LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Pristatyta lazerių technologijų sektoriaus vizija

2006-06-24 | Moksle taikomus lazerius siūloma keisti pramoniniais lazeriais, didinti lazerių pramonės sukuriamą BVP, ieškoti neatrastų nišų ir kurti "lazeropolį". Tokia lazerių ir šviesos technologijų sektoriaus plėtros Lietuvoje vizija pristatyta šiandien Ūkio ministerijoje vykusiame Lazerių technologijų tarybos posėdyje. Lazerių ir šviesos technologijų sektoriaus plėtros Lietuvoje vizijoje siūloma lazerių ir šviesos pramonės sektoriaus sukuriamą BVP nuo 0,1 proc. padidinti iki 1 proc. Pasak viziją pristačiusio UAB "Eksma" direktoriaus Rimanto Kraujalio, lazerių technologijų pramonės sektoriui įsibėgėti reikia investicijų, tinkamos infrastruktūros, technologinės plėtros projektų, sektoriaus perorientavimo – nuo moksle taikomų į pramoninių lazerių gamybą. Taip pat reikia ieškoti naujų gamybos nišų, pvz., siūloma gaminti mikroapdirbimui reikalingus lazerius. Vizijoje taip pat siūloma kurti "lazeropolį", ar kitaip vadinamą šios srities specialistus, mokslininkus, verslininkus vienijantį centrą. "Nustačius lazerių sektoriaus raidos kryptis, suformavus jo struktūrą galima sulaukti investuotojų. Be to, ir patys turime investuoti į technologijas, specialistų rengimą, kad šalyje sukurtume sektoriaus plėtrai palankią bazę", – sakė ūkio ministras K.Daukšys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pirmosios elektroninės sąskaitos banko paslaugų internetu sistemoje

2006-06-24 | "SEB VB lizingo" klientai yra pirmieji, kurie sąskaitas faktūras už lizingo paslaugas galės peržiūrėti ir iš karto apmokėti "SEB Vilniaus banko" paslaugų internetu sistemoje. Šią galimybę savo klientams "SEB Vilniaus banko" grupė pasiūlė bendradarbiaudama su informacijos logistikos paslaugų tiekėja "Itella". "Itella" siuntimui paruošia vidutiniškai 1,5 mln. vokų per mėnesį. Didžiąją dalį sudaro sąskaitų, ataskaitų, mokėjimo kvitų, finansinės ir komercinio turinio informacijos skaitmeninis spausdinimas, automatizuotas dėjimas į vokus ir pristatymas siuntimui. Dokumentų pateikimas elektroniniais kanalais ypač išpopuliarėjo per paskutinius pora metų, dabar per mėnesį pateikiama apie 140.000 elektroninių dokumentų. "Elektroniniai dokumentai yra patogesnis, greitesnis ir pigesnis informacijos pateikimo būdas. Siekiant auginti el. dokumentų vartotojų gretas, svarbu sudaryti sąlygas patogiai jais naudotis ir užtikrinti jų saugumą. "Itellos" IT specialistų sukurta, įdiegta ir palaikoma elektroninių dokumentų pateikimo internete sistema "E-pay" išsprendžia daugumą problemų tiek verslo organizacijoms, tiek tūkstančiams jų klientų, nes siūlo integruotą ir saugų sąskaitų pateikimo ir apmokėjimo sprendimą", - sako "Itellos" generalinis vadovas Giedrius Nomeika.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM mokslininkai nustatė naujas elektros kontaktų galimybes vienoje molekulėje

2006-06-24 | Tyrėjams IBM Ciuricho tyrimų laboratorijoje pavyko gauti tiesioginį vaizdą, kaip keičiasi orbitalė, kai aukso atomas ir pentaceno (C22H14) molekulė suformuoja išorinį junginį. Vienos molekulės cheminės sudėties pokyčių eksperimentas padės naują pamatą elektros kontaktų galimybėms atskiroje molekulėje, kuris gali būti labai svarbus ateities elektronikoje, kuriant itin mažas mikroschemas. IBM mokslininkams Jascha Repp‘ui ir Gerhard Meyer‘iui pavyko susintetinti vieną molekulę, sujungiant metalo ir organinę molekules. Šiuo atveju tai buvo auksas ir pentacenas. Jie naudojo tunelinį skenavimo mikroskopą, kuriuo ir kontroliavo sintezę, ir nustatinėjo reakcijos produktus. Mokslininkai nustatė, kad ši sintezė yra abipusė ir aukso atomas gali prisijungti prie molekulės skirtingomis pozicijomis. Tokiu būdu sintezė sukuria skirtingus struktūrinius izomerus – molekules su ta pačia chemine formule, tačiau kurioje atomai išsidėstę skirtingai. Skirtingi izomerai turi ir skirtingas savybes. "Mes galime pamatyti molekulės orbitalės vaizdą prieš susiformuojant junginiui ir po to, bei taip nustatyti orbitalės formos, energetinio išsidėstymo ir veikimo pokyčius, formuojantis junginiui. Paskui galime išardyti junginį, pridėti aukso atomą kitoje vietoje ir vėl pažvelgti į naujas orbitales", - sakė Jascha Repp.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sukurta sistema, leidžianti pasirašyti sutartis elektroniniu būdu

2006-06-22 | Nuo šiol visas sutartis bus galima pasirašyti internete, ir jos teisiškai prilygs rašytinėms sutartims. Tokią galimybę suteikia šiandien startuojantis portalas www.eparasas.lt . Tai pirmoji dokumentų pasirašymo el. erdvėje sistema Lietuvoje, kuria galės naudotis visi šalies fiziniai ir juridiniai asmenys. Vartotojų tapatybė yra užtikrinama naudojant bankų el. bankininkystės klientų identifikavimo sistemas, o įmonių vadovų tapatybei patikrinti naudojami duomenys iš Juridinių asmenų registro duomenų bazių. "Sukūrėme sistemą, kuri leis pasirašinėti sutartis neišeinant iš biuro ar namų visiems, turintiems interneto ryšio prieigą, kompiuterį ir esantiems el. bankininkystės vartotojais. Tai ypač naudinga daugybę sutarčių su tiekėjais ir klientais pasirašančioms įmonėms, bet sutartis galės sudaryti ir fiziniai asmenys", - sakė Kostas Noreika, UAB "Elektroniniai verslo projektai", sukūrusios www.eparasas.lt, direktorius. Sistema buvo sukurta per pusę metų. Į jos kūrimą buvo investuota 200.000 Lt. Sistema www.eparasas.lt galės naudotis SAMPO, "Hansabanko", "Snoro" ir SEB Vilniaus banko internetinės bankininkystės vartotojai, kurių 2006 m. sausio mėn. duomenimis buvo daugiau nei 1,14 mln. Ateityje sistemą planuojama susieti ir su kitais Lietuvos bankais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kreditinės kortelės „Yodlee BillPay“ vartotojams

2006-06-21 | „Yodlee“ paskelbė, jog nuo šiol „Yodlee BillPay“ vartotojai galės sumokėti už savo sąskaitas ne tik ASN sistema, bet ir kreditinėmis ar debetinėmis kortelėmis. Sprendimo privalumus turėtų įvertinti ir įmonės, ir vartotojai: kortelių kompanijos gaus papildomų pajamų, o vartotojai galės kaupti taškus, dalyvauti įvairiose akcijose bei greitai sumokėti už mokesčius. „Yodlee BillPay“ siūlo patogią mokesčių ir sąskaitų stebėjimo sistemą, prasidedančią elementariu sąskaitos valdymu ir pasibaigiančią specifinių funkcijų reguliavimu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroniniai mikromokesčiai

2006-06-21 | James C. McGrath federalinio rezervinio Filadelfijos banko mokėjimo kortelių centro atstovas paskelbė dokumentą „Mikromokesčiai: vartotojų mokesčių riba“. Dokumento tekste sakoma, jog, nepaisant struktūrinių apribojimų, esama kortelių infrastruktūra bei jos aptarnavimo servisas, ko gero, artimiausiu metu taps pagrindas elektroninių mikromokesčių paplitimui visose Jungtinėse valstijose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Intelektinės kortelės Dadlyje

2006-06-21 | Dadlyje (D. Britanija) pradėtas naujo projekto testavimas. Nuo šiol visi miestelio gyventojai galės daugiau paslaugų gauti su intelektinėmis kortelėmis. Tai kortelės su mikroprocesoriumi „trys viename“. Naujų kortelių savininkai galės skolintis knygų iš bibliotekų, lankyti tiesioginius kursus, rezervuoti bilietus ar vietas kavinėje. Projektas jau veikia visu pajėgumu, jame dalyvauja keletas pramogų centrų bei nedidelė skaitytojų grupė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tinklapyje jaunimui - interaktyvus žurnalas, žaidimai, animacija

2006-06-20 | Šiandien visose Europos Sąjungos šalyse pradedama kampanija Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė "Saugi pradžia", kuria siekiama, kad jaunuoliai dirbtų saugiai, nekenkdami savo sveikatai. Eurostato duomenimis, galimas nelaimingų atsitikimų darbe pavojus jauniems darbuotojams, palyginti su kitais darbuotojais, 50 proc. didesnis. Tik pradėjęs pirmąją darbo dieną 16-metis darbuotojas nukrito nuo atliekų sunkvežimio stovėjimo platformos ir susilaužė abi kojas. Savo mokslo atostogų metu įsidarbinusiai kepykloje 17-metei merginai pirštus sutraiškė įrenginys jau pirmąją darbo valandą. Panašūs nelaimingi atsitikimai darbe vyksta kasdien ir kelia didelę grėsmę 58 milijonams dirbančio ES jaunimo iki 25 metų amžiaus. Jaunų darbuotojų patiriami nelaimingi atsitikimai ir žala sveikatai ypač didelė nelaimė, jei jų padariniai lieka visam likusiam gyvenimui. Dar skaudesnė yra pirmalaikė jaunuolio mirtis dėl nelaimingo atsitikimo darbe, kurio paprastai galima išvengti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Microsoft" korporacija skelbia planus pasiruošiant pareigų perėmimui iš Bill‘o Gates‘o 2008 m. liepos mėn.

2006-06-20 | P. Gates‘as dirbs visą darbo laiką "Microsoft" korporacijoje iki 2008-ųjų m. birželio, po to toliau eis pirmininko ir patarėjo pareigas, tuo pat metu intensyvindamas fondo veiklą; Ray’us Ozzie ir Craig’as Mundie perims išplėstas jo pareigas. "Microsoft" korporacija (Nasdaq:MSFT) šiandien paskelbė, jog pradedant 2008-ųjų m. liepos mėn., Bill’as Gates’as, pirmininkas, atsiribos nuo savo pareigų, susijusių su kompanijos kasdienine veikla, kad galėtų daugiau laiko skirti sveikatos ir švietimo veiklai pasauliniu mastu "Bill & Melinda Gates Foundation" ("Bilo ir Melindos Geitsų fonde). Kompanija paskelbė apie dviejų metų pereinamojo laikotarpio procesą, siekiant užtikrinti sklandų ir metodišką p. Gates‘o pareigų, susijusių su kasdienine veila, perėmimą, ir pranešė, kad po 2008-ųjų m. liepos mėn. p. Gates‘as toliau eis kompanijos pirmininko ir patarėjo (vykdant svarbius plėtros projektus) pareigas. Kompanija paskelbė, kad Technikos direktorius Ray’us Ozzie nedelsiant perims vyriausiojo programinės įrangos architekto pareigas ir pradės dirbti kartu su p. Gates’u, visais techninės architektūros ir vadovavimo produktų tobulinimo klausimais, kad būtų užtikrintas sklandus perėjimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Panda Software pristato nusikaltimų elektroninėje erdvėje stebėtoją, internetinį laikraštį apie kompiuterinius nusikaltimus

2006-06-20 | Panda Software pristato Nusikaltimų elektroninėje erdvėje stebėtoją, naują internetinį laikraštį, kurio tikslas – tapti svarbiausiu patarėju nusikaltimų elektroninėje erdvėje klausimais. Laikraštis prieinamas adresu http://www.cybercrimewatch.com/. Dabartinis grėsmių kitimas, kai kūrėjų pagrindiniu tikslu tapo finansinė nauda, sukėlė ryškų nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičiaus padidėjimą. Patvirtinantis faktas - 70% per pirmąjį 2006 metų ketvirtį PandaLabs aptiktų grėsmių buvo susijusios su nusikaltimais elektroninėje erdvėje. Visa tai paskatino Panda Software sukurti specialų tinklapį, kuriame vartotojai galėtų surasti reikalingos informacijos apie šią problemą ir veiksmingai su ja kovoti. Kiekviename skyriuje bus pateiktos svarbiausios naujienos iš pagrindinių internetinių nusikaltimų aspektų. “Targeted malware” (Tikslingos grėsmės) lankytojai sužinos paskutines naujienas apie šio tipo grėsmes ir jas paleisti naudojamus metodus. Šio tipo grėsmės skirtos tam tikroms, jau numatytoms aukoms (dažniausiai didelėms kompanijoms) ir dažniausiai naudoja kenksmingą kodą, sukurtą á la carte.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!