LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą

2006-08-03 | Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis "Intel" šią savaitę pristatė "NOR flash" tipo atmintines, skirtas vis labiau pasaulyje populiarėjantiems nebrangiems mobiliesiems telefonams. Pirmieji šiam rinkos segmentui skirti "Intel" produktai yra pritaikyti vieno lusto telefonams. Didieji telefonų gamintojai aparatus su naujosiomis atmintinėmis pristatys jau už poros mėnesių. Naujieji lustai buvo sukurti išaugus nebrangių mobiliųjų telefonų paklausai. GSM ryšio operatorių asociacijos "GSM Association" duomenimis, mobiliuoju ryšiu pasaulyje naudojasi vos 20 procentų žmonių ir didžiajai daliai jis yra neprieinamas daugiausia dėl mobiliojo telefono aparato kainos. "NOR flash" tipo atmintinių rinkos lyderis "Intel" sieks įsitvirtinti ir nebrangių mobiliųjų telefonų rinkos segmente", - sakė "Intel" Atmintinių produktų grupės viceprezidentas ir generalinis direktorius Darinas Bilerbekas (Darin Billerbeck). Pasak jo, šiuo metu "Intel" telefonų gamintojams siūlo 32 - 256 megabaitų talpos atmintines nebrangiems telefono aparatams, o sudėtingesniems aparatams ar daugiafunkciniams įrenginiams – iki 1 gigabaito talpos atmintines.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Intel" pristatė analogų rinkoje neturinčius procesorius stalo ir nešiojamiems kompiuteriams

2006-07-28 | Pasaulinis IT inovacijų lyderis "Intel" pristatė dešimt naujų "Intel Core 2 Duo" ir "Intel Core 2 Extreme" šeimos procesorių, skirtų namų vartotojams ir verslui, stalo ir nešiojamiems kompiuteriams. Šie procesoriai buvo nepralenkiami 9 iš 10 nepriklausomų tyrimų organizacijų kompiuterių spartos testų. "Core 2 Duo" procesoriai tiesiog geriausi. Išradome kol kas analogų pasaulyje neturinčią naujos kartos kompiuterio širdį. "Core 2 Duo" yra technikos stebuklas", – teigė "Intel" prezidentas ir valdybos pirmininkas Polas Otelinis (Paul Otellini). Jo teigimu, 291 milijoną tranzistorių turintis ir dirbdamas šiandienos bei rytojaus programinei įrangai reikalingais pajėgumais, procesorius sunaudoja 40 procentų mažiau energijos ir yra iki 40 procentų spartesnis nei ankstesni "Intel" produktai. Kompiuteriai su naujaisiais procesoriais savo pajėgumais bus nepralenkiami apdorojant vaizdo ar garso turinį, dirbant dizaino ir kitose didelės kompiuterio spartos reikalaujančiose srityse. "Intel" jau sulaukė didžiausio savo istorijoje susidomėjimo naujaisiais procesoriais – daugiau kaip 500 kompiuterinės technikos gamintojų šiuo metu kuria produktus su "Intel Core 2 Duo" ir "Intel Core 2 Extreme". Dešimtys tūkstančių bendrovių ruošiasi pardavinėti sistemas ar jų komponentus, pritaikytus šiems procesoriams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Alna Software" kurs automatinio internetinių puslapių vertimo programinę įrangą

2006-07-28 | Individualių programinių sprendimų kūrimo lyderės Lietuvoje "Alna Software" vadovaujamas konsorciumas prisijungė prie Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) įgyvendinamo projekto, kurio tikslas – sukurti nemokamą automatinio vertimo įrankį, skirtą internetinių puslapių vertimui iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Bendra projekto vertė siekia 5,5 mln. litų. "Alna Software" atliekamų mašininio vertimo informacinės sistemos kūrimo darbų vertė - 2,8 mln. litų. Pagal anksčiau pasirašytą sutartį lingvistinių resursų ruošimo ir pritaikymo darbus vykdo bendrovė "Neolitas". "Mūsų tikslas – ne tik pasirūpinti, kad šiuo įrankiu būtų patogu naudotis, bet ir užtikrinti vertimo kokybę. Šiam tikslui pasiekti bendradarbiausime su viena didžiausių pasaulyje mašininio vertimo įrankių kūrėja "Promt", kurios produktas geriausiai atitinka lingvistinius mūsų kalbos ypatumus", -sakė "Alna Software" direktorius Artūras Gruodis. Norint pasinaudoti mašininio vertimo paslauga, tereikės parsisiųsti ir įsidiegti nemokamą interneto naršyklės priedą. Įsidiegus jį, ekrane matomas puslapis bus išverstas ir parodomas skaitytojui vieninteliu mygtuko spustelėjimu. Naujasis įrankis iš anglų kalbos automatiškai išvers pasirinktą anglų kalbos tekstą arba puslapį. Pasak VDU atstovo Vaido Repečkos, anglų kalba pasirinkta neatsitiktinai – 70% visų vertimų pasaulyje atliekami būtent iš šios kalbos, apie 70% informacijos išteklių internete taip pat pateikiami anglų kalba.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sistemų administratorių turnyrą laimėjo devyniolikmetis

2006-07-28 | „MicroLink taurę 2006“ laimėjo devyniolikmetis Aleksandr Stankevič, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Informacinių sistemų administravimo skyriaus vyr. specialistas. Vakar pasibaigusiame sistemų administratorių turnyre p. Stankevič vienintelis išsprendė sunkiausią užduotį – atskleidė informacijos vagystę įmonėje. Apie 100 šalies sistemų administratorių dvi dienas ir vieną naktį varžėsi, virtualiai spręsdami painias užduotis. Turnyre dalyvavo serverių, tinklų administratoriai, kompiuterių inžinieriai, programuotojai iš telekomunikacijų kompanijų, bankų, valstybinių įstaigų, universitetų ir kitų organizacijų. Turnyras buvo surengtas Tarptautinės sistemų administratorių dienos proga, kurią viso pasaulio „sysadminai“ švienčia šiandien. „MicroLink taurės“ laimėtojas galės pasirinkti prizą: poilsinę kelionę į Graikiją arba sistemų administratoriaus darbą „MicroLink Lietuvoje“. Visus varžovus įveikęs p. Stankevič savo pasirinkimo kol kas neatskleidžia. Spręsdami užduotis sistemų administratoriai turėjo pademonstruoti savo kompetenciją ir įžvalgumą. Jiems teko iškoduoti kosminį pranešimą Vyriausybei, kuriame, kaip vėliau paaiškėjo, ateiviai iš Sirijaus norėjo pasveikinti Premjerą Gediminą Kirkilą artėjančio gimtadienio proga. Dalyviams taip pat teko ieškoti neegzistuojančios įmonės vadovo mob. telefono numerio, kuris taip pat neegzistuoja. Trys dalyviai susidorojo net ir su tokia užduotimi.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

,,Gauminos“ šaudyklę išbandė milijonas pasaulio interneto žaidimų mėgėjų

2006-07-26 | 2006 m. liepos 4 d. interneto sprendimų kompanijos ,,Gaumina“ paleistą žaidimą ,,Stickman madness“ išbandė daugiau nei 1000 000 pasaulio internetinių žaidimų mėgėjų. Drastiška žaidimų portalo ,,Dragon Gamez“ užsakymu sukurta pirmojo asmens šaudyklė jau pateko į 185 interneto žaidimų puslapius. ,,Gauminos“ sukurtame žaidime poros pasisėdėjimas restorane netikėtai virsta kruvinomis skerdynėmis. Kai kuriuose žaidimų portaluose ,,Stickman madness“ publikuojamas su ženklu N-17. Daugiau nei pusę milijono lankytojų per dieną sulaukiančio žaidimų portalo ,,New Grounds” lankytojai pabrėžia aukštą žaidimo grafinio dizaino kokybę. ,,Kurti žaidimą pasaulinei rinkai yra didelis iššūkis. Pradėdami gamybą žinojome, kad ,,Stickman madness“ žaidimų portaluose bus pateikiamas greta įmonių, keletą dešimtmečių užsiimančių šia veikla, kūrinių. Mūsų kūrybinė komanda nerimąstingai laukė kritikų nuomonių. Pasijutau kaip tikras kino industrijos atstovas, nežinojau, ką gausime, ar Oskarą, ar Avietę.“,– teigė ,,Gauminos“ direktorius Darius Bagdžiūnas. ,,Nemažai darbo reikalavusį ,,Gauminos” sukurtą žaidimą vertinu puikiai. Lietuvoje vis dar nedaug interneto sprendimų kūrėjų, kurie profesionaliai dirbtų su Flash technologijomis. ,,Gauminai“ darbų esame patikėję ir anksčiau, rezultatas nenuvylė ir šį sykį – galime pasidžiaugti vis augančiu žaidimo ,,Stickman madness“ populiarumu.“,– teigė Dragon Gamez žaidimų portalo vadovas Vaidotas Narušis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Sistemų administratoriaus diena

2006-07-25 | Sistemų administratoriaus diena švenčiama kasmet paskutinį liepos penktadienį. Sistemos administratorius – tai asmuo, besirūpinantis įmonės vidiniu ir išoriniu tinklu. Šiai profesijai priskiriami ir el. pašto serverių administratoriai, duomenų bazių administratoriai, telefono sistemų ir balso pašto administratoriai. Kai kas sistemų administratoriais vadina ir interneto svetainių kūrėjus, programuotojus. Tačiau patys programuotojai ir sistemų administratoriai dažniausiai laiko vieni kitus visai kita „rase“ ir netgi kovoja tarpusavyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai personalui, kaip išnaudoti vertingą sistemų administratoriaus darbą

2006-07-25 | Niekada neužrašinėkite pranešimų apie klaidas. Tiesiog paspauskite OK arba perkraukite kompiuterį. "Adminai" mėgsta spėlioti, kokie buvo pranešimai apie klaidas.Kai šnekate apie savo kompiuterius, naudokite tokius terminus, kaip "dėžė", "daiktas". Kai jūs gausite paštu *.exe failą, iš karto paleiskite jį. Sistemos "adminai" mėgsta įsitikinti, kad antivirusinės programos veikia normaliai. Kai kam nors siunčiate laišką ar dokumentą, net negalvokite apie tai, koks "softas" yra pas gavėją. Kai administratorius sako, kad tuoj ateis, "išsiloginkite" ir eikite gerti kavos - jam nėra problemų atspėti jūsų "passwordą". Kai jūs kviečiate sistemos administratorių, kad jis pastumtų jūsų kompiuterį, būtinai palikite jį "palaidotą" po puse tonos atvirukų, vaikų nuotraukų, sausų gėlių ir reklaminių kalendoriukų. Sistemos administratorius neturi savo gyvenimo ir jis randa jį, apžiūrinėjdamas jūsų asmeninius daiktus. Kai administratorius atsiunčia jums paštą, pažymėtą, "labai svarbu" arba "imkitės priemonių", iš karto trinkite laiškus. Jis tikriausiai tik tikrina naują pašto programos funkciją; Kai administratorius pietauja pas save ar valgykloje, įeikite ir išliekite jam visas savo problemas ir laukite atsakymo iš karto. "Adminas" egzistuoja tik tam, kad aptarnautų, jis visada yra pasiruošęs galvoti apie kompiuterių taisymą; Kai "adminas" išeina išgerti vandens ar vaikšto gatve, raskite jį ir paklauskite ko nors apie "kompus".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kodėl mes mylime sysadminus?

2006-07-24 | Aš labai gerbiu troleibusų vairuotojus, mokytojus ir žemdirbius. Kai šie žmonės sugalvoja piketuoti, tai mums sukelia daug keblumų. Mano kaimynė vėluoja į darbą. Iš pamokų paleistų vaikų keliai nežinomi. Tuo tarpu tais keliais, kuriuos blokuoja žemdirbiai, aš nevažinėju, todėl man, skirtingai nei valdžiai, žemdirbių piketai nebuvo baisūs. Jei sysadminai sumanytų piketuoti, jiems tikrai nereikėtų serveriais blokuoti gatvių. Keli mygtukų paspaudimai ir visi galėtume prisiminti, kaip jautėsi mūsų protėviai, už grynus pinigus apsipirkinėję turguje. Išsitrauktume dviračius ir mintume į sodus ir kaimus, nes biuruose nebūtų ką veikti. Jokių finansinių operacijų, telefono skambučių, jokių klientų ir skolininkų sąrašų, jokių el. žinučių ir jokio interneto. Visai kaip žiauriausiuose apokalipsiniuose scenarijuose. Sysadminai palaiko visus verslo (veiklos) procesus: bankuose, visose finansų institucijose, šiaip įmonėse, valdžios įstaigose. Šie žmonės tokie įtakingi, kad jų profsąjunga (jei tokia būtų) galėtų diktuoti Lietuvos Vyriausybei, o valdininkai šalia Prezidento nuotraukos ant sienos kabintų ir Sysadminų profsąjungos lyderio abrozdėlį. Tačiau sysadminai niekada nepiketuoja. Jie net profsąjungos nekuria. Todėl mes juos mylime.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tarptautinės sistemų administratorių dienos proga „MicroLink Lietuva“ rengia turnyrą „sysadminams“

2006-07-24 | Informacinių technologijų paslaugų įmonė „MicroLink Lietuva“ rengia virtualų dviejų dienų turnyrą visiems Lietuvos sistemų administratoriams – „MicroLink taurė 2006”. Turnyro nugalėtojas bus paskelbtas liepos 28 d. Tarptautinės sistemų administratorių dienos proga. Šią dieną viso pasaulio „sysadminai“ kasmet mini paskutinį liepos penktadienį. „MicroLink taurės“ laimėtojas galės pasirinkti prizą: arba poilsinę kelionę į Graikiją, arba sistemų administratoriaus darbą „MicroLink Lietuvoje“. Sistemų, serverių, tinklų, kompiuterių administravimas yra labai sudėtingas darbas, kurį gali dirbti tik žmonės, turintys išskirtinių gabumų ir kompetenciją. Organizacijos siekia pasamdyti pačius geriausius „sysadminus“ arba patikimas išorines kompanijas, kad būtų užtikrintas jų serverių ir tinklų nepertraukiamas darbas bei duomenų saugumas. „Sistemų administratorių diena yra tinkama prisiminti, kam mes visi turime būti dėkingi, kai be trukdžių naršome po internetą ir įmonės duomenų bazes, sklandžiai dirbame kompiuteriais tinkle“, - sakė Pranas Slušnys, „MicroLink Lietuvos“ generalinis direktorius. Pasak jo, kuo daugiau įmonės verslo procesų paremta technologijomis, tuo svarbesni yra „sysadminai“. „Ir juos derėtų prisiminti ne tik tuomet, kai kas nors neveikia“, - sakė P. Slušnys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus

2006-07-19 | Panda Software įspėja apie naują adware programą, vadinamą ProtectionBar, kuri stengiasi apgauti vartotojus, instaliuodama tariamas apsaugos programas į jų kompiuterius. Šios programos informuoja vartotojus, kad jų kompiuteris yra apkrėstas grėsmių, kurios realiai net neegzistuoja. Tada jos grasina ir įtikinėja vartotojus nusipirkti licencijas tariamai aptiktų grėsmių pašalinimui. Šios sistemos tikslas yra uždirbti pinigus minėtų programų kūrėjams, kurie atitinkamai pasidalins pelną su ProtectionBar kūrėjais. Tokia pinigų uždirbimo sistema nėra nauja. Tariamų antispyware programų jau buvo aptikta ir praeityje. Galima paminėti RazeSpyware ar SpySheriff, maloniai siūlančias išvalyti vartotojų kompiuterius nuo spyware, kurie realiai net neegzistuoja arba buvo instaliuoti pačios programos be paklausimo. Neabejojant galima teigti, kad visos šios taikomosios programos priklausė tam pačiam kūrėjui. Pasak Luis Corrons, PandaLabs direktoriaus, ”didžiausia rizika naudojantis internetu yra galimybė būti apgautiems įvairių programų, kurios stengiasi įtikinti vartotojus, kad nori jiems padėti arba net gąsdina rimtomis pasekmėmis kompiuteriui, jei vartotojas nenusipirks tariamų apsaugos sprendimų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!