LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sveikata
ACOTINUM (Geriamieji lašai, tirpalas)

2004-10-04 | Homeopatinis preparatas be patvirtintos terapinės indikacijos. Geriamieji lašai, tirpalas. Vartojamas atsisakant rūkymo. Palengvina ir pagreitina organizmo apsivalymą metus rūkyti. Sumažina potraukį ir poreikį rūkyti. Mažina fizinį ir psichinį nuovargį bei gerina miegą metus rūkyti. Vartojamas atsisakant rūkymo. Palengvina ir pagreitina organizmo apsivalymą metus rūkyti. Sumažina potraukį ir poreikį rūkyti. Mažina fizinį ir psichinį nuovargį bei gerina miegą metus rūkyti. Dozuojama individualiai, priklausomai nuo susirgimo eigos. Jei nenurodyta kitaip, preparato skiriama: vaikams nuo 14 m. amžiaus po 8 lašus du kartus per dieną, rytą ir vakare, suaugusiems po 20 lašų du kartus per dieną, rytą ir vakare. Galima vartoti ilgą laiką ir nebijoti pašalinio poveikio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AA: 44 klausimai II dalis

2004-10-04 | Yra daug įvairių nuomonių šiuo klausimu. Kalbant apie AA narius, dauguma jų mano, kad alkoholizmas - liga, kuri progresuoja, jos negalima visiškai išgydyti, bet ji, kaip ir daugelis kitų ligų, gali būti sustabdyta. Todėl daugelis AA narių galvoja, kad šios ligos yra dvi priežastys: fizinis potraukis ir psichinė priklausomybė nuo alkoholio, ir kad, nepaisant šios ligos pasekmių, išgydyti ją tik valios pastangomis neįmanoma. Tie alkoholikai, kurie prieš ateidami į AA draugiją daugelį kartų nesėkmingai mėgino mesti gerti, ima manyti, kad jie neturi valios, o galbūt net psichinės pusiausvyros. AA požiūris į alkoholizmą kitoks. Čia manoma, jog alkoholikai yra ligoniai, turintys galimybę sveikti, jeigu laikysis paprasčiausios gydymosi nuo alkoholizmo programos. Jos praktinę naudą patvirtina daugiau kaip du milijonai ja pasinaudojusių vyrų ir moterų. Alkoholizmas kaip ir bet kuri kita liga neturi nieko amoralaus. Ir jeigu žmogus susirgo, tai visiškai nebesvarbu, turi jis valią ar ne, todėl kad liga atėmė iš jo pasirinkimo galimybę gerti ar negerti. Svarbu tik, kad žmogus pripažintų, jog jis serga, ir pasinaudotų siūloma pagalba. Taip pat reikia ir didelio noro pasveikti, nes patirtis rodo, kad AA programa sėkmingiau veikia tais atvejais, kai alkoholikai nuoširdžiai stengiasi mesti gerti. Kai žmonės patys aiškiai nežino, ar jie nori mesti gerti, programa jiems dažnu atveju padeda mažiau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaikų ir paauglių psichikos sveikata

2004-10-01 | Visuomenė dar mažai skiria dėmesio psichikos sveikatai, todėl žodis “psichiatras” neretai gąsdina. Įprasta manyti, kad suaugusiųjų, juo labiau – vaikų emocinės ir protinės įtampos, nerimo, bendravimo ir kitas problemas galima išspręsti ir be profesionalios pagalbos ar atidėti, tikintis, kad išsispręs savaime. Deja, jaunosios mūsų kartos psichikos sveikata kelia vis didesnį pedagogų, psichologų, medikų ir tėvų susirūpinimą.
Vaikų ir paauglių psichiatro specialybė atsirado neseniai. Šie specialistai gali padėti mūsų vaikams geriau nei mes, laiku neperskaitę populiarios literatūros apie vaikų ir paauglių psichologines problemas bei jų sprendimo būdus, tikrai mylintys ar perdėta globa saugojantys juos nuo visų sunkumų, dėl užimtumo negalintys skirti vaikams nė kelių minučių kasdien, ignoruojantys jų poreikius ir laiku nepastebintys jų negalavimų bei, atėjus “gerumo bei dosnumo priepuolių” metui, be saiko lepinantys savo vaikus. Vaikų ir paauglių psichiatrė dr. Aurelija Markevičiūtė sako, kad daugelis vaikų problemų yra ir šeimos problemos, daugelis paauglių problemų – ankstyvoje vaikystėje neišspręstų problemų tąsa, dėmesio ir emocinės šilumos stokos ar, priešingai – perdėtos globos padariniai. Todėl labai svarbu įvairiomis profilaktikos priemonėmis šalinti veiksnius, dėl kurių gali išsivystyti psichikos sveikatos ir elgesio sutrikimų vaikystėje bei kitais amžiaus tarpsniais. Šių sutrikimų raidą gali paskatinti įvairūs veiksniai: biologiniai (paveldimumo), psichologiniai (dėl patirtų psichologinių traumų, ilgalaikio streso ir pan.) ir socialiniai (nesklandumai šeimoje, mokykloje, prisitaikymo kolektyve sunkumai).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pagyvenusių žmonių elgesio ir psichologinių sutrikimų gydymas bendrojoje praktikoje

2004-10-01 | Vyresnio amžiaus pacientų ažitacija bei priešiškumas yra svarbi klinikinė problema, nesvarbu, ar ji pasireiškia slaugos namuose, ligoninėje, ar pacientų namuose, kai jie gyvena kartu su suaugusiais vaikais ar anūkais. Kadangi senstant daugėja įvairios kilmės demencijų, Lietuvoje kiekvienam BPG tektų nuo kelių iki keliolikos tokių pacientų. Be to, svarbu pažymėti, kad vyresnio amžiaus žmonėms minėti simptomai dažnai pasireiškia dar nesant pakankamai požymių nustatyti senatvinei silpnaprotystei, todėl besiskundžiančių jais iš tiesų yra nemažai, tačiau galbūt ir į tai kreipiamas per mažas dėmesys. Senyvo amžiaus pacientų elgesio sutrikimai pasireiškia šiais simptomais: fizine ir/ar žodine agresija, hiper ar hipoaktyvumu, triukšmingumu, sujaudinimu ir pan. Pagrindiniai psichologiniai simptomai yra nerimas, padidėjęs dirglumas, priešiškumas, depresija, haliucinacijos, miego sutrikimai, apatija ir pan. Elgesio sutrikimai dažniausiai gali būti identifikuojami stebint pacientą, psichologiniai simptomai diagnozuojami apklausiant pacientą, jo artimuosius bei slaugantį personalą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Psichosocialiniai veiksniai širdies ligų prevencijoje

2004-10-01 | Psichosomatinė medicina, psichofiziologija ir kiti panašūs mokslai, nagrinėjantys žmogaus psichikos funkcijų ryšius su somatiniais procesais, jau seniai nustatė, kad tam tikri psichologiniai ir socialiniai veiksniai gali būti susiję su ligų atsiradimu, eiga bei pasekmėmis. Literatūroje minimos įvairios ligos, kurių pradžiai a eigai gali daryti įtaką psichologiniai procesai - onkologinės, širdies ligos, taip pat diabetas, astma ir kt. Šįkart plačiau apžvelgsime psichosocialinių veiksnių ryšius su širdies ligomis. Nors įvairių ligų atveju dažniausiai veikia panašūs psichologiniai ir socialiniai faktoriai, ryšį su širdies ligomis verta analizuoti atskirai. Tai įmanoma dėl daugybės tyrimų, kurie skirti būtent širdies ligas veikiančių psichosocialinių faktorių nagrinėjimui. Keliamos įvairios hipotezės, bandančios paaiškinti, kaip ir kodėl psichologiniai faktoriai gali veikti širdies kraujagysles. Iki šiol nėra vieningų duomenų apie priežastis. Būtų neapdairu teigti, jog vienas ar kitas atskiras psichosocialinis veiksnys sukelia širdies ir kraujagyslių pakitimus. Visų pirma, dar nėra iki galo aiški priežastingumo kryptis. Pavyzdžiui, sergantiesiems širdies ligomis dažnai nustatoma depresija, tačiau ji gali būti tiek širdies sutrikimų priežastis, tiek pasekmė. Norint nustatyti psichosocialinių veiksnių poveikį širdies ligų atsiradimui, reikėtų atlikti sudėtingus, didelės apimties ilgalaikius tyrimus. Antra, psichosocialiniai veiksniai dažnai veikia kartu su kitais veiksniais, o ne po vieną, todėl pavienį veiksnio poveikį įvertinti sunku. Trečia, šių veiksnių poveikis dažnai būna netiesioginis, pavyzdžiui, vienas iš socialinių veiksnių - gyvenamoji aplinka - gali daryti įtaką ne patiems širdies sutrikimams, o medicinos pagalbos pasiekiamumui ir kokybei.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Multivitaminų ir multimineralų kompleksas "Zurion"

2004-10-01 | Zurion tabletės rekomenduojamos kaip mitybos papildas, padidėjus vitaminų ir mikroelementų poreikiui arba esant nepakankamai mitybai. Šie vitaminai padeda išvengti daugelio pavojingų susirgimų kaip aterosklerozė, vėžys ir kt. Antioksidantai, vitaminai E, C, betakarotinas ir selenas neleidžia organizme susidaryti toksiniams junginiams ir sumažina onkologinių ligų išsivystymo riziką, stabdo kataraktos vystymąsi, teigiamai veikia širdies - kraujagyslių sistemą, padeda išvengti aterosklerozės, tinka miokardo infarkto profilaktikai, padidina organizmo atsparumą sergant peršalimo ir kvėpavimo takų ligomis. Sudėtis. Vit.A 5000TV; Vit.C 60mg; Vit.D 400TV; Vit.E 30TV; Tiaminas 1.7mg; Riboflavinas 1.7mg ; Niacinamidas 23mg ; Vit.B6 2mg; Folinė rūgštis 400mkg; Vit.B12 8mkg; Biotinas 30mkg; Pantoteno rūgštis 10mg; Kalcis 162mg; Geležis 18mg; Fosforas 109mg; Jodas 150mkg; Magnis 100mg; Cinkas 15mg; Varis 2mg; Kalis 80mg; Vitaminas K 25mkg; Selenas 23mkg; Manganas 3.5mkg; Chromas 65mkg; Molibdenas 160mkg; Chloras 72mkg; Nikelis 5mkg; Alavas 10mkg; Silicis 2mg; Vanadis 10mkg; Boras 150mkg.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Psichiatrijos vieta somatinėje medicinoje

2004-10-01 | Naujų psichiatrijos tarnybų kūrimas somatinio gydymo įstaigose vienytų įvairių specialybių gydytojus. Nederėtų tvirtinti, kad naujos psichiatrijos tarnybos turi būti kuriamos tik dėl mūsų negatyvios pažiūros į buvusią psichiatrijos pagalbą. Toji pagalba per daugiau negu 10 metų gerokai pakito: gerėja gydymosi sąlygos, mažėja suvaržymų. Naujos psichiatrijos tarnybos kuriamos, kad žmogui būtų patogiau, pagalba prieinamesnė, kita vertus, orientuojamasi į kitų specialybių gydytojus, į bendradarbiavimą ne tik su gydytojais, bet ir su kitu ligonius prižiūrinčiu personalu. Naujos tarnybos gali suartinti psichiatrus ir kitų specialybių gydytojus, sumažėtų ir ligonių gydymo išlaidos. Psichikos sutrikimai nėra reti. Įvairių autorių duomenimis, 10-30 proc. žmonių serga psichikos ligomis, o 90 proc. per savo gyvenimą bent kartą patiria neurozinius sutrikimus. Šizofrenija serga tik 0,5-0,75 procento. Psichiatrijos ligoninėse kasmet gydosi apie 0,3 proc. Lietuvos gyventojų, kelis kart daugiau konsultuojasi psichikos sveikatos centruose, psichiatrų, psichoterapeutų kabinetuose ir dar daug daugiau žmonių kenčia savo negandą, nesikreipia į šios srities specialistus, manydami išsigydyti patys arba prireikus kviestis greitąją medicinos pagalbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaistai ir nuodai

2004-09-28 | Du trečdaliai visų apsinuodijusių – „netyčiukai". Senyvi žmonės gali pamiršti, kad vaistus jau išgėrė, ir dozę pakartoti. Skaudžiausios yra vaikų, radusių ne vietoje paliktų vaistų, netektys. Tačiau ir tokių atvejų nedaug. Apsinuodija daugiausiai jauni, sąmoningi ir dar sklerozės nepažeisti žmonės, kurie, neturėdami laiko nueiti pas gydytoją, bando gydytis patys arba pagal draugų rekomendacijas. Ne kartą rašyta, kad pats sau daktaru ir daktaras neturėtų būti: medicina ir farmakologija vystosi taip sparčiai, kad tik spėk sekti naujienas. Užeiti į ant kiekvieno kampo dabar įsikūrusias vaistines provokuoja reklama, o jai atsispirti esame visiškai bejėgiai. Nori nenori, magija tokia galinga, kad mes energingai pildome savo namų vaistinėles visais paskutiniais farmakologijos stebuklais net neįtardami, kad komplektuojame nuodų saugyklą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriamos kapsulės "Cesradyston 200"

2004-09-26 | Tai yra augalinis vaistas, pagamintas iš jonažolės ekstrakto su standartizuotu hipericino kiekiu. Vartojamas gydyti psichovegetacinius sutrikimus, depresinę nuotaiką, baimę, nerimą ir miego sutrikimus. Vaistas gerina nuotaiką ir bendrąją savijautą. Įtampa, išsekimas, nerimas ir nervingumas bei baimė sumažėja. Prie šio preparato nepriprantama, net ir vartojant jo ilgai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tirpalas "Berubi compositum N"

2004-09-26 | Tai B grupės vitaminų kompleksas ir geležies gliukonatas. Vartojamas esant mažakraujystei, augimo sutrikimams, pablogėjus apetitui, sveikstant po persirgtų kitų ligų, padidėjus vitaminų poreikiui (pvz. nėštumo, žindymo metu), nukraujavus. Kūdikiams skiriamas esant padidėjusiam dirglumui. B vitaminų kompleksas, esantis berubio sirupo sudėtyje, yra labai svarbus organizmo nervų sistemos veiklai. Jo vartojant, pašalinami arba sumažinami dėl vitaminų trūkumo atsiradę nervų sistemos sutrikimai. B grupės vitaminai labai svarbūs kraujo gamybai ir organizmo augimui, kurio metu padidėja ir geležies poreikis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!