LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Kas yra optimizavimas paieškos sistemoms?

2006-02-08 | “Jeigu tu ją sukursi, jie ateis”- tai garsi frazė iš filmo Svajonių laukas. Deja, kaip bebūtų gaila, šios frazės negalima pritaikyti svetainių kūrimo rinkai. Daugelis verslo savininkų vis dar galvoja, kad sukūrus svetainę ir paleidus ją veikti, visas darbas jau nuveiktas. Realybė yra visai kitokia, norint gauti apčiuopiamos naudos iš virtualioje ervėje patalpinto kūrinio, darbas tik prasideda. Užeikite į Google.com svetainę ir surinkite, kad ir frazę „nekilnojamas turtas“. Jums bus išmesti tūkstančiai rezultatų, o svetainės labiausiai atitinkančios jūsų paieškomą frazę bus reitinguojamos nuo viršaus į apačią (kiekviename puslapyje po 10). Kiek iš tų rezultatų jūs peržiurėsite? Pirmus 100, tai būtų 10 pirmų puslapių? Tikriausiai ne. Labiau tikėtina pirmus 30 arba 3 puslapius, o daugelis turbūt neperžiūrės nei pirmų 5 rezultatų. Tai dar kartą patvirtina, kad jeigu jūsų svetainė gyvuoja Internete, tai dar negarantuoja, kad ji bus rasta. Optimizavimas paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization) yra procesas, kurio metu siekiama padidinti lankytojų skaičių svetainėje ir pakelti svetainę kuo aukščiau tarp paieškos rezultatų. Kad jūsų svetainė būtų reitinguojama aukščiau negu konkurentų, reikia padaryti ją kuo „draugiškesnę“ paieškos sistemoms, o tada ir šansai pritraukti lankytojus bus jūsų pusėje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kaip aplenkti savo virtualius konkurentus?

2006-02-08 | Egzistuoja paprasta sėkmės taisyklė Internete: Padaryk savo svetainę naudingą žmonėms ir pranešk jiems apie tai. Sukurti Interneto svetainę yra tik pirmas žingsnis, o antras, ir nemažiau svarbus, būtų pritraukti į Jūsų svetainę lankytojus ir juos paversti klientais. Tačiau kaip tai teisingai padaryti? Statistika sako, kad apie 80% lankytojų vienaip ar kitaip svetaines randa per paieškos sistemas, tokias kaip Google, Yahoo, Msn ir kitas. Bet, kad jus rastų, ar užtenka vien tik jose užsiregistruoti? Pateiksiu paprastą, bet akivaizdų pavyzdį: užeikite į Google.com svetainę ir paieškos lauke surinkite kelias populiaresnias frazes: „nekilnojamas turtas“, “kelionės”. Jums bus išmesti tūkstančiai rezultatų, o svetainės labiausiai atitinkančios jūsų paieškomą frazę bus reitinguojamos nuo viršaus į apačią (kiekviename puslapyje po 10). Kiek iš tų rezultatų jūs peržiurėsite? Pirmus 100, tai būtų 10 pirmų puslapių? Tikriausiai ne. Labiau tikėtina pirmus 30 arba 3 puslapius, o daugelis turbūt neperžiūrės nei pirmų 5 rezultatų. Paieška internete leidžia atsirasti naujiems marketingo metodams, nes klientai patys ieško jūsų internete, o ne atvirkščiai. Jeigu šie naršytojai randa jūsų svetainę pagal paieškos rezultatus, jie jau susidomėję jūsų prekėm, paslaugom kitaip jie nebūtų jūsų iš vis radę.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pristatomas naujas specializuotas tinklalapis www.esaugumas.lt

2006-02-07 | 2006 m. vasario 7 d., visame pasaulyje pažymint „Saugesnio interneto dieną“, pradėjo veikti naujas tinklalapis www.esaugumas.lt. Ši nauja informacijos ir visuomenės švietimo priemonė yra bandymas Lietuvoje sukurti internetinį tinklalapį, kuriame būtų skelbiama aktuali informacija tinklų ir informacijos saugumo tema. Tinklalapis www.esaugumas.lt turėtų tapti interaktyviu informacijos ir tinklų saugumo forumu. Naujas tinklalapis parengtas Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) iniciatyva, bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija bei verslo bendrovėmis. Apsilankęs tinklalapyje www.esaugumas.lt, skaitytojas ras jo poreikius atitinkančią informaciją. Namų kompiuterių vartotojams skirtoje skiltyje pateikiama informacija apie dažniausias problemas internete: kompiuterinius ir mobiliuosius virusus, nepageidaujamą elektroninį paštą (spam), sukčiavimo būdus internete, kitas galimas grėsmes saugumui, bei pateikiamos rekomendacijos, patarimai, kaip išvengti galimų incidentų. Dauguma jaunųjų interneto vartotojų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Tikimasi, kad tinklalapyje www.esaugumas.lt pateikiama aktuali informacija sulauks tėvų ar globėjų dėmesio ir padės apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima Saugesnio interneto diena

2006-02-05 | Šių metų vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Dienos akcentu taps vieša interneto saugumo pamoka, kurią pirmą kartą Lietuvoje ves moksleiviai. Nuo 12 valandos ji bus tiesiogiai transliuojama internete www.draugiskasinternetas.lt. Taip pat buvo planuojama sostinės Europos aikštėje iš šalies moksleivių suformuoti gyvą tinklą, simbolizuojantį jaunimo norą neleisti žalingai informacijai sklisti į internetą. Deja, dėl nepalankių oro sąlygų renginys yra nukeliamas į pavasarį. Saugesnio interneto dienos renginių organizatoriai: telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija, Moksleivių parlamentas ir Pedagogų profesinės raidos centras. „Kartu su Europa minėdami tarptautinę Saugesnio interneto dieną, tikimės ne tik atkreipti visuomenės, o ypač tėvų dėmesį į interneto saugumo problemas, bet ir paskatinti juos domėtis interneto naujovėmis bei jų galimybėmis“,– sakė „Bitės“ grupės klientų aptarnavimo direktorė Virginija Žiūkienė. Pasak jos, pernai Lietuvai prisijungus prie „Saugesnio interneto“ programos, tarptautinę Saugesnio interneto dieną mūsų šalis minės pirmoji iš Baltijos valstybių. V.Žiūkienės teigimu, vaikai ir paaugliai yra vieni iš aktyviausių interneto naujovių naudotojų, todėl būtent jie taps pagrindiniais Saugesnio interneto dienos renginių dalyviais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sėkmė pagal Geitsą

2006-01-26 | 1968-aisiais kompiuteriai kainavo neapsakomai brangiai, tačiau mokyklos administracija tvirtai nusprendė savo mokinius supažindinti su ateities technologijomis ir surado kompromisinį variantą. Už į fondą surinktus keliolika tūkstančių dolerių mokykla nusipirko galimybę limituotą laiką naudotis vienu iš "General Electric" priklausančių kompiuterių. Mašina buvo panaši į priešistorinį monstrą ir užėmė pusę kambario. Tuo metu mokyklos vadovybė negalėjo net įsivaizduoti, kuo pavirs ši jų naujovė. Iš pradžių mokinių grupė, kurių priešakyje buvo Geitsas ir Alenas, lipte prilipo prie kompiuterio. Neatsitraukdami nuo jo, tuo pat metu studijavo kompiuterinę literatūrą. Kitų disciplinų vaikai nesimokė, praleidinėjo pamokas ir - blogiausia - neatsiklausę išnaudojo visą mokyklai metams skirtą laiką prie "General Electric" kompiuterio... Mažamečių kompanijai pasisekė. Netekę pirmojo kompiuterio, tais pačiais metais jie gavo galimybę naudotis kita - kompanijos "Computer Centre Corporation" mašina, Bilo praminta "C kube". Mat šios kompanijos vieno geriausių programuotojų sūnus mokėsi Leiksaide.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Logitech pristatė produktus, skirtus naująjai "Windows Vista" operacinei sistemai

2006-01-05 | Pirmaujanti pasaulio periferinės įrangos gamintoja "Logitech" šiandien pranešė Vartotojų elektronikos parodoje (CES) pristatysianti naująjai "Microsoft" operacinei sistemai (OS) skirtus produktus. Naujieji įrenginiai sukurti būtent šiai sistemai ir turi papildomas funkcijas, kurių pagalba darbas su naująja "Vista" OS tampa itin intuityvus ir paprastas. Dauguma senesnių "Logitech" produktų ir toliau puikiai veiks su "Windows Vista". "Windows Vista" žmonėms atveria naujas galimybes naršyti internete ir kompiuteryje, be to, visiškai nauja grafine sąsaja gerokai palengvina kasdienį darbą ar pramogas,- teigia "Logitech" klaviatūrų padalinio marketingo viceprezidentas Denis Pavillard. – Atnaujintų "Logitech" gaminių dėka žmonės gali visiškai išnaudoti visas naujas šios OS galimybes. Mes siekiame tikslo naudojimąsi kompiuteriais paversti patogiu ir paprastu, ir kolkas mums tai puikiai sekasi." "Mes labai džiaugiamės, kad "Logitech" taip stipriai remia naująją "Windows Vista OS",- priduria "Microsoft Windows" vadybininkas Brad Goldberg. – Tik dirbdami išvien galime sukurti naujoves, kurios pakeistų kiekvieno iš mūsų naudojimosi kompiuteriais įpročius ir palengvintų gyvenimą." Naująjai "Windows Vista" pritaikytų "Logitech" gaminių pagalba smarkiai padidėja darbo efektyvumas. Neseniai pristatytoje "Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser" bevielėje klaviatūroje ir pelėse yra papildomi "Flip3D" ir skaitmeninių nuotraukų paieškos mygtukai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Videoreklama internete tvirtina pozicijas

2006-01-05 | Auganti interneto reklamos rinka ir kiekvieną dieną didėjanti reklamos formų įvairovė verčia interneto reklamos kūrėjus ieškoti vis naujų galimybių, kaip iš naudoti interaktyviosios reklamos privalumus. Viena iš naujovių, prieš porą metų pasirodžiusi JAV ir pamažu populiarėjanti Lietuvoje - videoreklama internete. Videoreklama internete – tai videoklipai, transliuojami įvairaus formato reklaminiuose skydeliuose. Klipai būna įvairios trukmės, tiek su garsu, tiek be garso. Siekiant neerzinti interneto vartotojų, klipas su garsu transliuojamas tik vartotojui inicijavus šį procesą: nuspaudus mygtuką, užvedus pelę ir panašiai. Pagrindinė priežastis, dėl kurios videoreklama plėtojasi tik dabar - techninis barjeras: anksčiau dauguma vartotojų naudojosi pernelyg lėtu interneto ryšiu. Dabar vartotojai jau yra pasiruošę priimti videoreklamą: Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2005 m. antrąjį ketvirtį 75,3 proc. interneto prieigos taškų turėjo 128 kbps ir greitesnį ryšį, pakankamą videoreklamos transliavimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti

2006-01-05 | Vidaus reikalų ministerija pradeda rinkti paraiškas naujiems viešiesiems interneto prieigos taškams (VIPT) visoje Lietuvoje steigti ir jau veikiantiems modernizuoti. Įstaigos ir organizacijos, norinčios savo patalpose įsteigti viešąjį interneto prieigos tašką ar modernizuoti jau esamą, paraiškas turėtų pateikti iki šių metų vasario 15 dienos. Naujieji VIPT steigiami Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendinant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą "Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra". 2007 m. kaimiškosiose Lietuvos vietovėse duris atvers dar 400 viešųjų interneto prieigos taškų, kuriuose bus galima nemokamai naudotis internetu. Įsteigus šiuos taškus, Lietuva taps viena iš pirmaujančių Europos šalių pagal viešosios interneto prieigos taškų skaičių – mūsų šalyje jų bus 875. Projekto administravimo konkursą laimėjo ir įgyvendinimo darbus pradėjo partnerių - asociacijos "Langas į ateitį", UAB S4ID, Kauno technologijos universiteto – konsorciumas. Projekto "Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra" įgyvendinimo metu esamas viešųjų interneto prieigos taškų tinklas bus plečiamas į nuošalias kaimo vietoves, įsteigiant 400 naujų ir modernizuojant 83 kaimiškose vietovėse nuo 2002 m. veikiančius VIPT taškus. VIPT bus steigiami tose Lietuvos vietovėse, kuriose iki šiol dėl nepakankamų komercinių iniciatyvų ar techninių galimybių nėra viešosios interneto prieigos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?

2005-12-17 | Pastaruoju metu mobilaus ryšio pokalbių pasiklausymas peraugo į tikrą pramonės šaką. Beveik visose šalyse žvalgybos agentūros, įvairios privačios firmos ar net privatūs asmenys reguliariai stengiasi pasiklausyti telefoninių pokalbių ir gali užvaldyti svarbią politinę, karinę ar ekonominę informaciją. Visuose mobilaus ryšio tinkluose egzistuoja galimybė pasiklausyti telefoninius pokalbius. Telefoninių pokalbių pasiklausymas taip paplito, tapo nekontroliuojamas ir nesudėtingas, jog negalite būti tikras dėl savo pokalbių konfidencialumo. Įranga mobilių telefonų pasiklausymui taip atpigo, jog pradėta naudoti sprendžiant net menkus ekonominius konfliktus. Taigi pokalbių šifravimas yra protingas šios problemos sprendimo būdas. Tačiau pokalbių slaptumo užtikrinimas, naudojant nors ir sudėtingą bei pasitikėjimo vertą šifravimą, yra gana sunkus uždavinys. "Patentuoti" ar "slapti" įvairaus sudėtingumo algoritmai, informacijos šifravimas yra įprasti telekomunikacijoje, tačiau jie neatsilaiko prieš modernius kompiuterius. Šis trūkumas yra slepiamas įvairiais reklaminiais triukais, siūlymais pasitikėti "algoritmų slaptumu" ar vyriausybiniais įstatymais bei nutarimais, paruoštais tų pačių žvalgybinių įstaigų, kurios yra įtariamos telefoninių pokalbių pasiklausymu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 20

plačiau >>

GSM

2005-12-17 | GSM (Global System for Mobile Communications) standartai apibrėžia mobiliojo ryšio sistemos struktūrą, užtikrinančią kokybišką ir saugų pokalbių, duomenų ir faksimilių perdavimą bei gausybę papildomų paslaugų, kurios tapo įmanomos tik pritaikius skaitmeninio ryšio technologijas. GSM abonentai turi šių papildomų privalumų prieš analoginių korinio ryšio sistemų abonentus: - Aukštas transliavimo dažnis ir skaitmeninis signalo perdavimas užtikrina labai gerą pokalbio kokybę. Abonentai pašnekovo balsą girdi be trukdymų, kurių pasitaiko kitose mobiliojo ryšio sistemose. - Perduodamo ir priimamo signalo slaptumas. Pokalbiai įprastais būdais negali būti slaptai klausomi, kadangi GSM ryšio signalas yra papildomai užkoduojamas. Visą GSM ryšio sistemą galima suskaidyti į 5 pagrindinius elementus: - mobiliosios stotys (telefono aparatai); - bazinės stotys; - komutacijos centras; - duomenų bazė; - operacijų ir aptarnavimo centras.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!