiai išleidžiamuose specialiuose įrašuose garso kasečių ar kompaktinių disku pavidalu. Specialistai gali išmokyti emocinės įtampos mažinimo, atsipalaidavimo pratimų grupinių psichoterapinių užsiėmimų metu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Genetiškai pakeistas ŽIV virusas gali būti naudojamas vėžio gydymui

2005-02-25 | JAV, Los-Andžele esančio Kalifornijos universiteto mokslininkai rado naują vėžinių ląstelių naikinimo būdą, kuriam galima panaudoti genetiškai pakeistą žmogaus imunideficito virusą (ŽIV), praneša Science Daily žurnalas. ŽIV viruso modifikacija buvo atliekama dvejais etapais: iš pradžių tyrinėtojai pašalino AIDS sukeliančias viruso dalis, o po to viruso apvalkalą pakeitė vabzdžius ir paukščius užkrečiančio Sindbis viruso apvalkalu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Homeopatijai - žalia šviesa?

2005-02-09 | Homeopatija dažnam lieka paslaptis. Šis gydymo metodas gimė XIX a. pradžioje, kai medicina išgyveno gilią krizę. Urbanizacija nulėmė infekcinių ligų plitimą, o efektyvių priemonių joms įveikti nebuvo. Visuomenė pradėjo vertinti mediciną kaip bejėgę. Tokioje aplinkoje gimė S.Hanemano (1755-1843) sukurta diagnostikos ir gydymo metodika - homeopatija. Šiuo metu Lietuvoje matome homeopatijos populiarėjimo tendencijas. Kompanijos "Miečys", platinančios ir Prancūzijos homeopatinių vaistų gamintojo "Boiron" preparatus, prezidento patarėjas Darius Urlakis teigė, kad kasmet homeopatinių preparatų pardavimai auga apie 20-25 proc. Vaistų registracijos tarnybos pirmininkas doc. Vladas Volbekas informavo, kad šiuo metu Lietuvoje užregistruota 120 aštuonių gamintojų preparatų. Homeopatinių preparatų registravimo reikalavimai mūsų šalyje buvo patvirtinti 1996 m., vadovaujantis atitinkama ES direktyva, leidžiančia daliai šių vaistų taikyti supaprastintą registravimo procedūrą. Pasak doc. V.Volbeko seniausios homeopatijos tradicijos yra Vokietijoje ir Prancūzijoje, kiek rezervuočiau į šią sritį žiūri Skandinavijos kraštų gyventojai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Gamtos sukurti vaistai - paskutinė ligonių viltis

2005-02-08 | Homeopatai teigia, jog anksčiau natūralios gydymo priemonės buvo ignoruojamos, kaip neatitinkančios materialistinės pasaulėžiūros. Daugeliui tuo metu homeopatiniai vaistai atrodė kaip bobučių pagaminti niekam tikę žolelių, paukščių išmatų ir kitokių keistenybių viralai. Tuo tarpu homeopatija yra rimtas gydymo būdas labai mažomis natūralių medžiagų dozėmis, kurių didelės dozės sveikam žmogui sukelia sveikatos sutrikimus. Šios gydymo priemonės lietuvių buvo vartojamos dar gilioje senovėje. Jas patobulinus pagal antroposofinės medicinos, kurios esmė - žmogaus ir kosmoso vienybė, principus, homeopatija ir fitoterapija įgavo daugiau naujų gydomųjų savybių, kurių neturi klasikiniai vaistai. Išskirtinė jų savybė - gyvybės jėga, kuri ir padeda ligoniui atgauti prarastą sveikatą. Yra tokių ligų, kurių įprastais vaistais išgydyti nepavyksta. Tada padeda homeopatiniai vaistai, kurie beveik visada veiksmingi sergant astma, epilepsija, odos ligomis, net kai kuriomis vėžio formomis. Naudojant šiuos vaistus, geriau pavyksta išgydyti traumas ir uždegimus. Apskritai gydytojai homeopatai mano, jog išgydyti galima beveik visas ligas, taip pat ir lėtines. Pasaulyje sukurta per 10 tūkstančių homeopatinių vaistų, kuriuos plačiai vartoja negaluojantys žmonės. Kaune tokių vaistų galima įsigyti Rotušės aikštėje veikiančio Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus vaistinėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

HOMEOPATIJA ne VISIEMS

2005-02-06 | Visiems besidomintiems homeopatija ir ne tik jiems turėtų būti įdomi Ukrainos homeopatų asociacijos prezidento, daugybės straipsnių apie homeopatiją autoriaus Antono Popovo knyga “Homeopatija ne visiems”. Knygoje literato talentą turintis autorius labai suprantama forma pataria pacientui, kaip apžvelgti savo ligos ar negalavimo simptomus, supažindina su homeopatinių vaistų ypatumais, nurodo atvejus, kada reikėtų kreiptis į gydytoją homeopatą. Knygos autorius yra baigęs medicinos mokslus universitete, dešimtį metų dirbęs chirurgu prie operacinio stalo, perpratęs medicinos mokslo pranašumus ir trūkumus. Pats autorius A.Popovas apie knygą ir jos atsiradimą jos įžangoje pasakoja taip: “...prisipažinsiu, kad parašyti tokią knygą svajojau seniai, dar prieš pradėdamas dirbti gydytoju. Tuo metu šis noras dar tebuvo tik neaiški nuojauta, ir aš dėkoju savo gyvenimo verpetams, lėmusiems šio leidinio gimimą. Dėkoju ir akademinei medicinai, išmokiusiai mane visko, ką privalo žinoti gydytojas apie kūno ligas. O teisę kritiškai vertinti chirurgiją, manau, įgijau dešimt metų pradirbęs prie operacinio stalo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šizofrenijos gydymas, arba saugios galimybės atrasti gyvenimo spalvas

2005-02-01 | Šizofrenija - viena sunkiausių ir labiausiai gąsdinančių psichikos ligų. Kad išvengtų jos paūmėjimų, sergantieji neretai visą gyvenimą privalo vartoti vaistų. Liūdna, tačiau, šizofrenija sergančiųjų kasdienybę neretai pasunkina ne vien pati liga, bet ir nepageidaujami medikamentinio gydymo poveikiai. Todėl labai svarbu, kad šizofrenijos gydymas būtų ne tik veiksmingas, bet ir saugus. Tai tampa ypač aktualu įsigaliojus naujam paciento teisių ir žalos atlyginimo įstatymui. Į klausimus apie nūdienai aktualias saugaus šizofrenijos gydymo problemas ir naujai Lietuvoje atsiradusių vaistų galimybes sutiko atsakyti Žiegždrių psichiatrijos ligoninės gydytoja Ramunė Mazaliauskienė. Visų pirma paprašytume pasidalyti patirtimi, su kokiomis saugumo problemomis susiduriama skiriant vaistus nuo šizofrenijos. Kalbant apie klasikinius (arba senuosius) vaistus nuo psichozės, prisimintina, kad, jų paskyrę gydytojai psichiatrai, susidurdavo su visa virtine pacientams pasireiškiančių nepageidaujamų poveikių, tokių kaip pernelyg stiprus slopinimas, burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, dažnai pasitaikydavo raumenų kaustymas, padidėdavo prolaktino kiekis kraujyje, sutrikdavo pacientų seksualinės funkcijos ir kt. Dėl to nemaža pacientų dalis savavališkai nutraukdavo gydymą ir patirdavo ligos atkryčius.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Ką dera žinoti apie pieninius dantukus ir jų gydymą?

2005-02-01 | Daug tėvelių klaidingai mano, kad pieninių vaikų dantukų nebūtina gydyti ir saugoti, nes juos visus vis tiek pakeis nuolatiniai. Odontologai tėvams turėtų paaiškinti: būtina saugoti pieninius vaikų dantukus, juos gydyti bei taikyti profilaktikos priemones. Viena iš pieninių dantų funkcijų - užimti savo vietą besiformuojančiame žandikaulyje. Jeigu sugedęs dantukas ištraukiamas anksčiau laiko, t.y. daugiau nei pusmetis iki jo natūralaus iškritimo, gali susiaurėti žandikaulis. Taip nuolatiniams dantims - jie didesni už pieninius - neužteks vietos dantų lanke, jie augs kreivi, formuosis netaisyklingas sąkandis. Negydyti pieniniai dantys yra infekcijos židinys ir gali sukelti sistemines ligas, mažinti organizmo imuninį atsparumą. Pieniniai dantys genda greičiau nei nuolatiniai. Tai lemia jų anatomija. Pieninių dantų nervo pulpa (kamera) yra palyginti didelė. Jeigu dantuką pažeidžia ėduonis, negydant infekcijos sukėlėjai labai greitai pažeidžia nervą, išsivysto uždegimas - pulpitas. Skirtingai nei nuolatinių dantų, pieninių dantų nervas ne šalinamas, o gydomas medikamentais. Pieninio danties šaknų kanalai neplombuojami, nes, vystantis nuolatinio danties užuomazgai, vyksta fiziologinis pieninio danties šaknų tirpimas, jos trumpėja. Kanalo užpildas taip pat turi rezorbuotis kartu su šaknimi.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!