LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
"Raudonieji Hakeriai" pranešė apie jėgų pergrupavimą

2005-08-05 | "Raudonųjų Hakerių alijansas", pati didžiausia kinų hakerių organizacija, pranešė apie jėgų persigrupavimą prieš pradedant naujus darbus, prasidėsiančius po ilgos pertraukos. Aljansas, kurį sudaro 20 tūkstančių hakerių, pasaulyje buvo penktas tarp didžiausių kompiuterinių įsilaužimo organizacijų. Alijanso tinklapis, kuris buvo sukurtas 2000 metais, "savo geriausiais" laikais skaičiavo apie 80 tūkstančių užsiregistravusių vartotojų. Pagrindinė narių užduotis vykdyti atakuoti "kolegas" iš kitų šalių. 2004 metų pabaigoje hakerių tinklas ir tinklapis buvo uždaryti be jokių priežasčių. Įkūrėjas, save vadinantis Lion'u, elektroniniame laiške pranešė, kad tinklapis egzistavo tam, kad būtų palaikomas vardas. Dabar tinklapio ir hakerių tinklo valdymu rūpinasi Čengu (Chengdu) universiteto kompiuterijos fakulteto antro kurso studentas Jangas (Yang), kuris yra alijanso narys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Internete pasirodė naujo pobūdžio grėsmė – įsilaužėlių paketas, paslepiantis ir maskuojantis kenksmingus išpuolius

2005-08-04 | Įsilaužėlių paketą (rootkits), kuris paslepia ir maskuoja kenksmingus išpuolius, naudoja hakeriai, norėdami nuslėpti savo kenksmingą aktyvumą: instaliavimą šnipinėjančio PO, pinigų ir duomenų vagystes ir pan. Nežiūrint į tai, kad jie pirmiausiai buvo sukurti Unix sistemai, dabar įsilaužėlių paketų kiekis Windows didėja, realiai keldamas didžiulę grėsmę. Pagal antivirusinės Panda Software laboratorijos duomenis, pastebimas vis didėjantis kenksmingų programų skaičius, kurios žinomos kaip įsilaužėlių paketai (rootkits), nukreipti prieš Windows. Nors nėra tikslių duomenų apie šį masinį Windows atakų vykdymą, baiminamasi, kad šie paketai taps pagrindinėmis hakerių priemonėmis, kurias jie panaudos atlikdami kenksmingus veiksmus. PandaLabs direktorius Luisas Koronsas paaiškino, kad "saugumo sprendimai yra vystomi, tačiau tą patį daro ir hakeriai, ieškodami naujų įsilaužimo į sistemas kelių. Nežiūrint į tai, kad jie nieko naujo nedaro, paketai buvo atidaryti iš naujo, kaip atspindys kenksmingo PO, kurie gali hakeriui padėti atlikti daugybę kenksmingų veiksmų".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

310 000 žmonių duomenys buvo pavogti

2005-08-03 | Tarptautinė kompanija LexisNexis, kuri renka finansinę ir asmeninę informaciją apie piliečius, pranešė apie vieną didžiausią slaptos informacijos pavogimo atvejį. Praėjusią savaitę kompanija plačiajai visuomenei pranešė apie tai, kad pavogta 310 000 Amerikos piliečių tarnybinė informacija. Vertėtų pasakyti, kad tokie vagysčių atvejai gan neaiškūs ir painūs. Daugiausia prieš mėnesį kompanija pranešė, kad pavogta informacija apie JAV piliečius, tačiau tada buvo teigiama, kad iš vieno duomenų bazės filialo pavogta informacija apie 32 000 žmonių. Bet vakar kompanijos tinklapyje atsirado oficialus pranešimas, kuriame teigiama, kad kompanija informavo dar 278 000 žmonių apie tai, kad informaciją apie juos pavogė nusikaltėliai. Kompanija taip pat tvirtina, kad JAV teisėsaugos organai informuoti apie šį atvejį ir pradėjo nusikaltimo tyrimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusijos hakeriai buriasi į organizuotas virtualias grupes

2005-08-02 | Rusijos istorijoje yra ne vienas pavyzdys kaip ši tauta pasisavina rusakalbių žmonių, gyvenančių už šios valstybės ribų, pasiekimus. Dabar nekalbama apie masinę emigraciją, o tema "ne su mumis, bet mūsų" lieka. Žinomą prezidento pasisakymą "Jei protai nuteka, vadinasi jie yra" šiomis dienomis papildė rusų MVD atstovai, tik šį kartą nacionaliniu "pasididžiavimu" tapo... virtualūs nusikaltėliai. Londone vykusioje konferencijoje apie virtualius nusikaltimus dalyvavo ir Rusijos teisėsaugos organai. Kalbėdamas apie hakerių veiklą bei virtualių erdvių apsaugą, Rusijos MVD specialiųjų techninių tarnybų valdybos vadovas Borisas Mirošnikovas, remdamasis vidiniais duomenimis, pastebėjo, kad rusų hakeriai pagal visus duomenis pralenkė savo "kolegas" užsienyje. Šis pranešimas grindžiamas tuo, kad plačiai pripažinta nacionalinė matematikų mokykla ir rusų programuotojų paklausa užsienyje. Visa tai kenkia Rusijos įvaizdžiui, nes pasaulis iš įvairių pranešimų sužino apie nuolatinius rusų hakerių išpuolius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto vardus ".eu" Lietuvoje gali registruoti trys įstaigos

2005-08-02 | Interneto adresus su galūne ".eu" lietuviai gali registruoti per tris šalies įstaigas - Kauno technologijos universiteto (KTU) informacinių technologijų plėtros institutą ir bendroves "Interneto vizija" bei "Interdata". Europos Komisijos paskirta ".eu" domenus administruojanti organizacija Briuselyje "Eurid" pirmųjų "europietiškų" interneto adresų registravimą yra numačiusi pradėti paskutinį šių metų ketvirtį, tiksli data dar nėra nustatyta. Registratoriai jau siūlo vartotojams pateikti išankstinius vardų užsakymus. Per pirmąjį etapą, kuris truks keturis mėnesius, bus registruojami viešųjų objektų (valstybių, miestų) pavadinimai, išskirtinių, saugomų meno kūrinių pavadinimai, įmonių pavadinimai, registruoti bei neregistruoti, tačiau naudojami prekių ženklai. Ateinančiais metais adresų su ".eu" galūne registracija bus nevaržoma. "Galios įprasta taisyklė - pirmas bus tas, kuris pirmas išsiųs paraišką dėl laisvo norimo adreso registracijos", - sakė "Interdata" direktorius Mantas Mikuckas. Manoma, kad aktyviausiai adresai su galūne ".eu" bus registruojami 2006-ųjų pradžioje, kai bus siekiama kuo skubiau rezervuoti norimą adresą arba stengiamasi vien už registracijos mokestį įsigyti vertingą domeną, o vėliau jį perparduoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių pirkėjus inspekcija paliko su nosimi

2005-08-02 | Legalią programinę įrangą vėliau nei kompiuterį įsigiję žmonės neturi teisės į mokesčių lengvatą, todėl trečdalio išlaidų neatgaus. Apviltųjų įsitikinimu, valstybė pažeidė jų teisėtus lūkesčius, rašoma "Verslo žiniose". Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nuvylė ir ašaroti privertė ne vieną savo šalies pilietį, patikėjusį valstybės paskata pirkti kompiuterį ir atgauti trečdalį jo kainos, pasinaudojant Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo teikiama lengvata. Nuo pat šios lengvatos įteisinimo buvusi teisės aktų nuostatų maišalynė galiausiai buvo išaiškinta ne gyventojų naudai. Pagal išaiškinimus, kompiuteris ir programinė įranga turi būti perkami vienu metu, t.y. kompiuteris turi būti su programine įranga. Vėliau nei kompiuterį įrangą įsigiję asmenys, net ir pateikę jos legalumą įrodančius dokumentus, negali pasinaudoti mokesčio lengvata.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Duomenų medžiotojai nusitaikė į ukrainiečius "Privataus banko" klientus

2005-08-01 | Ukrainiečių antivirusinio PO kūrėjas, korporacija UNA, pranešė, kad "Privataus banko" klientai neapsaugoti nuo hakerių (duomenų medžiotojų) atakų. Laiškus, kurie elektroniniu paštu siuntinėjami Ukrainos gyventojams, pasirašo tariama banko "Privatus24" apsaugos tarnyba. Norėdami gauti banko klientų kreditinių kortelių numerius ir kitą asmeninę informaciją, nusikaltėliai naudojasi fiktyviu tinklapiu. Pranešimuose primygtinai reikalaujama, kad skubiai reikia įvykdyti visus nurodymus ir į nurodytą puslapį įvesti aktyvumo kodą ir taip pat pereiti autorizaciją, tam, kad būtų galima prieiti prie asmeninių sąskaitų. Visą eilė hakerių laiškų pasiekė ir "Privataus banko" saugumo tarnybą. Pradėtas tyrimas parodė, kad banko darbuotojai su šia nusikalstama veikla neturi nieko bendra. Duomenų tykojimas sulig kiekviena diena tampa vis populiaresnis nusikaltimo būdas. Pagal statistikos duomenis, Europos šalyse fiktyvūs laiškai sudaro daugiau nei 1 % nepageidaujamo pašto.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuterių apsaugos ekspertai perspėja

2005-07-31 | Kompiuterių apsaugos ekspertai perspėja, kad nusikaltimai aukšto lygio technologijų srityje vis labiau plinta. Nusikalstamos grupuotės Rytų Europoje ir Tolimuosiuose Rytuose jau samdosi profesionalius programuotojus. "Nusikaltėlių taikiniu tampa nustatytos kompanijos ir grupės. Praeityje tai būdavo atsitiktiniai išpuoliai, bet dabar jie darosi vis labiau komerciniai ir tikslingi", pastebi Nataša Steili ( Natasha Staley ), MessageLabs specialistė. Šiais metais apklausęs 201 kompanijos vadovus, australų biuras (NHTCU ), kovojantis su aukšto lygio technologijų srityje plintančiu nusikalstamumu, išsiaiškino, kad tik 30 % kompanijų įdiegtos informacijos šifravimo taisyklės, padedančios apsisaugoti nuo hakerių ir virusų. Kažkur keturios kompanijos neanalizavo kompiuterių apsaugos veiklos ir išlaidų, pusė kompanijų turi susidarę veiksmų planą, padedantį pastebėti kompiuterinius nusikaltimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Pinigų plovimas" ir kompiuteriniai nusikaltimai

2005-07-30 | Elektroninių technologijų valdymas ir kuriamos didžiulės elektroninės atsiskaitymo sistemos suformavo paralelinę banko sistemą, kurioje įsteigtas pilnas beveik legalus finansinių operacijų tinklas. Sparčiai auganti ir sudėtingėjanti infrastruktūra savo unikaliomis galimybėmis nenumaldomai masina nusikalstamas grupes. Ši sistema suteikia galimybę vykdyti pinigines perlaidas į bet kurią pasaulio šalį, greitai, anonimiškai, painiais maršrutais ir apeinant valstybines finansų kontrolės sistemas. Nuo to laiko elektroninės perlaidos tapo nusikaltėliams patogiu instrumentu, kuris leidžia be didelio vargo nuslėpti piniginių priemonių įplaukų šaltinį, plauti nelegaliu būdu gautus pinigus ir pridengti savo priėjimus nuo apmokestinimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Oddworld Inhabitants keičia profilį

2005-07-29 | Studija Oddworld Inhabitants, žinoma PK arkadomis Abe's Oddysee ir Abe's Exoddus, nustojo egzistavusi. Priežastis – Lorno Lengino, studijos įkūrėjo noras pereiti nuo žaidimų kūrimo ir patraukti į Holivudą. Jo nauja firma, kuri įsikūrė Kalifornijos mieste Berklyje, užsiims kompiuterinių animacinių filmų ir televizijos serialų kūrimu. Tokiam žingsniui Lemingą paskatino šiuolaikinės žaidimų industrijos finansiniai reikalai. "Jeigu jūs paklaustumėte bet kurio leidėjo ir šis jums atsakytų, kad neturi tokių problemų, kokias patiriame mes, žinokite – jis meluoja. Mes uždarėme studiją dėl dabartinių rinkos realijų. Žaidimų modelyje egzistuoja vienas vienintelis finansinis modelis, būtent: leidėjas pilnai apmoka žaidimą. Jis rūpinasi leidyba, marketingu, distribucija, reklama, beveik visais aspektais, kaip tai buvo Holivude iki United Artists atsiradimo", - teigia Leningas. "Tačiau, augant kino industrijai, verslo modelis tapo labai sudėtingas. Pavyzdžiui, šiandien kino kompanijos pilnai nefinansuoja filmų. Jie apmoka tik nustatytą procentą, o 66 % sau pasiima tretieji filmai. Žaidimų industrijoje nėra nieko panašaus. Kūrėjams nelengva rasti investuotojus, pinigai juk išduodami tam tikriems žanrams, viskam keliamos sudėtingos sąlygos. Ne labai malonus klimatas."

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!