LT   EN   RU  
2021 m. sausio 19 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
"Nokia" plečia muzikinių telefonų seriją pristatydama "Nokia 5630 XpressMusic"

2009-02-11 | Pasaulinė mobiliųjų telefonų lyderė "Nokia" pristatė naują muzikinį telefoną "Nokia 5630 XpressMusic". Itin plono korpuso modelis išsiskiria muzikos valdymo ir garso kokybe, taip pat turi specialias mobiliųjų pramogų ir dalinimosi turiniu – nuotraukomis, vaizdo įrašais ir kt. – funkcijas. Kaip ir daugumoje ankstesnių "XpressMusic" telefonų serijos modelių, "Nokia 5630 XpressMusic" korpuso šone įdiegti muzikos valdymo klavišai. Surasti ir paleisti dainą galima ne tik šiais klavišais, bet ir balso komandomis – ištarus atlikėjo ar dainos pavadinimą, telefonas suranda įrašą atmintinėje ir įjungia grotuvą ("Say and Play" funkcija). "Nokia 5630 XpressMusic" komplektuojamas su 4 GB talpos atminties kortele (išplečiama iki 16 GB), kurioje telpa iki 3 tūkst. įrašų. Telefonas taip pat atpažįsta visus pagrindinius skaitmeninius muzikos formatus, prie jo galima prijungti ausines per standartinę 3,5 mm AV jungtį. Naujajame modelyje įdiegta keletas esminių savybių, kuriomis išsiskyrė lietimu valdomas "Nokia 5800 XpressMusic" muzikinis telefonas, ką tik pasirodęs prekyboje Lietuvoje. Naujojo modelio darbalaukyje įdiegta "kontaktų juosta", kuri leidžia įtraukti net 20 asmenų, su kuriais dažniausiai tenka bendrauti, ir matyti visą bendravimo istoriją – nuo skambučių laikų ir SMS žinučių iki persiųstų nuotraukų ir el. laiškų. Darbalaukio apačioje yra tiesioginių nuorodų juosta, kurioje sudėtos pagrindinės pramoginės programos – pasirinkus ikoną galima greitai paleisti muzikos įrašų grotuvą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AMD pristato naujuosius Phenom II AM3 lizdui

2009-02-08 | Antras pagal dydį pasaulyje lustų gamintojas Advanced Micro Devices pristatė pirmuosius Phenom šeimos procesorius skirtus naujajam AM3 lizdui. AMD Dragon platformos procesoriai bus suderinami ir su senesniuoju AM2+ lizdu. Esminė naujųjų procesorių savybė - suderinamumas su trečios kartos DDR operatyviąja atmintimi. Pasak AMD, bus galima naudoti iki 1066 MHz DDR2 ir iki 1333 MHz DDR3 darbinę atmintį. Jau šiandien buvo pristatyti net penki Phenom procesoriai - trys keturių branduolių ir du trijų branduolių modeliai. Uncore dalies, kuri kontroliuoja ir atminties veikimą, dažnis yra kilsteltas iki 2,0 GHz. Sparčiausias modelis vadinsis X4 910 ir veiks 2,6 GHz dažniu bei turės 6 MB trečiojo lygio spartinančiosios atminties. Po jo seks Phenom II X4 810 dirbantis analogišku dažniu, tačiau turintis dviem megabaitais mažiau atminties - jo kaina greičiausiai sieks 175 JAV dolerius. Paskutinis iš keturių branduolių modelių bus X4 805 - 2,5 GHz ir 4 MB L3 atminties. Vienas iš trijų branduolių modelių bus Black Edition variantas, tai reiškia, kad daugiklis bus atrakintas ir tai leis spartintojams paprasčiau pakelti lusto dažnį - X3 720 BE dirbs 2,8 GHz dažniu bei turintis 6 MB L3 spartinančiosios atmintis - jo kaina turėtų siekti 145 dolerių. AMD Phenom II X3 710 - 2,6 GHz, 6 MB L3 atminties, o kaina - 125 JAV doleriai. Apie X4 910 ir X4 805 kainas kol kas nėra žinių, tačiau, be abejonių, netrukus šiuos procesorius galėsime ir įsigyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2008-ieji - "Intel" naujovių ir plėtros metai

2008-12-21 | 2008 metais pasaulinė IT technologijų taikymo lyderė "Intel" pasitiko 40-tąjį jubiliejų. Pusė amžiaus, 50 metų, šįmet sukako ir pirmiesiems tranzistoriams. Technologijų raidos priešakyje žengianti bendrovė pradėjo naudoti modernų 45 nanometrų technologinį procesą, pristatė svarbių naujovių ir pasiekimų tyrimų srityje. "Intel" šįmetinių naujovių spektre - sprendimai staliniams, nešiojamiems kompiuteriams ir tarnybinėms stotims, daugybė naujų lustų ir technologijų. Lapkritį "Intel" pristatė sparčiausią pasaulyje procesorių staliniams kompiuteriams "Core i7". Su "Intel Turbo Boost" ir "Hyper-threating" technologijomis suderinamų lustų šeima ateityje augs net iki 8 branduolių procesorių, gebančių vienu metu apdoroti iki 16 užduočių. Tokie lustai galės patenkinti reikliausių vartotojų ir bendrovių poreikius. "Intel Turbo Boost" užtikrina darbo spartą nedidėjant darbinei temperatūrai. 2008 metais pagal pardavimus pasaulinėje rinkoje nešiojami kompiuteriai pirmą kartą pralenkė stalinius. Liepą "Intel" pristatė nešiojamiesiems skirtą naujos kartos platformą "Centrino 2", tenkinančią išrankiausių mobilaus darbo mėgėjų poreikius. Ja grįsti kompiuteriai puikiai atlieka reikliausias sistemos resursams užduotis, sklandžiai dirba su HD (angl. high-definition) raiškos įrašais bei taupiai naudoja energiją. Šiais metais "Intel" pristatė ir mažiausią savo procesorių "Atom".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nešiojami kompiuteriai - su apsauga nuo vagysčių

2008-12-02 | 2008 m. lapkričio 28 d. Pavagiami ar pametami nešiojamieji kompiuteriai tampa vis didesne problema, teigia "Fujitsu Siemens Computers". Kad to pavyktų išvengti, kompanija nuo kitų metų pasiūlys realiai veikiančią kompleksinę apsaugos nuo vagysčių sistemą. 2009 m. pirmąjį ketvirtį pasirodysiantys nauji "Fujitsu Siemens Computers" nešiojamų kompiuterių modeliai jau turės apsaugos nuo vagysčių sistemą, sudarytą iš "SystemTrack" ir "DataProtect" įrangos (sukurtos remiantis "Intel" ir "Computrace" kompanijų technologijomis). "Fujitsu Siemens Computers" - viena iš pirmųjų gamintojų Europos, Vidurinių rytų ir Afrikos (EMEA) regione, jau galinčių pasiūlyti tokią apsaugą nešiojamuose kompiuteriuose. Pirmiausia apsaugos nuo vagysčių sistema bus pasiūlyta kaip papildomas pasirinkimas su verslui skirtais kompiuteriais "ESPRIMO Mobile" bei privatiems vartotojams skirtais LIFEBOOK T5010 ir LIFEBOOK E8420. Apsaugos nuo vagysčių sistemą sudaro dvi pagrindinės funkcijos: pavogtos ar pamestos įrangos buvimo vietos sekimas bei galimybė išsaugoti, ar esant poreikiui ir ištrinti duomenis iš kietojo disko naudojantis centralizuotu nuotoliniu valdymu. Nuotolinis valdymas leidžia ir užrakinti kompiuterį, kad juo nebūtų galima naudotis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviškos reklamos internete ypatumai

2008-09-16 | Šiandien spaudžiau labai daug reklamų. Tiek skydelių, tiek ir teksto reklamų Google paieškos rezultatuose. Užsienietiškose svetainėse nevengiu paspausti reklamų, jei sudomina žinutė. Kartais apsigaunu, bet šiaip esu atradęs ne vieną įdomų dalyką tokiu būdu. Tačiau šiandien ko gero pirmą kartą gyvenime tai dariau lietuviškose svetainėse. Žmonės, man atsivėrė akys! - Net interneto reklama Lietuvoje ir pasaulyje skiriasi kaip dangus ir žemė. Kam verslas apskritai mėto pinigus reklamai internete, jei ta reklama yra visiškai nepritaikyta internetui, neišnaudoja jo galimybių, o ir pats verslas tam yra nepasiruošęs? Mados reikalas? Reklamos agentūrų užkalbėjimai? Tiesiog būtinybė išleisti numatytą “biudžetą” tinkamai nepasiruošus? Su tuo pačiu susijęs, dar platesnis klausimas: kam verslui reikalingos neveiksmingos svetainės internete? Tokios, žinote, 1994-ųjų laidos “vizitinės kortelės” (į kurias veda 9 iš 10 reklamos nuorodų)? Ką aš turėčiau tokioje svetainėje veikti - grožėtis firmos pastatu ar nuotrauka skyrelyje “mūsų kolektyvas”? Kaip toks marazmas tebėra gyvas šiandien? Daug neatsakytų klausimų ir vienas griežtas patarimas visoms verslo bendrovėms turinčioms ar ketinančioms turėti savo svetaines internete: nekurkite nefunkcionalių svetainių. Jei esate prekybininkai, jūsų svetainė turi parduoti. Jei teikiate paslaugas, aš jas turiu gauti jūsų svetainėje. Jei gaminate, aš turiu gauti visą informaciją apie jūsų gaminius jūsų svetainėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Fujitsu“ sukūrė 8 branduolių procesorius „Sparc64“

2008-08-28 | „Fujitsu" kompanija paskelbė, jog sukūrė aštuonių branduolių serverinio procesoriaus „Sparc64″ modifikaciją. Šį procesorių žadama naudoti kartu su „Sun Microsystems" kuriamuose „Sparc Enterprise" skaičiavimo sistemose. Naujų mikroschemų kodinis pavadinimas - Venus, o šie puslaidininkiai bus gaminami 45 nm technologinio proceso metodu. Priminsiu, kad dabartiniai keturių branduolių „Sparc64 VII" yra gaminami naudojant 65 nm technologinį procesą. Šie procesoriai turės integruotą darbinės atminties valdiklį, kurio pralaida bus 128 gigaflopai (operacijų skaičius su plaukiojančiu kableliu). Anot gamintojų, šie procesoriai buvo kuriami specialiai didelius skaičiavimus sugebančioms atlikti sistemoms, kurių našumas viršytų vieną petaflopą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Intel", "Samsung electronics" ir TSMC susitarė dėl bendradarbiavimo gaminant 450 mm silicio plokštes

2008-05-09 | Korporacija "Intel", "Samsung Electronics" ir TSMC (Taivanio puslaidininkių gamybos kompanija) oficialiai paskelbė apie susitarimą bendradarbiauti rinkoje nuo 2012 metų pereinant prie didesnių 450 mm (milimetrų) silicio plokščių naudojimo. Šis pokytis paskatins tolimesnį puslaidininkių rinkos augimą bei leis išlaikyti priimtinus gamybos kaštus pereinant prie integruotų mikroschemų gamybos ateityje. Kompanijos bendradarbiaus puslaidininkių rinkoje siekdamos užtikrinti, kad visi reikiami komponentai, infrastruktūra ir gamybos pajėgumai būtų plėtojami bei išbandomi atsižvelgiant į numatytus terminus. Istoriškai didesnių silicio plokščių naudojimas leidžia padidinti puslaidininkių gamybą sumažinant jos kaštus. Pavyzdžiui, lyginant su 300 mm silicio plokštėmis, perėjus prie 450 mm silicio plokščių, iš vienos plokštės bus galima pagaminti iki dviejų kartų daugiau lustų. Be to, efektyviau naudojama energija, plokštės dydis ir kiti resursai didesnėse silicio plokštėse gali leisti maksimaliai sumažinti vieno lusto gamybos sąnaudas. Pavyzdžiui, perėjimas nuo anksčiau naudotų 200 mm silicio plokščių prie pažangesnių 300 mm silicio plokščių leido sumažinti į aplinką išskiriamų dujų, lemiančių globalinį atšilimą, ir vandens naudojimą. Atitinkamo efekto tikimasi ir naudojant 450 mm silicio plokštes.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šių dienų reklamos internete realijos

2008-03-08 | Nesėkminga tinklapio reklama vis dažniau stipriai atsiliepia viso verslo sėkmei. Iprastiniai internetinės reklamos būdai vis mažiau efektyvus ir vis labiau tolsta nuo šių dienų realijų. Tinkalių sėmingo reklamavimo tehnologijos kiekvieną dieną vis sudėtingėja ir keičiasi. Kiekvieną dieną informacijos kiekiai didėja, tinklapių skaičius nuolat auga geometrine progresija, vis daugiau žmonių ieškodami paslaugos ar prekės atiduoda prioritetą internetui. Daugelis kompanijų tai puikiai supranta ir komercinių tinklapių kiekis nuolat auga. Pritraukti potencialius klientus tampa vis sudėtingiau, o pasiekti tikrai gerų rezultatų įmanoma tik naudojant visą kompleksą priemonių tinklapio lankomumui didinti. Čia reikėtu pažymėti, kad itin svarbu ne tik didinti svetainės lankomumą, bet pritraukti į svetainę potencialius klientus, o ne šiap bet kokius lankytojus (na nebent tikslas yra išreklamuoti kompanijos varda plačiose masėse). Mažai tikėtina, kad jaunuolis ieškantis nemokamos skambučio melodijos savo telefonui susidomės svetainės baldų komplektu. Pritraukti tikslinius lankytojus tampa vis sudėtingiau, dėl nuolat kintančiu paieškų sistemų algoritmų tradiciniai optimizavimo paieškos sistemoms metodai tampa mažai efektyvus, paprastas nuorodų i svetainę kiekio didinimas nebeduoda laukiamo efekto. Reikia itin kruopsčiai atrinkti raktinius žodžius pagal kurios tinklapis bus keliamas paieškos sistemose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip pasamdyti gerą interneto reklamos specialistą ?

2008-03-08 | Daugelis pradedančiu internetinį verslą mano, kad tereikia sukurti tinklapį, užpildyti jį informaciją, užpildant atitinkamą forma paieškos sistemos tinklapyje pranešti apie tinklapio egzistavimą ir netrukus pasipils lankytojai. Deja realybė visai kita. Jau senai praėjo tie auksiniai laikai kai užtekdavo priversti paieškos sistemą indeksuoti tinklapį ir masiškai pasipildavo lankytojai. Dabartinės realijos tokios, kad jei nevykdyti aktyvios reklaminės kompanijos lankytojų iš paieškos sistemų galite ir nesulaukti. Jei yra pakankamai laisvo laiko ir noro galima pabandyti nusipirkti protingų knygų apie reklamą internete ir pačiam imtis tinklapio reklamos. Deja paieškos sistemų algoritmai nuolat kinta, tai kas puikiai veikė prieš kelis mėnesius gali būti visiškai neefektyvu šiandien, todėl be nuolatinio algoritmų analizavimo beveik neimanoma pasiekti gerų rezultatų. Taigi atlikti šiam darbui lieka vienitelė išeitis - pasamdyti profesionalą. Deja šiou metu neegzistuoja jokių objektyvių kriterijų pagal kuriuos būtu galima užtikrintai spresti apie internetinės reklamos specialisto kvalifikaciją. iš kitos pusės tokių kriterijų ir negali būti, nes kiekvienas rimtas specialistas naudoja daug savų metodų apie kuriuos nelabai noriai pasakoja. Jei jums žada rezultatus jau po kelių dienų. Šioje sferoje nebūna greitų rezultatų. Galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų per kelias dienas, bet tai bus pasiekta visiškai juodais metodais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kontekstinė reklama

2008-03-08 | Kontekstinė reklama ilga laika buvo vienas iš efektyviausiu būdų pritraukti tikslinę auditoriją i tinklapį. Kontekstinės reklamos gigantai, tokie kaip Google, Yahoo, iš to uždirbo ir toliau sėkminingai uždirba šimtus milijonų dolerių. Deja paskutiniu metu kontekstinėje reklamoje ir kitose tekstinės reklamos rūšyse itin padaugėjo melagingų paspaudimų kurie atneša nemažus finansinius nuostolius tiek reklamos agentūroms tiek jų klientams. Pagrindinė tokio melagingu paspaudimų didėjimo priežastis nuolat augantis smulkių tinklapių, kuriouse reklaminius plotus perka reklamos agentūros, kiekis. Stambūs tinklapiai paprastai neužsiima melagingais paspaudimais, o smulkių tinklapių savininkai itin dažnai bando tokiu būdu užsidirbti papildomų pinigų. Pačios reklamos agentūros nepatiria dėl to itin didelių nuostolių, o visą nuostolių naštą perkelia ant savo klientų pečių. Tačiau jos negali toleruoti melagingu paspaudimų, nes ilgalaikėje perspektyvoje tai atneš vien tik didelius nuostuolius. Dėl augančių išlaidų ir mažėjančios investuotų lėšų gražos reklaminių agentūrų klientai pradės mažinti lėšas išleidžiamas šiai reklamos rūšiai, o tai galiausiai sumažins reklamos agentūrų pelną. Deja beveik neimanoma pilnai atsekti visus melagingus paspaudimus ir nori nenori visiems tenka su tuo taikstytis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!