LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Lego Star Wars jau parduotuvėse

2005-04-16 | Eidos naujausi žaidimai skiriami ir vaikams, ir nostalgiškiems suaugusiems; metraščio pirmieji trys epizodai pateikti kvartalų statymo forma. Eidos pranešė, kad Lego Star Wars, skirti Xbox, PlayStation 2, AK ir Game Boy Advance, jau yra parduotuvėse. PS2, Xbox bei AK versijas plėtojo UK studios Giant Interactive Entertainment ir Traveller's Tales, o GBA versiją - Amaze Entertainment. Lego Star Wars yra veiksmo žaidimas išdėstytas Star Wars (Epizodai I-III) fone. Visi žaidimo veikėjų, transporto priemonių, pastatų elementai yra sukurti pagal virtualų Lego. Žaidėjai kontroliuos daugybę veikėjų iš Star Wars, įskaitant Obi-Wan, Anakin ir Jar-Jar Binks. Kiekvienas personažas turi specifines galias, kurios bus reikalingos sudėtingiems žaidimo elementams. Žaidime bus lenktynių etapai ir koopercinis žaidimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais

2005-04-15 | Šį metodą dar prieš penkis metus naudojo VBS/Lovelet kirminas (taip pat žinomas I_love_you arba The Love Bug pavadinimais). W32/Assiral-A kirminas, kaip ir jo pirmtakas, plinta el. paštu. Laiško temoje yra frazė Re: LOV YA! [„Myliu Tave“], laiško tekste - „Kindly read and reply to my LOVE LETTER in the attachments :-)“ Prie laiško prisegtas priedas pavadintas LOVE_LETTER.TXT.exe, taigi, standartiškai įdiegtų Windows sistemų vartotojai vietoj Exe mato Txt failiuką. Per žioplumą paleidus virusą, kirminėlis bando save perkelti ir į kitus kompiuterius bei atverti Geocities serveryje esančios svetainės puslapį. Lyg to dar būtų maža, užkrėstame kompiuteryje paliekamas failas su tekstiniu pranešimu, prasidedančiu žodžiais: Greetz from LARISSA.B!

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Amerikos muzikantai už P2P tinklus stojasi piestu

2005-04-15 | Praeitą pirmadienį JAV teismus pasiekė nauja Amerikos Garso Įrašų Asоciacijos (RIAA) iškeltų ieškinių serija, - praneša Reuters agentūra. Šįkart pradėti 753 teisminiai procesai, kurių atsakovai kaltinami nelegalių failų mainais. Autorinių teisių pažeidimų padarytus nuostolius asociacija vertina 5000 JAV dolerių siekiančiomis baudomis. Nuo 2003 metų rugsėjo mėnesio iki šios dienos RIAA padavė virš 9000 teisminių ieškinių, dauguma jų teko eDonkey & Kazaa P2P tinklų vartotojams. Jau kitą dieną žymių kompozitorių ir muzikantų grupė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį Teismą, prašydama nepersekioti online veikiančių failų mainų tinklų - apie tai rašo netgi Washington Post. Muzikantai smerkia autorinių teisių pažeidimus, bet mano, kad Р2Р tinklai neturi prisiimti atsakomybės už neteisėtus savo vartotojų veiksmus, jei šie nelegaliai keičiasi dainomis, filmais ir programine įranga. Prašyme pasakyta, kad tokie populiarūs Peer-2-Peer tinklai, kaip Grokster & Kazaa, artistams ne tik padeda paskleisti savo produktus visame pasaulyje, bet ir padidina klausytojų auditoriją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

AMD pademonstravo dvigubą lustą Desktop kompiuteriams

2005-04-14 | Trečiadienį Advanced Micro Devices kompanija pademonstravo Toledo - Desktop tipo kompiuteriams skirtą procesorių, sukurtą dviejų atskirų Athlon 64 branduolių ant vieno kristalo pagrindu. Pasak Desktop sistemoms skirtų AMD procesorių markių specialistės Terezos Deonis, sistemos su šiuo procesoriumi rinkoje pasirodys antrajį šių metų pusmetį. Dauguma šių kompiuterių bus pateikti su specialiai pritaikytomis Windows XP Professional sistemomis - jose vykstantys procesai jau bus paskirstyti į atskirus, vienu metu dviejais procesoriais apdorojamus srautus. „Šiuo metu rinkoje kol kas nėra didelio tai panaudoti galinčių programų skaičiaus, bet jis [Toledo] veiks, vienu metu tvarkydamas daug užduočių“, - pasakė Deonis. Naujasis lustas bus „įvilktas“ į tokius pat korpusus, kaip ir šiuolaikiniai vieną branduolį turintys jo giminaičiai, ir galės būti naudojamas tuose pačiuose PC, tačiau smulkesnius techninius duomenis, pvz., CPU taktinį dažnį ir kitas technines detales, Deonis pateikti atsisakė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Keturkojai operatoriai: naujoji karta

2005-04-13 | Nortumberlendo grafystės (Didžioji Britanija) policija pradėjo naudoti naują distancinio videostebėjimo sistemą, skirtą filmavimui sunkiai prieinamose arba žmogaus gyvybei pavojingose vietose. Fido Camera pavadintas kompleksas sudarytas iš miniatiūrinės kameros, mikrofono, bevielio siųstuvo ir autonominio maitinimo šaltinio. „Operatoriaus“ vaidmenį čia atlieka specialiai apmokytas šuo, kamerą nešiojantis ant savo galvos. Kaip praneša BBC, sistema pasižymi mažu svoriu ir todėl visiškai nevaržo keturkojo gelbėtojo judesių. Vaizdas iš kameros perduodamas į nešiojamą imtuvą, kurį, pavz., gali turėti spectarnybos darbuotojas ar policininkas. Be video vaizdo, Fido Camera taip pat perduoda ir garsinius signalus. Infraraudonųjų daviklių dėka filmavimą galima atlikti, esant net minimaliam apšvietimui, nors čia geriau būtų naudoti katinus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vyksta naujos Skype to SMS paslaugos beta testavimas

2005-04-12 | Šiuo metu vyksta naujos Skype to SMS paslaugos testavimas, - praneša Info World. Paslauga failų mainų sistemos vartotojams naudojantis internetine Skype telefonija leidžia siųsti SMS žinutes į GSM standarto mobiliuosius telefonus. Tekstinių pranešimų persiuntimo per Skype Chat programą technologiją sukūrė Londine įsikūrusi Connectotel kompanija. Šiuo metu paslauga tekstines žinutes į telefonus leidžia siųsti tik Didžiosios Britanijos GSM tinklų abonentams. Skype to SMS paslaugos aktyvavimui reikia pridėti smsgateway vartotoją į kontaktinį sąrašą, ir iškart po to galima išsiųsti pranešimą. Kada prasidės komercinis naujos paslaugos teikimas, Skype kompanijos atstovai dar nenusprendė. Prieš tris savaites buvo paleista panaši SMS to Skype paslauga - ja naudodamiesi, Skype vartotojams savo žinutes gali siųsti GSM abonentai, tačiau ši paslauga mokama jau dabar, o Skype to SMS - bent jau beta testavimo metu - teikiama už ačiū. Skype paslaugų apmokėjimas ateityje bus atliekamas per išankstinio apmokėjimo SkypeOut tarnybą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Dievai ir Herojai

2005-04-11 | Perpetual Entertainment studija, pilno slaptumo sąlygomis kurianti Star Trek Online, anonsavo MMORPG Gods and Heroes: Rome Rising žaidimą. Jo veiksmo vietą nuspėti nesunku: tai - Romos imperija, nors čia ir kiek pramanyta - Gods and Heroes Apeninų pusiasaliu žygiuoja žmonės, kurių venomis teka net ne mėlynas, o dieviškas kraujas, o realūs gyvūnai sugyvena su mitiniais padarais. Beje, be galų, barbarų ir kitų užpuolikų nebus apsieita. Gods and Heroes bus šešios veikėjų klasės - gladiatorius, gydytojas, dvasininkas, vagis, žvalgas ir kareivis. Į Diablo II panašus įgūdžių ir sugebėjimų medis žaidėjams leis patiems susikurti bet kokius tarpinius hibridus. Nebus pamiršta ir magija. Blizzard kompanija paminėta neatsitiktinai - naujam projektui vadovauja Stigas Heidlaundas, anksčiau buvęs vyriausiuoju Diablo 2 dizaineriu. Iš ankstesniojo projekto jis atsinešė ir dar vieną įdėją: samdinius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Organizacija: kaip įveikti iš vidaus kylančius pavojus?

2005-04-10 | Pastaraisiais metais Internetas daugeliui kompanijų tapo pagrindine informacijos perdavimo priemone. Tokių kompanijų darbas dažnai taip priklauso nuo Interneto prieigos, kad net trumpalaikės techninės problemos sukelia jei ne prestižo sumenkėjimą, tai iškart juntamus finansinius nuostolius - arba abu iškart. Bet kurie į vartotojų kompiuterius iš Interneto peržiūrai ar redagavimui atsisiunčiami dokumentai taip pat gali būti potencialiai pavojingais. Išaugo ne tik dėl naudojimosi internetiniais resursais kylančių pavojų skaičius, bet ir kompanijų priklausomybė nuo internetinių resursų, todėl daug kalbama apie tai, kad šiuolaikinių apsaugos priemonių naudojimas tampa objektyvia būtinybe. Deja, dauguma kompanijų, realizuodamos savo informaciniam saugumui užtikrinti skirtus projektus, apsiriboja tik tarptinkliniais ekranais ir antivirusinėmis programomis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Realizuotų vidinių atakų pavyzdžiai

2005-04-09 | 1996 m. liepos 31 d. Omega kompanijos gamyklos centriniame failų serveryje buvo aktyvuota programinė „laikrodinė bomba“. Suveikusi, programa iš serverio negrįžtamai ištrynė duomenis ir programas, kurie buvo kritiškai būtini esamų kompanijos gamybinių operacijų atlikimui. Kompanija buvo padaryta 10 mln. JAV dolerių žala. Tai iš esmės pakeitė ilgalaikius kompanijos planus, be to, buvo atleista dalis darbuotojų. Programą parašė Timas Loidas, sistemų administratorius, Omega kompanijoje pradirbęs daugiau, kaip vienuolika metų. Per šį laikotarpį Timas sukaupė pakankamai žinių ir darbinės patirties, tačiau, augant kompanijai, jis po truputį ėmė prarasti įtaką ir galiausiai buvo atleistas. Kaip bebūtų, įgytos žinios ir patirtis įgalino jį sukurti ir paleisti „Trojos arklio“ tipo programą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kibernusikaltėliams padeda kompanijų darbuotojų apatija

2005-04-08 | Didžiausią pavojų kompanijų kompiuterinio saugumo srityje kelia „jų pačių apatija“. Tokią išvadą padarė britų McAffee firmos darbuotojai, atlikę tyrimus „virtualios kriminalistikos“ srityje, - praneša www.vnunet.com svetainė. „Kompanijos klaidingai mano, kad virusai ir kitos kenkėjiškos programos nekelia rimtos grėsmės. Šis klaidingas įsitikinimas susijęs su tuo, kad dauguma kompanijų naudoja tarptinklinius ekranus“, - pareiškė vienas iš tyrimo autorių, saugumo ekspertas Ly Fišeris (Lee Fisher). „Staigiai plintantys virusai šiandieną užima visų MIP antraštes, tačiau pagrindinė grėsmė - ne jie“, - mano Fišeris. Jo nuomone, didžiausią pavojų kelia programos, sukurtos identifikacinių duomenų rinkimui ir organizacijų DoS atakų organizavimui. Pasak Fišerio, 70 procentų internetinių grėsmių jau ne pirma diena susiję ne su noru pasipuikuoti prieš kitus, o būtent galimybe išgauti finansinės naudos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!