LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Hakeriai - organizuoti finansiniai aferistai

2006-06-04 | Anot pareigūnų, daugelis vietinių interneto chuliganų nusikaltimų išaiškinami. Bankininkai sako, kad Lietuvoje mėgėjiškas interneto chuliganizmas virsta gerai organizuotomis į vartotojus nukreiptomis finansinių aferistų atakomis. Iki šiol statistinis interneto piratas, vadinamasis hakeris, buvo apibūdinamas kaip 15-30-ies metų amžiaus, nebūtinai specialų išsilavinimą turintis gabus programuotojas, dažniausiai bandantis įsiskverbti į saugomas sistemas dėl savo malonumo. Tačiau specialistai sako, kad pastarųjų metų elektroninių sukčiavimų metodai byloja ką kita - tai tampa gerai organizuotų nusikaltėlių pasipelnymo šaltiniu. „Grupėse veikia ne tik talentingi programišiai, vadinami hakeriai, bet šitos grupės yra pakankamai gerai finansuojamos. Jei atkreipsime dėmesį į klaidinančius elektroninius laiškus, jie parašyti kokybiška verslo kalba. Iš 100 programišių gal tik du mokėtų suformuluoti taip sklandžiai laišką, tokia gražia lietuvių kalba, kokia tie laiškai vyrauja“, - sako AB "Sampo bankas" IT saugos vadybininkas Kazimieras Mykolaitis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

„BankTech 2006“ parodos atidarymas Kazachstane

2006-05-31 | Antrą kartą Almaty (Kazachstanas) startavo tarptautinė Centrinės Azijos paroda ir pirmoji Bankinių technologijų, įrangos ir paslaugų konferencija „BankTech 2006“, kuri tęsis iki birželio 1d. BankTech paroda – tai vienintelė vieta, kur geriausi Europos ir Azijos IT technologijų specialistai gali pasidalyti patirtimi ir aptarti naujausius informacinius sprendimus bei finansinių paslaugų sferos raidą Kazachstane ir Centrinėje Azijoje. Tarp parodos dalyvių – „Austria Card“, BS/2, „Corporate Business Systems“ (CBS), IBS Group, „Axalto“, „Bank Information Systems“ (BIS), Bull S. A., „Vasco Data Security“ ir kt. Kazachstane gyvena daugiau nei 15 mln. žmonių (šalyje veikia 35 bankai), išleista daugiau nei 2 mln. banko kortelių. Bankomatų kiekis – daugiau nei 850, POS-terminalų –per 4 000. Valstybinė Nacionalinės tarpbankinės sistemos banko atsiskaitymo kortelių sukūrimo programa leis sukurti vieningą gyventojų ir įmonių aptarnavimo mokėjimų terpę. Tarp NVS šalių finansinių sistemų, Kazachstano finansinis sektorius yra labiausiai reformuotas. Pagal finansinio sektoriaus išsivystymo lygį. Kazachstanas lenkia NVS šalis keleriais metais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pristatyta testinė "Windows Vista", kurioje įdiegtos visos galutinės versijos funkcijos

2006-05-29 | Pasaulinė informacinių technologijų (IT) lyderė "Microsoft" pristatė bandomąją naujos operacinės sistemos "Windows Vista" versiją Beta 2. Šiuo metu ją galės išmėginti IT specialistai bei programų kūrėjai, o birželio mėnesį – ir platesnis vartotojų ratas. Beta 2 versija savo funkcionalumu beveik nesiskiria nuo galutinio programos varianto, kurį verslo klientams "Microsoft" pristatys lapkritį, o visiems vartotojams – 2007 m. sausį. "Windows Vista" Beta 2 lyginant su ankstesnėmis testinėmis versijomis pasižymi atnaujintu informacijos organizavimu bei paieškos funkcijomis, geresniu suderinamumu, papildomomis priemonėmis mobiliam darbui. Papildyti darbo su vaizdine ir garsine informacija įrankiai: įdiegtas grotuvas "Windows Media Player 11", patobulintos fotonuotraukų organizavimo galimybės ir pan. Beta 2 pristatymo tikslas – kuo plačiau išbandyti šių naujovių veikimą, o taip pat suteikti vartotojams galimybę susipažinti su nauja operacine sistema ir pradėti rengtis jos išleidimui. Tiesa, ši versija vis dar labiau orientuota į IT profesionalus, o paprastiems vartotojams rekomenduojama palaukti galutinės "Windows Vista" pasirodymo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviai gausiai naudojasi slaptažodžiais, tačiau sunkiai juos prisimena

2006-05-29 | "IBM Lietuva" užsakymu atliktas "Vilmorus" tyrimas parodė, kad dauguma Lietuvos gyventojų gali prisiminti 2-3 slaptažodžius, saugančius jų mokėjimo korteles, mobiliuosius telefonus, kompiuterius, el.paštą ir kitas taikomąsias programas. Populiariausiomis duomenų ir informacijos apsaugos priemonėmis – slaptažodžiais – naudojasi net 95 proc. lietuvių. Tiek jų turi bent po vieną slaptažodį, naudojamą banko kortelei, elektroniniam paštui ar mobiliojo telefono SIM kortelei. Vis dėlto daugiausia gyventojų naudojasi 2-3 ar 4-5 slaptažodžiais. Vienu slaptažodžiu apsiriboja beveik 18 proc. lietuvių, o daugiau kaip penkis turi apie 17 proc. "Skirtingų slaptažodžių naudojimas jungimuisi prie skirtingų sistemų padidina jų saugumą, tačiau dažnai sukelia galvos skausmus vartotojams, kai reikia juos visus prisiminti. Kol biometrinių duomenų ar lustinių kortelių naudojimas vartotojo identifikavimui dar nėra plačiai paplitęs, programų sistemų kūrimo kompanijos siūlo įvairius sistemų vartotojų darbą palengvinančius sprendimus," - sako Tautvydas Cibas, "IBM Lietuva" programinės įrangos vadovas. Sistemų vartotojų teisių bei slaptažodžių valdymui IBM yra sukūrusi "IBM Tivoli Identity Manager" (TIM). Tai programinė įranga, kuri nuo kitų gamintojų panašių produktų skiriasi tuo, kad yra universali, leidžianti centralizuotai valdyti vartotojų teises įvairialypėje operacinių bei duomenų bazių valdymo sistemų terpėje. Šį pavasarį yra išleista "TIM Express" versija mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms.

Lankomumo reitingasKomentarų: 33

plačiau >>

Lietuviams "hakeriai" nebaisūs, rodo IBM tyrimas

2006-05-22 | Saugumui internete tampant vis aktualesne problema, dauguma lietuvių, tiki, kad jų kompiuteriai yra saugūs. Net trečdalis apklaustųjų mano, kad į jų kompiuterius niekas neįsilaužinėja. Taip pat beveik trečdalis atsakė nežinantys, kiek kartų per parą į jų kompiuterį bandoma įsilaužti. 11 proc. yra įsitikinę, kad namų kompiuteris sulaukia iki 10 įsilaužėlių per parą. Tik 2 proc. mano, kad vadinamieji "hakeriai" juos atakuoja nuo 11 iki 100 kartų per 24 valandas. Ir tik 0,7 proc. atsakė, kad kompiuteris kasdien kenčia nuo daugiau kaip šimto įsilaužėlių. Vyrai drąsesni nei moterys – 36 proc. vyrų tiki, kad niekas nebando įsilaužti, kai tokių moterų yra 27 proc. Įdomu, kad kompiuterių įsilaužėlių visai nebijo 37 proc. kaimo gyventojų, kai tokių drąsių vilniečių yra 29 proc. Tuo tarpu saugumo programinės įrangos gamintojo "Webroot Software" 2006 metų pirmojo ketvirčio ataskaita "The State of Spyware" parodė, kad 87 proc. namų kompiuterių yra užkrėsti nepageidaujamais programiniais objektais. Vidutinis jų skaičius viename kompiuteryje – 29, iš kurių apie 20 yra sekimo slapukai, o kiti – nepageidaujama reklama, priverstinio nukreipimo internete priemonės arba šnipinėjanti programinė įranga. 29 proc. namų kompiuterių turi bent vieną "Trojos arklį" – tai reiškia, jog kas ketvirtas kompiuteris internete nebėra savininko pilnai kontroliuojamas. Tai akivaizdžiai rodo, kad per didelis optimizmas yra nepagrįstas ir bet kuriam kompiuteriui būtina taikyti saugumo priemones, siekiant sumažinti rizikos laipsnį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

"Kaspersky Lab" gavo apdovanojimą nominacijoje "Geriausias pirkinys"

2006-05-21 | "Kaspersky Lab" – pagrindinis apsaugos sistemų (nuo virusų, programinių atakų ir elektroninio pašto šiukšlių) gamintojas Rusijoje, paskelbė apie dar vieną Brazilijos IT-žurnalo PC World apdovanojimą nominacijoje "Geriausias pirkinys" už produktą Kaspersky Personal Security Suite. Žurnalo PC World atlikti lyginamieji tyrimai parodė, kad produktui Kaspersky Personal Security Suite būdingas aukščiausias žalingų programų aptikimo ir siuntinėjimų, kurių tikslas – išvilioti iš naudotojų jų asmeninę informaciją, (angl. – fishing) nustatymo lygis. Žurnalo tyrimų laboratorijos specialistai pabrėžė tai, kad produktas kelia neaukštus reikalavimus personalinio kompiuterio ištekliams, bei pasižymi dideliu našumu ir patikima naudotojo duomenų apsauga. Atliekant testus, buvo atsižvelgta ir į tokius parametrus: instaliavimo patogumas ir kompleksinių sprendimų naudojimas. Pagal bandymų rezultatus produktas Kaspersky Personal Security Suite gavo pelnytą apdovanojimą ir tai dar kartą įrodė aukštą "Kaspersky Lab" produktų kokybę ir kompanijos sprendimų paklausą pasaulinėje rinkoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

IBM pristatė galingą duomenų saugyklą smulkiam ir vidutiniam verslui

2006-05-17 | IBM paskelbė išleidžianti naują „IBM System Storage DS4700 Express“ – plačiajuostę duomenų saugyklą, kurioje pritaikyta pirmaujanti rinkoje keturių gigabitų per sekundę technologija. Skirta smulkiajam ir vidutiniam verslui ši nauja duomenų kaupimo sistema padės vartotojams, kuriems reikalingas spartesnis priėjimas prie svarbios verslo informacijos. IBM lyderystė plačiajuosčių duomenų saugyklų technologijų srityje leis šiems vartotojams susikurti informacijos pagal poreikį aplinką. Lygiai prieš metus IBM pristatė pirmąją duomenų sistemą, palaikančią 4 Gbps galimybę - „IBM System Storage DS4800“. Smulkiajam ir vidutiniam verslui šiandien jau reikia valdyti duomenis beveik tuo pačiu lygiu kaip ir didesnėse organizacijose. Tai pasakytina ir apie interneto kompanijas, dirbančias su vaizdine medžiaga, ir apie medicinos kompanijas, turinčias archyvuoti įvairių tyrimų nuotraukas ir įrašus. „DS4700“ yra sukurtas taip, kad padėtų tokioms kompanijoms sumažinti išlaidas, tobulinant darbo su didesniais kiekiais ir naudojant mažiau vietos duomenų bazėje, greičiau pasiekiant reikiamą informaciją, greičiau įrašant atsargines kopijas bei greičiau atkuriant prarastus duomenis“, - sakė „IBM Lietuva“ produktų vadovas Jonas Juodviršis. „IBM System Storage DS4700 Express“ išsiskiria padidintomis plečiamumo ir sujungimo savybėmis, pavyzdžiui galimybe talpinti 16 vidinių diskinių kaupiklių pagrindiniame ir išplėtimo moduliuose, daugiau išorinio pajungimo jungčių, leidžiančių tiesiogiai prie saugyklos jungti iki 8 tarnybinių stočių. Panaudojant išorinius išplėtimo modulius „EXP710“ arba „EXP810“ prie saugyklos galima prijungti iki 112 diskų kaupiklių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CA ir Microsoft pristato integruotą sprendimą didelėms įmonėms

2006-05-17 | Pasaulinės programinės įrangos gamintojos CA ir Microsoft pristatė integruotą sprendimą, skirtą didelių įmonių IT valdymui. Su Microsoft "System Management Server 2003" (SMS) suderinti CA serviso bei išteklių valdymo sprendimai padės didelėms organizacijoms paprasčiau valdyti IT įrangą bei priimti sprendimus susijusius su IT įsigijimu, perkėlimu, paskirstymu ar nurašymu. Sprendimas bus teikiamas ir Lietuvoje. "Didelė dalis įmonių bei valstybinių organizacijų tuo pačiu metu naudojasi tiek CA, tiek Microsoft sprendimais. Pradėjome bendradarbiauti, kad abiejų kompanijų sprendimai tarpusavyje taptų labiau suderinami", – teigė CA verslo optimizavimo padalinio produktų vadovas Allanas Andersenas. "Produktų integracija leis įmonių vadovams matyti aiškesnį IT infrastruktūros vaizdą, užkirsti kelią netikslingam technologijų naudojimui bei skatinti pažangių IT valdymo principų, tokių kaip ITIL, taikymą". CA ir Microsoft bendradarbiavimo dėka stambių įmonių IT padaliniai galės geriau planuoti investicijas ir optimizuoti technologijoms skirtus biudžetus, laiku įsigyjant įrangos licencijas bei išvengiant permokėjimų už tas, kurių įmonė nebenaudoja.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai kritikuoja McKinnono ekstradiciją

2006-05-11 | Gary McKinnono ekstradicija sukėlė nepasitenkinimą tarp daugelio buvusių įsilaužėlių, dabar dirbančių kompiuterių saugumo srityje. Jų teigimu toks "ypač pavojingo" įsilaužėlio persekiojimas rodo, kad per 10 metų JAV vis dar nesiėmė jokių veiksmų, apsaugoti karines kompiuterių sistemas. Prieš dešimtį metų kaltinimai įsilaužus į JAV karines sistemas buvo pateikti Mathew Bevanui, internete žinomu Kuji pseudonimu. Jo žodžiais, internetas tuo metu tebuvo naivios kūdikystės stadijoje, tačiau net ir praėjus dešimčiai metų JAV karinių sistemų saugumas nepagerėjo. Kaip ir G. Mckinnonas, JAV kariniuose kompiuteriuose M. Bevanas ieškojo nežemiškųjų civilizacijų buvimo įrodymų, slaptų naujųjų technologijų ir pan. Tiesa, M. Bevanui pasisekė labiau, mat 1997 metais ilgas teisminis procesas baigėsi jo naudai. Šiuo metu buvęs įsilaužėlis dirba kompiuterinio saugumo konsultantu nuosavoje "Kuji Media Corporation" kompanijoje. Jo teigimu, kompiuteriai, į kuriuos įsilaužė G. McKinnonas buvo atviros sistemos, į kurias greičiausiai jau buvo įsilaužta ne kartą ir, tikėtina, turint piktų kėslų. Viskas, ką jis padarė, tai tiesiog užmetė akį, vedamas smalsumo. Tačiau, esant dabartinei politinei situacijai JAV paskelbė jį didžiausiu kibernetiniu teroristu ir kariniu kompiuterių įsilaužėliu – tiesiog stengiamasi visuomenei sudaryti kuo didesnį neigiamą įspūdį apie G. McKinnoną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai kelias dienas tyčiojosi iš Slovakijos spec. tarnybos

2006-05-02 | Hakeriai įsilaužė į Slovakijos Nacionalinio Saugumo Biurą (NBU) ir kelias dienas atsipūtę siuntėsi slaptus dokumentus ir siuntinėjo elektroninius laiškus iš asmeninio spec. tarnybos vadovo dėžutės. Šalies Vidaus reikalų ministerija ėmė tirti incidentą. Pačioje spec. tarnyboje tikrinamas kompiuterinio saugumo padalinys, vien dėl to, kad slaptažodžiai buvo pernelyg paprasti, pavyzdžiui „nbusr123“. NBU teigia, kad atakos pasekmės minimalios ir įsilaužėliai nesugebėjo pasiekti „visiškai slaptos“ informacijos. Įsilaužėliai patys pranešė vietiniam laikraščiui, kad turėjo priėjimą prie bet kokios informacijos ir atsisiuntę 36000 elektroninių laiškų nebuvo pastebėti tarnybos tinklo administratorių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!