LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Į parodą ne megabaitų ir bitų, bet paslaugų

2005-10-16 | Technologijos šiandieną tėra darbo ir paslaugų įrankis. Be sąveikos su paslaugomis, naudingumu ir patogumu, jos jau nieko nebereiškia. Į parodą reikia vykti ieškoti paslaugų sprendimų. Technologijos šiandieną tėra darbo ir paslaugų įrankis. Be sąveikos su paslaugomis, naudingumu ir patogumu, jos jau nieko nebereiškia. Į parodą reikia vykti ieškoti paslaugų sprendimų. Jei ten ieškosite tik technologijų, geriau likite namuose. Daugeliui, dar ir šiandieną atrodo, kad technologijos skirtos maniakams, kurie dienomis ir naktimis neatsitraukia nuo kompiuterio. Taip, tai buvo prieš keletą metų, kuomet kompiuteriai kainavo brangiai, o internetu naudotis buvo galima tik universitetuose arba darbovietėse. Šiandieną technologijos ir internetas įsibrovė ne tik į namus, bet ir į parduotuves, poliklinikas, valstybės institucijas. Šių metų birželio mėnesį buvo priimta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisa, pagal kurią gyventojai gali susigrąžinti iki 33 proc. Už 2004-2006 m. įsigytą kompiuterį su programine įranga. Telekomunikacijų bendrovės gyventojams siūlo įvairių sprendimų, leidžiančių turėti interneto prieigą ne tik namuose, bet ir bet kurioje vietoje. Tai tėra įrankiai, galintys pagreitinti darbą, supaprastinti kasdienę buitį, tačiau ar visada juos tinkamai naudojame?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Infobalt 2005” – šiais metais dalyvaukite KITAIP

2005-10-12 | Asociacija „Infobalt“, atstovauja Lietuvos ITT rinką, kurios metinė apyvarta 2004 metais siekė 4,2 milijardo litų bei sudarė apie 7 proc. Lietuvos bendro nacionalinio produkto, asociacija vienija 154 Lietuvos ITT įmones ir jau 12 kartą rengia didžiausią Baltijos regione vykstantį ITT sektoriaus profesionalų renginį. ITT sprendimų forumas pritraukia verslo atstovus, prieš parodą vykstanti konferencija „Mobiliosios Europos plėtra“ pritraukia užsienio valstybių ekspertus ir ITT specialistus, o „Infobalt“ paroda suteikia galimybę masiniam vartotojui pajausti ITT rinkos pulsą ir patiems išmėginti realiai veikiančias technologijas. Parodose „Infobalt“ 2000–2004 metais (per 5 metus) apsilankė daugiau nei 300 tūkst. lankytojų, dalyvavo per 1000 skirtingų ITT įmonių, buvo surengtos 6 tarptautinės konferencijos informacinės visuomenės plėtros temomis, dalyvavo per 40 tarptautinių verslo delegacijų, stendus buvo įrengusios apie 80 užsienio ITT įmonių, 20 jungtinių šalių stendų pristatė svečiai iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos bei NVS šalių. Negalutiniais duomenimis, šiemet dalyvaus 128 įmonės. Pernai jų buvo – 188. Jeigu prie šių metų stendus turinčių įmonių pridėtume dalyvius, kurie parodoje dalyvauja kitaip (seminarai, rinkodaros akcijos, rėmimas), kaip, pavyzdžiui „Blue Bridge‘, „Microsoft“, „Nokia“, „Siemens“, „Oracle“ ir kitos, tai turėsime per 150 bendrovių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos viešajame transporte - elektroninės kortelės

2005-10-10 | Šiuo metu rengiamasi pradėti elektroninių bilietų ir informavimo sistemų viešajame transporte projektą, vykdomą pagal Lietuvos 2004-2006 metų bendrojo programavimo dokumento 3.3 priemonę "Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra" pogrupį “Viešosios elektroninės paslaugos“. Bendra projekto vertė viršija 19 mln. Lt, lėšas skiria Europos Sąjunga, Lietuvos vyriausybė bei didžiųjų miestų Savivaldybės (Vilnius, Kaunas, Klaipėda). Šiuo metu rengiamasi pradėti elektroninių bilietų ir informavimo sistemų viešajame transporte projektą, vykdomą pagal Lietuvos 2004-2006 metų bendrojo programavimo dokumento 3.3 priemonę "Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra" pogrupį “Viešosios elektroninės paslaugos“. Bendra projekto vertė viršija 19 mln. Lt, lėšas skiria Europos Sąjunga, Lietuvos vyriausybė bei didžiųjų miestų Savivaldybės (Vilnius, Kaunas, Klaipėda). Vykdant projektą, trijose Lietuvos miestuose bus įdiegta apmokėjimo už važiavimą viešuoju transportu nekontaktinių kortelių pagalba trijų Lietuvos miestų viešajame transporte sistema ir keleivių informavimo sistema.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paroda "INFOBALT" - jau 12 metų besitęsiantis reiškinys

2005-10-10 | Paroda INFOBALT‘2005, kurios ekspozicija bus skirta tam, kad Lietuvos ir užsienio lankytojai, kurių tikimasi sulaukti apie 60 000, verslo ir valstybinio sektoriaus atstovai susipažintų su naujausiomis ITT technologijomis bei suprastų jų panaudojimo ekonominę naudą, atliepia LR Vyriausybės priimatai ( 2005 05 25) „Lietuvos informacinės visuomenės plėtros“ strategijai bei asociacijos INFOBALT įgyvendinamiems „Lietuvos žinių visuomenės prioritetams“. Parodose „Infobalt“ 2000-2004 metais apsilankė virš 250 000 lankytojų, dalyvavo virš 700 ITT įmonių, buvo surengtos 6 tarptautinės konferencijos informacinės visuomenės plėtros temomis, dalyvavo virš 40 tarptautinių verslo delegacijų, stendus buvo įkūrę apie 80 užsienio ITT įmonių bei prisistatė 30 jungtinių šalių stendų iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos bei NVS šalių. Paroda „Infobalt“ yra viena iš nedaugelio infrormacinės visuomenės technologijoms skirtų
parodų ES, kuri eilę metų auga (5-10 proc.), kai tuo pat metu dauguma svarbiausių ES vykstančių parodų mažėja (10-20 proc.). Paroda „Infobalt“ ne tik pritraukia užsienio verslininkus bei žiniasklaidos susidomėjimą , bet ir suteikia galimybę Lietuvos verslininkams taupyti kaštus, susijusius su brangiu dalyvavimu užsienio renginiusoe.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

10 pagrindinių web dizaino klaidų 2005 metais

2005-10-07 | Nustatyti 2005 metų grubiausias svetainių dizaino klaidas autorius nusprendė užduodamas klausimus internete. Čia jis paprašė lankytojų išvardinti, jų nuomone pagrindines vartotojo sąsajos klaidas. Šis metodas leidžia pastebėti tas klaidas, kurios nebuvo pastebėtos profesionalų atliekamų testų metu. Tačiau taip jau atsitiko, kad skirtingi metodai davė tuos pačius rezultatus. Taigi ne vienas skaitytojas sau pasakys, kad šias klaidas aš jau seniai žinau, jos jau ilga laiką nagrinėjamos. Ir tai tiesa, bet kartojimas mokslų motina, todėl dar kartą kalbam apie nuolat svarstomus dalykus. Šių metų klaidų sąrašas sako, kad reiktų grįžti prie web dizaino ištakų. Dabar forumuose vyksta karštos diskusijos apie „Web 2.0“ galimybes. Tačiau vartotojų nedomina naujos technologijos bei funkcijos. Jie tiesiog nori paprastų svetainės elementų tobulinimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviai - geriausi „Counter Strike“ žaidėjai Baltijos šalyse

2005-08-24 | 2005 m. rugpjūčio 22 d. Savaitgalį Taline (Estija) vykusiame Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionato (World Cyber Games, WCG) Baltijos šalių finale „Counter Strike“ turnyrą laimėjo lietuvių komanda „Reset“. Tokie „Counter Strike“ turnyro rezultatai buvo netikėti čempionato organizatoriams ir dalyviams – pergalės buvo laukiama iš garsios latvių „Eclipse“ komandos. Lietuviai Artūras Svaikevičius (GuppyK), Andrius Baranovas (nrg), Artūras Jarumdovskis (zoD), Tomas Vaitkevičius (Enfeidor) ir Aidas Stukas (aDs) nustebino netikėta žaidimo taktika ir išskirtiniu komandos darnumu. Grįžusių į Lietuvą „Reset“ narių laukia intensyvios treniruotės ruošiantis naujam iššūkiui – WCG didžiajam finalui Singapūre. Čia su geriausiais žaidėjais iš 50 pasaulio šalių jie susirungs naujausioje žaidimo versijoje „Counter Strike Source“. Komandinis „Counter Strike“ yra vienas iš keturių WCG Baltijos šalių finale žaistų žaidimų. Taline taip pat vyko ir „Starcraft“, „Need for Speed: Underground 2“ bei „FIFA“ turnyrai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Kas tas žiniatinklis?

2005-08-19 | Žinatinklis buvo sugalvotas dar visai neseniai – šiek tiek daugiau nei prieš dešimtį metų. Žiniatinklis – tai speciali interneto dalis, kurioje gali būti pateikta įvairi informacija: tekstas, paveiksliukai, garsas, animacija ir dar visokiausia kitokia. Visa informacija žiniatinklyje suskirstyta į lapus, kurie vadinami tinklalapiais. Tinklalapiai sugrupuoti į svetaines. Vienos svetainės tinklalapius dažniausiai sieja bendra tematika. Informacija žiniatinklyje užrašoma specialiu būdu – hipertekstu. Tinklalapiai tarpusavyje susiejami specialias ryšiais, kurie vadinami saitais. Nuvedus pelės rodyklę ant pasirinkto saito ir paspaudus kairįjį klavišą – žiniatinklio naršyklėje atsiveria naujas tinklalapis. Taip, pasirinkus įvairius saitus, galima peržiūrėti visus svetainės tinklalapius. Pavyzdžiui, aš turiu mažytę vaikams skirtą svetainę. Jos adresas: http://interneto.takas.lt/straipsniai.php?tipas=mapie. Šioje svetainėje yra keli tinklalapiai: „Apie internetą“, „Konkursas“ ir „Interneto žodynas“. Pagrindiniame svetainės lape yra saitai į kiekvieną iš šių tinklalapių. Todėl nuvedus pelės rodyklę ant kurio nors pavadinimo ir spustelėjus kairįjį pelės klavišą, ekrane atsiveria pasirinktas tinklalapis. Tačiau tokių kaip mano svetainių žiniatinklyje yra labai daug – apie 250 milijonų!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pati įkyriausia - reklama internete

2005-08-19 | Reklama – neatsiejamas svetainės elementas. Ji nuolatos Jus sekioja internete, naršytumėte po didelį portalą ar mažą namų puslapį. Dauguma rinkos analitikų nagrinėjo reklamos internete efektyvumą. Kiek sėkmingai ji pritraukia naujus klientus, padeda reklamos pirkėjui. Tam naudojami elementariausi tyrimo metodai. Pavyzdžiui, reklaminės antraštės (banner) paspaudimų skaičiavimas. Tačiau retai pasitaiko tyrimų, kaip reklama internete įtakoja vartotoją. Rezultate svetainės, kurios pas save dedą reklamą nežino kaip į ją reaguos svetainės lankytojas. Ir netgi, kiek viena ar kita reklama gali pakenkti svetainės įvaizdžiui. Reklamos pirkėjai taip pat iki šiol nežino kokią įtaką reklama internete turi tiems lankytojams, kurie ant jos niekada nespaudžia. Ar ji juos erzina? Tačiau mes turime duomenis, kurie padės atsakyti į šiuos klausimus. Organizuotoje konferencijoje “User Experience 2004″ John Boyd iš Yahoo! ir Christian Rohrer iš eBay pristatė tyrimo duomenis „Kaip žmonės reaguoja į reklamą internete“. Čia mes pristatysime kelis faktus iš šio pranešimo. Reikia pastebėti, kad vartotojai ypač neigiamai reagavo į tas reklamines antraštes, kuriose buvo naudojami aukščiau paminėti elementai. Vienas lankytojas reaguodamas į „banerį“, kuris pats pradėjo groti parašė, kad jei yra kas nors baisiau už iššokančius langus (pop-up) tai būtent šis „baneris“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai – kas jie ?

2005-08-15 | "Jeigu pažintumėme priešus ir patys save, būtų galima išvengti šimtmečius trunkančių karų". Tai citata iš Kinų karinės strategijos knygos "Karo menas", kurią prieš 2,5 tūkstančius metų parašė legendinis San Cu. Ši citata mūsų laikais gali būti aktuali kaip niekada. Šiuolaikiniame IT – technologijų pasaulyje šis posakis labiausiai tinka kalbant apie kompiuterinių nusikaltimų problemą. Holivudo filmuose hakeriai vaizduojami kaip stiprūs kovotojai už laisvę, kurie kaunasi su represine valdžia ir verslo rykliais. Tačiau realiame gyvenime viskas yra kitaip. Kaip teigia pagrindinis kompanijos Trusecure apsaugos specialistas daktaras Piteris Tipetas (Dr Peter Tippett), kiekvienas Internetinis adresas puolamas 40 – 50 kartų per dieną. Tačiau tai dar ne viskas, kiekvieną adresą taip pat 5 – 10 kartų kiekvieną minutę puola automatinės kompiuterių atakos. Aišku, dauguma atakų yra nekenksmingos arba lengvai atremiamos, tačiau tokio masto problemoms spręsti reikalingi specialistai. Tai kokie žmonės yra hakeriai?

Lankomumo reitingasKomentarų: 45

plačiau >>

600 pažeidimų per tris mėnesius

2005-08-14 | Atlikęs tyrimą, SANS Institutas pateikė duomenis, kad per pirmąjį metų ketvirtį skirtingų programų produktuose buvo rasti 600 panašaus sudėtingumo pažeidimai. Nežiūrint į tai, kad sąraše kaip ir ankščiau pirmauja Microsoft, hakeriai vis labiau atkreipia dėmesį į kitų kūrėjų produktus, dažniausiai į media grotuvus. Sąrašo viršūnėje Internet Explorer ir Windows Logon, po to seka programos iš McAfee, Trend Micro ir Symantec. Kalbant apie media grotuvus, nuo atakų daugiausiai kenčia programų Windows Media Player, RealPlayer, iTunes ir Winmap vartotojai. Pažeidimų sąrašo sudarytojai kalba, kad jį sudarė pirmiausiai dėl programinio aprūpinimo kūrėjų, kad jie atsakingiau elgtųsi su savo programomis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!