LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
LEVEL klaidino DVD pirkėjus dėl kainų

2007-11-09 | UAB "Media Incognito" reklamoje skelbtos DVD diskų kainos "kitur", su palyginimo informacija "sutaupai", "įsigyk bet kurio filmo DVD pigiau www.level.lt" pripažintos neteisingomis. Surinkus reikalingą medžiagą paaiškėjo, kad minėtose interneto parduotuvėse DVD kainos ilgą laiką buvo pateikiamos neatsižvelgiant į kainas, kurias skelbia kiti DVD pardavėjai ir parduotuvės internete. Interneto portalui DVDonline.lt pateikus konkrečių parduodamų DVD kainas, buvo įrodyta, kad filmų mėgėjai užsukę į www.level.lt ir kitas minėtas parduotuves internete, buvo klaidinami skelbiamų kainų skirtumu. Pavyzdžiui, filmo "Babelis" kaina tinklapyje www.level.lt - 18,99 Lt, www.dvdonline.lt - 17,87 Lt, nors atsakovų interneto svetainėje skelbiama, jog kaina kitur siekia net 19,99 Lt. DVD filmo "Ir velnias dėvi Prada" Level.lt nurodoma kaina siekia 28,49 Lt, skelbiama kaina "kitur" - 29,99 Lt, nors DVDonline.lt savo klientams šį filmą siūlo įsigyti už 26,69 Lt ir t.t. UAB "Media Incognito" įpareigota nedelsiant nutraukti klaidinančią reklamą bei paneigti skelbtą klaidinančią reklamą interneto svetainėse www.level.lt, www.obuolys.lt bei www.music.lt. Už Konkurencijos tarybos laikino draudimo skleisti reklamą nevykdymą arba įpareigojimo paneigti klaidinančią ar neleidžiamą lyginamąją reklamą nevykdymą ar netinkamą jo vykdymą reklaminės veiklos subjektams skiriama bauda nuo 1 iki 20 tūkst. litų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

DVD diskų nuomos kaina krito iki 2,99 Lt

2007-11-06 | Didžiausios Lietuvoje DVD prekybos ir nuomos interneto svetainės DVDonline.lt duomenimis, DVD diskų nuomos kainos krenta iki 2,99 Lt. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vieno DVD disko nuomos kaina svyruoja nuo šešių iki trijų litų. Atsižvelgdama į augantį filmų mėgėjų poreikį išsinuomoti daugiau DVD diskų, DVDonline.lt pasiūlė naują nuomos planą "SUPER EXPRESS GOLD". DVD nuomos kainos įvairiuose miestuose yra skirtingos. Vilniuje DVD diską parai filmų mėgėjams siūloma išsinuomoti už šešis, rečiau už penkis litus. Tuo tarpu Kaune DVD diską parai galima išsinuomoti už keturis litus. Šiauliuose ir Panevėžyje DVD diskų nuomos punktai savo klientus vilioja siūlydami DVD diską parai išsinuomoti netgi už tris litus. Tačiau klientai išsinuomotus DVD diskus turi grąžinti kitą dieną, todėl net ir pakankamai maža kaina nevilioja filmų mėgėjų. DVDonline.lt duomenimis, daugelis klientų sutiktų už DVD disko nuomą mokėti ir daugiau, jei tik kaina atitiktų kokybę, o grąžinimo terminai nebūtų taip griežtai reglamentuojami. "Atlikus apklausas buvo pastebėta, jog vis daugiau klientų pageidautų išsinuomoti daugiau DVD diskų ilgesniam laikotarpiui. Atsižvelgdami į šį didėjantį poreikį ir nusprendėme pasiūlyti naująjį "SUPER EXPRESS GOLD" planą", - sakė DVDonline.lt projekto vadovė Indrė Žukauskaitė. Klientai, užsisakę šį nuomos planą mėnesiui, vienu metu gauna 20 DVD diskų iš savo "Pageidaujamų DVD sąrašo" už 59,99 Lt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Infobalt" parodoje - robotų kautynės

2007-10-25 | Spalio 27 dieną lietuviško technologijų portalo Elektronika.lt suvienyti elektronikos mėgėjai rengia robotų kautynes. Kautynės vyks parodoje „Infobalt 2007" (š. m. spalio 25-27 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo"). Lietuvos elektronikos mėgėjų pagaminti robotai, apvažiuojantys kliūtis, sekantys liniją, kovojantys tarpusavyje, bus demonstruojami visos parodos metu. Paskutinę parodos dieną vyksiančiose robotų kautynėse - varžybose galinėsis karingieji „mini sumo" robotukai. „Dabar, kai galima kone viską nusipirkti, jaunimas vis mažiau domisi technologijomis ir tampa tiesiog vartotojais. „Robotus kurti - paprasta!" - tokiu šūkiu kviečiame kurti ir konstruoti patiems", - pasakojo Vitalij Rodnov, robotų kūrėjų klubo atstovas. „Mini sumo" robotų rungtynės Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Jų metu du patys save kontroliuojantys robotai bando išstumti vienas kitą iš ringo. Pirmasis, palikęs ringą, pralaimi raundą. Laimėjęs du raundus robotas laimi mačą. Daugiausiai mačų laimėjęs robotas laimi varžybas. Šiuo pomėgiu Elektronika.lt entuziastai tikisi užkrėsti ir parodos lankytojus, taip norėdami paskatinti jaunimą domėtis technologijomis ir paįvairinti jų laisvalaikį. „Neabejoju, kad žingeidūs ir technika besidomintys jaunuoliai ateityje taps gerais specialistais", - kalbėjo V. Rodnov.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinė "Infobalt" konferencija: intelektualūs transporto sprendimai ir plačiajuostis internetas

2007-10-25 | Asociacija "Infobalt" jau devintus metus organizuoja tarptautinę IRT srities konferenciją, kurios tema parenkama perspektyviausia, didžiausią pridėtinę vertę rinkos dalyviams žadanti informacinių technologijų sektoriaus sritis. Šiais metais tokia tema - inovatyvios informacinės technologijos verslui ir mokslui. Spalio 23 - 24 dienomis viešbutyje "Reval Hotel Lietuva" Vilniuje vyksiančios konferencijos metu bus diskutuojama šiuo metu šalyje aktualiausių informacinių technologijų klausimais. Antrają "Infobalt" konferencijos dieną pradės seminarai apie intelektualius transporto sprendimus ir plačiajuosčio interneto plėtrą ir perspektyvas. Pastaraisiais dešimtmečiais Europoje labai išaugo kelių transporto apimtys - apie 80 proc. žmonių keliauja automobiliais, apie 44 proc. krovinių vežama automobilių keliais. Kasmet ES transporto priemonių padaugėja maždaug 3 milijonais, tuo pačiu daugėja eismo įvykių, žūčių keliuose, sužeidimų, patiriama vis daugiau materialinių nuostolių, daroma žala aplinkai. Europoje per metus keliuose žūva apie 40 000, sužeidžiama apie 1 700 000 žmonių. Transporto kamščių problemos nesvetimos ir didžiausiems Lietuvos miestams, o "karas keliuose" - viena labiausiai žiniasklaidoje eskaluojamų nūdienos aktualijų. Lietuvoje turi būti diegiamos ir naudojamos pažangios informacinės ir ryšių technologijos, skirtos gerinti eismo Lietuvos keliais sąlygas ir saugą, išsaugoti žmonių gyvybes bei priartinti Lietuvos kelių transporto informacinę infrastruktūrą prie ES.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinė "Infobalt" konferencija: kalbinės technologijos bei verslo informacijos valdymas

2007-10-25 | Antrają "Infobalt" konferencijos dieną užbaigs seminarai apie kalbines technologijas bei verslo informacijos ir procesų valdymą. "Kompiuterių, kompiuterizuotų prietaisų, dialoginių sistemų, informacijos paieškos sistemų valdymas balsu atveria naujas galimybes našiai ir patogiai dirbti. Atliekant šnekos atpažinimo tyrimo darbus, Matematikos ir informatikos instituto Atpažinimo procesų skyriuje sukurtas atskirai sakomų žodžių ar frazių atpažintuvo prototipas - Atpažintuvas. Pranešimo metu bus demonstruojamos Atpažintuvo prototipo galimybės, valdant kompiuterį balsu: programų paleidimas, interneto puslapių atidarymas", - sakė MII Atpažinimo procesų skyriaus vadovas prof. Laimutis Telksnys. Seminaro metu taip pat bus pristatomas balso dialogų technologijų (BDT) raida, balso technologijų pritaikymas kriminalistikoje ir duomenų apsaugoje, sprendimai akliesiems. Bendros Lietuvos ir Kanados įmonės "Astera" direktorius Vytautas Slivinskas paskelbs apie naują formantinio teksto pavertimą šneka metodą. Seminare "Verslo informacijos ir procesų valdymas" bus diskutuojama apie informacinių technologijų projektų vadybą Lietuvoje, IT įrankių pritaikymą versle bei tokių paslaugų nuomą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža

2007-10-11 | Baltijos šalims atstovavo devyni žaidėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Sėkmingiausiai pasirodė Latvijos atstovas, „Fifa Soccer‘07" žaidėjas Andrejs Titovs, kuris savo grupėje įveikė visus konkurentus ir suklupo tik atkrintamajame 8-ajame etape. Kelią į pusfinalį jam užkirto Austrijos atstovas. „Need for speed" žaidėjui Aleksandrui Kirhenšteinui (Latvija) taip pat puikiai sekėsi grupės kovose, tačiau atkrintamajame 16-ajame etape jį įveikė Uzbekistano atstovas. „Star Craft" specialistas Andrejs Kalnins (Latvija) savo grupėje iškovojo dvi pergales iš keturių ir nepateko į tolimesnį etapą. Taip pat savo varžovams grupės atkrentamosiose rungtynėse nenusileido estų komanda „sYnck", žaidusi „Counter-Strike". Atkrentamajame 16-ajame etape jai pasipriešino ukrainiečiai. Lietuvai atstovavęs šešiolikmetis „Warcraft 3: The Frozen Throne" žaidėjas Romanas Rimkus, savo grupėje iškovojęs tris pergales iš septynių, turėjo pripažinti Kinijos, Pietų Korėjos ir Kroatijos žaidėjų pranašumą. Lietuvis nepateko į atkrentamąjį 16-ąjį žaidynių etapą. WCG varžybas Baltijos šalyse organizuojanti kompanija „Samsung Electronics" yra pagrindinė pasaulinė WCG žaidynių partnerė. Be to, „Samsung" yra pasirinktas kaip oficialus 2007 WCG finalo mobilusis telefonas. Kompanija organizuoja „WCG 2007 Samsung Mobile Challenge" mobiliųjų žaidimų konkursą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paroda "Infobalt 2007" baigėsi robotų kautynėmis

2007-09-30 | Paskutinę "Infobalt 2007" parodos dieną, 2007 m. spalio 27 d., elektronikos mėgėjai surengė pirmas Lietuvoje "mini sumo" robotų kautynes. Po varžybų, atsakinėdami į lankytojų klausimus, robotų kūrėjai džiaugėsi, kad pavyko sudominti jaunimą technologijomis ir robotų kūrimu. Nuo keistų "padarų" knibždantis ir dūzgiantis stendas sulaukė didelio dėmesio - dar pirmąją parodos dieną pas robotų kūrėjus užsuko ir su jais kalbėjosi Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Robotų kūrėjų klubo atstovas Vitalij Rodnov, pasakodamas apie šio renginio tikslus, teigė, kad "mini sumo" robotukus pasigaminti nesudėtinga, ir savarankiškai tai gali padaryti net vyresniųjų klasių moksleiviai. Tačiau jis neatskleidė savo pagaminto robotuko - varžybų nugalėtojo, akivaizdžiai pranašesnio už kitus dalyvių kūrinius, kainos. "Šie robotukai, nors ir atrodo panašūs į žaislus, gali kainuoti ne vieną šimtą litų. Tarptautinėms varžyboms surinkti robotai - tai sudėtingi elektroniniai mechanizmai. Jiems specialiai kuriamos valdymo programos ir planuojama kautynių taktika. Tačiau šiuo renginiu norėjome sudominti ir paskatinti jaunus žmones kurti patiems. Tiek pristatytų robotų gausa, tiek stendą supusių parodos lankytojų dėmesys rodo, kad tai padaryti mums pavyko", - apibendrino pasirodymą V. Rodnov.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kvantinis kompiuteris su optiškai valdomais elektronais

2007-09-10 | Grupė mokslininkų iš Stenfordo universiteto bei Tokijo nacionalinio informatikos instituto paskutiniajame „Physical review letters" numeryje paskelbė straipsnį apie, kaip manoma, sparčiausio kvantinio kompiuterio veikimo principą. „Vis dar nežinome, koks turėtų būti galutinis kvantinio kompiuterio variantas, - pasakoja Tadeušas Ladas (Thaddeus Ladd) iš Stenfordo universiteto. - Didelės apimties kvantiniai skaičiavimai yra kas sunkiai įgyvendinama technologija, ir ji greičiausiai apims daugybę iki tol negirdėtų idėjų. Šiame straipsnyje svarbiausia tai, jog mums pavyko surasti fizikinį būdą įgyvendinti egzistuojančias teorines idėjas ir įvertinti spartą". Tyrėjai viename puslaidininkiniame luste suderina optiškai kontroliuojamus greituosius vieno bito apsivertimus bei dviejų kubitų vartus. Kvantiniuose skaičiavimuose elektrono sukinio orientacija ir fazė atstoja bito būseną, o vartai yra atsakingi už grįžtamąsias operacijas, kurios atliekamos su įvesties duomenimis, norint gauti išvesties duomenis. Puslaidininkinis lustas yra kvadratinio milimetro dydžio, jį sudaro įdubų kilpa. Kiekvienoje įduboje yra kvantinis taškas, kuris yra puslaidininkio, turinčio vieną elektroną, mažytė dalis. Sufokusuojant optinį impulsą į kiekvieną kvantinį tašką, elektrono sukinys apsiverčia, pakeisdamas bito būseną. Visa architektūra grindžiama tuo, kad fazių vartai panaudojami susiejant ne šalia esančius sukinius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Intel" pristatė pirmuosius keturių branduolių procesorius

2007-09-10 | Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis "Intel" pristatė pirmuosius keturių branduolių procesorius, skirtus serveriams su keliais procesoriais, kuriuose naudojama programinė įranga reikalauja itin didelių darbinių pajėgumų, patikimumo ir plėtojimo galimybių. Šie verslo sprendimai dažniausiai pasitelkiami virtualizuotoje aplinkoje serverių grupėse ar duomenų bazėse, bendrovių resursų planavimo ir verslo valdymo sistemose. "Intel" technologijomis paremtus serverius galima pelnytai vadinti verslo varikliu daugelyje bendrovių. Pristatydama naujosios "Intel Xeon 7300" serijos procesorius, "Intel" užtikrina itin didelius darbinius pajėgumus ir neįtikėtiną spartą", – sakė "Intel" viceprezidentas ir vienas iš "Digital Enterprise Group" vadovų Tomas Kilrojus (Tom Kilroy). Pasak jo, "Intel Core" procesorių architektūra suteikia galimybes naudoti tokias inovatyvias sistemas kaip serveriai su šešiolika branduolių, suvartojantys mažiau energijos už senesnius dviejų branduolių modelius. Naujųjų procesorių pristatymas sėkmingai užbaigs mažiau nei 15 mėnesių trukusį "Intel" perėjimą prie našesnės pagal suvartojamą energiją procesorių architektūros. Šiam tikslui naujojoje serijoje naudojami 130 vatų procesoriai, kurių taktinis dažnis siekia iki 2,93 Ghz, 80 vatų procesorių versijos ir 50 vatų 1,86 Ghz spartos procesoriai, skirti keturių procesoriaus jungčių moduliniams serveriams ir tankaus užpildymo serverių korpusams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM pristatė naujus išradimus nanotechnologijų srityje

2007-09-04 | Pasaulinė IT kompanija IBM pristatė du svarbius išradimus, kurie, kompanijos atstovų vertinimu, ateityje leis sukurti naujos kartos technologines struktūras ir įrenginius, sudarytus vos iš kelių atomų ar molekulių. IBM pristatyti nanotechnologijų srities išradimai kol kas nebus taikomi konkrečiuose IT produktuose ir sprendimuose, tačiau ateityje tai leis gaminti itin mažus, tačiau galingus įrenginius - procesorius, atminties korteles, duomenų saugyklas, įvairius daviklius. IBM mokslininkai ištyrė atskirų atomų savybę, vadinamą magnetine anizotropija. Ši savybė lemia atomo gebėjimą saugoti informaciją, todėl tai gali būti ypač svarbus žingsnis naujausių technologijų kūrime. Prognozuojama, kad ateityje iš nedidelių atomų telkinių bus sukurtos sistemos arba net modifikuoti individualūs atomai, kurie gebės patikimai saugoti magnetinius duomenis. Tai, pavyzdžiui, leistų į iPod dydžio įrenginį sutalpinti apie 30,000 pilnametražių filmų arba visą "YouTube" medžiagą - daugiau nei 1,000 trilijonų bitų informacijos. Be to, IBM mokslininkai paskelbė sukūrę vienos molekulės jungiklį, kuris nepriekaištingai funkcionuoja nesugriaudamas molekulės ribų. Anot mokslininkų, tai yra didelis žingsnis kuriant molekulinio tipo kompiuterių elementus, kurie bus žymiai mažesni, efektyvesni ir naudos mažiau energijos. Išradėjai mano, kad jei vienas atomas molekulėje gali "įjungti" kitą, tą patį galima atlikti ir su atomais gretimoje molekulėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!