LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų

2006-07-13 | Paskutines kelias savaites JAV Valstybės departamento kompiuterių tinklas kentėjo nuo kompiuterių įsilaužėlių. Masinių atakų taikiniu buvo valstybės departamento pagrindinė būstinė ir skyriai, susiję su Kinija ir Šiaurės Korėja. Tyrimui vadovaujančių ekspertų teigimu, įsilaužėliams pavyko pavogti konfidencialią JAV informaciją bei nenustatytą skaičių slaptažodžių, o viešojo departamento tinklo kompiuteriuose įdiegti „galines duris“, leidžiančias bet prisijungti kada tik panorėjus. Be to, birželio mėnesio viduryje vykusios atakos bei atsakomieji JAV departamento veiksmai daugelyje biurų buvo sutrikdę interneto ryšį. Kaip teigia departamento atstovas spaudai Kurtis Cooperis, interneto ryšio sutrikimai daugelyje skyrių jau yra sutvarkyti, tačiau kol tyrimas dar nesibaigė negalima tiksliai pasakyti ką pavyko sužinoti įsilaužėliams. Paprastai yra sunku nustatyti tikrąja tokių įsilaužimų kilmę, tačiau kaip praneša departamento atstovai, labiausiai nukentėjo Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno reikalų skyrius, nagrinėjantis Kinijos, abiejų Korėjų ir Japonijos klausimus. Įtemptų savaičių metu, kai Šiaurės Korėja turėjo bandyti savo raketas, šis skyrius buvo likęs iš vis be interneto ryšio. Pagrindiniu įtariamuoju yra Kinijos vyriausybė, tačiau pačioje Kinijoje yra tiek neapsaugotų kompiuterių, kad bet kurios kitos šalies įsilaužėliai galiėjo laužtis į JAV valstybinius kompiuterių tinklus, prisidengę Kinija.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

„Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas

2006-07-12 | Vakarykščio „pataisų antradienio“ metu „Microsoft“ paskelbė, pateikusi 5 kritinių saugumo spragų pataisas. Iš viso liepos mėnesio 11 dienos rinkinyje yra 4 „Windows“ ir 3 „Office“ saugumo spragų pataisos. Pasak „Microsoft“ saugumo ataskaitos, neužtaisytos kritinės saugumo spragos kompiuteryje leidžia įvykdyti pašalinį programinį kodą ir į kompiuterį įdiegti „Trojos arklį“, virusą ar kitokią kenkėjišką programą. Vartotojai, uždraudę automatiškai siųstis bei diegti OS pataisas, raginami kuo skubiau apsilankyti http://update.microsoft.com/microsoftupdate/ svetainėje ir įdiegti minėtas kritinių spragų pataisas. Šiuo rinkiniu yra užtaisyta ir birželio antrojoje pusėje aptikta „Excel“ saugumo spraga, leidusi XLS rinkmena į kompiuterį įkelti virusą ar kitą kenkėjišką programą. Taigi, nuo viešo patvirtinimo apie saugumo spragą iki jos užlopymo praėjo daugiau nei 20 dienų. Per šį laiką tikriausiai nukentėjo ne vienas kompiuterių vartotojas. Visai tikėtina, kad šios spragos gali būti susijusios ir su JAV valstybinio departamento pranešimais apie jų viešojo tinklo kompiuterių darbo anomalijas. Pasinaudoję senokai žinomomis saugumo spragomis įsilaužėliai galėjo kur kas lengviau įsibrauti į šiuos kompiuterius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išaiškinti geriausi 2006 m. kompiuterinių žaidimų žaidėjai Lietuvoje

2006-07-10 | Savaitgalį, liepos 8-9 d., Vilniuje vyko Pasaulio kompiuterinių žaidynių (World Cyber Games, WCG) čempionato nacionalinė atranka. Varžytis dėl geriausių kompiuterinių žaidėjų titulo šiais metais susirinko rekordinis žaidėjų skaičius – 237 žaidėjai iš visos Lietuvos. Nacionalinė čempionato atranka Lietuvoje vyksta ketvirtus metus. WCG varžybas Baltijos šalyse inicijuoja pasaulinė WCG žaidynių partnerė "Samsung Electronics". Projektą Baltijos šalyse įgyvendina organizatoriai iš Latvijos "Pro1 Games". "Kompiuterinių žaidimų čempionatai Baltijos šalyse, sulaukia vis daugiau žaidėjų dėmesio. Tai liudija ir šiais metais beveik dvigubai išaugęs Lietuvos nacionalinės atrankos dalyvių skaičius. Šiais renginiais siekiame, jog kibernetinis sportas įgautų deramą statusą, o varžybų kultūra augtų, kaip ir aplinkinių supratimas bei tolerancija", - sako "Samsung Electronics" Baltijos šalių atstovybės vadovas Chang Gyu Ahnas. Šiais metais dalyviai rungėsi žaisdami penkis populiariausius kompiuterinius žaidimus: "Counter-Strike 1.6" (komandinis), "Starcraft: Brood War", "Warcraft III" ir "FIFA 2006", "Need for Speed: Most Wanted". Visą pasaulį užvaldžiusi futbolo karštinė neaplenkė ir WCG žaidėjų. Žaidime FIFA 2006 sužibėjo Giedrius Mičiulis, aplenkęs visus varžovus ir laimėjęs pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Aleksejui Tichanovskiui, trečioji – Dariui Raupeliui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Mokėjimo kortelės kavos mėgėjams

2006-07-05 | Stambiausias Ukrainos bankas „Privatbank“ išleido mokėjimo korteles, skirtas kavos mėgėjams. Nuo šiol gerti NESCAFE kavą, gaminamą kompanijos NESTLE, ne tik malonu, bet ir naudinga. Pusantro tūkstančio akcijos „Pirk NESCAFE – gauk papildomą uždarbį!“ dalyvių gaus unikalias „VISA Classic NESTLE“ mokėjimo korteles, sukurtas „Privatbanko“ specialistų. Šių kortelių savininkai kortelėse galės kaupti NESTLE piniginius prizus ir dalyvauti įvairiose akcijose. Taip pat korteles galima bus panaudoti ir tiesiogiai – atsiskaitymams, sąskaitų apmokėjimams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių

2006-07-01 | Palestiną palaikantys įsilaužėliai masinį niokojimą pradėjo po to, kai Izraelio kariuomenė įsiveržė į Gazos ruožą. Dienoraštis "The Jerusalem Post" pranešė, jog per įsilaužėlių ataką buvo nuniokota apie 700 įvairių Izraelio tinklalapių. Tinklalapių tituliniai puslapiai buvo pakeisti į užrašą kurio turinys buvo: "Hacked by Team-Evil Arab hackers u KILL palestin people we KILL Israeli servers" ("Nulaužta Arabų hakerių komandos "Blogis", jūs žudote palestiniečius - mes žudome Izraelio serverius"). Tarp nulaužtų tinklalapių buvo didžiausio Izraelio banko - Bank Hapoalim, Haifos ligoninės, BMW, Citroen ir Subaru atstovybių Izraelyje tinklalapiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikimasi vaizdo telefonijos proveržio

2006-06-24 | Elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovė "Fima" prognozuoja, kad Lietuvoje sparčiai populiarės vaizdo telefonija. Šio proveržio įmonė tikisi pradėjusi siūlyti savo partnerės amerikiečių telekomunikacijų kompanijos "Avaya" naujos kartos kompiuteriu arba įprastu būdu valdomus IP (internetinio protokolo) telefonus. Šie produktai, pasaulinėje rinkoje pasirodę praėjusių metų pabaigoje, leidžia vartotojams skambinant telefonu ne tik girdėti pašnekovo balsą, bet jį ir matyti. Tokios galimybės daugiausia naudojamos telekonferencijoms tarp vidutinių ir didelių įmonių filialų, bendravimui su užsienio partneriais, nes padeda operatyviau ir pigiau spręsti iškilusius klausimus. "Iki šiol telekonferencinių pokalbių galimybes ir dėl prastos vaizdo kokybės, ir dėl pakankamai didelių būtinųjų priemonių kaštų buvo išnaudojamos labai kukliai. Naujieji sprendimai situaciją kiek pakeis – lengvai jungiami prie įprastos telefoninės sistemos, daugelį dabar rinkoje esančiųjų jie lenkia ne tik paprastu valdymu ir daug kartų geresne kokybe, bet ir kelissyk mažesne kaina", - sakė "Fima" Telekomunikacinių sprendimų departamento direktorius Eugenijus Kurtinaitis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Samsung Ultra Edition" serijoje – ploniausi pasaulyje mobilieji telefonai

2006-06-24 | Parodoje "CommunicAsia 2006" mobiliųjų įrenginių gamintojas "Samsung Electronics" pristato ploniausių pasaulyje mobiliųjų telefonų liniją "Ultra Edition". Šioje serijoje demonstruojami 6.9 mm storio "Samsung X820", 19.9 mm storio telefonas slankiuoju korpusu "Samsung D900", pirmą kartą pristatomas atverčiamas telefonas "Samsung D830", kurio storis 9.9 mm. Pasak gamintojų, ši serija ne tik atskleidžia "Samsung" mobiliųjų įrenginių ateitis viziją, bet ir pakylėja mobiliuosius telekomunikacijos įrenginius į naują lygmenį. "Žmonių prigimtyje slypi poreikis bendrauti, kurdami ergonomiško dizaino telefonus siekiame, jog telefonas ir vartotojas taptų neatskiriami. "Samsung" mobilieji telefonai peržengia telefonų plonumo ribas, įkūnydami komforto, paprastumo ir lengvai vartotojui paklūstančių technologijų derinį. Tikime, jog naujieji telefonai taps neatskiriami kasdieniai palydovai", - sako "Samsung" telekomunikacijų verslo prezidentas Kitae Lee. Nuolat papildoma "Samsung" "Ultra Edition" telefonų linija yra agresyvios kompanijos plėtros strategijos dalis, kuria siekiama užimti lyderio pozicijas mobiliųjų įrenginių gamintojų rinkoje. Be to, tai rodo jautrią kompanijos reakciją į vartotojų poreikius – jiems pristatomi vis plonesni, mažesni ir patogesni įrenginiai be jokių kompromisų ir nuolaidų kokybei ir funkcionalumui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

IBM pirmauja diskinės ir juostinės duomenų saugojimo įrangos rinkoje

2006-06-24 | IBM praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį pasiekė pirmąją vietą duomenų saugojimo (bendroje diskinių ir juostinių masyvų) rinkoje, teigiama naujausioje rinkos tyrimų bendrovės IDC ataskaitoje. IBM pagal pajamas bendroje diskų ir juostų masyvų rinkoje aplenkė artimiausius konkurentus "Sun/StorageTek", "Dell", EMC ir "Hitachi". IBM pajamos šioje srityje augo greičiau nei kitų gamintojų. IDC ataskaitoje rašoma, kad per paskutinius tris 2005 m. mėnesius IBM pardavimai sudarė beveik 24 proc. visos rinkos. "Klientai vis aktyviau sujungia visas duomenų saugojimo dalis – diskus, juostas, programinę įrangą – kad tik galėtų geriau susidoroti su augančiais informacijos srautais", - sako "IBM Lietuva" sisteminių produktų pardavimų vadovas Jonas Juodviršis. IBM kol kas yra vienintelė, kuri pateikia tokį visapusišką atminties kaupimo rinkinį, todėl klientai renkasi IBM, kad ši padėtų valdyti duomenų kiekius, užtikrindama ir efektyvų kaštų naudojimą. IDC ataskaitoje pažymėjo, kad laukiama ir kitų kompanijų aktyvesnių veiksmų, siūlant rinkai išbaigtus duomenų saugojimo sprendimų rinkinius. IDC jau anksčiau skelbė, kad IBM pernai pirmavo pagal pardavimus juostinės duomenų saugojimo įrangos segmente, kur užėmė 28 proc. visos rinkos, vertinamos beveik 5 mlrd. dolerių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Intel" atidarė pirmąją Europoje 65 nanometrų technologijos procesorių gamyklą

2006-06-24 | Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis "Intel" Leikslipo mieste Airijoje ketvirtadienį atidarė pirmąją Europoje 65 nanometrų technologijos kompiuterių procesorių gamyklą. 2 milijardus JAV dolerių investicijų pritraukusi gamykla yra jau trečioji, taikanti šią moderniausią technologiją. Kitos dvi veikia Izraelyje ir JAV. "Fab 24-2" pavadinta naujoji gamykla yra viena iš technologiškai pažangiausių gamyklų, gaminančių daugiabranduolinius mikroprocesorius. Modernus gamybos procesas leidžia užtikrinti, kad Leikslipo gamykla taps produktyviausia pasaulyje. Itin dideli kiekiai mikroprocesorių čia bus gaminami mažiausiomis sąnaudomis. "Išskirtinai dideli gamyklos pajėgumai prisidės prie visos bendrovės sėkmės. Čia gaminami naujos kartos dvigubo branduolio "Intel Core" architektūros procesoriai leidžia mums įtvirtinti savo, kaip rinkos lyderio pozicijas", – sakė "Intel" prezidentas ir vykdantysis direktorius Polas Otelinis (Paul Otellini). Šiuo metu "Intel" daugiau kaip pusę procesorių asmeniniams kompiuteriams ir tarnybinėms stotims gamina pasitelkdama būtent šią 65 nanometrų technologiją. Daugelis kitų procesorių kūrėjų tokio tipo lustų vis dar negamina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prekyba ir apgavystės internetu

2006-06-24 | Vilniuje jau metus veikia Europos vartotojų centras, ginantis Lietuvos vartotojų teises, kurios buvo pažeistos Europos Sąjungos šalyse, o kitų ES šalių piliečių – Lietuvoje. Tokie centrai dirba 22 ES šalyse, taip pat Norvegijoje ir Islandijoje. Visi jie susijungę į Europos vartotojų centrų tinklą ECC – Net. Tinklas periodiškai vykdo bendrus projektus bei informacines kampanijas. Nuolatos yra lyginamos kainos įvairiose ES šalyse, šiais metais buvo išleistas specialus informacinis leidinys vykstantiems į Pasaulio futbolo čempionatą, buvo atliktas pinigų keitimo ne euro zonos valstybėse palyginimas, taip pat visomis ES kalbomis išleistas pagrindinių maisto produktų sąvokų žodynėlis. Šių bei daugelio kitų projektų tikslas - kuo geriau informuoti vartotojus, kad jie jaustųsi saugesni bendrojoje ES rinkoje. 2006 m. birželio 16 d. Stokholme, Švedija, vykusioje konferencijoje buvo pristatyti Europos vartotojų centrų tinklo bendro projekto apie prekybą internete "The European online Marketplace: Consumer Complaint 2005" rezultatai. Projekto tikslas – supažindinti visuomenę su ECC – Net darbu, atliekamu elektroninės prekybos srityje bei išanalizuoti vartotojų skundus, gautus 2005 m. ir susijusius su problemomis, kylančiomis įsigyjant prekes internetu. Tai jau trečius metus iš eilės ECC – Net vykdomas tokio pobūdžio projektas. ECC – Net tinkle per 2005 m. užregistruoti 1834 vartotojų skundai dėl problemų perkant internetu. Skundų skaičius ženkliai išaugo lyginant su 2004 m., kuomet buvo užregistruotas 831 vartotojų skundas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!