LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sveikata
Tabletės su apvalkalu "Aescuven forte"

2004-09-26 | Veiklioji medžiaga - kaštonų vaisių ekstraktas. Vartojamas gydyti įvairios kilmės lėtinio venų nepakankamumo simptomus: edemas (vandens sąstovis kojose), blauzdų mėšlungį, kojų niežėjimą, skausmus ir sunkumo pojūtį, mazginį venų išsiplėtimą (posttrombozinį sindromą). Trofinius pakitimus dėl nepakankamos audinių mitybos, pavyzdžiui, blauzdos opą (Ulcus cruris). Minkštųjų audinių pabrinkimą po sužeidimo ar operacijos. Preparatas didina nusilpusių venų sienelių tonusą ir elastingumą. Venų tonizavimas yra svarbi sąlyga, veninės kraujotakos sutrikimui šalinti. Vaistas normalizuoja venų sienelių pralaidumą, neleidžia skysčiams patekti į aplinkinius audinius ir atsirasti edemai. Iš edemų jis skatina skysčių išskyrimą ir taip jas naikina.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Paukščių gripas: Paukščių apsaugos organizacijų pozicija

2004-09-25 | Gamtoje aptinkamos įvairios paukščių gripo virusų variacijos gali būti skirstomos pagal jų patogeniškumą – gebėjimą sukelti ligą ar jos požymius. Pagal įvairias H ir N viruso kamienų kombinacijas šiuo metu žinoma ne mažiau kaip 135 šio viruso variacijos. Mažai patogeniški paukščių gripo požymius galintys sukelti virusai dažniausiai išskiriami imant mėginius iš įvairių vandens paukščių, tačiau aplamai gamtoje šios ligos sukėlėjai yra labai reti. Pas šios grupės virusus nešiojančius paukščius dažniausiai nestebimi jokie ligos požymiai, arba jie būna išreikšti silpnai. Prie stipriai patogeniškų paukščių gripo ligos sukėlėjų priskiriamos tik kai kurios H5 ir H7 kamienų variacijos, atsirandančios dėl specifinių atsitiktinių mutacijų. Tokios viruso variacijos ir tampa masinio naminių paukščių žuvimo priežastimi, tačiau pas laukinius paukščius jos aptinkamos itin retai – iki dabartinio ligos protrūkio buvo žinomas vienintelis, 1997 m. nustatytas atvejis, kuomet laukiniai paukščiai buvo apsikrėtę H5N1 kamieno paukščių gripo virusu. Paukščių gripo sukėlėjas H5N1 pripažįstamas labai patogenišku, tačiau genetiniais tyrimais įrodyta, kad šis sukėlėjas, įvykus mažai patogeniško viruso mutacijai, atsirado pas naminius paukščius. Vėliau H5N1 buvo perduotas laukiniams paukščiams, o ligai plintant tokie atvejai gali dažnėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prostaherb N Tabletės su apvalkalu

2004-09-24 | Veiklioji medžiaga - sausasis dilgėlių šaknų ekstraktas. Vartojamas gydyti šlapinimosi sutrikimus sergant gėrybine prostatos hiperplazija (prostatos adenomos I arba II stadija). Šis grynai augalinis vaistas ypač tinka ilgalaikiam gydymui. Jį vartojant palengvėja šlapinimasis, sumažėja liekamojo šlapimo kiekis pūslėje, dingsta nemalonūs pojūčiai. Šis vaistas tik lengvina negalavimus, kai padidėjusi prostata, tačiau padidėjimo nepanaikina, todėl pas gydytoją reikia lankytis nuolat.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Lymphozil, Lymphozil forte tabletes

2004-09-24 | Vartojamas stiprinti imuninę sistemą, atsiradus polinkiui sirgti infekcinėmis ligomis, pasikartojančiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (nosiaryklės uždegimu, angina, sinusitu, bronchitu), lėtinėmis ir nuolat pasikartojančiomis odos bei gleivinės ligomis (gingivitu, egzema, furunkulioze, piodermija). Vartojamas kaip pagalbinė imunoterapinė priemonė gydant antibiotikais. Preparato sudėtyje yra natūralių medžiagų, pvz., gyvačių nuodų ir medicininių mielių, kuriose yra daug vitaminų. Jos didina organizmo atsparumą ir aktyvuodamos fagocitus, padeda greičiau sunaikinti ligų sukėlėjus: virusus, bakterijas, grybelius. Vaistas kovoja su infekcija ir gerina antibiotikų bei priešgrybelinių vaistų poveikį, greitina ligos simptomų išnykimą, sutrumpina jos trukmę, liga rečiau komplikuojasi ir paūmėja. Vartojant profilaktiškai, sergama rečiau arba visai išvengiama ligų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Ilon Abszess - Salbe tepalas pūliniams gydyti

2004-09-24 | Skiriamas gydyti pūlingus odos susirgimus, t.y. abscesus, furunkulus, karbunkulus, panaricijus, prakaito liaukų uždegimus. Tepalas pagerina kraujotaką pūlinio srityje, todėl palengvėja pūlių kamščio pasišalinimas arba jis suminkštėja. Tepalo sudėtyje yra toleruojamų medžiagų, pvz., baltojo ir bičių vaško, oleino ir stearino rūgščių. Preparatas mažina skausmus, atsiradusius dėl uždegimo arba įtempimo, greitina gijimą. Pažeidimas gyja greičiau, jei tepalas vartojamas laikantis higienos taisyklių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Feminon geriamasis mišinys

2004-09-24 | Preparatas moterims, vartojamas gydyti kiaušidžių veiklos nepakankamumą, mėnesinių ir jų ciklo sutrikimus, psichoseksualinius sutrikimus, depresinę neurasteniją, vegetacinius ir psichinės pusiausvyros negalavimus prieš ir klimakso metu. Feminonas reguliuoja hormonų reguliacijos vyksmą. Hormonų veiklos reguliavimo centrai yra smegenyse. Iš čia reguliuojamos ne tik lytinės funkcijos, bet ir kraujotaka, kvėpavimas, medžiagų apykaita. Glaudus nervų sistemos arba psichikos ryšys su hormonų veikimo dėsningumais medicinoje vadinamas moters neuroendokrininėmis funkcijomis. Jas feminonas sužadina ir sunormalina. Taip psichinės ir lytinės funkcijos tampa normalios.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Pasta odos žaizdoms gydyti "Dermilon"

2004-09-24 | Vartojama gydyti naujagimių dermatozę, vaistų ir šviesos sukeltą dermatozę, nudegimą saulėje, odos, išeinamosios angos, pirštų ir krūties spenelio įtrūkimą, egzemą, blauzdos opas, pjautines žaizdas ir nudrėskimus, lengvą nudegimą, trofines opas bei pragulas, odos apie pūlinį priežiūrai, pėdos priežiūrai. Dermilono pasta slopina uždegimą, mažina niežulį, nedirgina net jautrios odos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tabletės su apvalkalu "Chronocard forte"

2004-09-24 | Veiklioji medžiaga - sausasis gudobelių lapų ir žiedų ekstraktas. Vartojamas silpnėjant širdies veiklai - I ir II stadija pagal NYHA (Niujorko širdies asociacija), atsiradus spaudimo ir sunkumo pojūčiui širdies plote, atsiradus nežymiems bradikardiniams širdies ritmo sutrikimams (lengva širdies ritmo sutrikimo forma ir sulėtėjęs pulsas). Vaistas skatina vainikinių arterijų bei širdies raumens kraujotaką. Širdis stiprėja, nes veikiamos tos širdies raumens dalys, kurios svarbesnės maitinimui, jėgų atsargoms bei jų atidavimui. Gudobelė stiprina širdies plakimą, susitraukimų jėgą, normalina plakimo dažnumą. Šia prasme širdies pajėgumas padidėja.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Siekiant geresnės sveikatos Europoje

2004-09-11 | Rugsėjo 1-2 d., kaip klubo "13 ir K°" valdybos narė, buvau išsiųsta dalyvauti konferencijoje Briuselyje. Prieš tai Europos pacientų forumas (EPF), kuriam vadovauja Rodney Elgie - jis taip pat ir GAMIAN-Europe prezidentas - atsiuntė kvietimą siūlyti savo kandidatūras. Jie rašė, kad pirmenybę teiks pacientams iš 10 naujų Europos Sąjungos šalių ir jie bus atrinkti balsuojant. Kartu su pirmininke paruošėme ir išsiuntėme motyvacinį laišką. Labai apsidžiaugiau, kai netrukus gavau kvietimą. Pirmą kartą į užsienį teko keliauti vienai, tačiau juk Briuselyje kalbama angliškai ir prancūziškai, tad buvau tikra, kad didelių problemų nebus. Vėliau sužinojau, kad tuo pačiu lėktuvu skris dar dviejų organizacijų pacientų atstovės - Vida Augustinienė (Lietuvos diabeto asociacija) ir Eglė Kvedaraitė (Astmos pacientų klubų asociacija). Kopenhagoje laukė malonus siurprizas - ten susitikome su este Urve Randmaa- Estijos psichikos sveikatos asociacijos prezidente, apsisprendusia vykti į konferenciją paskutinėmis dienomis. Ji gera mūsų klubo pažįstama iš buvusių GAMIAN-Europe konferencijų. Tik mes pastebėjome, kad ji visada atvažiuoja viena ir niekada neatsiveža pacientų. Galiu pasakyti, kad ir Briuselio konferencijoje buvau vienintelė psichiatrijos paslaugų vartotoja, visi kiti - profesionalai: Paolo Morselli (GAMIAN-Europe generalinis sekretorius), Urve Randmaa (Estijos psichikos sveikatos asociacijos prezidentė), Raluca Nica (Rumunijos psichikos sveikatos lygos vykdančioji direktorė), Marguerite Mormal (Belgijos depresijos lyga) ir Gael Lindenfield (psichoterapeutė ir 22 savipagalbos knygų autorė).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mano nuostabi ateitis. NLP: sėkmės technologijos

2004-09-05 | Įprasta manyti, kad ligos gydomos vaistais, problemas žmogus turi išsispręsti pats, o į psichoterapeutą kreipiamasi tada, kai jau "važiuoja stogas". Man psichoterapija - tai visai kitoks požiūris į daugelio ligų gydymą bei kitoks žvilgsnis į save ir gyvenimą. Šias mano mintis patvirtino nauja besivystanti psichoterapijos kryptis, vadinama NLP. Šios krypties metodai ir principai pasirodė tokie universalūs, kad jie sėkmingai taikomi įvairiose srityse - švietime, versle, politikoje, reklamoje. Dirbdamas psichoterapeutu aš taip pat sėkmingai pradėiau taikyti NLP metodus konsultuodamas verslininkus, dėstydamas, dirbdamas su politikais. Manau, kad tai, apie kabus kalbama šioje knygoje, privalo žinoti kiekvienas žmogus. Mokykloje mus moko skaityti, rašyti, skaičiuoti ir dar daugelio naudingų dalykų, bet, deja, mes nemokomi suprasti kitų žmonių, užmegzti santykių, sėkmingai išspręsti savo problemas. O su jomis susiduria kiekvienas žmogus. Todėl šios knygos tikslas - pasidalyti paprasta ir naudinga informacija apie tai, kaip išvengti gyvenime nemalonumų ir patirti kuo daugiau pergalių bei laimėjimų. Dialogo formą mes su Svetlana pasirinkome neatsitiktinai. Viena vertus, ši knyga gimė mums kalbantis ir diskutuojant. Antra vertus, mes užmezgame atvirą dialogą su jumis, mūsų skaitytojais, stengdamiesi atsakyti į tuos klausimus, kurie konkrečiose gyvenimo situacijose jums gali būti įdomūs ir aktualūs. Mes pabandėme paprasta forma pateikti konkrečius pasiūlymus, kaip pasinaudoti šiomis žiniomis kartu aiškindami, kodėl tai veikia. Stengėmės laikytis NLP-praktikos kurso, naudodami mano NLP seminarų užrašus, bet šios knygos dalys nėra išdėstytos griežta akademine tvarka kaip kursuose, jos susidėliojo pakrikai - taip, kaip jos iškilo mums diskusijų metu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!