LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Counter-Strike ir Magic: The Gathering žaidimų varžybos

2005-03-14 | Kibernetiniam sportui sparčiai aktyvėjant, reikalingi ir paskatinimai bei turnyrai (rungtynės). Skubame pranešti, jog Balandžio 2-3 (pirmąją dieną 12 val. - 20 val., antrąją dieną 12 val. - 18 val.) dienomis klube "Intro" (Maironio g. 3, Vilnius) įvyks NKSL organizuojamas oficialus lygos pristatymas, taip pat populiaraus kompiuterių žaidimo Counter-Strike (CS) bei ne mažiau svarbaus kortų žaidimo Magic: The Gathering (MTG) turnyras, kurių metu bus išaiškinti geriausi Lietuvos žaidėjai. agic: The Gathering sportininkai rungsis ne tik standartinio kortų lošimo pagalba, bet ir žaidime MTG pagalba. Visi MTG sportininkai, sudalyvavę turnyre, bus įrašomi į oficialius "Wizards of the coast ", Inc. sąrašus DCI taškams rinkti. Turnyras bus "16K", tai yra standartinio, lygio.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Interneto fenomenai: informacijos šniukštinėjimas

2005-03-14 | Informacijos šniukštinėjimas (information scent) – vizualinių ir lingvistinių užuominų paieška, lankytojui leidžianti suvokti, ar šaltinyje (svetainėje) galima rasti jam reikiamos informacijos. Informacijos šniukštinėjimas – tai vienas iš specifinių požymių lankytojo elgesio, kuris vadinamas „informaciniu vartotojiškumu“ (information foraging). Nepriklausomai nuo to, ar lankytojas ieško kokios nors konkrečios informacijos ar tiesiog „ko nors įdomaus“, naršymo metu jis elgiasi, kaip pievoje besiganantis gyvūnas, kuris juda į tą pusę, kur daugiau žolės. Žmogiškuoju aspektu žolę atitinka informacija, tačiau elgesio taisyklės išlieka. Pirmą kartą informacinio vartotojiškumo teoriją suformavo Piteris Piroli (Peter Pirolli) ir Stiuartas Kardas (Stiuart Kard) iš Palo Alto Tyrimų Centro, 1995 m. gegužę „Skaičiavimo sistemų ir Žmogiškojo faktoriaus“ konferencijoje perskaitę savo ataskaitą „Informacinio vartotojiškumo elgesys prieigos prie informacijos terpėje“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grand Theft Auto: San Andreas

2005-03-14 | Kaip jūs galvojate - kodėl su garsia Mercedes-Benz marke išleidžiami automobiliai dažnai tampa nuolatinio mašinų vagių dėmesio objektu, o, pavyzdžiui, „Moskvičius“ tuo „pasigirti“ negali? Pasirodo, visa esmė - tai jų skirtumai. „Mersedesas“ - tai visada galingas, aptakus, dinamiškas aparatas, o „Moskvičius“ - tikras maskatuoklis. Be to, už pastarąjį iš vogtų dalių supirkėjų ar net kaip metalo laužą daug negausi, o pinigai, kaip jūs, jau tikiuosi, supratote - rimtas dalykas. Be jų - ne kas, todėl dar prieš tai, kai išsiruošite eilinėn išvykon grobti automobilių, iš anksto susipažinkite su padėtimi juodojoje rinkoje ir nuvarinėkite tik pačius madingiausius modelius. Beje, jei jūs - patyręs automobilių gribšius, tai, matyt, jau anksčiau žinojote šias amžinas tiesas ir galite drąsiai leistis plieninių eržilų medžioklėn. Jei šioje srityje dar per mažai įdirbio, iš pradžių pasitreniruokite... su katinais! Dar geresnis būdas - treniruotes pradėti specialiame videožaidimų treniruoklyje. Jis vadinamas vardu, priverčiančiu suklusti net žaliausius naujokėlius - Grand Theft Auto: San Andreas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 73

plačiau >>

H2K2: Hackers On Planet Earth

2005-03-14 | Aš - 4-ojoje HOPE (Hackers On Planet Earth, Žemės Planetos Hakeriai) konferencijoje, kurią remia žinomas hakerių žurnalas 2600. Aplink - maždaug 3000 dalyvių, visur dvelkia labai rimta atmosfera - prieš konferenciją net išsiuntinėjami oficialūs telefonų kompanijų pranešimai savo klientams - Dėmesio! Vyksta hakerių konferencija! Niekuo nepasitikėkite! Daugybė įdomių prezentacijų - šiandien buvau keturiose. Technines prezentacijas aptarsime paskui, o kol kas aš noriu papasakoti apie bendras konferencijos dalyvių nuotaikas. Amerikos hakeriai, kaip niekas kitas, veliasi į politiką - praėjusi konferencija vyko su šūkiu „Išlaisvinkite Dmitrijų“ [Skliarovą - red. pastaba] ir buvo lydima dėl DeCSS kilusio triukšmo. Šiais metais vyksta karas, ir apie jį sukasi visos kalbos. Aišku, kiekvieną konferencijos dalyvį galima lengvai apkaltinti kiberterorizmu arba karinių veiksmų atlikimu. Vis tie įstatymdavystės pakitimai, The Patriot Act... Žmonės sujaudinti ir jaučia savo bejėgiškumą - kai paminimas karas, o apie jį kalbėjo kiekvienas iš mano matytų pranešimus skaičiusių žmonių, kai kurie salėje buvę dalyviai kietai sukąsdavo dantis, kiti kreivai vaipėsi. Treti išvis pavargo nuo šios temos - užteko vieno žvilgsnio į jų veidus, ir buvo matyti, kad jiems į tai nusišvilpt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hackers vs Crackers: kas yra kas?

2005-03-14 | Parašyti šį straipsnį mane paskatino tai, kad daugelis žmonių aiškiai nesuvokia vieno elementaraus dalyko. Ką galima vadinti hakeriais? Ne vienas žmogus neturi žalio supratimo apie tai, ką hakeriai iš tikrųjų daro, ir kokie jų idėjiniai bei moraliniai principai. Hakeriai dažnai nepelnytai kaltinami nebūtais dalykais. Kodėl? Peržiūrėjęs didelį kiekį straipsnių (daugumą jų radau Interneto svetainėse ir elektroniniuose žurnaluose, pvz., 2600), kuriuose autoriai postringauja apie hakeriams kylančias problemas, atkreipiau dėmesį į faktą, kad retai nurodoma riba, kuri iš tikrųjų aiškiai atskiria kompiuterinio Underground pasaulio specialistus arba bent tokiais save laikančius kompiuterinio saugumo srityje dirbančius žmones. Iš esmės, kompiuterinio pasaulio požiūris šiuo klausimu (ypač didelį „ačiū“ galima išreikšti mus menkavertėmis naujienomis maitinančioms MIP) - aiškiai neigiamas („hakeriai - tai kompiuteriniai nusikaltėliai“) arba labai „kuklus“ („hakeriai - tai nuobodūs kompiuterininkai“). Iš tikrųjų, egzistuoja mažiausiai du šios problemos aspektai: vienas teigiamas, kitas - neigiamas, ir tarp jų - aiški praraja.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Renkamės pelę nešiojamam kompiuteriui

2005-03-14 | Daviklių skydelis - būtinas kiekvieno šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio atributas. Dirbti žygio sąlygomis, ekrane judantį kursorių valdant vienu piršto judesiu labai patogu, tačiau, kai tik grįžtame prie komfortiškesnių sąlygų, kad ir prie stalo, tai efektyviam darbui norisi naudotis įprasta pele. Kaip padaryti taip, kad ji netaptų papildoma našta? Ji turėtų būti pakankamai kompaktiška, o tam, kad tilptų specialiame nešiojamo kompiuterio krepšyje, tuo pačiu būti patogi ir funkcionali, na, ir, žinoma, nedaug kainuoti. Šiandien mes peržiūrėsime dešimtį nebrangių įvairių gamintojų pelių ir išsiaiškinsime, kurios iš jų geriausiai tinka nešiojamiems kompiuteriams. Testavimui naudosimės iRu Stilo 3841W Combo kompiuteriu. Iš pradžių peržiūrėkime Desktop tipo peles, t.y., peles, skirtas įprastiems, ant stalų ar po jais statomiems kompiuteriams. Kad po įprasto PC dirbant su nešiojamu kompiuteriu nebūtų jaučiamas diskomfortas, šios pelės gali būti naudojamos ir žygio sąlygomis. Jos didelės, su ilgomis „uodegytėmis“ (bevielių sprendimų dėl jų brangumo šiame straipsnyje mes nenagrinėjame iš principo), bet mums labiau įprastos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jau galima atsisiųsti C-S: Source

2005-03-11 | Valve pradėjo krauti Counter-Strike: Source beta versiją į Valve Cyber Café programoje dalyvaujančių Interneto kavinių tinklus. Žemėlapis d-dust, įtrauktas į žaidimą, palaiko iki 20 žaidėjų. Rugpjūčio pabaigoje, naudodamiesi Steam, jį galės atsisiųsti ir Counter-Strike: Condition Zero bei laimingieji Half-Life 2 pirkinio kuponų, gaunamų perkant topinius ATI Radeon videokortų modelius, savininkai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 17

plačiau >>

ARUSH įsilies į Hip Interactive

2005-03-10 | Greitai auganti Kanados leidykla Hip Interactive paskelbė apie užbaigtą sandėrį, kuriuo įsigijo privačią kompaniją World Entertainment Broadcasting Corporation, žaidimų rinkoje žinomą ARUSH Entertainment pavadinimu. Kaip šis susiliejimas paveiks Playboy: The Mansion, Hunting Unlimited 3 ir Fear Factor: Unleashed išleidimo datas, kol kas nežinoma.

Taip pat šiais metais Hip Interactive išplėtė savo įtaką už Naujojo Pasaulio ribų, įsigijusi prancūzų leidėją L.S.P. Games, tapusią Hip Interactive Europe dalimi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„CeBIT“ parodoje - platus „Penkių Kontinentų“ paslaugų spektras (VIDEO)

2005-03-10 | Tarptautinių parodų maratonas Vokietijoje ir toliau tęsiasi - dar nespėjus nutilti kalboms apie įspūdingą bankinių technologijų parodą „Wincor World 2005“, šių metų kovo 10-16 dienomis didžiausiame pasaulio upių uoste Hanoveryje vyks ir didžiausia pasaulyje ITT rinkos paroda „CeBIT 2005“. Ši paroda - pats didžiausias tokio pobūdžio renginys visame pasaulyje, sulaukiantis beveik pusės milijono lankytojų iš viso pasaulio. Dauguma jų - savo sričių profesionalai, ieškantys naujų pažinčių, naujų partnerių bei naujų galimybių. Į beveik pusę milijono kvadratinių metrų sudarantį bendrą parodos plotą sutelpa beveik pusseptinto tūkstančio eksponentų iš viso pasaulio. Palyginkite - į visą šį plotą tilptų kone puspenkto „Akropolio“! Kaip ir kasmet, parodoje dalyvaus žymiausios pasaulio informacinių bei telekomunikacinių technologijų įmonės. Tarp visų šių kompanijų jau devintą kartą iš eilės šioje parodoje dalyvaus ir „Penkių Kontinentų“ įmonių grupė. Nors šiame didžiausiame pasaulio ITT renginyje įmonei oficialiai atstovaus antrinė kompanija „Penkių Kontinentų Bankinės Technologijos“ (BS/2), tačiau pristatomų paslaugų ir produktų diapazonas - itin platus. Parodoje įmonė ketina pristatyti svarbiausius bei naujausius savo informacijos apsaugos, elektroninės komercijos, Interneto, vaizdo duomenų bei, žinoma, bankinių technologijų sprendimus ir laimėjimus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vampyras, gavęs “Oskarą”

2005-03-09 | Nuotykinio siaubo žaidimo BloodRayne aktorių trupė plečiasi. Prie Kristane Loken, čia atliekančios pagrindinį vaidmenį, prisijungė jau gavęs Oskarą Benas Kingsli, vaidinsiantis Kaganą, Mis Rein tėvą (jis, beje – visų vampyrų karalius). Pagal kol kas dar nepatvirtintą informaciją, vienam iš antraplanių vaidmenų sukurti prodiuseriai ketina pakviesti Mišelę Rodriges (ją pažįstame iš “Resident Evil”, “S.W.A.T.”). Filmas bus pradėtas filmuoti, 2005 m. viskam vadovaus dėdulė Uve Bolas. Siužetu užsiims Ženevjeva Terner, dalyvavusi rašant filmo “American Psycho” scenarijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!