LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Daugialypė paieška

2005-03-19 | Neretai virtualią kelionę pradedame nuo paieškos sistemų ar interneto adresų katalogų svetainių. Tad norėčiau panagrinėti vieną iš paieškos įrankių grupių - daugialypės paieškos sistemas (metasearch engines). Daugialypės paieškos sistema - tai paieškos įrankis, kuris pateiktą klausimą siunčia iš karto kelioms paieškos sistemoms ar adresų katalogams, o ten rastus rezultatus sugrupuoja pagal naudotą paieškos sistemą. Kartais rezultatai pateikiami pagal jų svarbą, o atitinkama paieškos sistema nurodoma rastų dokumentų referate. Daugialypės paieškos įrankiai vertinami pagal tai, kokį skaičių paieškos įrankių apklausia, kokias interneto sritis "apžiūri", kaip pateikiami rasti rezultatai ir kaip jie rūšiuojami. Svarbu, ar paieškos sistema, pateikdama atsakymus, atmeta pasikartojančius rezultatus ir neveikiančias nuorodas, ar užklausai formuluoti galima naudoti loginius operatorius bei frazes, kiek ilgai trunka paieška. Tokios paieškos sistemos turi dirbti labai greitai, joms keliami net dizaino reikalavimai, kad rasta informacija būtų gerai matoma ir jos neužgožtų, pavyzdžiui, įvairūs mirgantys paveikslėliai. Daugialypės paieškos sistemų privalumas tas, kad iš karto galime apžiūrėti daugiau interneto dokumentų ieškoma tema, atsakymai pateikiami nedidelėmis grupėmis, todėl jas galime nagrinėti efektyviau, be to, į jas patenka geriausiai užklausą atitinkantys dokumentai iš atskirų paieškos sistemų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Microsoft sprendimu tūkstančiai NT platformos serverių liks be apsaugos

2005-03-17 | Šimtai tūkstančių Windows NT 4 platformą naudojančių serverių dėl skylių, kurios kitose Windows sistemose buvo ištaisytos jau prieš mėnesį, taip ir liko pažeidžiami, - tai savo pareiškime parašė britų Netcraft kompanijos atstovai, - praneša Security Pipeline svetainė. Windows Server Message Block (SMB) protokole esanti saugumo spraga buvo likviduota Windows XP, Windows Server 2003 ir Windows 2000 sistemose, tačiau Windows NT 4 liko „skylėta“, nes 2004 metų gruodžio 31 d. Microsoft nutraukė šios sistemos palaikymą. Nuo šiol Windows NT 4 pataisos bus mokamos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Korporacijos: bejėgiškumas prieš vidinius pavojus

2005-03-17 | Beveik du trečdaliai korporacinių vartotojų neturi instrumentų tinklo atakoms aptikti ir apsaugos nuo jų priemonių, todėl stambių firmų tinklai lieka atviri „nematomiems“ įsilaužimams, - padarė išvadą tyrimus atlikę Websense kompanijos darbuotojai.
Iš 500 įvairiose Europos komanijose dirbančių IT vadybininkų, kuriuos apklausė Websense darbuotojai, 60 procentų prisipažino, kad neturi sistemų apsaugai nuo iš firmos vidaus galimų atlikti atakų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CeBIT parodos istorija

2005-03-15 | Po oficialaus 1996 - ųjų rudenį įvykusio CeBIT HOME parodos atidarymo Deutsche Messe AG kompanija ėmė dėti pastangas, kad CeBIT taptų profesionaliu renginiu. Per kelis metus Hanoveryje vykstanti CeBIT paroda iš eilinio renginio vyko stambiausia ir reikšmingiausia specializuota pasauline informacinės įrangos, telekomunikacijų ir biurų automatizacijos paroda. Jau 14 metų kiekvienų metų kovą Hanoverio CeBIT‘e susitinka komercinės firmos ir informacinės bei telekomunikacijų sferos specialistai ir vartotojai. Šios parodos debiutą lydėjo įtemptų optimalaus sprendimo paieškų fazė. Reikalas tas, kad kompiuterinių duomenų apdorojimo pramonės užimami stendai pradėjo užimti vis daugiau vietos Hanoveryje vykstančios parodos struktūroje ir padėjo padidinti šios pačios stambiausios pasaulyje ir atviros investicijoms parodos preztižą. Kiekvienais metais kompiuterinių duomenų apdorojimo sferos eksponentai pritraukdavo ir vis didesnį specialistais nesančių lankytojų ratą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meta duomenys - naujoji grėsmė

2005-03-15 | Meta-duomenys - tai duomenys apie duomenis, kitaip tariant - specifinė įvairių formatų dokumentuose saugoma informacija. Šiame straipsnyje bus peržiūrėti meta-duomenų saugumo aspektai: su jais susiję pavojai ir meta-duomenų naudojimas informacinės saugos srityje. Neretai meta-duomenis į failą įterpia programos ir įranga, kuria jis buvo sukurtas. Kadangi šis procesas automatizuotas, eilinis vartotojas gali net nežinoti apie tokių duomenų buvimą ir nesiimti dažnai svarbios informacijos apsaugos priemonių. Kokiems dokumentams būdingi meta-duomenys? Tai - Microsoft Office, Adobe PDF, Corel WordPerfect dokumentai, CorelDRAW ir Adobe Photoshop sukurta grafika, įvairiais rastrinės grafikos redaktoriais apdoroti GIF ir JPEG failai, MP3 dainos, internetiniai puslapiai ir, žinoma, elektroniniai laiškai. Vienu žodžiu, masiškai paplitę ir įvairiose platformose kasdieninės veiklos metu naudojami formatai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fable: The Lost Chapters - PC versija?

2005-03-15 | Microsoft Game Studios oficialiai patvirtino, kad bus išleista Fable: The Lost Chapters, populiaraus RPG žaidimo PC versija. Iš pradžių jis buvo išleistas XBOX konsolėms. Originalųjį Fable kūrė Big Blue Box studija, dabar valdanti Lionhead Studios, žinomą dėl savo ankstesniojo Black & White žaidimo. Geri pardavimų rezultatai (parduota jau 1.4 milijono XBOX‘ams skirtų žaidimo versijų) ir palankūs daugelio leidinių, rašančių apie žaidimus, vertinimai leidžia tikėti projekto sėkme.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Naujų Mozilla versijų nebebus

2005-03-15 | Nekomercinė Mozilla Foundation organizacija oficialiai paskelbė, kad nebeplanuoja išleisti naujų savo internetinės Mozilla naršyklės versijų. Atvirojo kodo projektas visas savo jėgas nusprendė sutelkti Firefox naršyklės ir pašto kliento Thunderbird tobulinimui, todėl nauja, 1.8 Mozilla Suite versija (Mozilla naršyklė su integruota pašto programa), jau turinti kodinį „Seamonkey“ pavadinimą, išleista nebus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Fišingo“ vadovas. Kaip nepakliūti ant kabliuko?

2005-03-15 | Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios Next Generation Security (NGS) konsultacinės firmos specialistai atliko tyrimus, skirtus nustatyti „fišingo“ [phishing] keliamai grėsmei. Jų darbo rezultatas - „Fišingo vadovas. Fišingo atakų perpratimas ir prevencija“ («The Phishing Guide. Understanding & Preventing Phishing Attacks») pavadintas dokumentas, Internete atsisiuntimui patalpintas PDF formatu. Profesionaliame „Vadove“ kompanijoms pateikiami praktiniai patarimai, kaip netapti fišingo aukomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

P2P piratai - naudingi visuomenės nariai

2005-03-15 | Bent jau taip tvirtina Peer-2-Peer piratavimo gynėjai, JAV Aukščiausiajam Teismui pateikę virš dviejų dešimčių pareiškimų, aiškinančių, kodėl P2P tinklų egzistavimas naudingas ekonomikai. Paramą Grokster & Morpheus P2P tinklams išreiškiančios peticijos [šiuo metu su abejais tinklais teisiasi Metro Goldwin Mayer kinokompanija) primena, kad per visą savo istoriją amerikietiškasis šou biznis ne vienąkart bandė sulaikyti technologinių naujovių pasirodymą rinkoje - taip buvo atsitikę ir su audio bei video magnetofonais, išpuolių susilaukė ir toks, atrodo, mūsų dienomis įprastas ir visų matytas dalykas, kaip... kopijavimo aparatai. Audio įrašų ir kinematografo pramonės kompanijos tokiais atvejais tvirtindavo, kad pasirodžius šioms naujovėms, kinematografas ir fonogramų biznis - ir netgi menas - [!!!] išvis nustos egzistuoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kardingo įgūdžiai - už 120 eurų

2005-03-15 | Atrodė, kad šauniųjų hakerių, frikerių ir kitų skaitmeninės scenos veikėjų šlovės laikai nugrims užmarštin, tačiau ne - norintys gali įstoti į atitinkamas mokyklas. Hakerių Online Mokykla kviečia užsirašyti į specialią pagilinto mokymo programą. Pats apmokymo procesas atliekamas per internetinį ICQ peidžerį. Baigęs apmokymus, mokinys „gaus žinias hakingo srityje ir garantuotai galės:

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!