LT   EN   RU  
2021 m. sausio 21 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Microsoft išleis nemokamą spyware gaudyklę

2005-02-25 | Šio mėnesio 15 d. JAV, San-Franciske vykusio RSA Conference 2005 renginio metu savo įžanginės kalbos metu Microsoft valdybos pirmininkas Bilas Geitsas paskelbė, kad korporacija savo tiekėjams naująją, dabar beta stadijoje esančią šnipinėjančių programų gaudymui skirtą PĮ pateiks nemokamai - taip paneigti gandai apie mokamą jos platinimo modelį. Šį pažadą lydėjo lydėjo testinės Microsoft AntiSpyware versijos - technologijos, kurią kompanija įsigijo kartu su saugios PĮ gamintoja, Giant Software firma, išleidimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

MS ištaisė Windows Media Player v10.0 grotuvo klaidas

2005-02-25 | Praėjusį trečiadienį Microsoft išleido atnaujintą Windows Media Player 10 versiją, kurioje ištaisyta potenciali saugumo klaida, atakuotojui leidusi nukreipti vartotojus į virusų ar kitos kenksmingos programinės įrangos parsiunčiančią svetainę vietoj licenzijos groti/rodyti DRM (Digital Rights Management) technologija apsaugotam turiniui. Microsoft atstovas patvirtino, kad klaida ištaisyta naujoje, 3802 build numeriu pažymėtoje WMP versijoje, taigi, netvarka su skaitmeninių teisių tvarkymo funkcijomis pašalinta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AMD sumažino savo procesorių kainas

2005-02-25 | Pirmąją RSA 2005 konferencijos dieną (vasario 14-oji) AMD kompanija paskelbė keičianti didmenines savo procesorių kainas. Pigiau „paleisti“ visi stalinių kompiuterių čipukai, o didžiausias kainų šuolis teko 64 bitų Athlon 64 su 3800+ ir 3700+ indeksais pažymėtų procesorių modeliams - jų kainos sumažėjo atitinkamai 34,1% ir 30%, t.y., nuo 643 iki 424 JAV dolerių ir nuo 470 iki 329 JAV dolerių).

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Žvaigždžių respublikos

2005-02-25 | Elixir Studios kuria politinio [...]Republic: The Revolution real-time žaidimo tęsinį, kuris smarkiai skirsis nuo originalo. Projekto žanras atitinka Republic Dawn: The Chronicles of the Seven, kuris pavadintas... „didžiuliu pirmojo asmens perspektyvos MMOG kosmose“ ! Žaidėjams teks atkurti naciją, rimtai nukentėjusią netikėto jos priešų puolimo metu, atkūrus jos valdžios organus, ekonomiką ir armiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Serial ATA, nauja kietųjų diskų sąsaja, nerėgėta sparta, ar muilo burbulas?

2005-02-25 | Serial ATA, nuoseklioji kietųjų diskų sąsaja su pagrindine plokšte buvo sukurta 2001m, tačiau tik dabar pradedama diegti į stalinius kompiuterius. Kuo gi ji skiriasi nuo įprastos, lygiagrečiosios Ultra ATA ? Visų pirma, į akis krinta siauras, dažniausiai raudonos spalvos duomenų kabelis turintis dvi jungtis galuose. Tai iš dalies yra gerai, kadangi nebereikia įrenginiuose nustatinėti trumpiklių, siauras kabelis sudaro palankesnes sąlygas aušinimui, tačiau prie vieno kanalo galima prijungti tiktai 1 įrenginį. Maksimalus kabelio ilgis - 1m. Norėdami prie pagrindinės plokštės pajungti S ATA diską, įsitikinkite, ar į ją įdiegtas S ATA valdiklis. Kaip bebūtų keista, bet S ATA kietųjų diskų maitinimo jungtis yra visiškai perdaryta, ir norint tokį diską pajungti prie standartinio maitinimo šaltinio, reikalingas specialus perėjimas. Kodėl SATA kūrėjai nusprendė pakeisti standartu tapusią jungtį, žinoma tik jiems patiems. Gali būti, kad tai susiję su skirtingų įtampų poreikiu, bet tai tada kodėl nebuvo galima tos logikos sumontuoti pačiame kietajame diske ?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skirtumai tarp LBA, LARGE ir NORMAL

2005-02-25 | NORMAL režime atpažįstami tik kietieji diskai iki 528 MB. Šis režimas buvo naudojamas senuose diskuose. LBA ir LARGE – tai didelės talpos ( daugiau už 528 MB) kietųjų diskų atpažinimo būdai. Pradžioje LBA režimas buvo skirtas SCSI-įrenginiams. Cilindrai, galvutės ir sektoriai atpažįstami ne trijose matmenyse, o tik viename. Kai yra priėjimas prie duomenų, sektoriai grupuojami į blokus, kuriuose pirmas sektorius turi eilės numerį 0, o duomenų adresas nustatomas būtent šio numerio atžvilgiu. Gautas rezultatas transformuojamas į trimatį adresą, susidedantį iš cilindro, galvutės ir sektoriaus numerių. Tai įmanoma, tik jeigu BIOS arba kietasis diskas palaiko LBA režimą. Metodo LARGE esmė yra tame, kad cilindrų kiekis dalinamas iš dviejų, jeigu jis didesnis už 1024 ir mažesnis už 2048, po ko galvučių kiekis padauginamas iš dviejų. Šį metodą galima panaudoti, dirbant su kietais diskais, kurie nepalaiko LBA režimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

1" dydžio, 2.2GB talpos kietieji diskai visiems

2005-02-25 | Žinomas atminties gamintojas A-DATA pristatė naują, analogų rinkoje neturintį produktą, išspręsiantį daug kasdienių kišeninių ir nešiojamųjų kompiuterių bei skaitmeninių foto ir vaizdo kamerų, MP3 grotuvų savininkų problemų. O problemos yra tokios: kaip kuo daugiau duomenų sudėti į laikmeną, neinvestuoti daug lėšų ir neturėti pilnos kišenės kortelių. A-ADATA pagamino 2.2GB talpos 1" kietąjį diską, kuris buvo sukurtas kompanijos GS Magicstor. Šis produktas taip ir vadinamas - Magicstor (A-Data Magicstor Microdrive). Tai iš esmės IBM Microdrive analogas, tik jis turi keletą privalumų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Samsung kietieji diskai pereina prie hidrodinaminių guolių

2005-02-25 | Šiuolaikiniai kietieji diskai vis labiau tampa talpūs, ilgamečiai, didinami buferio dydis ir sukimosi greitis, tačiau tai dar neviskas, dabar apsiprantama prie naujos progresuojančios technologijos ir bandoma prisitaikyti prie Serial ATA interfeiso. Kaip mes buvome pranešę, WD Raptor 37 GB jau pritaikė naują hidrodinaminių guolių technologiją. Kiti kietųjų diskų gamintojai bando neatsilikti nuo Raptor gamintojų ir įvairiais būdais bando pereiti prie naujos TCQ technologijos. Tarp kitko, mechaninė kietųjų diskų dalis irgi tobulinama, pereidami vis į mažai triukšmą keliančius ir ilga veikiančius hidrodinaminius guolius. Kai kurie Pietų Korėjos informacijos šaltiniai praneša, kad kompanija Samsung pradėjo tiekti 80GB, 120GB ir 160GB talpos kietuosius diskus, kuriuose pritaikyti hidrodinaminiai guoliai. Kietieji diskai palaiko Serial ATA interfeisą ir turi 8 MB buferį, o sukimosi greitis 7200aps./min.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

160GB ir 250GB SimpleTech kietieji diskai

2005-02-25 | Kompanija SimpleTech pristatė 160GB ir 250GB išorinius kietus diskus – SimpleDrive, kurie bus pristatyti PMA-2004 parodoje. Į komplektą įeina programos aprūpinimas, specialiam rezerviniam informacijos StorageSync kopijavimui. Kietieji diskai turi ESB 2.0 interfeisą ir aprūpina iki 480Mb/s informacijos perdavimą. Naujų modelių sukimosi greitis yra 7200 aps./min. Tradiciškai tokie įrenginiai palaiko Plug-and-Play technologiją. Įrenginio korpusas aliumininis, be ventiliatoriaus, kurie aprūpina disko ventiliaciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2007 metais 500GB kietieji diskai taps norma

2005-02-25 | Vienas iš svarbiausiu techninio progreso kompiuterių sferoje rodyklių parodymas, siejamas su kietųjų diskų talpos didėjimu. Aišku, čia galime paminėti visų tipų atmintys ir tuo tarpu populiarėjančias flash-atmintines. Nežiūrint į tai, kad kietieji diskai vis didiną savo talpą, ateityje jie gali susidurti su fiziniais barjerais. Naudojamos technologijos, neleidžia visuomet didinti kietųjų diskų talpą ir ateityje reikės taikyti naujas technologijas. Analitikai teigia, kad būtent mikrorevoliucija įvyks 2005 metais. Šiuo metu kompanija Seagate pasižymėjo 100GB plokštelėmis. Tačiau kompanija turi idealius planus ir šias metais planuoja pereiti į 160GB plokštelės, kurios ateityje suteiks galimybę gaminti virš 300GB talpos diskus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!