LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Flash‘inis Indėnų dievukas

2005-04-07 | Mauna Tiki Data dizainerių idėja - Mac kompiuterius pristatyti kaip galima mistiškiau. To rezultatas - eilinė, niekuo neišsiskirianti mobilioji USB Flash atmintinė virto gana gremėzdiška 10 cm aukščio indėnų dievuko Tiki figūrėle. Ypatingą „nuožmumą“ įrenginiui suteikia ne tik piktybiška veido išraiška, bet ir neramia raudona šviesa žėrinčios akys ir žaliai žybsinti jo apačia. Norintiems patirti dar didesnę mistinę ekstazę siūlomas į komplektą įeinantis pusės metro ilgio Lava USB laidas (atskirai šį laidą kompanija „kala“ po 8 dolerius) - jis dievukui sukuria švytinčią aurą, mirksinčią į taktą su USB rakto aktyvumu. Nors Mauna Tiki Data gaminamas serijiniu būdu, šios atmintinės - ne bedvasiai kiniški niekučiai - Mauna Tiki Data figūrėlės išraižytos iš medžio ir išgražintos rankiniu būdu. Tai garantuoja, kad kiekvienas Tiki savininkas į rankas gaus unikalų gaminį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ispanija: kompiuteriniai žaidimai gerina regėjimą

2005-04-05 | Tarptautinio Ispanijos Optometrijos Centro direktorė Marisol Garsija Rubio padarė išvadą, kad esant tam tikroms sąlygoms, videožaidimai pagerina regėjimą, darydami jį atsparesniu krūviams. Be to, pasak jos, vaikai greičiau vystosi, jei žaidžia kompiuterinius ir videožaidimus. Kuo vyresnis vaikas, tuo labiau jis nori žaisti, - teigia Garsija Rubio. Savo tyrimus ji pristatė šiomis dienomis vykstančiame tarptautiniame optometrijos kongrese, praneša Europa Press agentūra. Be to, Garsija Rubio rekomenduoja vaikams be pertraukos prie kompiuterio praleisti ne daugiau, kaip vieną valandą, po to darant dešimties minučių pertrauką, o po to galima žaisti dar pusvalandį, bet ne ilgiau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Britai jau turi US-CERT analogą

2005-04-04 | Didžiojoje Britanijoje pradėjo veikti svetainė, tapsianti informaciniu resursu apie kiberpavojus ir kovos su jais priemones. Svetainė skirta eiliniams lankytojams, neturintiems didelių šios srities žinių ir nežinantiems, kokių apsaugos priemonių būtina imtis savų kompiuterių apsaugai arba ką reikia daryti, jei į jį vis dėlto pateko virusai. ITSAFE svetainė - nemokamas resursas, skelbiantis Britanijos Nacionalinės Infrastruktūros Apsaugos Centro (NISCC) pateikiamą informaciją. Svetainės darbas organizuotas prenumeratorių pagrindu. Užsiregistravę vartotojai gali pastoviai gauti šviežiausias naujienas ir, kas svarbiausia, instrukcijas, kaip žingsnis po žingsnio išgyvendinti iš savo kompiuterio jame įsiveisusį kiberužkratą. Naujoji britų svetainė pagal savo tikslus panaši į amerikietiškąjį US-CERT resursą, kurį įsteigė JAV Vidinio Saugumo Ministrerija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavogti milijono Bank of America klientų duomenys

2005-04-03 | Bank of America pranešė, kad banko darbuotojai prarado kietuosius diskus su juose buvusia informacija apie daugiau, kaip milijoną klientų, kurių dauguma - federaliniai darbuotojai. Tarp nukentėjusiųjų - keletas JAV Senato narių, - praneša BBC. Apie duomenų dingimo aplinkybes banko atstovai nepranešė, tačiau gerai informuotų šaltinių dėka tapo žinoma, kad diskai su informacija buvo pavogti jų transportavimo iš vieno filialo į kitą metu. Bank of America atstovų pranešimuose sakoma, kad dingusiuose diskuose buvusi informacija labai atidžiai stebima - kol kas jokių įtartinų tranzakcijų, atliktų naudojant pavogtus duomenis, neaptikta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Sėkmingas „Elektronika.lt“ startas

2005-03-31 | Šių metų pradžioje atnaujintas „Elektronika.lt“ portalas apibendrina pirmojo ketvirčio rezultatus. Mėgėjiškas studentų tinklalapis rimtu specializuotos, mokslinės informacijos portalu tapo tik prieš trejetą mėnesių, tačiau pirmojo ketvirčio rezultatai gerokai nustebino ir pradžiugino. Tinklalapyje „Elektronika.lt“ įdiegta lankytojų apskaitos sistema rodo, jog šis portalas sulaukia iki 15 tūkstančių lankytojų per dieną. Per pirmuosius portalo veiklos mėnesius buvo atversta apie 880 000 puslapių. Balandžio mėnesį tikimės, jog šis rodiklis pasieks 1 mln. ribą ir ją ženkliai viršys. Pagrindiniai šio tinklalapio vartotojai yra elektronikos, informacinių technologijų bei ryšių technikos specialistai, tačiau „Elektronika.lt“ nėra skirtas tik jiems. Kiekvienas šių sričių profesionalas ar pradedantysis čia taip pat gali rasti daugybę įdomios ir naudingos informacijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sony: 2 GB talpos Memory Stick PRO Duo atmintinės

2005-03-28 | Sony korporacija pristatė naujas 1 ir 2 GB talpos greitaeiges Memory Stick PRO Duo atmintinės korteles, palaikančias iki 80 MB/s rašymo/skaitymo operacijų greitį. Tinkamo kortelės veikimo temperatūros diapazonas - nuo 25°C iki +85°C, kortelės gerai tinka operacijoms, kurių metų reikalingas didelis įrašymo greitis, pvz., dirbant su videomedžiaga. Kompanija taip pat pristatė midi Micro Vault serijos USB Flash korteles – prieiga prie jų suteikiama, autorizuojantis pirštų antspaudais. Šių Flash raktų informacijos skaitymo/rašymo greičiai sudaro iki 28 ir 18 MB/s, o tai – dukart daugiau už atitinkamus ankstesnės USB raktų kartos rodiklius. Visi Flash raktų modeliai palaiko automatinio archyvavimo, autoprieigos ir prieigos blokavimo funkcijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CeBIT 2005: TYAN pristatė 8 procesorius turinčią sistemą

2005-03-27 | Šiomis dienomis Vokietijos Hanoverio mieste vykusioje pasaulinio masto CeBIT parodoje TYAN Computer kompanija pademonstravo 8 procesorius turinčią Transport VX50 sistemą, skiriamą Opteron 8xx serijos procesoriams. Jos dydžiai gana kuklūs. Sistemos kompaktiškumo [ :)) ] paslaptis – dviejų lygių motininių plokščių komponavimas. Pirmąjį „aukštą“ užima įprasto tipo Thunder K8QW (S4881) motininė plokštė, tiesa, ji turi keturis Socket 940 lizdus. Plokštė surinkta nVIDIA gamybos nForce Professional bazinės logikos mikroschemų rinkinio pagrindu, jį papildo AMD-8131 PCI-X technologija, taigi, sistemoje rasite du PCI Express x16 lizdus (16 PCI-E linijų + 4 PCI-E linijos) ir tris 64 bitų 66/100/133 MHz dažniais veikiančius PCI-X lizdus. Likusios galimybės serverinio lygio plokštei gana tipiškos: tai – integruotas RAGE XL 8MB video-branduolys, 2 gigabaitiniai Broadcom BCM5704 prievadai, keturios Serial ATA ir SCSI kietųjų diskų jungtys. Ne mažiau įdomus ir M4881 - antrasis „aukštas“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

RSA Security anonsuoja vienkartinės registracijos ir autorizacijos technologiją

2005-03-26 | Šiandien RSA Security kompanija pristatė planus sukurti ir suderinti naujos technologijos standartus. Ši technologija leis iš esmės sumažinti vartotojų daugkartiniam slaptažodžių, suteikiančių priėjimą prie tinklo resursų ir programų, įvedimui gaištamą laiką, be to, tuo pat metu turėtų padidinti vartotojų autentifikacijos ir autorizacijos patikimumą. Neseniai San-Franciske (JAV) vykusioje kasmetinėje informacinei saugai skirtoje RSA 2005 konferencijoje RSA Security bendram aptarimui ir suderinimui su tarptautiniais standartais ir normomis pristatė 5 technines specifikacijas. Taip pat patvirtinta, kad šiuo metu kuriama ir šeštoji specifikacija. „Vienkartinės registracijos arba vienkartinio slaptažodžio – vieno vartotojo technologija žymiai patikimesnė, negu įprastiniai slaptažodžiai, nes įsilaužėliai negalės pakartotinai naudotis vartotojo duomenimis“, - teigia RSA.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Samsung SCH-V770 mobilusis: kamera - 7 megapikseliai

2005-03-25 | Hibridinis Samsung SCH-V770 aparatas turi 1/1,8 colio matricą su 7,4 mln. pikselių (efektyvūs - 7 mln.) pikselių. Į objektyvą įmontuoto trigubai didinančio optinio transfokatoriaus fokusavimo nuotolis - 7,8-23,4 mm, be to, numatyta ir skaitmeninė 5X vaizdo priartinimo sistema. Galima naudotis tiek automatiniu, tiek rankiniu fokusavimu; išlaikymo diapazonas - 15-1/2000 s. Išoriškai Samsung SCH-V770 mobilusis telefonas kiek primena tradicinį fotoaparatą (žr. foto). Vienoje įrenginio pusėje - objektyvas ir blykstė, kitoje – 2 colių įstrižainės skystųjų kristalų displėjus (jo skiriamoji geba - 320 х 240 pikselių, + 16 mln. spalvinių atspalvių) ir valdymo elementai. Aparatas gali įrašyti 15/30 kadrų per sekundę dažnio videointarpus, melomanų džiaugsmui – galimybė groti MP3 failus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CeBIT 2005 naujienos: Sulenkiamas Siemens CF75 EDGE telefonas

2005-03-24 | CF75 - naujas stilingas sulenkiamas mobilusis telefonas, pasižymintis šiaip jau Siemens nebūdingu sulenkiamu korpusu. Aparatas turi kokybišką mikrofoną ir patogų valdymą – tam naudojamas navigacijos klavišas ir du dažnai naudojamų funkcijų „karštieji klavišai“. Paslaugoms – tokioms, Push-to-Talk (PTT), įdiegtas papildomas mygtukas. Ir išorinis (128 х 160 pikselių), ir vidinis (96 х 48) displėjai – spalvoti, tačiau pagal nuostatos pagal nutylėjimą numato, kad išoriniame ekrane bus rodomas pilkas paveikslėlis su strėlikes turinčio laikrodžio paveikslėliu. Telefonas veikia GSM 900/1800/1900 MHz dažniuose, palaiko GPRS ir EDGE duomenų perdavimo technologijas. 640 х 480 pikselių skiriamosios gebos kamera vaizdą skaitmeniniu būdu gali padidinti 5 kartus, o nuotraukos kokybę galima padidinti iš išorės prijungiamos Flash IFL-600 blykstės dėka. Telefonas pateikiamas su WAP 2.0 naršykle ir palaiko Java 2.0.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!