LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sveikata
Seminaro tema: KALBĖKIME KLIENTO KALBA (VADYBININKAMS)

2005-08-04 | Seminarą veda:
Audra Ukanienė, knygos "Bendravimo meistriškumas" autorė. Bendravimo (komunikacijos (vidinės ir išorinės)) technologijų specialistė (amerikietiškos technologijos plačiai pasaulio visuomenei žinomos kaip NLP - neurolingvistinis programavimas). Pirmoji išvertė į lietuvių kalbą NLP mokslo pagrindus. "Žodžiai ir magija pradžioje turėjo vieną reikšmę. Ir šiandien žodžiai neprarado savo magiškosios vertės. Žodžiai sukelia emocijas ir aplamai tai yra universali žmonių poveikio priemonė." Z. Froidas

Jūs išmoksite geriau suprasti savo pašnekovą ir, naudojant profesionalių komunikatorių kalbos ypatumus, galėsite pasiekti norimo rezultato bendraujant su įvairiais žmonėmis. Gausite įrankius, kurių dėka galėsite ne tik teisingai suvokti kito žmogaus pateikiamą informaciją, bet ir perduoti norimą infor-maciją pašnekovui jam suprantama kalba. Jūs išmoksite parinkti teisingus žodžius, kuriuos reikėtų vartoti kalbant su vienu ar kitu partneriu ar klientu.

Pagrindiniai tikslai: Rezultatų pasiekimo strategijos įsisavinimas, Verbalinio lankstumo būklės kūrimas ir greitas jos pasiekimas, Efektyvios komunikacijos strategijos įsisavinimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Smegenų stimuliatorius išsklaido depresiją

2005-07-25 | Pacientų aprūpinimas smegenų stimuliatoriais gali sukelti sunkiai gydomą depresiją, mano Didžiosios Britanijos ekspertai. Technologija, kuri jau naudojama gydant Parkinsono ligą, naudoja laidus ir baterijos šaltinį, kuriais stimuliuojamos giliai esančios smegenų dalys siunčiant į jas elektros srovę. Ši technologija gali ne tik padėti depresija sergantiems pacientams, kuriems nesėkmingai buvo taikomos kitokios terapijos formos, bet ji gali taip pat būti naudinga gydant persekiojimo manija sergančius pacientus. Didžiosios Britanijos neurologai pranešė, kad ketina tai išmėginti po sėkmingų JAV atliktų tyrimų. Bristolio universiteto ir Karalienės Elžbietos II ligoninės ekspertai šiuo metu ieško pacientų, sergančių persekiojimo manija, kurie galėtų dalyvauti tyrime, kuris prasidės kiek vėliau dar šiemet. Jie remiasi profesorės Helen Mayberg iš Emorio Universiteto medicinos mokyklos (JAV) praktika, kuri pirmoji pradėjo tirti giliųjų smegenų sluoksnių stimuliavimą gydant depresiją prieš 15 metų. Tirdama gilia depresija sergančių žmonių, kuriems nepadėjo vaistai, psichoterapija ar kiti taikyti gydymo būdai, skenogramas, ji nustatė, kad jų smegenyse buvo fiksuojama aktyvi veikla tam tikroje smegenų zonoje, esančioje limbinėje sistemoje, kuri yra siejama su žmogaus nuotaika. Šie žmonės taip pat pasižymėjo mažesniu nei paprastai aktyvumu priekinėje smegenų skiltyje, tai manoma, buvo susiję su neįprastai aktyvia veikla limbinės sistemos dalyje, kurią profesorė Helen Mayberg vadina ‘zona

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Psichiatrija reformos kelyje

2005-07-11 | Vienas iš dažniausiai pasitaikančių psichikos ligonių skundų yra tai, kad juos gydytojai “užgydo”, t.y. iš esmės paverčia invalidais dėl vaistų perdozavimo ir (arba) per ilgo laikymo ligoninėje. Iš tikrųjų nesunku suvokti, kad ilgas laikymas ligoninėje vien pasikliaujant vaistais veda į asmenybės degradavimą, nes tokiomis sąlygomis žmogus palaipsniui praranda naudingus socialinius bei profesinius įgūdžius bei ima sirgti “tinginio liga”. To pasekoje jis tampa nekonkurentabilus darbo rinkoje, o tai dar labiau skatina nuostatas į invalidumą. Štai kodėl labai svarbi yra psichoterapija visose jos formose. Iš esmės kiekvieno ligonio atžvilgiu turėtų būti taikoma individuali psichoterapijos programa, kurios tikslas – pilna paciento socialinė reabilitacija. Labai svarbu, kad būtų kuo platesnė terapijos įvairovė, atspindinti vartotojų poreikių įvairovę. Pavyzdžiui, Čekijoje darbo terapijoje neapsiribojama vien siuvimu ar drožinėjimu. Čia veikia platus spektras socialinių firmų su apsaugotomis darbo vietomis psichikos ligoniams. Veikia net kelios kavinės, kurias pilnai aptarnauja psichikos ligoniai su terapeuto pagalba. Gal ir Lietuvoje ši patirtis būtų naudinga? Bet kokiu atveju ligonis neturi būti paliktas vienas su tablete, jo atžvilgiu turi veikti išplėtota psichoterapijos programa, padedanti ir įveikti ligą, ir reabilituotis pilnaverčiam gyvenimui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 24

plačiau >>

Naujasis vadovas grandiozinių projektų nekuria

2005-06-23 | "Ne, grandiozinių planų tikrai nekuriu", - sakė psichiatras, paklaustas apie tai, ko ketina griebtis naujame poste. "Tam, kad iki galo suvoktum, ką gali nuveikti, reikia pakalbėti su visu kolektyvu, įvertinti jų poziciją, norus, potencialą. O kad įstaiga turi potencialą, tuo nė kiek neabejoju. Kad potencialas didelis - irgi abejonių nekyla. Yra įvairių planų, - prisipažįsta, - bet jie reikalauja gilaus įvertinimo. Juk nėra įstaigoje nė vieno laisvo žmogaus, kuris sėdėtų ir lauktų, visi turi savo darbo barą. Reikia įvertinti, kas planus vykdys ir už ką. Norim ar nenorim, bet entuziazmo laikai jau pasibaigė." Vieną iš planų pašnekovas visgi atskleidžia - tai noras atgaivinti narkotikų ir visų psichoaktyviųjų medžiagų, tarp jų alkoholio ir tabako, vartojimo prevencijos programą. Kadaise pradėta įgyvendinti, ši populiarumą mokyklose pelniusi programa pritrūkus finansavimo buvo nutraukta. Prieš kelerius metus buvo apmokyta grupė jaunimo, kad savo žinias perduotų kitiems. Šie lektoriai buvo labai populiarūs tarp moksleivių, nes žinias jie skleidė jaunimui priimtinu būdu - per žaidimą, interaktyvius užsiėmimus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vaistų gamyba (referatas)

2005-06-16 | Dabartiniu metu įvairios kilmės vaistingosios medžiagos (augalinės, gyvulinės, sintetinės ), kad būtų patogiau jas priimti, prieš vartojimą vienokiu ar kitokiu būdu paruošiamos. Vaistų paruošimo būdus nagrinėja vaistų formų ir farmacinių preparatų technologija. Jau senovės Graikijos ir Romos gydytojai pradėjo tobulinti vaistų gamybą. Garsus Romos mokslininkas gydytojas Klaudijus Galenas (130-200 m.e.) pradėjo gaminti ištraukas iš vaistingųjų augalų, iš dalies atskirdamas veikliąsias augalo sudėtines dalis nuo neturinčių gydomosios reikšmės medžiagų. Jo garbei tokio pobūdžio ir kai kurie kiti preparatai vadinami galeniniais (Galenica). Pirmąjį receptūros vadovėlį parašė graikų gydytojas Skribonijus Largus (Skribonius Largus). Viduramžiais arabų mokslininkai davė nemažai žinių apie vaistų paruošimą ir išrašymą. Europoje pirmieji receptūros vadovėliai pasirodė XI - XII a. Šių dienų receptūra, kuri remiasi naujausiais medicinos ir farmacijos mokslų pasiekimais, žymiai skiriasi nuo praėjusių šimtmečių receptūros.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Farmacijos sektorius – kas tai? Verslas, pareiga ar žmogiškumas? (II dalis)

2005-05-25 | Turbūt daugelyje šalių vaistinės apibrėžimai esti panašūs arba vienodi. Pagal Lietuvos įstatymus vaistinė – tai juridinis asmuo ar šio įstatymo nustatytų juridinių asmenų padalinys, turintis teisę verstis vaistų ir vaistinių medžiagų įsigijimu, laikymu, vaistų ruošimu, vaistų bei vaistinių medžiagų kokybės kontrole, pardavimu (išdavimu) galutiniam vartotojui. Tačiau reikalavimai, pradedant vaistinių steigimu, jų priklausomybe, baigiant jiems įtaką darančiais įvairiais veiksniais, kiekvienoje šalyje yra skirtingi ir jie gali būti įtakojami įvairių faktorių, būdingų būtent tos valstybės vykdomai politikai sveikatinimo klausimais. Tačiau vienas bendras dalykas – farmacinė veikla visose valstybėse yra licencijuojama, pradedant valstybinėmis institucijomis (Belgija, Danija, Portugalija) ir baigiant visuomeninėmis organizacijomis (Jungtinė Karalystė). Taip pat verta išskirti Švediją – kaip valstybę, totaliai valdančią mažmeninį farmacijos sektorių: visos vaistinės priklauso valstybiniai organizacijai „Apoteksbolaget“ ir visi farmacijos specialistai yra šios kompanijos darbuotojai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vietoje išgirto gydomojo poveikio - pavojus sveikatai

2005-05-20 | Nors Maisto ir veterinarijos tarnyba kiekvieną mėnesį tūkstančius įtartinų maisto produktų išsiunčia atgal importuotojams, lietuviai nėra visiškai apsaugoti nuo sveikatai pavojingų prekių. Nuo balandžio pabaigos uostamiesčio kavinėse, restoranuose ir prekybos centruose nebeprekiaujama garsiąja indiška "Gokul" arbata. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nustatė, kad arbatoje yra kenksmingų ir pavojingų sveikatai medžiagų - tartrazano, brilijantinio smėlio ir azorubino. Šias medžiagas, tiksliau - dažus, arbatos gamyboje naudoti draudžia Europos Sąjungos reikalavimai. Be to, laboratorinių tyrimų dėka išaiškinta, kad neva "sveikatos suteikiančioje" arbatoje yra didesnis nei leistina švino kiekis. Specialistai su probleminiais importuojamais maisto produktais susiduria kas mėnesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Badavimas visiškai iškreipia psichiką

2005-05-20 | Tai, jog šalyje daugėja savižudybių, gali įtakoti ir mūsų jaunų žmonių požiūris į savo kūną, nusivylimas savimi ir savo išvaizda, bei jos sureikšminimas. Apie žiniasklaidos formuojamo kūno kulto pasekmes kalbamės su Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros lektore Reda Gedutienė. Psichologus jau šokiruoja straipsnių ciklai apie visuomenėje žinomų žmonių savižudybes - visiškai neatitinkantys etikos normų. Moksliniai tyrimai rodo, jog savižudybių daugėja ir dėl to, kad žiniasklaida netinkamai pateikia faktus, į pirmuosius puslapius deda nusižudžiusio žmogaus nuotraukas, romantizuoja tragedijos aplinkybes ir priežastis, ir idealizuoja nusižudžiusiojo asmenybę, tarsi iškelia jo heroiškas savybes. Na, o laidotuvių procesija pateikiama kaip iškilmės. Neretai laikraščiai taip ir rašo: "Išėjo į tyrą erdvę"... Vis garsiau prabylama ir apie tai, jog žiniasklaidos formuojamas požiūris į žmogaus kūną, mažų mažiausiai beveik kiekvienam mūsų kelia diskomfortą, ar net priveda prie depresijos, rimtų valgymo sutrikimų. Viena iš paauglių savižudybių priežasčių gali būti nusivylimas savo išvaizda.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Kai maistas vaistus paverčia žudikais

2005-05-20 | Kad ligonių vartojamų medikamentų ir suvalgomų maisto produktų mišinys nevirstų gyvybei pavojingais kokteiliais, gydytojai turėtų atidžiai išanalizuoti savo pacientų dietą. Britų vyriausybės patarėjai susirūpinę tuo, kad stiprūs medicininiai, savaime toksiški preparatai gali tapti dar daugiau pavojingi sąveikaudami su kai kuriomis maiste, gėrimuose ir dietiniuose papilduose esančiomis medžiagomis. Arba pacientai, maitindamiesi ne tais produktais, gali nesąmoningai mažinti savo gydymo efektyvumą. Valdininkai nurodo, kad dauguma žmonių vienu metu išgeria iki 10 rūšių vaistų. Tai reiškia, jog įvairių medžiagų sąveikos potencialas kai kuriems žmonėms yra labai didelis. Maisto standartų agentūros ir medikamentų bei sveikų produktų kontrolės valdybos patarėjų sudarytame rekomendaciniame rašte sakoma, kad egzistuoja mažiausiai 200 medikamentų, kurių poveikiui arba toksiškumui turi įtakos maistas. Šis dokumentas buvo sudarytas pagal abiejų įstaigų ekspertų susitikimo, skirto maisto toksiškumui ir medikamentų saugumui, rezultatus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mada neskiepyti vaikų gali pridaryti daug žalos, teigia pediatrai

2005-05-20 | Šiuolaikinės vakcinos tapo savo sėkmės įkaitėmis. Skiepų dėka įveiktas arba maksimaliai sumažintas sergamumas sunkiomis ligomis, todėl žmonės pradeda abejoti, ar iš viso bereikia skiepytis "nuo to, ko nebėra". Taip Eltai teigė Vilniaus universiteto medicinos fakulteto profesorius Vytautas Usonis. Gydytojo teigimu, ne gandais, nuomonėmis, o mokslo įrodymais grįstą informaciją apie skiepus tėvai galės rasti tinklapyje infoskiepai.lt. "Neskiepyti vaikų ar bent kritikuoti skiepus tampa madinga. Pediatrus į neviltį varo mamų ir tėčių supratimas apie vakcinavimą. Jis - žymiai prastesnis negu įsivaizdavome", - sakė dvi dienas mamų diskusijas apie skiepus internete sekęs profesorius V. Usonis. Medikai kritikuoja vis dažnesnius pareiškimus, neva skiepai blogai veikia imuninę sistemą, o ligas galima gydyti ar jų išvengti vartojant homeopatines priemones.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!