LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Rusija: kiekvienas žmogus turės duoti pirštų antspaudus

2005-05-18 | Praėjusią savaitę RF vadovybė priėmė Ryšių su visuomene skyriaus pasiūlymą sukurti valstybinį gyventojų registrą (NGR). RF premjeras – ministras Michailas Fradkovas įpareigojo Ryšių su visuomene skyrių iki 2005 vasario pristatyti vadovybei registro kūrimo koncepciją (NGR). Registras turės išlaikyti informaciją apie žmogaus gimimo datą ir vietą, taip pat biometrinius duomenis apie gyventojus (pirštų antspaudus, akių rainelės atvaizdą), jo sukūrimui reikės priimti federalinį įstatymą "Dėl gyventojų asmeninės apskaitos sistemos kūrimo". Kaip teigiama, kuriamas registras turi būti susijęs su pasikeitimais pirminiais identifikacijos duomenimis ir kitais atsiradusiais šaltiniais, tam turi būti ir sąlygos išdėstyti aktyviai surenkamus duomenis. Todėl visose informacinėse sistemose, kiekvienam asmeninių duomenų įrašymui, naudojamos unikalios duomenų identifikavimo priemonės, kurios leidžia tam tikrais atvejais, kreipiantis į registrą, bet kuriuo metu gauti reikiamus identifikuotus žmogaus duomenis, o tuo atveju, kai kreipiesi į kokią kitą sistemą, turi gauti leidimą prieiti prie joje laikomų duomenų, registrui davus sutikimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Call of Duty 2: oficialusis anonsas

2005-05-17 | Activision pristatė šaulį Call of duty 2, kurio kūrime dalyvavo studija Infinity Ward. Mums žada naują judesį, pagerintą II, 4 kompanijas, daugiau vietos kovoms, galingus vizualinius efektus ir pan. Dar autoriai užsimena apie " realistinį komandos veiksmą ", tačiau dar nevertėtų apie tai rimtai galvoti. Pasirodymas numatytas šių metų rudenį. Visos smulkmenos apie Call of Duty 2 skaitykite čia.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Hakeriams prieinami visi interneto tinklapiai

2005-05-17 | Visi plačiai naudojami internetiniai puslapiai turi mechanizmą, leidžiantį hakeriams lengvai gauti priėjimą prie vartotojų slaptos informacijos. Kaip įspėja kompanijos Secunia specialistai, populiariausi internetiniai puslapiai turi įdiegtą mechanizmą, kuris leidžia iš nurodyto internetinio puslapio, sukurto sukčių, nukreipti vartotojus į originalų saitą, o paskui valdyti jį atpažįstamame originalaus saito lange. To pasekoje piktavaliai gauna priėjimą prie kritiškai svarbios informacijos – pavyzdžiui, slaptažodžių ir banko sąskaitų numerių. Pažeidimai egzistuoja interneto puslapiuose Internet Explorer, Mozilla, Firefox,Opera, Konqueror ir Samari. Kompanijos programuotojai pademonstravo kaip veikia mechanizmas, kuris nustato pažeidimus specialiuose interneto puslapiuose. Jų sukurtas kodas, nukreipia vartotoją Citibank saitą ir kontroliuoja visus jo veiksmus. Tomas Kristensenas (Tom Kristensen), Secunia technikos direktorius, rastą pažeidimą pavadino "pačiu papraščiausiu fišingo būdu".

Lankomumo reitingasKomentarų: 57

plačiau >>

Gaudant baltą triušį

2005-05-16 | Studija AeroHills pareiškė, kad pradedama dirbti prie žaidimo " Alisa: Sek paskui baltą triušį ! "( angliškas pavadinimas – Alice: The Game ) trimačiai nuotykiai sukurti Luiso Kerolo knygos " Alisa stebuklų šalyje " motyvus. Autoriai žada įvairius susitikimus ne tik su žinomais veikėjais, bet ir su naujais, kurie puikiai pritapo spalvingame pasaulyje, kurį sukūrė Kerolas. Žaidimo erdvė bus pripildyta įvairiausių aktyvių priemonių, todėl sudaryta visiška laisvė, kuri leis bendrauti su aplinkiniu pasauliu. Mini žaidimo esmę sudaro tai, kad skatinama galvoti ne racionaliai, matematiškai viską apskaičiuojant, čia viską lemia psichologija, reikės ieškoti nestandartinių būdų užduočiai atlikti, remiantis psichologijos dėsniais. Veikėjų dialogai ir monologai kupini Kerolo knygos veikėjų kalbos stilių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Bendra IT sutartis nukreipta prieš "kiber–nusikaltėlius"

2005-05-16 | Indų organizacija kovojanti su "kiber-nusikaltėliais", Cyber Emergency Response Team, planuoja suvienyti jėgas su Rusijos specialiomis tarnybomis, ir taip pagerinti kovos su hakeriais ir kitais piktavaliais, kurie pridaro daug materialinių nuostolių viso pasaulio kompiuteriniams tinklams, efektyvumą. Rusijos valstybės ministras Leonidas Reimanas pareiškė, kad indų programų aprūpinimo specialistai galėtų kurti bendrus projektus su rusų firmomis, o vėliau eksportuoti sukurtus produktus į Europą ir Ameriką. Šį pasiūlymą Software Technology Parks of India priėmė. Reimanas tikisi, kad ši sutartis bus pasirašyta artimiausiais metais ir, kad galop prasidės audringas dviejų turtingiausių šalių informacinių technologijų rinkos augimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Keliaujame į paleolitą

2005-05-15 | Prancūzų Kheops Sturio dirba prie nuotykinio Echo: secrets of the Lost Cavern, kuris nukels mus į paleolitą. Urvinio žmogaus Aroko vaidmenyje mums teks vaikštinėti per prarasto pasaulio platybes ir spręsti visus įmanomus galvosūkius. Žaidimo leidėjai – The Adventure Company. Pasirodyti turėtų birželio mėnesį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Microsoft įdiegs naujas priemones kovai su šnipinėjimu Windows'uose

2005-05-15 | Kompanija Microsoft pranešė, kad nusipirko kompaniją Giant Software, esančią Niujorke, kuri specializuojasi gamyba programų aprūpinimo, kurios skirtos ieškoti ir neutralizuoti taip vadinamas "šnipinėjimo programas". Microsoft ketina įdiegti apsaugą nuo tokių programų savo masinėse operacinėse sistemose, Windows šeimoje. Numanoma, kad naujas produktas, pagamintas Giant, esti etatas, kuriuo dabar dirba 10 žmonių, šis produktas taps OC komponentu, juos bus galima įkrauti kaip atnaujintus, jau veikiančiuose OS Windows XP ir Windows 2000, jie įeis į išplatintų paketų (service packs) sudėtį. Ryšium su tuo, Microsoft atstovai teigia, galbūt, gaminys ar jo atnaujinimas, kurį jų kompanijai sukurs Giant specialistai, bus mokamas. Galutinis sprendimas šiuo klausimu dar nepriimtas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Trečias – reikalingas ?

2005-05-14 | "Buka" Rusijoje išleis žaidimą "Singles 2: Meilė trise", tai tęsinys erotinio Sims varianto Singles: Flirt Up Your Life. Nauji veikėjai, veiksmo vieta, objektai, virtualūs žmonės ir kiti gaminti gamintojų sukurti džiaugsmai bus pasiekiami antrąjį šių metų ketvirtį. Aišku, rusų kalba.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Melagingas pranešimas apie Windows atnaujinimą

2005-05-14 | Kompiuterių vartotojus perspėjo apie tai, kad atsirado melaginga informacija apie operacinės sistemos Windows, kuri susijusi su saugumo užtikrinimu, atnaujinimą. Melagingas pranešimas buvo išplatintas elektroninio laiško pavidalu, kur buvo nurodomas įėjimas į klaidingą tinklapį, kuriame esą išplatintas tariamas pranešimas. Bandant nueiti į nurodytą tinklapį, į vartotojo kompiuterį įsiskverbia virusas, kuris "išmuša skylę" sistemos apsaugoje, ir ja gali naudotis kenksmingų programų autoriai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klaviatūra: Istorija trumpai

2005-05-14 | Dauguma priprato nagrinėti klaviatūrą kaip tam tikra tvarka išdėstytų mygtukų rinkinį. Bet iš tikrųjų šioje srityje dar liko nemažai vietos žmogaus fantazijai bei išradingumui, todėl atsiranda vis naujesnių, tobulesnių klaviatūrų. Klaviatūros tobulinamos arba suteikiant tam tikrų naujų savybių įprastoms "mechaninėms" klaviatūroms, simbolius įvedant nuspaudus atitinkamą mygtuką, arba naudojant naujus informacijos įvedimo būdus. Klaviatūras, daugiausiai naudojamas kartu su kišeniniais kompiuteriais arba kitais nešiojamaisiais prietaisais, galima išskirti į atskirą grupę. Pagrindinės tokio tipo klaviatūrų tobulinimo kryptys - tai matmenų bei svorio mažinimas. Visa tai daroma įvairiais būdais. Kanados firma Matias Corporation gamina vadinamąsias "halfkeyboard" klaviatūras, kurias galima naudoti kaip kišeninių kompiuterių priedus. Klaviatūros matmenys gaunami sumažinti pačiu paprasčiausiu būdu - paliekama tik pusė abėcėlinės klaviatūros (klaviatūra turi atitinkamą pavadinimą) bei "Shift", "Ctrl" ir tarpiniai mygtukai. Iš viso lieka tik 22 mygtukai. Sudvigubintų raidžių atveju papildomai naudojamas tarpo mygtukas. Nuspaudus pastarąjį mygtuką įvedamos apatinės eilės raidės. Specialiųjų simbolių atveju naudojamos įvairių mygtukų kombinacijos. Pvz., tokio tipo klaviatūrą galima pritvirtinti prie vienos rankos, o kita įvedinėti informaciją (vadinamoji Wearable Half Keyboard). Idėja gal nebloga, bet šių klaviatūrų kaina žymiai didesnė nei įprastųjų. Tai pačiai serijai galima priskirti firmos Acer CMA gaminius kišeniniams kompiuteriams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!