LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Vaikai ir internetas

2006-03-20 | Saugiam vaikų darbui internete turi būti skirtas ypatingas dėmesys: pokalbių svetainėse ir elektroniniu paštu galimas kontaktas su nepažįstamaisiais (kartais vaikai sugalvoja susitikti su savo internetiniu draugu, net nesuvokdami, kad pamatyti gali ne tai, ko tikėjosi). Kita grėsmė vaiko ar paauglio psichikai yra netinkamo turinio internetiniai tinklalapiai (pornografijos, propaguojantys žiaurumą), galintys pakenkti vaiko asmenybės vystymuisi. Taip pat nepamirškime galimybės beveik viską nusipirkti internetu. Jeigu vaikas be tėvų ar globėjų priežiūros turės galimybę pirkti internetu, jis gali tuo pasinaudoti. Nustatyta, kad internetu naudojasi 73 proc. apklaustų Lietuvos vaikų. Tyrimai, atlikti kitose šalyse, rodo, kad bene pusė visų interneto vartotojų yra paaugliai nuo 8 iki 14 metų, o mažamečiai vaikai iki 5 metų sudaro net 25 proc. visų interneto vartotojų. Dauguma jaunųjų interneto vartotojų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Pastaruoju metu žalingo turinio sklaidos internete reguliavimas yra viena iš aktualių informacinės visuomenės plėtros problemų, kurios sprendimui vis daugiau dėmesio skiriama įvairiose Europos valstybėse.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žiniatinklio paieškos sistemos

2006-03-19 | Paieškos sistemų yra daug, jos skiriasi savo sudėtingumu, paieškos sparta ir pan. Kartais paieškos sistemos skirstomos į grupes. Dažniausiai išskiriamos trys grupės: 1) paieškos tarnybos (dar vadinamos serveriais; angl. spiders, crawlers), 2) katalogai ir 3) metapaieškos.
Paieškos tarnybos - tai kompiuterių programos, kurios kaupia savo duomenų bazėse trumpas anotacijas bei informaciją, labai panašią į knygose pateikiamas dalykines rodykles. Vartotojui suteikiama galimybė ieškoti pagal įvairiomis loginėmis operacijomis sujungtus žodžius ar žodžių junginius. Taip veikia Google, Lycos, AltaVista, Excite, Go, HotBot, Inktomi ir kitos paieškos sistemos. Katalogai kryptingesni - jie siūlo ieškoti informacijos pagal žinių kategorijas, žingsnis po žingsnio sukant ratą. Katalogų pavyzdžiai yra Yahoo, LookSmart, Open Directory. Lietuvoje galima paminėti V. Palubinsko tvarkomą katalogą "Lietuva internete". Paiešką palengvina metapaieškos sistemos, pagrįstos keliomis paieškos sistemomis, kurios perduoda joms ieškomą žodį ar frazę, o po to gautus rezultatus surūšiuoja, atrenka, parodo. Metapaieškos sistemų Informacijos apie asmenis (elektroninio pašto adresų, telefono numerių ir pan.) geriausia ieškoti asmenų paieškos sistemomis vadinamuose Baltuosiuose puslapiuose (white Pages).

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

"Tele2" SIM korteles pametusiems verslo klientams naująją nemokamai atsiųs greituoju paštu

2006-03-15 | Telekomunikacijų bendrovė "Tele2", pirmoji ir vienintelė Lietuvoje, savo verslo klientams, pametusiems ar kitaip netekusiems savo SIM kortelės, naująją nuo šiol nemokamai atsiųs greituoju paštu, tiesiai į darbo vietą. Pamesti ar kitaip netekti SIM kortelės bent kartą yra tekę daugeliui mobiliojo ryšio vartotojų, ir tai visuomet sukelia papildomų rūpesčių. Nuo šiol "Tele2" verslo klientai, prieš tai pranešę apie vagystę ar pamestą kortelę ir taip užblokavę savo numerį, naują kortelę gali užsisakyti paskambinę trumpuoju numeriu 1575 arba 8 684 00212 ir gauti ją neišeidami iš savo biuro. Naują SIM kortelę vartotojas gauna kitą darbo dieną po kortelės užsakymo, prieš tai asmeniškai suderinus pristatymo laiką. Užsakymą atlikti gali tik pats kortelės savininkas, todėl ši operacija yra visiškai saugi. Kortelės užsakymas į darbo vietą yra ypač naudingas užimtiems žmonėms. Ši paslauga svarbi ne tik toliau nuo miesto ar prekybos centro įsikūrusioms įmonėms. Darbuotojams tiesiog patogiau, kai nereikia specialiai dėl naujos SIM kortelės važiuoti iki artimiausios prekybos vietos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Internetas - socialinių įgūdžių mokykla jaunuoliams

2006-03-01 | Nuo kompiuterių vaikus nuolat vejantys tėvai turėtų iš naujo permąstyti savo auklėjimo metodus. Psichologai teigia, jog bendraudami internetu paaugliai įgauna daugybę socialinių įgūdžių. JAV Kalifornijos universiteto mokslininkė Danah Boyd teigimu, įprastos jaunimo laisvalaikio praleidimo vietos, kaip parduotuvės ar parkai, užmiršo jaunuolius ar pradėtos laikyti nesaugiomis. Psichologės manymu, tai pagrindinė priežastis, kodėl vaikai šias tradicines vietas iškeičia į bendravimą su bendraamžiais internetu. Paskutiniu metu JAV ypač susirūpinta, kad suaugę vyrai per internetą išnaudoja paaugles mergaites jų seksualiniams poreikiams patenkinti. Bet D. Boyd tvirtina, jog jos tyrimas parodė, kad dauguma paauglių per pasaulinį tinklą daugiausia vis dėlto bendrauja tik su savo draugais iš mokyklos, vengdami nepažįstamų. JAV vienas iš penkių internetą namuose turinčių paauglių turi savo internetinius dienoraščius (angl. blog). Tokie internetiniai dienoraščiai taip pat padeda praplėsti paauglių socialinius įgūdžius, tvirtina Evanston Šiaurės Vakarų universiteto doktorantas Davidas Huffakeris.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto laidumas tarptautiniame tinkle padidintas iki 200 Mb/s

2006-02-20 | Bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, jau dešimt metų teikianti interneto ir ryšio perdavimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims, nuo 2006 m. vasario 1 d. interneto kanalo laidumo spartą tarptautiniame tinkle padidino iki 200 Mb/s. Lietuvoje interneto sparta šiuo metu siekia 1 Gb/s. 2005 m. pabaigoje tarptautinio interneto ryšio kanalo laidumo sparta taip pat buvo padidinta 30 proc. – iki 170 Mb/s. Šviesolaidinis internetas – pasaulinėje rinkoje laikomas vienu iš moderniausių ir populiariausių ryšio kanalų. Lietuvoje toks interneto ryšys UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ iniciatyva pradėtas diegti jau nuo 1998 m. Vilniaus miesto gyventojai šio tinklo privalumus gali įvertinti prisijungę prie bendrovės projektuojamo, diegiamo ir administruojamo šviesolaidinio „Skynet“ interneto tinklo. Šis tinklas nepriklausomas nuo kitų operatorių. Be to, jo optiniai kabeliai pasiekia kiekvieną pastatą (FTTH – angl. Fiber to the home). Tai „Skynet“ interneto tinklo privalumas ir pranašumas. Plačiajuosčio interneto ryšio prisijungimas optiniais kabeliais Lietuvos rinkoje sparčiai populiarėja – šiuo metu „Skynet“ tinklui priklauso daugiau nei 1200 daugiabučių gyvenamųjų namų Vilniuje, 60 tūkst. verslo bei namų interneto vartotojų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

BS/2 sukurta sistema sėkmingai skverbiasi į pasaulinę rinką

2006-02-20 | Populiariausias Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) darbuotojų sukurtas ir tarptautinėje bankininkystės rinkoje ne kartą įvertintas sprendimas – vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“ – sulaukia vis didesnio bankinės srities specialistų iš viso pasaulio susidomėjimo. Šiuo metu lietuviška vaizdo stebėjimo sistema įdiegta net 48-iose pasaulio šalyse. Šis bendrovės BS/2 sukurtas programinis sprendimas 2002 m. pavasarį bankomatų pramonės asociacijos ATMIA pripažintas geriausia bankine apsaugos sistema. Vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“ pasaulinėje rinkoje tampa populiaresnė dėl vis didėjančio bankomatų apsaugos poreikio, dėl augančio nusikaltimų mokėjimo kortelėmis skaičiaus. Ši į bankomatus įdiegta BS/2 sukurta apsaugos sistema suteikia galimybę užtikrinti bankomatų saugumą, fiksuoti prie jo atliekamų operacijų vaizdo įrašus bei kaupti jų archyvus. „Sistema fotografuoja ir bankomatu besinaudojantį klientą, todėl bet kada galima atlikti problemiškų operacijų auditą (pvz., jei klientas teigia, kad bankomato ekrane pasirinkus pinigų išmokėjimo operaciją, pinigai jam nebuvo išmokėti, nors suma nuo sąskaitos ir buvo nurašyta ar pan.). Be to, sistema galima sekti ir paprasčiau išaiškinti vandalizmo aktus“, – teigia BS/2 pardavimo vadybininkas Karolis Mačionis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje

2006-02-19 | Aštunto dešimtmečio pabaigoje, JAV ekonomika ėmė sparčiai augti. Šį augimą sąlygojo gana greitas informacinių technologijų adaptavimas šalies ekonomikoje. Dėl šios priežasties Vakarų Europai teko susidurti su rimtais išbandymais, kadangi Europos valstybės vis sunkiau galėjo konkuruoti su JAV. Šis ekonominis – technologinis Vakarų Europos atsilikimas nuo JAV ir Japonijos buvo pavadintas simbolišku "Eurosklerozės" vardu. Bendrosios rinkos programos parengimas ir sėkmingas jos įgyvendinimas leido Europos Bendrijai išvengti rimtesnės krizės. Bendrosios rinkos programos atsiradimą iniciavusi Europos Komisija su EB valstybių vadovų pritarimu ėmėsi iniciatyvos megzti ryšius su Europos valstybių pramoninkais ir remti mokslinių tyrimų ir plėtos projektus, kuriuose dalyvaudavo iš karto kelių EB valstybių mokslinių tyrimų centrai ir pramonės įmonės. Taip Europos integracijos kontekste pradėjo veikti net kelios svarbios Bendrijos finansuojamos technologijų plėtros programos, kurios tapo svarbiu, o kartais ir lemiamu finansiniu instrumentu, kurio pagalba, JAV ir Japoniją besivejančioms europiečių įmonėms buvo sudarytos prielaidos rimčiau konkuruoti. Kita vertus, Bendrijos skiriamos finansinės paramos dalį, mokslo ir vystymo reikalams, turėjo papildyti bendrosios rinkos sukūrimo programa, kurios parengimo ir įgyvendinimo iniciatyvos ėmėsi nuo 1985 metų Žako Deloro (Jacques Delors) vadovaujama Europos Komisija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroninė biblioteka gausėja konferencijų resursais ir knygomis

2006-02-14 | Mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT tęsia ir aktyvina švietėjišką veiklą, papildydama resursus mokslinių-praktinių konferencijų medžiagomis, žurnalų ir knygų elektroninėmis versijomis. Ypač glaudūs ir partneriški santykiai pastebimi lietuviškos leidyklos „Aušra“ ir eBibliotekos bendradarbiavime. Leidykla yra pateikusi Vitalijos Stavinskienės knygą „Lenkijos lietuvių bendruomenė 1944-2000 metai“, eilę Sigito Birgelio poezijos rinkinių, rašytojo Antano Suraučiaus „Per karo okupacijas“ knygą. Taip pat norime atkreipti skaitytojų dėmesi į dr. Algimanto Liekio išleistą knygą „Gimdos kaklelio vėžio profilaktikos aktualijos“ iš serijos Lietuvos mokslas. Biblioteka pasipildė naujo mokslinio žurnalo „Slauga. Mokslas ir praktika“ bei krikščioniškos minties laikraščio „XXI amžius“ resursais. Pradėtas glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos muziejų asociacija. Regionų kultūrinių iniciatyvų centras pateikė leidinio „Žemaičių žemė“ ir Lietuvos dailės muziejus „Metraštis“ elektronines versijas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Krymo respublikinės M. K. Čiurlionio lietuvių kultūros draugijos leidžiamo laikraščio „Tiltas“ elektroninę versija galima rasti tik mūsų bibliotekoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atnaujinama „Top 100“ lankomumo stebėsenos sistema

2006-02-10 | Artimiausiu metu dėl vis didėjančio vartotojų poreikio bus atnaujinta interneto svetainių lankumumo statistiką, analizę bei reitingus pristatanti sistema „Top 100“. Naujoje versijoje bus galima naudotis keturiomis papildomomis paslaugomis – „Goal-Point“, „Invisible“, „Search engines“ ir „Entrance name“. Paslauga „Goal-Point“ interneto svetainės savininkui suteiks galimybę matyti savo svetainės lankomumo poziciją bei statistiką bendrame prie „Top 100“ sistemos prijungtų tinklalapių reitinge. Tinklalapio reitingas svarbus, nes rodo interneto puslapio populiarumą bei lankomumą tarp kitų sistemos paslaugomis besinaudojančių registruotų vartotojų. Kita siūloma naujovė „Invisible“ – tai nematomo skaitiklio paslauga. Tinklalapyje įdiegtas skaitiklis bus nematomas, tačiau interneto puslapio skaitytojai fiksuojami. Sistemos vartotojas galės matyti lankomumo analizę pagal pasirinktus kriterijus, taip pat galės pats kurti ataskaitas, keisti tam tikrus parametrus. Šių rezultatų nei kitų tinklalapių savininkai, nei svetainės lankytojai negalės matyti. Dar viena nauja paslauga „Search engines“ tinklalapio savininkui leis kaupti statistiką apie tai, iš kokių paieškos sistemų vartotojas ateina į klientų puslapius, kokius raktinius žodžius vartoja, ieškodamas jį dominančios informacijos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kas skaito paauglių dienoraščius?

2006-02-10 | Kai kalbama apie naujausias technologijų madas, daugelis tėvų duoda savo vaikams, ko tik jie užsigeidžia, ir nebesidomi, kaip jie naująsias technologija naudoja. Jie nuperka savo sūnums ir dukroms mobiliuosius telefonus kaip priemonę sužinoti, kur jie yra, tačiau praranda galimybę žinoti, su kuo jų vaikai kalba. Jie nuperka paaugliams kompiuterius, kad šie galėtų ruošti namų darbus ir bendrauti su draugais, tačiau nesidomi, su kuo jie susirašinėja ar kokiose pokalbių svetainėse lankosi. Kaip technologijų specialistas ir tėvas aš taip pat jaučiuosi kaltas dėl tokių tėviškų neapsižiūrėjimų. Vystantis technologijoms visada yra kažkas, ko tėvai privalėtų saugotis – šiuo atveju „blogai“ (blogs) – internetiniai dienoraščiai ir žurnalai. Prieš mėnesį pasiskolinau savo dukros nešiojamąjį kompiuterį. Jį atsidaręs pastebėjau, kad liko neuždarytas vienos jos draugės dienoraštis. Nustebau pamatęs, kad ši dvylikametė apie save pateikė labai asmenišką informaciją – taip pat ir kur ji gyvena, mažiausiai 30 fotografijų, tarp jų – ir mano dukros. Dar blogiau – ji užsiregistravo kaip aštuoniolikametė. Paklausiau dukros kodėl, ši atsakė, kad draugė norėjusi patraukti vyresnių berniukų dėmesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!