LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Bilas Geitsas ir kiti komunistai

2005-03-01 | Kai CNET News.com korespondentai Bilo Geitso paklausė apie padėtį programinės įrangos patentų srityje, jis nusuko kalbą į „intelektualinės nuosavybės“ pusę, ginčijamą klausimą nustelbęs daugybės kitų įstatymų svarstymu. Paskui jis paskelbė, kad bet kas, kas pilnu mastu nepalaiko visų šitų įstatymų - komunistas. Kadangi aš - ne komunistas, tačiau kritikavau programinės įrangos patentus, man pradėjo atrodyti, kad šis pareiškimas taikomas man. Kai kas nors naudoja posakį „intelektualinė nuosavybė“, tai dažniausiai arba klysta pats, arba nori, kad klystumėte jūs.

Straipsnis parengtas pagal news.com inf.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tryliktoji Linux gimimo diena

2005-02-28 | Rugpjūčio 25 atvirojo kodo bendruomenė tradiciškai pažymi operacinės Linux sistemos gimimą. Prieš 13 metų suomis studentas Linusas Torvaldsas užbaigė kurti pačią pirmąją Linux pavadintos operacinės sistemos branduolio versiją ir į savo sukurtą OS perkėlė komandinį bash interpretatorių ir gcc kompiliatorių. Linux amžius skaičiuojamas nuo dienos, kai Linusas apie savo sėkmę paskelbė el. pašto konferencijoje, skirtoje mokomajai minix operacinei sistemai, tapusiai Linux prototipu. Įdomu tai, kad pačiame laiške Torvaldas kalba apie tai, kad Linux visiškai nepritaikytas perkėlimui į nuo 80386 besiskiriančias platformas, kad jo kodas pernelyg „pririštas“ prie įrangos ir kad vargu, ar Linux kada nors galės palaikyti kitokį, negu AT gamybos kietojo disko valdiklį. Šiandieną Linux naudojamas dideliame kiekyje platformų, taip pat ir integruotuose bei nešiojamuose įrenginiuose. Egzistuoja šimtai Linux distributyvų, o branduolio išeitinis kodas sudaro nebe 10000, o milijonus eilučių. Milijonais skaičiuojami ir Linux vartotojai bei jį kuriantys žmonės. Linux tvirtai išlaiko savo pozicijas kaip serverinė sistema ir palaipsniui eina į biurams ir namams skirtų operacinių sistemų rinką. Negalima nepaminėti ir Linux sėkmės švietimo sektoriuje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kuriamas naujas saugus Interneto protokolas

2005-02-28 | Naujas protokolas padės užtikrinti mobiliųjų Interneto operacijų su kreditinėmis kortelėmis, slaptažodžiais ir kita informacija, kurią reikia saugoti paslaptyje, saugumą, - taip praeitą šeštadienį pranešė apie jį American Association for the Advancement of Science (AAAS) konferencijoje paskelbę mokslininkai. Protokolas leidžia daugelio iš stacionarių ir mobilių kompiuterių sudaryto tinklo dalyviams atlikti vienas kito identifikavimą ir naudotis saugaus ryšio kanalais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pasirinktų failų peržiūra ir trynimas phpBB forume

2005-02-28 | Programa: phpBB 2.0.11 // Pavojaus lygis: Vidutinis // Eksploitas: Nėra // Aprašymas: Klaida phpBB forume atakuotojui per nuotolį leidžia peržiūrėti norimų failų turinį ir ištrinti (unlink) sistemos failus, naudojantis Web serverio privilegijomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM „ThinkPad“: Žemės pakrašty ir už jos ribų

2005-02-28 | Keliaudami virš Žemės paviršiaus 250 mylių aukštyje, ekstremalius kosmoso iššūkius patiria ne tik astronautai. Kiekviename kosminiame laive (angl. – space shuttle) yra daugiau nei po 20 IBM „ThinkPad“ kompiuterių, kurie kartu su įgula keliauja 17 500 mylių per valandą greičiu. Nešiojamieji kompiuteriai kosminiuose laivuose naudojami daugelyje sričių: elektroniniam paštui, duomenų persiuntimui bei gavimui, vaizdo konferencijoms, specializuotai roboto rankų judėjimo kontrolei bei GPS navigacijai. „Tarptautinė kosminė stotis“ turi 15 „ThinkPad“ nešiojamųjų kompiuterių, o ateityje planuoja turėti 30 - 40. Svarbu paminėti ir tai, kad vienas „ThinkPad 760XD“ yra naudojamas, kaip pagrindinis įgulos bei stoties kompiuterių sąveikos (interface) įrankis, leidžiantis valdyti laivą nešiojamaisiais kompiuteriais. „ThinkPad“ kompiuteriai naudojami visose kosminių stočių transporto priemonėse, „Tarptautinėje kosminėje stotyje“ bei kosminėje stotyje „Mir“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinis teksto atpažinimas

2005-02-28 | Kompiuterijoje plačiai naudojama santrumpa OCR (Optical Character Recognition) – kompiuterizuotas tekstinių dokumentų atpažinimas. Kompiuterinės programos palyginti gerai atpažįsta knyginį ir laikraštinį tekstą, ypač gerai susidoroja su kompiuterinių spausdintuvų išspausdintais lapais – visu tuo, kur naudojamos standartinės, vienodos raidės ir kiti visuotinai priimti simboliai. Atrodytų, taip pat gerai turėtų būti nuskaitomas ir mašinraštis, juk jame taip pat standartizuotas raidynas. Deja, šioje srityje kol kas rezultatai labai prasti – rašomosios mašinėlės klavišus žmonės spaudė skirtinga jėga, dažanti juostelė visu savo ilgiu turėjo skirtingą nusidėvėjimo laipsnį, ir šiuolaikinių skanerių optika dar nesitvarko su šiomis problemomis. Gaunamų klaidų procentas paprastai būna toks didžiulis, kad kompiuterinis mašinraščio atpažinimas tampa beprasmis. Tuo labiau anksti kalbėti apie automatizuotą rankraščių, rašytų unikaliu kiekvienam žmogui braižu, atpažinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

The Boss: La Cosa Nostra

2005-02-28 | Žaidimai apie mafiją - visada naujas, netikėtas ir žaidėjų laukiamas dalykas. Kūrėjai retai mus pradžiugina amerikietiška kriminaline romantika, todėl geras šio žanro žaidimas - tikras įvykis. Gangsterinės tematikos krizė žaidimų industriją kamuoja jau ne pirma diena. Tokie projektai kuriami tarsi pagal instrukciją, kaip vaikiški LEGO kaladėlių žaidimai. Kokie esminiai mafijinio žaidimo elementai? Pirmiausia - tai miestas ir jo pastatai, konkurentai, jūsų brangioji šeima ir nesibaigiantis pinigų poreikis. Pastaruoju metu Al Kaponės „darbo“ tematiką geriausiai įvaldė Illusion Softworks kompanija, tačiau tam, kad būtų sukurtas jos lygio žaidimas, reikia turėti nemažą talentą. Jei jo nėra - naudojamas senas geras patikrintas receptas. Heksplex Entertainment, ilgai negalvojsui, juo ir pasinaudojo - nupeizojo didžiulį megapolį, sumąstė paprastas žaidimo taisykles, sukurpė šiokį tokį siužetą. Ir - basta !!! Iš pat pradžių galvoji, kad The Boss - visai niekam tikęs žaidimas: tokį pirmąjį įspūdį sukelia neaiškus valdymas, o ir labiau pirmosios mūsų amžiaus pusės standartus atitinkanti grafika. Pastatai ir modeliai - trimačiai, bet tokios gebos tekstūras dabar būtų gėda siūlyti net kaip žemės paviršių vidutiniškame aviasimuliatoriuje. Po Gangland mums siūlomas miestas atrodo, kaip aiškus nesusipratimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Prasidėjo naujas antrojo Windows XP pataisų rinkinio platinimo etapas

2005-02-27 | Microsoft pradėjo naują Windows XP operacinės sistemos antrojo pataisų rinkinio platinimo etapą. Dabar šis atnaujinimas preinamas visiems šios OS anglakalbį variantą turintiems vartotojams. Nuo rugpjūčio 25 rinkinį galima atsisiųsti, automatiškai Internetu atnaujinant Windows XP Professional – jis jau yra Windows Update tarnyboje. Visas pataisų rinkinys Microsoft svetainėje pasirodė rugpjūčio 9 d., o praėjusią savaitę jį automatiškai pradėjo siųstis kompiuteriai, kuriuose įdiegta Windows XP Home sistema. Tuo pat metu išleistos ir lokalizuotos pataisų rinkinio versijos - dabar atsisiuntimui jis išleistas anglų, vokiečių, prancūzų, korėjiečių ir kinų (tradicinės ir supaprastintos rašybos) kalbomis. Rusakalbė versija bus užbaigta šių metų rugsėjo viduryje. Iš viso lokalizuotų versijų kūrimui skirti du mėnesiai – spalio mėnesį pataisos „turi būti įdiegtos“ 100 mln. kompiuterių visame pasaulyje. Daugelis kompanijų kol kas atideda SP2 įdiegimą, nes pastebėjo, jog jis nesuderinamas su jų naudojamomis programomis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

EPSON kuria lankstų procesorių

2005-02-27 | Praėjusioje ISSCC konferencijoje EPSON kompanija pademonstravo veikiantį lankstaus čipo prototipą. Asinchroninis aštuonių bitų procesorius sukurtas, naudojant žemos temperatūros polisilicio (LTPS-TFT) - analogišką tai, kuri naudojama skystųjų kristalų (LCD) monitorių gamybai, technologiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žinios iš nVidia: išleistas GeForce 6600 GT modelis

2005-02-27 | # Lustas: GPU NV43 (0,11μm technologija)
# Atmintis: 128 MB GDDR3; 138 bitai; Samsung 2.0 ns
# Dažniai: 500 MHz/1000 MHz DDR
# Magistralė: PCI-Express x16
# Kategorija: Middle PCI-E
# Rekomenduojama kaina: 200 $

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!