LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
SS No.7 ir OSI modelis

2003-05-08 | Pirmosios SS No.7 specifikacijos buvo orientuotos į sujungimų režimo telefono tinklus. 1976 m., kai CCITT ėmė jas kurti, ISO dar nebuvo pradėjusi darbo su OSI modeliu. Atsižvelgus į to laiko reikalavimus, buvo pasirinktas keturių lygmenų modelis. Trys žemiausieji lygmenys, sudarantys MTP (Message Transfer Part – pranešimų perdavimo posistemė), vėliau yra naudojami įvairioms vartotojo posistemėms aptarnauti. 1 ir 2 SS No.7 lygmenys atitinka OSI modelio 1 ir 2 sluoksnius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SS No.7 CCITT-ITU-T rekomendacijos

2003-05-08 | CCITT pradėjo SS No.7 apibūdinimo darbus dar 1976 metais. Nors žymioje šių specifikacijų dalyje, ypač ten, kur kalbama apie tris žemiausiuosius sluoksnius, jau yra pasiektas tam tikras stabilumas, darbo pabaiga dar toli. 1988 m. CCITT paskelbtoje „Mėlynojoje knygoje“ (Blue Book) yra net 1000 SS No.7 signalizavimui skirtų puslapių. 3 lentelė padės įsivaizduoti esančių rekomendacijų mastus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CCITT 7-oji signalizavimo sistema (PSTN ir ISDN

2003-05-08 | CCITT 7-oji signalizavimo sistema (SS No.7) yra tarptautinė standartizuota kompiuteriu valdomų telefono stočių signalizavimo sistema. Sistema turėjo tikti sujungimų sudarymui, vadybinės ir priežiūros informacijos perdavimui, įskaitant ir SS No.7, o taip pat dar ir kuriant egzotiškas sistemas, pvz., ISDN ar komutuojamųjų grandinių duomenų perdavimo tinklus. Šiuo metu SS No.7 naudojančias signalizavimo sistemas yra įdiegę daugelyje šalių, nors dažnai nacionalinės versijos gali šiek tiek skirtis. Sistema yra optimizuota signalizavimui naudojant 64 kb/s kanalus, nors SS No.7 gali veikti ir analoginiuose lėtesnių bitų srautų kanaluose, o taip pat ir palydovinio ryšio kanaluose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptinkliniai protokolai

2003-05-08 | Norint sujungti tarpusavyje keletą duomenų paketų perdavimo režime dirbančių tinklų, būtini tarptinkliniai protokolai (internetworkings protocols). Plačiausiai yra naudojami du tokie protokolai: X.75 ir "Internet'o" protokolas IP. X.75 yra skirtas dviejų tinklų, naudojančių X.25, sujungimui. Būtinybė plėsti tinklų veiką už vienos šalies ribų ėmė ryškėti tuomet, kai nacionaliniai bendrieji duomenų tinklai PDN pasiekė brandą. X.25 apibūdina galinio įrenginio (DTE) ir tinklo sąsają. Norėdami sukurti dviejų tinklų interfeisą turime turėti dvi lygiavertes puses siejantį protokolą. Tas protokolas turi būti simetriškas. X.25 protokolas yra skiriamas dvikryptei veikai, todėl simetriška prigimtis yra būdinga didelei šios specifikacijos daliai. Tačiau šiuo protokolu siejamos pusės nėra lygiavertės. Pavyzdžiui, galinis įrenginys neprivalo teikti tinklo informacijos, o tinklo pusė negali žinoti terminalo pusės techninių detalių: taigi X.25 nėra simetriškas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Duomenų perdavimas radijo ryšiu

2003-05-08 | Interneto vystymosi laikais tinklo technologijos leidžia prisijungti prie informacinio kompiuterių pasaulio, kuris gali rastis netikėčiausiose vietose. Viena iš tokių galimybių leidžia tinklai, kurie naudoja radijo ryšį, arba, radijo tinklai.
Radijo tinklai perduoda duomenis tais atvejais, kai organizuoti optinio kabelio ar kokio kito kabelio fiziškai neįmanoma, ar turimi ryšio kabeliai nepatenkina vartotojų dėl informacijos greičio perdavimo, arba, jų manymų, yra ekonomiškai netenkinami. Kompiuterinius tinklus galima padalinti į tris lygius - tai globaliniai ir nacionaliniai tinklai WAN (Wide Area Network), regioniniai miesto arba rajono (Metropolitan Area Network) ir įmones lokaliniai tinklai LAN (Lokal Area Network).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

OS 10 BaseRadioLINK: automatinis tinklo valdymas

2003-05-08 | Programinės aparatūros pagrindą lokalių radijo tinklų firmos RadioLAN, pavadintą RadioLAN/10, sudaro specialiai sukurta tinklinė operacinė sistema 10BaseRadioLINK. Ši operacinė sistema vykdo tryjų pagrindinių tinklo funkcijų valdymą: kontrolės ir valdymo, dinaminio masterio, dinamines retransliacijos. Valdymo ir kontroles funkcijos. Operacinę sistemą valdo dinamiškai reguliuoja ir nustato kiekvieno iš lokalinio radijo tinklo mazgų. Tuo pačių automatiškai nusistato reikiamas pastoviam bendradarbiavimui lygis išėjimo galingumo ir jautrumui. Dinamiškai vyksta adaptavimas, kai keičiasi lokalinio tinklo sudėtis arba kai keičiasi radijo mazgai, įeinantis į tinklo sudėtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

HIPERLAN: lokaliniai radijo tinklai

2003-05-08 | Standartas Hiperlan apsprendžia funkcionavimą sutinkamai su dviems atvirų sistemų tarpusavio modelio veikimo lygiais (Open System Interconnection OSI ). Pirmas lygis – fizinis (Physical Layer), antras kanalinis (Data Link Layer). Pirmo lygio standarto Hiperlan funkcijos yra apriboti lygio srities pasiekimo (MAC-adresavimas). Tai reiškia kad bazinius Hiperlan reikalavimus sudaro loginio jungimo valdymo (Logical Link Control) kanalinio lygio OSI polygio, dirbantis aukščiau Hiperlan MAC.
Fiziniame lygyje standartas Hiperlan turi galimybę funkcionuoti dviejuose diapazonuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bay networks kabeliniai modemai

2003-05-08 | Daugiausiai susidomėjimo paskutiniu metu kabelinių modemų srityje kelia firmos LANcity kabeliniai modemai. Kompanijos Bay Networks padalinys LANcity gamina pilną įrengimų liniją, kuri naudojama kabelinėje televizijoje tinklo išplėtimui iš vieno miesto galo į kitą. Remiantis atvirais maršrutais ir architektūros maštabavimu, LANcity gaminių serija leidžia klientams gauti greito duomenų perdavimo galimybę. Šis gaminys atveria galimybę teikti klientui pilną paslaugų spektrą miesto ribose. Klientas laimi, informacijos apsikeitimo greitis didesnis negu palaiko telefono modemas. Tuo tarpu stebėtinai išaugo interaktyvios galimybės. Informacijos pakrovimas dideliais grafikos kiekiais ir stambiais duomenų failais perduodamas kabelinės televizijos kabeliais 10 Mb/s greičiu, atstumais didesniais negu 300 km be trikdžių televizijos signalui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip dirba kabeliniai modemai?

2003-05-08 | Idėja naudoti esamus ryšio linijos duomenų signalų perdavimus ne nauja. Būtent taip dirba paprastas modemas, kuris perduoda informaciją telefono linijos pagalbą. Bet tokio ryšio galimybės ribotos, ir tai priverčia Internet tiekėjus ieškoti naujų kelių į vartotojo namus. Jei, paskaičiuoti kiek kabelių yra kiekviename bute, tai galima pastebėti, kad jų paprastai yra trys: elektros (220V), telefono ir televizoriaus. Elektros tinklą sudėtinga vartoti. Telefono linijos galimybės pilnai išnaudotos. Lieka televizijos kabelis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išsidėsto kabelinis tinklas?

2003-05-08 | Kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, SNMP - agento ir net Ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus.
Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 Mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 Mhz).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!