LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Logitech МХ518 - skiriamąją gebą perjungti leidžianti pelė

2005-02-27 | Logitech kompanija ruošiasi išleisti naują optinę pelę, sukurtą specialiai kompiuterinių žaidimų fanams. Naujovė sukurta MX510 modelio pagrindu ir turi MX1000 modelio optinę dalį. Pelės „kabliukas“ - galimybė daviklio gebą nustatyti ne tik tvarkyklėmis, bet ir specialiu jungikliu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

ThinkPad X serija

2005-02-27 | Tai pats lengviausias - vos 1,2 kg. sveriantis ir pats mažiausias nešiojamasis IBM kompiuteris. Nepaisant kompaktiškumo, jis gana funkcionalus, o darbo komfortabilumu bei klaviatūros dydžiu beveik niekuo nenusileidžia stacionariems kompiuteriams. Dėl kompaktiškumo bei atsparumo smūgiams – tolimoms kelionėms, kuriose nuo įvairių sutrenkimų kompiuterio apsaugoti tiesiog neįmanoma. Tai, kad šios serijos „ThinkPad“ kompiuterių korpusas yra pagamintas iš itin tvirtos medžiagos – titano kompozito ir ypatingai kietąjį kompiuterio diską sauganti „oro pagalvės“ technologija (Active Protection System) maksimaliai užtikrina paties kompiuterio, bei jame saugomų duomenų saugumą. Vienas esminių šio kompiuterio privalumų kelionėse – galimybė itin ilgą laiką juo dirbti neturint pastovaus elektros energijos šaltinio. Kompiuterį maitinančios baterijos be papildomo pakrovimo gali veikti net 10 valandų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Skanavimo procesas

2005-02-27 | Patogiausia tai daryti iš anksto paleidus kurią nors grafikos apdorojimo programą – Photoshop, Irfan, PhotoSuite ir pan. Programos File meniu pasirenkama komanda Acquire, kurie iškviečia skanerio valdymo programą. Skirtingų gamintojų skaneriai komplektuojami skirtinga programine įranga, tačiau visi jie veikia remdamiesi tais pačiais principais, todėl išmokus dirbti su viena programa, netrukus lengvai susikalbėsite su bet kuria kita. Skanuojamą objektą nėra taip lengva teisingai padėti ant skanerio stiklo, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Dažniausiai fotografija dedama pačiame skanerio kampe, nes taip lengviausia ją išlyginti vertikaliai, kad nesigautų pasisukusi kampu. Deja, skanerio lempos apšvietimas nėra vienodas visame jos ilgyje – panašiai, kaip kad skiriasi ir dienos šviesos lempos šviesumas, taigi kraštuose ji šviečia silpniau, ir informacija skanerio pakraščiuose iškreipiama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mozilla Firefox 1.0 bus patrumpinta uodega

2005-02-26 | Tapo žinoma, kad į galutinę Mozilla Firefox naršyklės versiją nebus įtrauktos ankstesnėse versijose buvusios funkcijos. Priežastis gan triviali – neužtenka laiko viskam suderinti ir produktui suteikti tinkamą išvaizdą. Versija 1.0 turi tapti ypatingai stabilia, taigi teks atsisakyti ne visiškai užbaigtų funkcijų. Iš naršyklės bus pašalintas off-line režimo palaikymas, esantis daugumoje šiuolaikinių naršyklių. Bėda ta, kad Firefox neleidžia vartotojui suprasti, kurios iš „Mėgstamiausi“ ar „Istorija“ meniu nuorodų yra prieinamos, o kurios – ne. Galutinėje versijoje išnyko ir vartotojo profilio pasirinkimo langelis, mat manoma, kad vartotojų perjungimo galimybę ir taip jau palaiko Windows 2000 ir XP, o taip pat visos Linux ir Unix sistemos. Java derinimo konsolė iš Firefox 1.0 sąsajos bus pašalinta dėl kitų priežasčių. Kūrėjai nusprendė, kad ši priemonė reikalinga tik Interneto svetaines kuriantiems dizaineriams, o eiliniam vartotojui ji nereikalinga. Iš visko sprendžiant, galimybė naudotis konsole vis tik išliks, bet tai daryti bus sudėtingiau. Dėl tų pačių priežasčių iškilo pavojus kontekstinio meniu punktui „rodyti puslapio kodą“, o tai daugeliui vartotojų jau atrodo kaip aiškus lazdos perlenkimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pentium 4 pavyko „įsukti“ iki 7,22 GHz

2005-02-26 | Las-Vegase (Nevados valstija) gyvenantis, Fugger slapyvardžiu pasivadinęs kompiuterių entuziastas pasiekė naują, absoliutų rekordą Intel Pentium 4 procesorių spartinimo srityje. Kaip pranešama XtremeSystems.org svetainėje, auksarankiam gudručiui Pentium 4 570J procesoriaus dažnį (jo maksimalus taktinis dažnis - 3,8 GHz) pavyko padidinti beveik du kartus - iki 7,22 GHz.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Nulaužtas SHA-1 šifravimo algoritmas

2005-02-26 | Algoritmą, tapusį pasauliniu de facto konfidencialios informacijos apsaugos standartu, naudojamą tiek elektroniniams PGP raktams ir elektroniniams parašams, tiek finansinių duomenų ir slaptažodžių forumuose šifravimui, nulaužė kinų mokslininkai. Tai - ne variantas su sumažintu laužimo sekų skaičiumi, ir jis nebuvo supaprastintas. Omeny turimas realus algoritmas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Briuselyje įvyko protesto prieš patentus akcija

2005-02-26 | Šimtai iš visos Europos į akciją susirinkusių žmonių ketvirtadienį Briuselyje protestavo prieš tai, jog ES būtų priimtas įstatymas dėl patentų programinei įrangai. Demonstraciją organizavo Europoje įtakinga FFII grupė (Foundation for a Free Information Infrastructure - Laisvos Informacinės Infrastruktūros Fondas), o pats protestas buvo nukreiptas prieš direktyvą dėl kompiuterinių išradimų (Computer Implemented Inventions Directive, CIID), kuri gali sukelti masinį programinės įrangos patentavimą visoje Europoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ThinkPad T serija

2005-02-26 | Šios serijos kompiuteris – optimalus mobilumo ir funkcionalumo derinys. Nepaisant lengvumo ir kompaktiškumo (jis sveria 2 kg.), dėl ko jis tampa patraukliu dažnai keliauti turintiems poreikį vartotojams, šiame kompiuteryje įmontuotas galingas procesorius, didelis ir raiškus ekranas, vidinis optinis įrenginys. Tai sukuria platų galimų kompiuterio funkcijų spektrą bei darbo greitį. Taip pat šios serijos kompiuteris turi technologiją, leidžiančią keisti kompiuterio techninę įrangą neišjungiant kompiuterio. Šios serijos kompiuterio korpusas pasižymi itin dideliu atsparumu smūgiams, nes yra pagamintas iš titano kompozito bei turi įmontuotą, kietąjį diską sauganti „oro pagalvės“ technologija. Tai itin prestižinė, elegantišku ir maksimaliai patogiu dizainu pasižyminti kompiuterių klasė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Sonex Kompiuteriai“ bando naujas didelės spartos 64 bitų technologijas

2005-02-26 | Didžiausiai Baltijos šalyse kompiuterių gamintojai infrastruktūrinių sprendimų grupei „Sonex Hardware Solutions Group“ priklausanti UAB „Sonex Kompiuteriai“ pradėjo bandyti naujas savo pagrindinių partnerių – „Intel“ ir „Microsoft“ – technologijas, skirtas darbui 64 bitų aplinkoje. Bendrovė sukūrė bandomuosius „Vector“ kompiuterių modelius, kuriuose naudojami nauji „Intel Pentium 4“ procesoriai su EM64T technologija bei bandomoji „Windows XP Professional x64 Edition“ versija. Nauji kompiuteriai galės vienu metu apdoroti kelis kartus didesnius informacijos kiekius, todėl žymiai paspartės darbas su specializuotomis skaičiavimų, dizaino, multimedia ir kitoms programomis. „Siekdami, kad Lietuvos kompiuterių specialistai ir vartotojai galėtų pradėti naudotis naujausiomis technologijomis jau pirmosiomis jų pasaulinio pristatymo dienomis, „Sonex Kompiuteriai“, kaip ir kiti stambieji pasauliniai gamintojai, intensyviai savo laboratorijose bando naujus procesorius bei būsimas operacines sistemas“ – sakė „Sonex Kompiuterių“ direktorius Vytautas Kelmelis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lazerinis spausdintuvas PagePro 1300W

2005-02-26 | Stilingas Konica Minolta lazerinis spausdintuvas PagePro 1300W puikiai tinka darbui namuose, tačiau jo galimybės patenkins ir biurų darbuotojus. 16 spaudų per minutę greitis, 1200x 1200dpi spausdinimo raiška, pirmo spaudo išėjimas tik per 13 sek. 8 MB standartinė atmintis, žemi spausdinimo ir aptarnavimo kaštai - tai išties nebrangi ir greitai atsiperkanti investicija. Platus panaudojimo spektras Suprojektuotas asmeninam naudojimui, spausdintuvas puikiai tinka ir labai aukštos kokybės reikalaujantiems dokumentams, ataskaitoms, laiškams, prezentacijoms spausdinti. 1200 dpi spausdinimo raiška, solidus 16 puslapių per minutę greitis, greitas pirmas spaudas patenkins ir profesonalius vartotojus. Malonus darbas Vartotojasms tikrai patiks šiuolaikinis spausdintuvo dizainas,maži išmatavimai,speciali tylaus darbo funkcija, patogi 150 lapų talpos popieriaus pakrovimo lentynėlė, iki 100 spaudų išvedimas atgal ant spausdintuvo korpuso, taupant erdvę spausdintuvo darbui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!