LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Pats sau garso režisierius

2005-05-13 | Garso nauda kompiuteriniuose žaidimuose daug didesnė, nei mes įsivaizduojame, taip tvirtina švedų gamintojai iš Team Tarsies studijos. Kaip pavyzdį jie pateikia E3 prototipą savo debiutuojantį nuotykių žaidimą Metronome, kur muzika yra neatsiejama žaidimo dalis. Sveikiname atvykusius į Metronomo miestą, kur pastatai lipa vienas ant kito, geležinkeliais važinėja traukiniai, o kiekvieną tūkstantinės antiutopinės šalies gyventoją prižiūri piktavalė Korporacija. Pagrindinis veikėjas kažkada buvo paprastas traukinio mašinisto padėjėjas, kuris kiekvieną rytą vežiojo žmones į fabrikus ir gamyklas; jis tikrino ar keleiviai turi tikrus talonėlius, taip pat įrašydavo jų balso bilietus. Kartą į vagoną įsėdo keista mergaitė, mėlynai – juodais plaukais. Ji neturėjo talono, o fonografas sulūžo tą momentą, kai prireikė patikrinti jos balsą...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Atsirado naujo pobūdžio virtualių apgavysčių

2005-05-13 | Panda Software perspėja vartotojus apie tai, kad atsirado naujo pobūdžio virtualios apgavystės. Kompanija surado kelis tinklapius, kuriuose buvo siūloma vartotojams įsigyti nebrangius avia bilietus. Tačiau pastebėta, kad šio internetinio puslapio tikslas yra ne kuo daugiau parduoti bilietų, bet priversti vartotojus įvesti savo kreditinių kortelių duomenis, kurie, aišku, pateks į kiber apgavikų rankas. Nieko neįtariantis vartotojas ieško kuo priimtinesnio varianto įsigyti aviabilietams. Ir štai netikėtai užsuka į internetinį puslapį, kuriame reklamuojami pigiausi skrydžiai. Tinklapis puikiai apipavidalintas, ir , aišku, jame pateikti nurodymai, pagal kuriuos vartotojas turi įvesti asmeninius duomenis, kaip antai: kreditinės kortelės numerį, operacijos pabaigos laiką, CVV kodą. Po to, kaip duomenys suvedami, tam, kad iškart nekiltų įtarimai, atsidaro puslapis, kuriame nurodoma apie įvykusią klaidą, pabrėžiama, kad akcija nepavyko, kad vartotojas turi sumokėti tam tikrą sumą už bilietą pašto perlaida. Tai reiškia, kad vartotoją apgavikai apmovė du kartus. Pirmą kartą, kai nusikaltėliai reikalavo suvesti kreditinės kortelės duomenis, kad galėtų ja disponuoti, antrą kartą – vartotojas praranda pinigus, reikiamą sumą už bilietus siųsdamas pašto perlaida.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klaviatūros: išbandymas kava ir akmenimis

2005-05-13 | Pamirškite mechaniniams smūgiams ir vandeniui neatsparias klaviatūras - tai jau kompiuterijos praeitis. Dabar kur kas svarbiau, kaip klaviatūra reaguoja į ant jos krentančius sunkius daiktus (knygas, puodelius ar... įniršusio vartotojo kumščius) ir į vidų įpiltą kavą. Mechaninius smūgius nusprendėme imituoti akmenimis. Redakcijos kieme suradome tris gana didelius akmenis, įvyniojome juos į popierių, aplipdėme lipnia juosta ir pradėjome mėtyti ant klaviatūrų iš 65 cm aukščio. Kad testo sąlygos visiems gaminiams būtų vienodos, visus „svarmenis“ mesdavome vienodu kampu į klaviatūros vidurį, ant H klavišo. Mėtomų akmenų svoris buvo 440, 910 ir 1180 gramų. Atrodytų, nedaug, tačiau iš daugiau nei pusės metro paleisti tokie akmenys, ypač sunkesni, tikrai gali pridaryti žalos. Garsas nuo smūgių į vargšes klaviatūras skambėjo po visą redakciją ir vertė kolegas krūpčioti. Nuo smūgių šokinėjo ir klaviatūros, tačiau rimtų pažeidimų nenustatėme. Šiuolaikinės klaviatūros gaminamos iš mechaniniam poveikiui atsparios plastmasės, o korpusas sukonstruotas taip, kad smūgio energiją paskirstytų tolygiai po visą tūrį. Išimtis - „Logitech Classic Corded Keyboard“, kurios minkštos plastmasės klavišai nuo smūgių įskilo ir įlinko, bet net ir paskui su klaviatūra dar buvo galima dirbti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Parduodamas: Defise

2005-05-12 | Pharaon Productions pasiruošusi už tam tikrą kainą į geras rankas atiduoti savo RPG Defise. Į komplektą įeina: visa intelektualinė nuosavybė, kuri susijusi su žaidimu, taip pat užsiregistravusių žaidėjų duomenų bazė. Visi norintys gali kreiptis nurodytu adresu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga

2005-05-12 | Neakivaizdus priešinimasis penkių "šeimų" pašto virusams ( Bagle, Netsky. Mydoom, Zafi, Lovgate ) tęsiasi jau keletą mėnesių. 2005 metų kovo mėnesį vėl pasikeitė sudėtis lyderiaujančio trejetuko – šį kartą lyderio pozicija atiteko Netsky, su pačiu skvarbiausiu 2004 metų virusu – Netsky.q. Netikėtai į ginčus įsitraukė atstovas naujo, bet labai aktyviai plintančios virusų "šeimos" Mytob atstovas. Mytob.c variantas, užtiktas kovo 1, jau atsidūrė ketvirtoje vietoje ir pagal paskutinių mėnesio dienų statistiką, jis labai sparčiai plečiasi. Faktiškai jis pasirodo esąs lyderis, bent jau pastaruoju metu. Jo fone kolkas ne itin pastebimi kiti šios "šeimos" virusai. Mytob'o analizė rodo, kad jo kūrime buvo panaudotas pradinis kodas kito žinomo viruso – Mydoom.a, ir ir jam buvo pridėta funkcija, įgalinanti viruso plėtimąsi tinklais su LSASS ( analogiškas virusui Sasser ) augimo pagalba. Tokiu būdu, šis hibridas išnaudoja du dauginimosi būdus, kas ir daro jį kenkėju.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rekomendacijos darbui su klaviatūra

2005-05-12 | Klaviatūrą rekomenduojama statyti prieš kompiuterio monitorių arba dokumentų laikiklį. Pasirinkimas priklauso nuo to, kurį iš šių dalykų naudojate dažniausiai. Kadangi klaviatūrų modelių esama įvairių, gali skirtis ir jų išmatavimai. Todėl prieš įsigydami kurią nors iš jų įsitikinkite, ar ši tilps ant jūsų darbo stalo. Jei stale įrengtas papildomas paviršius klaviatūrai, ant jo turi būti pakankamai vietos ir pelei ar kito tipo manipuliatoriui. Jūsų klaviatūroje gali būti įrengtos ir specialios kojelės, skirtos patogiam klaviatūros kampo paviršiaus atžvilgiu nustatymui. Jei esamas klaviatūros kampas jums nepatinka, galite atlenkti šias kojeles ir pasirinkti tinkamą jų aukštį. Kita vertus, jei sėdint prie darbo stalo jūsų alkūnės yra tinkamame aukštyje, šių kojelių gali ir neprireikti. Jei jūsų krėslo ir stalo paviršiaus aukščiai nėra reguliuojami, galėtų praversti reguliuojamas klaviatūros skyriaus aukštis. Jei šis skyrius yra reguliuojamas, aukštis turėtų keistis nuo bent 64 iki 76 cm grindų atžvilgiu. Jis taip pat turėtų būti stumdomas pirmyn bei atgal – kad nustatyti kuo patogesnę poziciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Stebuklingas „Aladdin“ raktas

2005-05-12 | Praėjusią savaitę Lietuvą apskriejo sensacinga ir skandalinga naujiena. Keletas piktadarių pavogė informaciją iš Valstybinio socialinio draudimo fondo „Sodros“ duomenų bazės apie klientus, kurių duomenimis įtariamieji, tikėtina, ir prekiavo. Vienas iš jų buvo sulaikytas su įkalčiais, mėgindamas neteisėtai parduoti cetrinės klientų duomenų bazės kopiją specialiųjų tarnybų agentui. Šis įvykis primena, kokią svarbą turi patikima internete saugomos informacijos apsauga. Jau senai esama techninių priemonių, kurios apsaugo nuo įsilaužimo į asmenines ir įmonių informacijos bazes be savininko sankcijų. Pavyzdžiui, Izraelio kompanija „Aladdin“ (Aladdin Knowledge Systems Ltd) elektroniniai „e-Token“ raktai, kurių platinimo teises nuo 1998 Lietuvoje turi UAB „Penki kontinentai“. Apie šią produkciją jau buvo rašyta, bet, kaip sakoma, ne nuodėmė pakartoti... Kad būtų paprasčiau, „e-Token“ raktą galima palyginti su raktu nuo buto, garažo ar automobilio, šiuo atveju, nuo jūsų kompiuterio. Tiksliau, jo išorė primena ne patį raktą, o jo pakabutį. Tiktai jis kišamas ne į spyną, o į universalų USB lizdą. Įkišai ir turi priėjimą prie kompiuteryje saugomos informacijos, ištraukei – kompiuteris blokuojamas, niekas, išskyrus savininką, negali prie jo dirbti. „e-Token“ egzistuoja ir kaip intelektinė kortelė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Phantasy Star grįžta į PS

2005-05-11 | Prieš keletą metų mūsų padangėje šmėstelėjo veiksmo/RPG Phantasy Star Online iš SEGA gautas iš Dreamcast. Vėliau serija persikėlė į " vešlesnę ganyklą " PlayStation 2 ir Xbox. Laimei, neperėjo dar į SEGA protingi žmonės – naujas žaidimas Phantasy Star Universe perdirbamas japonų SEGA studijoje ir iš viso ne tik PS, bet ir PS. Panašiai Diablo 2, PSU susideda iš dviejų nepriklausomų dalių - " singlo " ir multi grotuvo. Tam tikra kompanija pasiūlys 40 valandų žaidimo už jaunąjį " kadetą " Itaną Ueberą, kuris gyvena planetoje, apsuptoje piktos armijos " The SEED". Be to, veikėją jaudina ne tiek karas, kiek jo dingusios sesers likimas. Autoriai pažada daug emocijų, turiningą siužetą ir puikiai sukurtus veikėjų charakterius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nusikaltėliai pagrobė slaptus duomenis

2005-05-11 | Kompanija ChoisePoint, kurios veiklos sritis – įvairių duomenų kaupimas apie JAV piliečius, pranešė, kad ji tapo hakerių pasikėsinimo objektas, kadangi iš duomenų bazės buvo pavogta slapta informacija apie didžiąją daugumą šalies gyventojų. Disponuodama įvairiose šalies valstijose, kompanija ChoisePoint rinko ir saugojo duomenis apie vietinius gyventojus, įskaitant jų vardus, pavardes, adresus, duomenis apie kreditus, socialinio draudimo numerius, ir visą kitą informaciją, kuri gali būti paplitusi tiktai tarp atskirų organizacijų
( valstybinių ir komercinių ), turinčių leidimą dirbti su slapta informacija. Iš pagrobtosios informacijos būtų galima gauti daug duomenų mažiausiai apie 145 žmones iš visos šalies. Kaip pranešė kompanijos atstovai, grupė piktavalių, didžiulė tikimybė, kad su šiek tiek ankščiau pavogtų duomenų pagalba, sugalvojo sukurti fiktyvią firmą, kuriai sėkmingai buvo pasisekę užbaigti susitarimą su ChoisePoint dėl aptarnavimo. Darbo proceso metu, kaip parodė pasekmės, hakeriai gavo priėjimą prie kompiuterio duomenų bazės ( ChoisePoint ) ir iš ten pavogė visą informaciją, kurią jiems pavyko surasti. Netrukus fiktyvi firma dingo kartu su visais ten dirbusiaisiais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius

2005-05-11 | Antivirusinė kompanija Sim Works pranešė, kad aptiktas naujas mobiliųjų telefonų virusas Symbian platformoje. Šis virusas atima mobiliųjų telefonų galimybę skambinti. Viruso atsiradimą specialistai vertina kaip labai reikšmingą įvykį, juk ankščiau atsiradę virusai, įskaitant ir trojaną Skulls, buvo mažiau pavojingesni. Virusas, labai nemaloniu pavadinimu Gavno.a (vien jau tai gali sukelti mintis apie galimą jo tėvynę) išsikeroja rinkmenos patch.sis pagalba. Turėdama pakankamai rimtas galimybes, ši rinkmena užima tiktai 2 Kb, tai reiškia, kad šis naikinantis virusas yra pats mažiausias Symbian – trojanas. Kaip kalba Slim Works valdytojas, Aronas Deividsonas, nauja kenksminga programa blokuoja telefono darbą, naudodamasis deformuota rinkmena pažeidžia vidinių procesų Simbian darbą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 14

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!