LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Kietas diskas su saugumo sistema

2005-02-25 | Kompanija Micro Solutions anonsavo naujus 80, 120 ir 200GB talpos išorinius kietus diskus (LockBox) su specialia saugumo sistema. Norint turėti priėjimą prie saugomų duomenų kietajame diske iš pradžių reikės patikrinti vartotojo piršto antspaudus. Proceso metu indikatorius aplink pirštą signalizuoja raudona arba žalia šviesa. 80, 120, 200GB kietų diskų modelių pardavimai prasidės JAV teritorijoje, kurių kaina atitinkamai bus 164EU, 205EU ir 246EU. LockBox diskai bus pajungiami per USB 2.0 interfeisą. Reikia paminėti, kad kieti diskai turi 2MB buferį, o sukimosi greitis – 7200 aps/min. Veikimo metu suvartojama 14W energijos. Kietų diskų matmenys – 3,5 x 12,1 x 17,5 cm, masė – 0,822 kg.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Western Digital pristato 320Gb talpos kietąjį diską

2005-02-25 | Kompanija Western Digital papildė Caviar kietųjų diskų gretas 320Gb talpos naujove. Caviar SE 320Gb kietasis diskas pardavime atsiras po naujųjų metų, o įsigyti kietąjį diską su IDE interfeisu bus galima už 186 EU. Serial ATA versijos taip pat bus išleidžiamos. Naujų Western Digital kietųjų diskų buferio dydis sieks 8Mb, tačiau papildomai pridėtas optimizuotas spartinančios atminties algoritmas, kuris padidins buferio našumą iki 16Mb. Atnaujintos Caviar gretos dabar turi: 40, 80, 120, 160, 200, 250 bei 320Gb talpos su 2Mb-8Mb buferiais modelius. Energijos suvartojimą pavyko sumažinti, pritaikius naują valdymo logiką. Vidutinis paieškos laikas skaitymui siekia 8,9ms, o rašymui – 10,9ms. Paieškos metu triukšmas neviršija 33dB.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Į "Guinness" rekordų knygą pateko "Toshiba" sukurtas mažytis kietasis diskas

2005-02-25 | Japonijos bendrovė "Toshiba Corp" antradienį paskelbė, kad į "Guinness" pasaulio rekordų knygą pateko jos kietasis diskas (HDD). Šis pašto ženklo dydžio įrenginys buvo pripažintas mažiausiu pasaulyje. 0,85 colio (apie 2,125 centimetro) skersmens "Toshiba" kietieji diskai, kuriuos elektronikos gamintoja pristatė sausį, pasižymi iki 4 gigabaitų talpa. Diskus ketinama naudoti mobiliuosiuose telefonuose, nešiojamosiose vaizdo kamerose ir kituose elektronikos prietaisuose. "Toshiba", kurios 1,8 colio skersmens kietieji diskai yra naudojami populiariuosiuose "Apple Computer Inc" skaitmeniniuose grotuvuose "iPod", ketina dar šiais metais pradėti gaminti 0,85 colio skersmens diskus. "Toshiba" naujovė reiškia, kad artimiausiu metu savo laikrodyje galėsiu sukaupti daugiau informacijos nei vos prieš kelerius metus galėjau saugoti staliniame kompiuteryje", - sakė "Guinness" rekordų knygos mokslo ir technologijų skyriaus redaktorius Deividas Hoksetas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ThinkPad R serija

2005-02-25 | Šis šiek tiek sunkesnis ir didesnis, nei T serijos kompiuteris – optimalus patrauklios kainos ir maksimalaus funkcionalumo derinys. Tai itin funkcionalus, pasižymi galingu procesoriumi, dideliu ekranu, vidiniu optiniu įrenginiu. Ši „ThinkPad“ serija turi atskirą „ekonominę“ kompiuterių klasę, žymimą raide „e“ ir reiškiančią, kad kompiuteryje nėra technologijos, leidžiančios modifikuoti kompiuterio įrangą darbo metu bei kitų pridėtinių funkcijų, tačiau jo kaina pati žemiausia iš „ThinkPad“ šeimos kompiuterių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleistas programų suderinamumo su Windows XP SP2 patikrinimo vadovas

2005-02-24 | Microsoft korporacija savo svetainėje pateikė vadovą, leidžiantį patikrinti, ar kuriama programinė įranga suderinama su antruoju Windows ХР operacinės sistemos pataisų rinkiniu. Primename, kad ilgai lauktas pataisų rinkinys buvo išleistas maždaug prieš dvi savaites. Beveik iškart paaiškėjo, kad daugeliu atvejų pataisų įdiegimas sukelia kai kurių programų veikimo sutrikimus. Microsoft šią situaciją aiškina tuo, kad pataisų rinkinyje esanti funkcija blokuoja tinklo ryšius. Vėliau PĮ gigantas išspausdino taikomųjų programų, kurios nustoja normaliai veikti įdiegus pataisų rinkinį, sąrašą. Jis gana ilgas – jame yra ir FTP klientai, ir antivirusiniai paketai, žaidimai ir t.t. Vis tik būgštavimai, kad gyvybiškai verslui svarbios programos nustos veikti, įdiegus pataisų rinkinį, kai kurias stambias kompanijas kol kas privertė jo atsisakyti. Taip, pavyzdžiui, pasielgė IBM.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

ThinkPad G serija

2005-02-24 | Šis nešiojamasis kompiuteris – stacionaraus kompiuterio pakaitalas, nenusileidžiantis jam nei funkcionalumu, nei procesoriaus darbo sparta. Jis sukurtas tiems, kuriems judėti iš vietos į vietą nereikia nuolat. Tačiau G serijos „ThinkPad“ ypač patogus tiems, kuriems tas pats kompiuteris reikalingas ir biure, ir namuose. G serijos „ThinkPad“ užima ypatingai nedaug vietos bei pasižymi ergonomišku dizainu, užtikrinančiu maksimalų darbo patogumą. Šio kompiuterio klaviatūra nei dydžiu, nei forma visiškai nesiskiria nuo stacionaraus kompiuterio klaviatūros – ji netgi turi stacionaraus kompiuterio klaviatūrai būdingą maksimalų darbo patogumą užtikrinantį pasvirimo kampą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pietų Korėjos mokyklose bus naudojama Linux

2005-02-23 | Pietų Korėjos Švietimo ministerija paskelbė, kad, galbūt, greitai visose pradinėse ir vidurinėse šalies mokyklose, o taip pat su jomis susijusiose valstybinėse įstaigose kompiuteriuose bus įdiegtos Linux operacinės sistemos. Taip pat Linux bus įdiegtas į 2000 iš 2700 Pietų Korėjos nacionalinei švietimo sistemai priklausančių serverių. Likusiuose 700 serverių „suksis“ Unix sistemos, vienas toks serveris aptarnaus 15 mokyklų. Ministerija taip pat aptaria variantą, pagal kurį būtų naudojama tik Unix, bet, greičiausiai, galutinis pasirinkimas bus Unix ir Linux kombinacija. Toks sprendimas užtikrins optimalų našumą ir mažiausią kainą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Asterix & Obelix XXL

2005-02-23 | Nežiūrint to, kad praėję metai buvo prisotinti arkadų, padėties gera nepavadinsi. Didelę PC išleistų žaidimų dalį reikėjo arba perkelti į muziejaus vitriną su dideliu riebiu užrašu „Kaip NEREIKIA daryti žaidimų“, arba iškart sviesti į šiukšlyną. Esant tokiai betvarkei, gali įkvėpti netgi toli gražu ne geriausias iš Nintendo Gamecube paimtas žaidimas. Taip, Asterix & Obelix XXL - ne šedevras, tačiau neturint herbinio popieriaus, tenka naudotis paprastu. Svarbiausia - ne tualetiniu. Dviejų narsiųjų prancūzų autorių - Renė Gosinji (Rene Goscinny) ir Alberto Uderco (Albert Uderzo) vaizduotės sukurtų narsiųjų galų Asterikso ir Obelikso nuotykiai - praktiškai legenda. Jiems skirta daugybė grafinių novelių, knygų, animacinių ir pilnametražių filmų, jie ne pirma diena ir videožaidimų sferoje - asmeniškai aš juos prisimenu dar nuo 8 bitų konsolių laikų. Tiems, kas dar nesuprato, apie ką eina kalba - trumpas istorinis ekskursas. Iki Kristaus gimimo - mažiau, kaip 50 metų. Romos legionai nukariavo laisvųjų galų šalį, o jų vadui Vercingetoriksui savo kardą teko padėti prie Cezario kojų. Ginklų nesudėjo tik mažas šalies šiaurės vakaruose esantis kaimelis. To priežastis - stebuklingas druidų (gališkieji Lizdeikos :)) ) gaminamas stebuklingas gėrimas, kurio vienas gurkšnis suteikia išties antžmogiškų jėgų. Deja, kol Asteriksas ir Obeliksas sau nerūpestinghai medžiojo, kląstingasis Cezaris kartu su visu kelioniniu krepšiu pagrobė magiškas žoleles renkantį vyriausiąjį druidą, o kaimelio gyventojus po du išsiuntinėjo po visus didžiulės Romos imperijos kampelius. Dviems tikriems herojams iškilo išties nelengvas uždavinys - apeiti visą pasaulį - nuo snieguotosios Normandijos iki smėlėtojo Egipto, susidoroti su stipriausia pasaulio armija ir pergudrauti patį Imperatorių. Tačiau jie niekada nenurims...

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

„ThinkPad“ nešiojamoji profesionali grafinė darbo stotis (T ir R serijos)

2005-02-23 | Šis „ThinkPad“ šeimos kompiuteris – nešiojamoji grafinė darbo stotis pasižymi pačiais galingiausiais grafiniais lustais, pačiu specialiai grafiniam darbui pritaikytu aukščiausios kokybės ekranu itin plačiu spalvyno spektru bei visomis aukščiausios klasės nepriekaištingai vaizdo grafikai būtinomis techninėmis savybėmis. Tai idealus „ThinkPad“ variantas tiems, kuriems kelionės metu reikia maketuoti, kurti grafinius vaizdus, apdoroti nuotraukas bei kitus vaizdinius duomenis. Siūlomos dvejopos „ThinkPad“ nešiojamosios profesionaliosios grafinės darbo stotys. R50p išorinis dizainas ir mechaninės savybės (svoris, storis) atitinka R serijos, o T42p – T serijos dizainą. Vidinės šių modelių technikos charakteristikos - nesiskiria.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

XPde – grafinė Linux aplinka su Windows XP sąsajos stiliumi

2005-02-22 | Paskelbta apie grafinės Linux aplinkos, kurios sąsaja, pasak kūrėjų, patogumu viršys Windows XP, kūrimo pradžią. Iš tikrųjų, tai, iš esmės, bus beveik tikslus Windows sąsajos kopijavimas, šiek tiek skirsis tik pats dizainas. Tai – ne pirmas panašus projektas, vienok, negalima užmiršti, kad šį kartą autoriai neužsiėmė Microsoft grafikos kopijavimu ir daugumą aplinkos elementų nupiešė savarankiškai. Pagal autorių sumanymą, jų grafinė aplinka turėtų palengvinti Windows vartotojų perėjimą prie Linux.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!