LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
AMD ir ATI pardavimai vis gerėja

2010-04-17 | AMD kompanija džiaugiasi vis gerėjančiais pardavimais. Pirmą jį šių metų ketvirtį kompanijai, parduoti ATI/AMD gaminius sekėsi žymiai geriau nei praėjusį. Šių metų pirmąjį ketvirti kompanijos pajamos siekė 1,57 milijardo JAV dolerių. Šiam periode kompanijos pelnas siekė 257 milijonus JAV dolerių. Tuo tarpu 2009-ųjų pirmąjį ketvirtį ši kompanija gavo 1,18 milijardo JAV dolerių dydžio pajamas, tačiau kompanija patyrė net 416 milijonų JAV dolerių dydžio nuostolius. Praėjusio ketvirčio pardavimo rezultatai yra geresni, nei praėjusių metų paskutiniojo ketvirčio. Tiesa, AMD prognozuoja, jog augimas letės. AMD vadovas Dirkas Mejeris teigia, jog AMD produktų paklausos kįlimą lėmė geras produktų pasirinkimas ir siūloma „DirectX11" technologija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"AMD" gamina procesorius su 12 branduolių

2010-03-29 | Kompanija "AMD" pristatė naujus „Opteron 6000" serijos procesorius. 8 arba 12 branduolių gaminiai bus pritaikyti serveriuose. "Opteron 6000″ serijos procesorių našumas yra dvigubai didesnis, nei ankstesnės kartos 6 branduolių procesorių. Naujųjų "AMD" procesorių su 8 branduoliais kaina sieks nuo 690 iki 1920 litų. 12 branduolių modeliai kainuos nuo 1920 iki 3590 litų. "Opteron 6000 Series" platformos serverius gamins HP, "Dell", "Acer" ir kitos bendrovės. Kitais metais "ADM" žada pristatyti 16 branduolių procesorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CeBIT 2010: „AMD“ pristatė 6 branduolių procesorius (Video)

2010-03-03 | Bendrovė „AMD" Hanoveryje vykstančioje parodoje „CeBIT 2010" pristatė pirmuosius staliniams kompiuteriams skirtus 6 branduolių procesorius, kodiniu pavadinimu „Thuban", pranešė „Computerworld". Kol kas visos procesorių techninės ypatybės neatskleidžiamos. „AMD" anksčiau skelbė, kad jie bus gaminami pagal 45 nm technologiją. Neoficialiais duomenimis, kiekvienam „Thuban" branduoliui skirta po 512 KB antrinės spartinančiosios atminties, procesoriuje iš viso yra 6 MB trečiojo lygmens spartinančiosios atminties, jis suderinamas su dviejų kanalų DDR3-1333 darbine atmintimi. Maksimalus „Thuban" procesorių taktinis dažnis - 2,8 GHz, išsklaidomos šiluminės energijos reikšmė – nuo 95 iki 140 W. Pranešama, kad „CeBIT" parodoje demonstruojami ne serijinės gamybos „Thuban" pavyzdžiai veikia aparatinėje „Leo" platformoje. Šioje sistemoje naudojama „Gigabyte" GA-890GPA-UD3H pagrindinė plokštė su ką tik pristatytu 890GX mikroschemų rinkiniu ir „ATI Radeon HD" 5000-osios serijos vaizdo plokšte. „AMD" atstovai patvirtino, kad „Thuban" procesoriai oficialiai bus pristatyti pavasarį. Rinkai jie bus pateikti „Phenom II X6" pavadinimu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Intel" kuria 6 branduolių procesorių

2009-03-26 | Bendrovė „Intel" kuria 6 branduolių procesorių „Dunnington". Jis sudarytas iš trijų „Penryn" procesorių, susidedančių iš dviejų branduolių. Skelbiama, kad „Dunnington" bus beveik pašto ženklo dydžio, o spartinančios atminties kiekis jame bus 16 MB. Naujasis procesorius bus gaminamas naudojant 45 nanometrų technologinį procesą, pranešė „Eclipse". Kiek šiame procesoriuje naudojama tranzistorių, kol kas nežinoma, bet manoma, kad jų bus ne mažiau nei 2 milijardai.
Vienoje platformoje galės veikti iki 4 „Dunnington" pagrindu pagamintų procesorių. Tai reiškia, kad kompiuterių gamintojai pasitelkę „Dunnington" galės surinkinėti 24 branduolių sistemas. Naująjį procesorių „Intel" planuoja pateikti rinkai antrąjį arba trečiąjį šių metų ketvirtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Reklama internete - istorija ir šiandiena

2009-03-02 | Pirmasis reklaminis skydelis (interneto baneris) pasirodė 1993 metais, tai buvo Heller, Ehrman, White and McAuliffe advokatų kontoros reklama. Tačiau interneto reklamos gimimo diena yra laikoma 1994 metų spalio 24 d., kai interneto portalas HotWired pradėjo demonstruoti kompanijos AT&T reklamą savo tinklalapyje. Šis portalas pirmasis išskyrė plotus reklaminiams baneriams savo svetainėje, taip pat jie pirmieji pradėjo teikti reklamos efektyvumo ataskaitas savo klientams. Būtent dėl galimybės apskaičiuoti reklamos efektyvumą, ši rinkodaros komunikacijos forma išpopuliarėjo žaibiškai. Kartu atsirado interneto reklamos tinklai, specializuotos interaktyvios reklamos agentūros, sparčiai augo, taip vadinamų, DOT COM kompanijų skaičius. Tai truko nepilną dešimtmetį, nes 2000 metais, sprogus DOT COM kompanijų burbului, reklamos specialistai pradėjo diskutuoti, kad reklama internete buvo gerokai pervertinta, atsirado abejonių dėl šios komunikacijos formos likimo. Spėlionės dėl interneto reklamos likimo nepasitvirtino. Spartėjant interneto ryšiui ir tobulėjant web technologijoms, reklama internete įgavo naujas formas. Vienos jų – atskirų produktų promo interneto svetainės, video baneriai ir pan. Ne viename skaitytame straipsnyje teko rasti nuomonę, kad interneto baneriai ir šiuo metu išgyvena savo saulėlydį, užleisdami vietą kontekstinei reklamai, kurią atstovauja ir Google AdWords sistema, bei kitoms panašioms reklamos formoms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Reklama internete ir jos tikslai

2009-02-22 | Dažniausiai kiekvienas reklamos rodytojas nustato savo sąlygas ir kainas, kur įskaičiuoja reklamos parodymų, bei vidutinį paspaudimų ant jos skaičių. Kaip bebūtų, netgi pats mažiausias reklaminis skydelis, tokiose interneto vartuose, gauna tam tikrą procentą paspaudimų, todėl atrodo, kad tokios terpės yra pati tinkamiausia vieta naujiems dar nežinomiems reklaminiams ženklams. Tačiau interneto reklamos kainos tokioms įmonėms būna per didelės, nes jas žinoma užkelia didžiųjų prekinių ženklų savininkės. Tačiau grįžkime prie klausimo, kam interneto reklama reikalinga ir taip visiems žinomiems prekiniams ženklams, kurių reklamą ir taip kiekvieną dieną matome, per televiziją, reklaminiuose stenduose mieste, ir dar daugelyje vietų, kur tik reklamos agentams pavyksta sugalvoti. Atsakymas paprastas - joms nerūpi paspaudimai ant reklaminio skydelio, jų tikslas ten būti ir patekti į svetainės lankytojo regos zoną. Jei reklamą nužvelgsite sąmoningai – tai jau bus didelis jos laimėjimas. Bet negi jei užsuksite į svetainę 100 kartų sau kartodami, kad į reklamas nekreipsite jokio dėmesio ir žvilgsnį koncentruosite tik į jums reikalingą puslapio dalį (na reik pripažinti, kad jei labai susikaupsite, gal poveikis bus mažesnis), tačiau atsivertus puslapį, norite to ar ne, nors ir dešimtąją sekundės dalį, netgi sąmoningai to nepajutus, akys, tam, kad surastų jus dominančią puslapio dalį, „nuskenuos“ visą kompiuterio ekraną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Nokia N86" telefone – profesionali 8 megapikselių kamera

2009-02-19 | Mobiliųjų prietaisų gamintoja "Nokia" sukūrė fotografijai pritaikytą telefoną, turintį 8 megapikselių raiškos plačiakampę "Carl Zeiss" optiką, prilygstančią skaitmeniniam fotoaparatui. Šis didžiausią raišką iš visų "Nokia" telefonų turintis prietaisas užtikrins fotografijų kokybę ir esant geram apšvietimui, ir prieblandoje. "Vartotojai šiandien nori telefonų su fotokameromis, kurios puikiai fiksuotų kadrus nepriklausomai nuo apšvietimo", - sakė "Nokia Nseries" vadovas Juha-Pekka Sipponen. – ""Nokia N86 8 MP" modelyje esanti optika prilygsta diegiamoms į aukštos kokybės skaitmeninius fotoaparatus. Nesvarbu, ar dalyvaujate bulių lenktynėse Pamplonoje, ar fotografuojate Sidnėjaus panoramos grožį, su "Nokia N86 8 MP" padarytos nuotraukos bus ypatingai aiškios ir ryškios. Be to, telefonas visas nuotraukas sužymi geografiškai ir paruošia jas patalpinimui į portalus "Ovi Share" ar "Flickr". Valdymo paprastumu "Nokia N86 8 MP" patiks pradedančiam fotografui, o nuotraukų kokybė padarys įspūdį net patyrusiam. Telefonas turi plačiakampį "Carl Zeiss Tessar" objektyvą, skirtą panoraminėms nuotraukoms, greitai sureaguoja į fotografavimo mygtuko paspaudimą ir leidžia reguliuoti diafragmą. Spartus mechaninis užraktas užtikrina, kad nuotraukose vaizdas neišsilietų, o dviguba LED kameros blykstė yra pakankamai stipri aukštos kokybės fotografijai ar vaizdo įrašui užfiksuoti. "Skaitmeninių nuotraukų kokybė priklauso ne tik nuo megapikselių kiekio, bet ir nuo kitų optikos kokybinių savybių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujasis centras pagreitins 3D "Blu-ray" formato įdiegimą ir plėtrą

2009-02-19 | "Panasonic" korporacija, HDTV televizorių rinkos ir technologijos lyderė, Kalifornijoje "Panasonic Hollywood Laboratory" (PHL) studijoje įkūrė centrą ("Panasonic Hollywood Laboratory Advanced Authoring Center"), kuris paspartins 3D "Full HD" (3D FHD) "Blu-ray" formato įvedimą bei plėtrą ir veiks glaudžiai bendradarbiaudamas su Holivudo studijomis – teiks 3D formato plėtros paslaugas 3D FHD "Blu-ray" formato leidiniams. Tikimasi, kad 3D formato komercinė realizacija bus įvykdyta 2010 m. Naujasis "Panasonic" centras išsiskirs "Plasma 3D Full HD" namų kino sistema, "3D-ready" skaitmeniniais kino projektoriais ("Theatrical Dolby 3-D" sistema) su 380 colių ekranu, skirtu 3D HD vaizdo kokybei įvertinti, ir "3-D Ready MPEG-4 AVC High Profile" koderiais. Įsteigta 2001 m. "Panasonic Hollywood Laboratory" kuria vaizdo glaudinimo technologiją, skirtą filmų turiniui, "Blu-ray" standartizavimui ir "Blu-ray" kūrimo technologijai kartu su svarbiausiomis Holivudo studijomis. PHL darbas siekiant pagerinti garso ir vaizdo įrangos kokybę suteikė jai visuotinį pripažinimą. PHL gamina didelės raiškos ir aukštos kokybės "Blu-ray" diskus naudodama "MPEG-4 AVC High Profile" koderį, kurį sukūrė ji pati, arba "Panasonic" R&D sukurtą "BD-Java" sankcionavimo sistemą. PHL iki šiol išleido daugiau kaip 100 novatoriškų "Blu-ray" diskų, kai kurie jų buvo įvertinti svarbiausiomis Holivudo technikų premijomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujuose "Nokia" telefonuose ir sprendimuose – suasmenintas internetas

2009-02-17 | Pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese "GSM World" mobiliųjų telefonų rinkos lyderė "Nokia" pristatė "Ovi Store" – pirmąją internetinę mobiliojo turinio ir programų parduotuvę, siūlančią suasmenintą turinį pagal vartotojo socialinius ryšius ir buvimo vietą. Kongrese kompanija taip pat pristatė keturis naujus telefonus – verslui skirtus "Nokia E75" ir "Nokia E55", kuriuose įdiegti pažangiausi el. pašto telefone sprendimai, taip pat – navigacinės telefonų serijos naujoką "Nokia 6710 Navigator" bei klasikinį "Nokia 6720 classic". "Šiandien pristatomi nauji telefonai ir sprendimai leis žmonėms suasmeninti savo prietaisus per funkcionalias mobiliąsias programas, patobulintas navigacijos galimybes ir vienu klavišo paspaudimu pasiekiamu el. paštu", – sakė "Nokia" kompanijos prezidentas ir vykdantysis direktorius Olli-Pekka Kallasvuo. "Mes tikime, kad siūlydami suasmenintą interneto turinį kuriame inovacijų ir interneto paslaugų etaloną". Elektroninė mobiliųjų programų parduotuvė "Ovi Store" vartotojams bus pasiekiama jau gegužės mėnesį. Iš jos bus galima parsisiųsti ir įsidiegti į telefonus įvairias programas, su kuriomis jų funkcionalumas atitiktų unikalius asmeninius poreikius. "Ovi Store" parduotuvėje mobilusis turinys ir programos vartotojams bus siūlomos atsižvelgiant į jų socialinę vietą, nustatomą ir pagal fizinę buvimo vietą, ir pagal socialinius ryšius, į kuriuos asmuo yra įsitraukęs.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujas "Sony Ericsson" W995 "Walkman" siūlo plačias vaizdo galimybes

2009-02-17 | "Sony Ericsson" pristatė naujausią "Walkman" serijos narį –"Walkman" W995 telefoną, kuris greta muzikos siūlo ir turtingas fotografijos bei vaizdo pramogų galimybes. Ryškus 2,6 colio (6,6 cm) įstrižainės W995 "Walkman" ekranas ir integruotos technologijos pritaikytos šiuo telefonu žiūrėti įvairią filmuotą medžiagą – nuo "YouTube" filmukų, kuriais mėgautis leidžia spartus "Wi-Fi", HSPA ryšys, iki TV serialų, naujienų ar populiariausių filmų. Šiame telefone pirmą kartą pateikiama "Media Go" programa, kuri supaprastina pramoginio turinio perkėlimą, tvarkymą bei atkūrimą. Ši unikali "Sony" programa padeda perkelti visas nuotraukas, filmukus bei muzikos įrašus tarp kompiuterio ir telefono. "Turint "Media Go" programą galima daugiau nesirūpinti dėl įrašų formatų, vaizdo raiškos ir kadrų per sekundę skaičiaus, – sakė Alexandre Cardon, "Sony Ericsson" pasaulinės produktų rinkodaros vadybininkas. – Ši programa užtikrina, kad filmo kokybė, perkelus jį iš kompiuterio, telefone nesuprastės. Su "Media Go" vaizdas telefono ekrane bus toks pat puikus kaip ir kompiuterio". Telefone taip pat integruotas 8,1 mln. taškų raiškos fotoaparatas, funkcionalus "Walkman" muzikos grotuvas su visomis jo funkcijomis. "W995 "Walkman" telefonas sugretina pačias geriausias muzikinių telefonų savybes, papildydamas jas geriausiomis savo klasėje vaizdo bei dalijimosi pramoginiu turiniu galimybėmis ir siūlo pilniausią komunikacijos pramogų paketą", – pridūrė A.Cardon.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!