LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Įvadas į informacinę saugą

2005-02-22 | Informacinė Era atnešė dramatiškus pokyčius tam, kaip savo pareigas atlieka daugybės profesijų atstovai. Dabar techninio išsilavinimo neturintis vidutinio lygio specialistas gali padaryti darbą, kurį anksčiau galėjo atlikti tik aukšto lygio programuotojas. Tarnautojas savo arsenale turi tiek tikslios ir operatyvios informacijos, kiek niekada anksčiau neturėjo. Bėda ta, kad kompiuterių ir automatizacijos technologijų naudojimas organizacijų vadovybei sukelia visą eilę problemų. Dažnai į tinklus sujungti kompiuteriai gali suteikti priėjimą prie milžiniško pačių įvairiausių duomenų kiekio, todėl žmones jaudina informacinio saugumo klausimai ir su automatizacija bei žymiai didesne prieiga prie konfidencialių, asmeninių ar kitaip kritiškų duomenų susiję pavojai. Kompiuterinių nusikaltimų skaičius vis didėja, ir tai galų gale gali sugriauti ekonomikos pamatus, todėl privalo būti aišku, kad informacija - tai resursas, kurį būtina saugoti. Atsakomybė už informacinę saugą tenka žemiausiai administracinei grandžiai, bet kažkas turi vadovauti šiai veiklai, todėl aukštesniajame organizacijos vadovybės lygmenyje turi būti asmuo, atsakantis už informacinių sistemų veikimo palaikymą. Kadangi būtent automatizacija padarė taip, kad dabar operacijas su skaičiavimo technika atlieka paprasti organizacijos tarnautojai, o ne specialiai paruoštas techninis personalas, būtina, kad galutiniai vartotojai žinotų apie savo atsakomybę už informacijos apsaugą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Į Linux branduolį 2.6.9 bus „įsiūta“ daugiau, nei 200 pataisų

2005-02-21 | Tarptautinė Linux branduolio kūrėjų bendruomenė pranešė išleidusi 2.6.9-rc1 branduolio versiją. Savo laiške Linusas Torvaldsas pareiškė apie tai, kad per jo dvi savaites trukusias atostogas susikaupė daugiau, nei 200 nedidelių pataisų: buvo ištaisyti dauguma branduolį sudarančių modulių. Taip pat pranešama, kad 2.6.9 pataisą bus galima panaudoti tik išeitiniams 2.6.8 versijos branduolio kodams. Tiems, kas jau spėjo pereiti prie 2.6.8.1 branduolio versijos, kurioje buvo ištaisyta NTFS bylų sistemos klaida, siūloma prieš pereinant prie 2.6.9 branduolio versijos grįžti prie 2.6.8.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleista antroji Mandrake Linux 10.1 beta versija

2005-02-20 | Pradėtas antrosios Mandrake Linux 10.1 distributyvo versijos beta testavimas. Sistemos pagrindas – šviežiausia stabili branduolio versija - 2.6.8.1. Pakeitimų nedaug, ir dauguma jų tėra tik nedideli pataisymai. Šiek tiek perdirbta, pavyzdžiui, meniu struktūra, o į užduočių skydelį pridėta programa, tikrinanti tinklo būklę. Pridėtos naujos kai kurių programų versijos, tęsiamas Gnome 2.6 testavimas. Kol kas paketas negali pasigirti ypatingu stabilumu – pranešama, kad CD įrašymas, esant vartotojo paskyrai, gali sukelti klaidas, atnaujinant branduolį, o baigiantis instaliacijai sistema kai kada griūna su pranešimu „kernel panic“. Taigi, kūrėjams dar yra dėl ko padirbėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ASP Linux Server II dėžutė

2005-02-19 | ASPLinux Server II turi visas pašto, Interneto, tinklo, spausdinimo, taikomųjų programų, duomenų bazių, failų serveriui sukurti, suderinti ir administruoti reikalingas priemones. Pagal tradiciją, serverinė ASPLinux versija išleidžiama po keleto mėnesių nuo paprastos, vartotojiškos versijos išleidimo. Per šį laiką atliekamas aptiktų klaidų taisymas, šalinami trūkumai ir t.t. Sausį išėjo ASPLinux 9.2, o dabar kūrėjai jo pagrindu sukūrė serverinę dalį. ASP Linux Server II naudoja Kernel 2.4.21 branduolį, turintį daugelį 2.6 branduolio funkcijų, tokių, kaip NPTL, IPSec, asinchroninės įvesties/išvesties palaikymą, užduočių planavimo priemonę O(1), IPvs tinklo krūvių balansavimą, prieigos valdymo sąrašus (ACL), failų sistemos XFS palaikymą, ir t.t. Be šių funkcijų, į ASPLinux Server II paketą įeina ir komercinių paketų bandyminės ir demonstracinės versijos, įskaitant unikalią rezervinio Linux serverių skirsnių kopijavimo programą Acronis True Image Server for Linux (Windows sistemoms išleistas Acronis True Image). ASP Linux Server II derinamas pagalbine programa Webmin, užtikrinančia nuotolinį serverio valdymą, naudojantis naršykle. Ši programėlė visiškai rusifikuota, ir naujoje versijoje ji gerokai perdirbta ir patobulinta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleistas ASP Linux Server II distributyvas

2005-02-18 | Rusiškojo Linux kūrėjai, kompanija ASPLinux, išleido naują savo ASP Linux Server II distributyvo versiją. Šis rinkinukas specialiai skirtas įvairių klasių korporacinių serverių kūrimui ir palaiko įvairias serverines architektūras, įskaitant daugiaprocesorines, o taip pat sistemas, turinčias didelius atminties kiekius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauja failų sistemos ReiserFS versija

2005-02-17 | Sukurta ketvirtoji failų sistemos ReiserFS versija. ReiserFS laikoma pačia greičiausia Linux OS skirta bylų sistema. Originali ReiserFS architektūra leidžia jai optimaliai išdėstyti mažo dydžio failus, neužimant bereikalingos vietos diske ir tuo pat metu išlaikant geras greitines charakteristikas. Vienu iš svarbiausių naujos versijos privalumų kūrėjai laiko „atomines“ failų operacijas, sistemos trikių atveju leidžiančias išvengti failų fragmentacijos. ReiserFS palaiko visi Linux distributyvai, o SuSE, Gentoo ir Lindows ją išvis naudoja kaip pagrindinę failų sistemą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

San-Franciskas: RSA 2005 konferencija

2005-02-17 | Microsoft korporacijos vadovas Bilas Geitsas (Bill Gates), antradienį savo įžangine kompiuterinės saugos specialistams skaityta kalba pradėjęs JAV San-Franciske vykstantį RSA Conference renginį, paskelbė apie naujos vieno pagrindinių kompanijos produktų - Microsoft Internet Explorer naršyklės - versijos išleidimą. Pasak Geitso, Internet Explorer 7.0 beta versija pasirodys šią vasarą ir bus platinama ją testuoti norintiems žmonėms. Laukiama, kad joje bus įvertinti ir panaikinti pastebėti ankstesnių versijų trūkumai, kuriais ypač pasižymi dabartinė, šeštoji šios naršyklės versija, beveik nesikeičianti jau nuo 2001 metų. Ekspertų nuomone, pagrindinis programos trūkumas - per didelis jos pažeidžiamumas, kurio „skylėmis“ plačiai naudojasi įsilaužėliai, taip gaunantys nesankcionuotą priėjimą prie vartotojų kompiuterių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleistas Knoppix 3.6

2005-02-16 | Jau tapo žinoma apie dar vieno Linux distributyvo išleidimą. Knoppix priklauso vadinamųjų „vieno disko“ distributyvų grupei. Vienintelis kompaktinis diskas, kuriuo galima „užkurti“ kompiuterį, turi darbui parengtą operacinę sistemą su pačių reikalingiausių programų rinkiniu. Naujas distributyvas surinktas 2.4.27 versijos Linux branduolio pagrindu (galima pasirinkti ir 2.6.7), naudojama grafinė KDE 3.2.3 aplinka. Grafinis redaktorius Gimp atnaujintas iki 2.0 versijos. Distributyve taip pat rasite didelį kiekį tvarkyklių, pagerinta įrangos atpažinimo procedūra.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

PostgreSQL 8.0 veiks Windows sistemose

2005-02-15 | Nauja PostgreSQL atvirojo kodo duomenų bazių versija su išeitiniais kodais taps prieinama ir Microsoft Windows vartotojams. Anksčiau vienintelis būdas paleisti PostgreSQL DB kompiuteryje, turinčiame Windows, buvo emuliatorius Cygwin, žymiai lėtinęs duomenų bazių darbą. Dabar Win32 platformai bus išleista atskira programos versija, pavadinta Postgre. Kūrėjai paskelbė, kad Windows palaikymas buvo viena iš aktualiausių problemų – būtent tai pirmiausia išsakydavo vartotojai, kalbėdami apie įmanomus pagerinimus. Jau išleista PostgreSQL 8.0 beta versija. Vienintelis kūrėjų dar nespėtas dalykas – į standartinį programos komplektą įdėti įdiegimo programą Windows operacinei sistemai – jį siūloma atsisiųsti atskirai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip gauti skaitmeninį sertifikatą? (yra ir VIDEO)

2005-02-15 | Š. m. sausio 27 dieną UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC) pateikė IVPK paraišką įregistruoti įmonę, kuri teiktų kvalifikuotų sertifikatų sudarymo paslaugas. Apie įmonės tolimesnius planus pasakoja bendrovės direktorius Mudrikas Dadašovas. Pradėdami savo veiklą suprantame, kad el. parašo technologija nėra tikslas, o tik priemonė vykdant konkrečius el. verslo bei el. valdžios projektus. SSC – pirma įmonė Lietuvoje, kuri ketina teikti skaitmeninio parašo paslaugas ir numato aktyviai dalyvauti kuriant šalies el. parašo infrastruktūrą. SSC paruošė populiarių straipsnių seriją, kurioje bus aiškinama el. parašo įsigijimo, naudojimo, tikrinimo bei diegimo įvairiuose el. procesuose galimybės. El. parašo infrastruktūrą sudaro patikimos skaitmeninio sertifikato sudarymo įmonės – sertifikavimo tarnybos, registracijos tarnybos, vartotojai, el. paslaugų teikėjai. SSC yra pasiruošusi bendradarbiauti ir su el. paslaugų teikėjais, ir su paslaugų gavėjais. Kaip žinoma, skaitmeniniai sertifikatai identifikuoja el. proceso vartotojus ir leidžia jiems teisiškai pasirašyti el. dokumentus. El. paslaugų teikėjai, naudodami skaitmeninius sertifikatus, gali nustatyti el. proceso dalyvio tapatybę ir patikrinti parašo autentiškumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!