LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Išleista nauja nemokamos garso redagavimo programos versija

2005-03-02 | Nemokamos atvirojo kodo garso redagavimo programos kūrėjai išleido naują jos versiją – Audacity 1.2.2. Esminių pasikeitimų naujoje versijoje nepastebėta, tačiau papildymų sąrašas iš tiesų vertas dėmesio: žymiai pagerinta programos sąsaja, išplėstas funkcionalumas, ji stabiliau dirba. Iš naujų funkcijų galima paminėti galimybę vienu metu išsaugoti kelis muzikinius failus, išskiriant atskirus originalo garso takelius. Pirmąkart pasirodė ir galimybė atsispausdinti vaizdinius garsinių failų kreivių atvaizdus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

Eidos parduota Merdokui?

2005-03-02 | Eidos kompanija, kurios vadovybė nevienąkart skelbė norinti parduoti kompaniją į geras rankas, naują savininką turės jau šią savaitę, - pranešė anoniminis GamesIndustry.biz leidyklos šaltinis. Pirkėjas - Ruperto Merdoko vadovaujama News Corporation media imperija. Ne taip seniai šis australų magnatas pareiškė, kad kompanijos veikla apims ir elektroninių pramogų industriją. Netrukus pradėta ieškoti įsigijimui tinkamų firmų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mirė Apple Macintosh projekto autorius

2005-03-02 | Šeštadienio naktį, būdamas šešiasdešimt vienerių metų amžiaus, iš gyvenimo pasitraukė Džefas Raskinas, Apple „Makintošo“ projekto kūrėjas ir vienas iš svarbiausių vartotojų sąsajų specialiastų. Jis mirė nuo vėžio. Raskinas dirbti į Apple atėjo 1978 metais ir tapo 31-uoju kompanijos darbuotoju.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Microsoft visus vartotojus spiria pereiti prie Service Pack 2

2005-03-02 | Microsoft įspėjo vartotojus, kad visos Windows XP ir Windows XP Service Pack 1 sistemos prie Service Pack 2 pataisų rinkinio pereis automatiškai - nepriklausomai nuo to, ar vartojai to nori, ar ne. Operacinės sistemos bus atnaujinamos per Microsoft Automatic Update tarnybą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Apache Projektui - jau 10 metų

2005-03-02 | Apache web serveriui vasario 28 d. suėjo 10 metų. 2005 metų vasarį web serveriui priskirtas dar vienas nuostabus įvykis: Web Server Survey ataskaita parodė, kad Apache „suka“ jau 40 milijonų svetainių visame pasaulyje, o tai sudaro apie 70% procentų visų esančių svetainių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Top500 List: geriausi planetos superkompiuteriai

2005-03-02 | Kompiuterinių sistemų reitingai egzistavo, turbūt, nuo pat jų atsiradimo, tačiau šiuo metu pačiu žinomiausiu laikomas 500 Pačių Greičiausių kompiuterių Žemėje sąrašas. Šis reitingas egzistuoja nuo 1993 metų ir skelbiamas dukart per metus. Viso šio sąrašo šiame straipsnyje mes, žinoma, nevardinsime (jūs patys galite jį rasti http://www.top500.org), tačiau 5 didžiausias sistemas išvardinti tikrai verta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Programa, kiną paverčianti... multifilmais

2005-03-01 | MS darbuotojas Maiklas Koenas sukūrė programą, paprastą videoįrašą paverčianti multifilmu. Apie programą papasakojo ir žurnalo Nature svetainė. Kol kas programa tėra tiriamasis darbinis prototipas. Savo ataskaitos pristatymo metu Koenas parodė trumpą savo nufilmuotą filmuką, apdorotą minėta technologija. Programa atlieka išskirtiniausių videoįrašo fragmentų paiešką ir paverčia juos animacija, suminkštindama objektų judėjimą ir jiems suteikdama multifilmams būdingą išvaizdą. Fono keitimas – žymiai paprastenė užduotis, ji atliekama vaizdą praleidus per specialius filtrus. Pagrindinis Koeno ir jo kolegų pasiekimas yra tas, kad jis sukūrė sistemą, leidžiančią videofilmų dalyvius paversti animaciniais veikėjais ir tikroviškai perteikti jų judesius. Animuojamo objekto parinkimas atliekamas rankiniu būdu, nes, esant keliems panašiems tinkamiems animuoti objektams, programa gali „susimaišyti“. Svarbi Koeno kūrinio ypatybė - tai, kad programa videomedžiagą „mato“ kaip nepertraukiamą vaizdo srautą, o ne pavienių kadrų seką. Tai leidžia užtikrinti animuotų personažų judesių plastiškumą ir išvengti nemalonių „šuolių“, kuriuos po to reikėtų koreguoti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 8

plačiau >>

IBM ThinkPad T42 su pirštų antspaudų skaitytuvu

2005-03-01 | „Mes dar aukščiau pakėlėme saugumo kartelę integruodami į kasdien naudojamą kompiuterį tai, kas anksčiau buvo tik neįtikėtina technologija iš mokslinės fantastikos srities“, - sakė IBM asmeninės kompiuterijos generalinis vadybininkas Franas O’Sulivanas (Fran O’Sullivan). Anot jo, novatoriškas saugumo technologijas IBM ir toliau integruos į kiekvieną verslo šaką – nuo asmeninių kompiuterių iki tarnybinių stočių. Pirštų antspaudų skaitytuvas sumontuotas „ThinkPad“ modelyje T42 po kryptiniais valdymo klavišais. Vartotojams, norintiems dirbti su taikomosiomis programomis ar duomenų bazėmis, tereikės perbraukti pirštu per nedidelį horizontalų daviklį. Pirštų antspaudų nuskaitymo procesas truks vos kelias sekundes. Naujojo modelio pirštų antspaudų skaitytuvai nuskaito didesnę piršto dalį nei ligi šiol buvę ir iki minimumo sumažina neteisingo identifikavimo tikimybę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Senųjų nuotraukų rekonstrukcija

2005-03-01 | Senos nuotraukos dažnai būna išblukusios, pakeitusios foną, padengtos skirtingų spalvų dėmėmis, taip pat fiziškai pažeistos, pvz. subraižytos. Todėl dirbant su senomis nuotraukomis dažnai tenka atstatinėti jų kontrastingumą, spalvas bei retušuoti įbrėžimus ar suplėšytas vietas. Nors absoliučiai pirminį vaizdą atkurti ir nepavyks, vis dėlto žinant pagrindinius senų nuotraukų retušavimo principus, galima žymiai pagerinti jų būklę. Pasinaudojant PhotoSuite programa (o tuo labiau profesionaliomis grafinėmis programomis, kaip kad Photoshop) galima ištaisyti daugelį senųjų nuotraukų defektų. Komanda Edit » Crop lygiai nukerpami nuotraukos kraštai. Tačiau nereikia būtinai stengtis nukirpti per pačią siauriausią vietą, nes tokiu būdu neišvengiamai prarandame kad ir nedidelę dalį originalo. Kirpti reikia tik ten, kur per visą nuotraukos ilgį ar plotį yra nereikalinga tuščia paraštė, o tas vietas, kur esama tik nedidelių nelygumų paraštėje, galima ištaisyti komanda Layer » Soft Edge, kuri švelniai sulygins nuotraukos kraštus, išlaikydama senovinės nuotraukos stilių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Microsoft įspėja apie naują Windows vartotojams iškilusią grėsmę

2005-03-01 | Informacinei saugai skirtoje RSA Security 2005 konferencijoje Microsoft atstovai Maikas Danseglio (Mike Danseglio) ir Kurtas Dilardas (Kurt Dillard) iš Security Solutions Group įspėjo, kad Windows vartotojams atsirado naujas pavojus. Jis kyla dėl naujos programų kartos, kuri pasižymi galimybe būti įdiegta ir veikti OS branduolio lygiu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!