LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Lietuvos mokslininkų kuriama „elektroninė plunksna“ tikisi ES struktūrinių fondų paramos (su VIDEO)

2005-05-11 | Sąvokos „elektroninis“ ar „skaitmeninis“ parašas mums dar gana neįprastos. Ir kai užuot pasirašę parkeriu, pasirašome elektronine plunksna, net ne visuomet suvokiame, kad tai darome. Skaitmeninį parašą naudojame pasiimdami pinigus bankomate ar naudodamiesi banko internete paslaugomis. Be jo neapsieisime ką nors pirkdami internete. Žodžiu, tai tas pats parašas, tik skirtas elektroniniams dokumentams. Ir daug patikimesnis už iki šiol įprastą, nes jo nepadirbsi. „Elektroninio parašo pagrindas yra kriptografija, – pasakoja Mudrikas Dadašovas, UAB „Skaitmeninis sertifikavimo centras“ direktorius. – Tai informacijos slaptumo užtikrinimas, jos šifravimas ir dešifravimas. Tačiau dabartinė šifravimo technologija labai priklauso nuo vadinamojo rakto ilgio: kuo ilgesnis raktas, tuo sunkiau atkurti pranešimo tekstą. Kuo jis trumpesnis – atvirkščiai.“ Tas ilgesnis raktas – kaip durys, užrakintos viena ar keliomis spynomis: vienu atveju sugaiši daugiau laiko, kitu – mažiau. Pasak specialisto, ateis laikas, kai pakaks, tarkim, į mobiliojo telefono lizdą įjungti nediduką prietaisėlį, ir bet kur būdami galėsite užsiprenumeruoti leidinį ar sumokėti už pirkinį. Ir nesuksime galvos, ar mūsų pinigai nukeliaus ten, kur reikia. Taip pat, kaip naudojantis jau įprastu bankomatu – juk banko kortelė irgi mūsų skaitmeninis parašas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokios būna klaviatūros

2005-05-11 | Dauguma priprato nagrinėti klaviatūrą kaip tam tikra tvarka išdėstytų mygtukų rinkinį. Bet iš tikrųjų šioje srityje dar liko nemažai vietos žmogaus fantazijai bei išradingumui, todėl atsiranda vis naujesnių, tobulesnių klaviatūrų. Klaviatūros tobulinamos arba suteikiant tam tikrų naujų savybių įprastoms "mechaninėms" klaviatūroms, simbolius įvedant nuspaudus atitinkamą mygtuką, arba naudojant naujus informacijos įvedimo būdus. Šiame straipsnyje faktiškai pristatyti tik keli "gudriųjų" klaviatūrų pavydžiai. Klaviatūras, daugiausiai naudojamas kartu su kišeniniais kompiuteriais arba kitais nešiojamaisiais prietaisais, galima išskirti į atskirą grupę. Pagrindinės tokio tipo klaviatūrų tobulinimo kryptys - tai matmenų bei svorio mažinimas. Visa tai daroma įvairiais būdais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Majesco – tai šaunu

2005-05-10 | Majesco Holdings keičia vardą – nuo birželio 11 dienos ji vadinsis Majesco Entertainment Company. Naujas leidėjų ženklas NASDAQ biržoje skamba gan originaliai – COOL. Kaip teigia kompanijos spaudos atstovai " ji atspindi unikalią korporacinę kultūrą ir novatorišką Majesco dvasią ".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu

2005-05-10 | PandalLabs laboratorija užfiksavo kenksmingų kodų Bropia.E ir Gaotbot.CTX atsiradimą, kurie plinta visi kartu. Bropia. E išsisiunčia, naudodami programą, kai greitai pasikeičiama pranešimais MSN Messenger, išsisiunčia apsimesdamas rinkmena, kuri įvardijama kaip keptas viščiukas su bikiniu, vardas yra besikeičiantis, jis renkamas iš didžiulio variantų sąrašo, išplatinto .pif arba .scr. Kai kurie šio failo pavadinimų pavyzdžiai: bedroom_thongs.pif, LMAO.pif ir LOL.scr. Jeigu vartotojas paleidžia elektroninį paštą, ekrane pamato atvaizdą. Tačiau atvaizdas – viso labo priedanga, kuri slepia tikruosius veiksmus, kuriuos atlieka virusas. Klaidingas kodas išsisiunčia po visus kontaktinius MSN Messenger ir sukuria kompiuteryje skirtingus failus, įskaitant failą pavadinimu winhost.exe, kuris realiai turi virusą Gaotbot.CTX.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Iš Ralph Lauren dizainerių pavogė tūkstančio klientų kreditinių kortelių duomenis

2005-05-10 | AP praneša, kad iš žinomos kompanijos Polo Ralph Lauren Corp, kuri kuria drabužius, pavogė tūkstančių klientų kreditinių kortelių duomenis. Ketvirtadienį, banko HSBC atstovas Stephen Cohen pranešė, galėjo būti pavogti asmeniniai duomenys maždaug iš 180 tūkstančių žmonių kreditinių kortelių MASTERCARD, pagamintų HSBC, duomenys. S. Cohen patikslino, kad bankui dar neaišku ar yra nuo aferistų nukentėjusių šio banko klientų. "Mes norime apsaugoti savo klientų sąskaitas, todėl juos ir perspėjame", - paaiškino jis. MASTERCARD International atstovai patikslino informaciją, kad vyksta duomenų nutekėjimas banko operacijų metu, tai pastebėta 2005 metų sausio mėnesį. Patikrinus visus bankus, įeinančius į jų sistemą, pradedamas įvykių detalus tyrimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kopola nepatenkintas "Krikštatėvio" versija žaidime

2005-05-09 | Frensis Fordas Kopola, kino antologijos " Krikštatėvis " režisierius, užsipuolė Electronics Arts ir jo būsimą veiksmo žaidimą The Godfather. " aš nieko nežinojau apie šitą projektą. Jie manęs neklausė, ar tai gera idėja, - pareiškė Kopola radijo stoties Ei – Em – Si tiesioginiame eteryje. Aš norėjau nueiti ir pažiūrėti į tai... Jie tiesiog išnaudoja gerai žinomus veikėjus, ir pasamdė aktorius, kad įtrauktų į žaidimą nereikšmingus personažus,. Po to visą likusią valandą jie šaudo ir žudo vienas kitą. [ ... ] Aš niekaip nesusijęs su šiuo žaidimu, aš jo nepalaikau. Jie blogai pasielgė su filmu. "

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Savaitinis pranešimas apie virusus

2005-05-09 | Pateiktame pranešime peržvelgiami trys virusai "kirmėlės": Bropia.A, Mydoom.AE ir Globot.batch failas. Bropia.A plinta per MNS Messenger. Jis įgyvendina tai, įjungus paiešką priedų klasės' IMWindowClass', ir jeigu jį randa, išsiunčia (išplatina) save su vienu iš vardų: Drunk_lol.pif, Webcam_ 004.pif, sexy_bedroom.pif, naked_party.pif ir love_me.pif. Kai pasileidžia Bropia.A jis ieško % systemidir % failų su kitais pavadinimais: adaware.exe, VB6.EXE, lexplore.exe ir Win32.exe. Jeigu jie neegzistuoja, jis sukuria failą, išlaikantį savyje kopiją Gaotbot versijos. Bropia.A generuoja kai kuriuos tuščius failus kelyje % sistemidir % ir atidaro juos, kad išvengtų procesų taskmgr. exe ir cmd. exe paleidimo. Taip pat Bropia.A atjungia klavišų CTRL+ ALT + Del kombinaciją ir gali išjungti pelės dešiniojo mygtuko veikimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Muzikinės industrijos atstovai pirmą kartą pateikia ieškinius prieš Azijos šalių interneto piratus

2005-05-09 | Muzikinės industrijos atstovai pradėjo naują teisminio proceso etapą prieš interneto piratus, šis etapas vadinamas didžiausia panašaus pobūdžio akcijų akcija. Kaip praneša Financial Times, tarptautinė fonogramų leidybos asociacija IFPI parengė apie tūkstantį ieškinių 11 šalių atsakovams. Asociacija pristatė apie 1400 rekordinių kompanijų, tarp kurių industrijos lyderiai – Universal, Sony BMG, EMI ir Warner. Kompanijos pateiktais duomenimis, teisminiai procesai pirmą kartą prasidės Azijos šalyse, pradedant nuo Japonijos, kuriai IFPI juristai rengia apie 40 ieškinių. Remiantis statistikos duomenimis, šioje šalyje per paskutiniuosius keturis metus muzikos prekių pardavimas sumažėjo iki 30 procentų (1,8 milijardo dolerių). Trečiadienį bus peržiūrimas ieškinių paketas ir prieš prieš 405 studentams iš 18 amerikos koledžų, kurie užsiima muzikos platinimu internete.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Half – Life 2 banketo tęsinys

2005-05-08 | Half – Life 2: Aftermath – toks pavadinimas pirmojo oficialaus žaidimo iš Valve Softvare. Priešingai nei tikėjomės, mums nepavyks sužaisti už Aliksą, tačiau dažnesni susitikimai su profesoriaus dukrele garantuojami. Tęsinys pratęs siužetinę liniją Half – Life 2 – Tvirtovė ir Miestas – 17 sunaikinti, išlikę gyvi gyventojai ( tarp jų ir Aliksa ) skubiai palieka pavojingą teritoriją. Half – Life 2: Aftermath išeis šių metų vasarą ir bus platinamas tiktai Steam pagalba.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

FTB atsisakė nuosavos Tinklo kontrolės

2005-05-08 | Amerikiečių nacionalinis tyrimų biuras ( FTB ) pranešė, kad atsisako savarankiškai tirti interneto vartotojų per(su)rašymą, savo sekimo sistemos, žinomos kaip Carnivore, pagalba. Carnivore sistema buvo skirta perimti įvairius komunikacijos pavidalus, žinomus abonentus ar abonentų grupes bei kitom paskirtim. Ši sistema pasitarnavo FTB kovojant su teroristais, nusikaltėliais ir šnipais. Pirmą kartą apie sistemą buvo išgirsta 2000 metais, ir ši informacija iššaukė audringą visuomenės reakciją, iš pradžių, kurį laiką buvo neaišku, kaip būtent FTB pritaiko sistemą ir kokiu mastu ją naudoja informacijos filtravimui. Pagal FTB duomenis, atsisakymas Carnivore sistemos, susijęs su visiškai naujos sistemos pasirodymu. Perėjimas į naują PO susijęs ne tik su jo daug aukštesniu techniniu lygiu, bet ir mažesne kaina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!