LT   EN   RU  
2020 m. vasario 26 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teatrai
Teatras gyvuoja ir aptvare

2004-03-24 | Paskutiniu metu daugiau optimizmo teikia kamerinių, netgi neprofesionalių teatrų aktyvumas. Rafinuotas ir plebėjiškas entuziazmas galutinai pražudė didžiųjų teatrų grandus, užtat „mėgėjiški” kolektyvai ima diktuoti žiūrovų skonio madas. Įpročiu tampa lankymasis mažose pašiūrėse ir salytėse. Jų trauka proporcinga didelius valstybinius teatrus apėmusiai depresijai. Tikras linksmybės taures dabar kelia vidutinės klasės ambicijos. Turiu patikslinti - kūrybinės ambicijos. Tokios, kurios ir sunkiomis sąlygomis suveda žiūrovą su medžiaga, aktorių su jo paties ambicijomis. Nepaisant begalinio užimtumo, kūrėjai greit ir išradingai prisitaiko, parinkdami scenas, bendradarbiavimą, kompromisą. Žinoma, tokių kūrėjų ir administratorių nedaug, nes labilia ir linksma vadyba vis dar nepasitikima sistemingai, o ypač aukštutinėse padangėse, kur maži paukštukai turi nuolankiai tūpčioti iš barzdoto dėdulės kalėdinio maišo laukdami teatro reformos rezoliucijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šokio spektaklis Romeo ir Džuljeta

2004-03-24 | Per dvejus teatro gyvavimo metus buvo pastatyti du didelio žiūrovų dėmesio susilaukę šokio spektakliai - "Tango in FA" pagal A. Piazzollos muziką ir "Meilė". "Romeo ir Džuljeta" jau trečiasis A|CH teatro pastatymas. Visiems puikiai žinoma Kapulečių ir Montekių šeimų nesantaikos ir jų vaikų meilės istorija bus pateikta jungiant šiuolaikines išraiškos formas: šokį, muziką, vaidybą. Šią visais laikais aktualią istoriją, kupiną meilės, ryžto, pasiaukojimo ir aistros A.Cholina perteiks neabejotinai išskirtina, charakteringa, emocionalia, trykštančia vidine energija, žavesiu, originalia išraiška, gyvybinga choreografija šokio ir dramos sintezėje, naudojant šiuolaikinių kompozitorių muziką, subūrus talentingų kurėjų, aktorių ir šokėjų trupę. Šokio spektaklis "Romeo ir Džuljeta" - didelės apimties, kostiuminis spektaklis, kuriame dalyvauja 24 dramos teatro aktoriai, baleto artistai, Lietuvos muzikos akademijos aktorių-šokejų specialybės studentai, sukurtas jungiant šiuolaikines išraiškos formas: šokį, muziką, vaidybą. Nepriklausomam A|CH teatrui tai didžiausias įgyvendintas projektas. Šokio spektaklis "Romeo ir Džuljeta" A|CH teatrui kainuos 250 tūkstančių litų, pastatymas neapsiėjo ir be privačių struktūrų paramos, 28000 litų skyrė Lietuvos kultūros ir sporto rėmimo fondas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Anželikos Cholinos šokio teatras

2004-03-24 | Anželikos Cholinos šokio teatras buvo įsteigtas 2000 m. gruodžio 22 d. siekiant turėti nepriklausomą kūrybinį procesą. Pirmasis teatro spektaklis, kurio premjera įvyko 2001 m. sausio 30 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje - Tango in FA (pagal A. Piazzollos muziką), sulaukė didžiulio žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Antrojo teatro šokio spektaklio Meilė premjera įvyko Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje scenoje 2002 m. vasario 14 d. Trečiasis ir didžiausias A.Cholinos darbas Romeo ir Džuljeta buvo pristatytas 2003 m. kovo 28 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Šiam spektakliui choreografė subūrė jau 24 artistų trupę: jaunuosius Lietuvos operos ir baleto teatro artistus, dramos teatro aktorius bei Lietuvos muzikos akademijos aktorių-šokėjų specialybės studentus. Ketvirtąjį sezoną A|CH teatras atnaujino iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro perimtus spektaklius: Bernardos Albos namai bei Carmen. Pastarasis pačiai choreografei yra visiškai naujas darbas, suteikęs jai galimybę dar kartą grįžti prie neišsemiamos temos, ištaisyti per 5 metus nuo pirmosios premjeros paaiškėjusias klaidas, patobulinti choreografinius sprendimus bei pateikti brandesnį požiūrį į šį legenda tapusį siužetą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spektaklis apie meilę Meilės dienai

2004-03-24 | Tamsa. Girdisi, kaip dunda traukinio vagonai. Žmonės. Jie važiuoja gyvenimo traukiniu, dairosi į šalis. Jie vieniši, nemato vieni kitų, tik žvelgia ilgesingu, meilės ištroškusiu žvilgsniu. Taip prasideda Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „Meilė“. Spektaklio premjerą teatras pristatė šv. Valentino vakarą. Tą ir kitą vakarą Lietuvos nacionalinio dramos teatro salė buvo sausakimša. Gal visus sugundė toks spektaklio pavadinimas, noras Meilės dieną praleisti su meile? Tiesa, Anželikos Cholinos teatro premjerose niekuomet netrūkdavo žiūrovų. Psichologai teigia, kad žmonės daugiau informacijos perteikia ne žodžiais, o veido išraiška, judesiais. Žodžiais galima meluoti, o judesiais apgauti beveik neįmanoma. Šokio spektaklis, kuriame visiškai nėra žodžių, puikiai išreiškia žmogaus išgyvenimus. Tai A. Cholina jau ne kartą įrodė, kad ir paskutiniame spektaklyje „Tango in Fa“, santykiams tarp vyrų ir moterų perteikti pasirinkdama tango šokį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras

2004-03-24 | “Tuometinis teatrinių eksperimentų bumas Sovietų Sąjungoje ir Rytų Europos šalyse, o taip pat kultūrinis vakuumas, susidaręs Kaune po Modrio Tenisono teatro likvidavimo lėmė, kad galėjau įgyvendinti seną svajonę – sukurti savo teatro studiją”, - sako Kauno jaunimo kamerinio teatro meno vadovas Stanislovas Rubinovas. 1976 metais Kaune buvo įkurta Jaunimo muzikinė studija, vėliau Jaunimo teatras – studija. 1986 metais studija iškovojo profesionalaus teatro statusą ir tapo Kauno jaunimo kameriniu teatru. 1977 metais drauge su kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi buvo pastatytas spektaklis pagal Moriso Meterlinko vienaveiksmę pjesę. Tai buvo specialiai šiam kolektyvui kompozitoriaus parašyta opera “Ten, viduje”. Jau pirmasis tuometinės Jaunimo muzikinės studijos spektaklis turėjo sudėtingą likimą. “Jei šitaip plūsta jaunimas, vadinasi, ten kažkas negerai”, - buvo partinių vadovų nuosprendis. Gandas, kad opera po vienintelio pristatymo gali būti uždrausta dar labiau kurstė žiūrovus. Kauniečiai prie bilietų kasos stovėdavoper naktis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Teatriuko" istorija

2004-03-24 | Aktorių trupė "TEATRIUKAS" susibūrė 1998 m. rudenį. Trupėje - trys aktoriai. Repertuare - trys spektakliai vaikams, koncertas vaikams ir koncertas suaugusiems. Vaidiname ir dainuojame mažiems ir dideliems visoje Lietuvoje. Dalyvaujame įvairiuose renginiuose, festivaliuose, reklaminėse akcijose, vaikų vasaros stovyklose. 1998 09 23 keturi draugai, 1997 m. baigę Vilniaus Universitetą (aktoriaus - filologo spec., kurso vadovė aktorė Nijolė Gelžinytė) susibūrė į trupę "Teatriukas". Pirmas "Teatriuko" pasirodymas - "Grybų šventė" Varėnoje 1998 spaly. Pirmoji "Teatriuko" premjera - spektaklis "Piemenėlių išdaigos" buvo parodytas 1998 11 22 Mokytojų namų svetainėje. 1999 03 20 Valstybiniame Jaunimo teatre įvyko spektaklio pagal J. Erlicko poeziją vaikams "Kad būtų linksma" premjera. Spektaklis buvo sukurtas remiant Lietuvos Kultūros ministerijai ir Atviros Lietuvos fondui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Raganiukės teatras

2004-03-24 | Įkurtas 1995 metais gruodžio 5 dieną. Tai profesionalus teatras vaikams, turintis 200 vietų modernią žiūrovų salę, nepriklausomą teatro trupę, turinčią savo biudžetą ir administaciją sudaro: režisierius, aktoriai, kompozitorius, vaikų psichologas ir direktorius. "Raganiukės teatras" - Teatrui vadovauja teatro ir TV režisierė Rita Urbonavičiūtė, nuo 1985 metų dirbanti režisūrinį darbą. R.Urbonavičiūtė daugiausia režisuoja ir rašo pjeses vaikams. Repertuarą sudaro spektakliai skirti iki mokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams nuo trijų metų. Spektakliai pastatyti pagal šiuolaikinių ir žymiausių pasaulio autorių kūrinius. Šis teatras turi didžiausią repertuarą Lietuvoje skirtą mažiesiems žiūrovams. Šiuo metu repertuare yra apie 30 spektaklių. Iš jų keli originalūs spektakliai - žaidimai, ugdantys vaikų fantaziją, bei lavinantys suvokimą apie teatrą, juose kartu su aktoriais vaidina ir mažieji teatro žiūrovai bei jų tėveliai. Taip yra išlaikomas atviras ryšys su auditorija, suteikiama galimybė bendrauti su pasakų personažais, kasdienybę paversdamas stebuklu. Smulkiau apie spektaklius rasite: spektaklių aprašymuose.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

VGTU teatras - studija „Palėpė”

2004-03-24 | Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto (VGTU) teatras - studija „PALĖPĖ” - bene jauniausias universitetinis teatras Lietuvoje - jis susibūrė tik 1999 metų rudenį, universiteto vadovybės ir režisieriaus Olego Kesmino (tuo metu jis dirbo Vilniaus Nacionaliniame dramos teatre) iniciatyva. Išskirtiniai teatro bruožai: kolektyvo stabilumas (nemažai trupės narių užsibūna ilgiau nei dviems sezonams), produktyvumas (per sezoną teatras pristato ne mažiau kaip dvi premjeras) bei didelis vaidinamų spektaklių skaičius. „Palėpės” teatras-studija neturi įprastos teatro salės - savo vaidinimams ji pritaikė dvi greta esančias auditorijas. Šiose kamerinėse patalpose, talpinančiose 30 - 50 žiūrovų, ir yra rodomi teatro vaidinimai, o scenografijai panaudojamos patalpos sienos. Šiuo metu studijos veikloje dalyvauja virš 50 žmonių - ne vien VGTU studentų. Daugumos jų studijos ar darbas visiškai nesusiję su menais. Nepaisant to studijos nariai ne tik vaidina, bet ir patys režisuoja (Agnė Simanavičiūtė - „Čia ir dabar”, Tomas Dapšauskas - „Mėnesiena”, Vaida Matusevičiūtė - „Orfėjas”, „Viena”), kuria dekoracijas ir kostiumus (Eglė Sniečkutė - „Kostiumas”, Dalia Kiaupaitė - „Orfėjas”), bei patys jas daro, taip pat dirba šviesos ir garso operatoriais, ruošia spektaklių programėles bei afišas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šokio spektaklis BERNARDOS ALBOS NAMAI

2000-05-03 | Paskutinioji Federico Garcia Lorca'os drama - "Bernardos Albos namai" ("La casa de Bernarda Alba") buvo baigta 1936 metais, išleista 1945. Rengdamas šią dramą "apie moterų likimą Ispanijos kaimuose" (tokia dramos paantraštė) spaudai, Lorca skaitytojui teigė, kad norėjo "dokumentiškai tiksliai trijuose veiksmuose atkurti kai kuriuos vieno ispanų kaimo įvykius". Bernarda Alba su dukterimis grįžta palaidojusi vyrą. "Per aštuonerius metus, kuriuos truks gedulas, nė vėjelis neturi įdvelkt iš gatvės į šiuos namus. Gyvensime lyg būtume užsimūriję duris ir langus. Taip darė mano tėvas, taip darė mano senolis",- sako dukterims Bernarda Alba. Žiaurus paprotys priverčia moteris ištisus metus gyventi slegiančioje tyloje ir visiškoje vienatvėje... Pasislėpusi po ramybės šydu, tramdydama savo pačios jausmus ir tvirtai laikydamasi papročio, Bernarda Alba nusigręžia nuo dukterų. Kaip šviežio oro dvelktelėjimas mirusiųjų namų duris paslapčia praveria čigonas Pepė, sudrumsdamas gedulo rimtį, užvaldydamas seserų mintis ir dar neglamonėtas sielas. Sukaustytos įžadų, penkios seserys grumiasi su aistromis, glaudžiasi prie nepasiekiamos svajonės sapnuose... Myli be išeities... be atsako... Vyresniosios Albos dukterys neranda jėgų priešintis likimui ir tik Bernardos motina Marija Chosefa ir jauniausioji duktė Adela sukyla prieš motiną, vietoj nuolankumo pasirinkdama meilę ir mirtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šokio spektaklis TANGO in FA

2000-01-30 | Šis spektaklis - vienas jausmingiausių mano darbų. Svarbiausias ir įdomiausias man buvo kūrybinis procesas, kur susidūrusi su konkrečiais žmonėmis, aktoriais personažais, skirtingomis jų galimybėmis. Reikėjo tarsi "išrengti" juos pačius prieš save. Spektaklis reikalauja apnuogintos emocijos ir atsitinka tai, kad išsigąsti savo atvirumo, pamiršti, kad bet kuriuo momentu gali priminti sau: "čia teatras...." Spektaklyje riba tarp teatro ir gyvenimo tarsi išnyksta. "Tango in FA" - meilės istorijos, jausmų ir emocijų transformacijos argentinietiško tango stiliuje. Šokio spektaklyje dalyvauja 6 vyrai ir 4 moterys (baleto artistai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai bei pati choreografė).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!