LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius

2007-09-04 | "The Financial Times" antradienį pranešė, kad prieš JAV valdžios institucijų kompiuterines sistemas vykdomi Kinijos technologiniai išpuoliai tampa vis sudėtingesni ir reguliaresni. Ši kartą JAV pareigūnai pranešė apie tai, kad Kinijos kariuomenės atstovai įsibrovė į Pentagono kompiuterines sistemas. JAV pareigūnai, kurių pavardės nėra atskleistos, teigia, kad Kinijos kompiuterių specialistai kartu su Kinijos Liaudies išlaisvinimo armija (LIA) šių metų birželio mėnesį įsibrovė į neslaptą JAV Gynygos sekretoriaus padėjėjo Roberto Gateso interneto puslapį. "LIA įrodė, kad ji gali įsibrauti į mūsų kompiuterių sistemas ir jas sugadinti, ir tai, kad konfliktinėje situacijoje ji gali vis iš naujo įsibrauti ir padaryti dar platesnio masto pažeidimus," - teigė tas pats pareigūnas, pridurdamas, kad LIA taip pat buvo įsibrovusi į JAV gynybos institucijų ir tyrimo centrų tinklapius. Į Pentagono tinklapį buvo įsiskverbta prieš tris mėnesius, kai prieš JAV Gynybos deartamentui keletui mėnesių pavyko atitolinti šias kompiuterines atakas. Atsargumo priemonių buvo imtasi, pastebėjus, kad per pastaruosius keletą metų Kinijos kariuomenės atstovai keletą šimtų kartų per dieną tikrina Pentagono tiklalapius, rašo "The Financial times". Aukšto rango JAV pareigūnas, nenorėjęs viešinti savo pavardės "The Financial times" sakė, kad "nėra jokios abejonės, kad Kinija tikrino elektroninius laiškus, siunčiamus neslaptoje JAV vyriausybinių puslapių sistemoje".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"

2007-08-25 | Hakeriai iš bendruomenės „iPhoneSIMfree.com" pareiškė, kad jiems pavyko sukurti programą, atblokuojančią mobilųjį telefoną „iPhone" sukurtą „Apple" korporacijos. Kol kas „iPhone" gali veikti tik JAV kompanijos „AT&T" tinkle. Sprendžiant iš hakerių pareiškimo, telefonas, panaudojus jų sukurtą programą, veikia ir konkurentų „T-Mobile" tinkle. Anot hakerių, atblokavimo procesas trunka tik kelias minutes. Kompanijai „AT&T" priklauso dviejų metų išskirtinės teisės aptarnauti „iPhone" telefonus JAV teritorijoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo

2007-08-21 | Tarptautinio internetinio darbo paieškos portalo Monster.com vartotojai (o jų vien Didžiojoje Britanijoje yra 3,2 milijonai) tapo hakerių šantažo aukomis.
Hekeriai įsilaužė į portalo serverį apsimetę darbdaviais. Kai gavo priėjimą prie duomenų bazės, jie pradėjo vogti užsiregistravusių lankytojų duomenis ir siuntė jiems elektroninius laiškus, parengtus labai profesionaliai. Šiuose laiškuose su Monster.com atributais apsimetėliai darbdaviai siūlė ieškantiems darbo žmonėms savo kompiuteryje instaliuoti naują įrankį „Monster Job Seeker". Iš tikro tai buvo „trojano" tipo virusas. Jis nedelsiant užkoduodavo kompiuterio bylas, uždrausdamas vartotojui priėjimą ir palikdavo aukai pranešimą - ‚Užmokėk, arba negausi priėjimo prie savo duomenų". Kai kurie hakeriai negailestingai kas pusvalandį trindavo dalį duomenų, kol negaudavo iš savo aukos pinigų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas superkompiuteris

2007-06-27 | Drezdene vykusioje Tarptautinėje superkompiuterių konferencijoje mokslininkai pristatė naujos kartos 30 mln. svarų vertės superkompiuterį - jo atmintis atitinką 200 tūkst. asmeninių kompiuterių, o kietajame diske galima sutalpinti viską, ką yra suindeksavusi „Google" paieška. Kompiuteriai, kurių kiekvienas kainuoja dešimtis milijonų svarų, šiais metais varžysis tarpusavyje dėl galingiausio pasaulio kompiuterio vardo. Pirmąjį kandidatą - „Constellation" - sukūrė kompanija „Sun Microsystems" ir jis kainuoja 30 mln. svarų, o jo kietasis diskas talpina 1,7 petabaito informacijos. Superkompiuteris kompiuteris per sekundę gali įvykdyti 421 trilijonų skaičiavimų. Šis kompiuteris turėtų aplenkti IBM superkompiuterį „280 Teraflop Blue Gene/L", kuris šiuo metu yra laikomas greičiausiu pasaulio kompiuteriu. Tačiau toks įrenginys reikalauja labai daug energijos - tiek pat energijos suvartoja greitaeigis tarpmiestinis traukinys. Pirmasis „Constellation" kompiuteris bus sumontuotas Teksaso universitete. Jis mokslininkams ir inžinieriams padės atlikti nepaprastai sudėtingus skaičiavimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę

2007-06-13 | Vos pasirodžius naujai konsolei, "hakeriai" pradeda lenktynes. Jie varžosi, kas greičiau "nulauš" naująjį kūrinį. Po šešis mėnesius trukusios kovos „PS3" konsolė pagaliau buvo įveikta.
Saugumo programos trūkumai buvo rasti „PS3" konsolės 1.10 ir 1.11 "firmware" versijose. Vienas iš trūkumus pastebėjusių "hakerių", rinkai pateikė nelegalias žaidimo kopijas. Tačiau gudruoliams "hakeriams" dar teks pasidarbuoti, kad būtų galima žaidimus žaisti nelegaliai. Dauguma šių "nešvarių" darbelių mėgėjų tikisi, kad „PS3" gali būti naudojama ir namuose "pagamintoms" programoms. Vis dėlto modifikuojant „PS3" konsolę iškart prarandama jos garantija. Taip pat yra didelė tikimybė, kad jūsų prisijungimas bus blokuojamas „PlayStation Network" tinkle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą

2007-05-14 | Symantec kompanija pranešė, kad hakeriai rado būdą išvengti ugniasienių, tam jie naudojasi Windows Update pažeidžiamumu. Microsoft Windows operacinių sistemų naudojamas Background Intelligent Transfer Service (BITS), skirtas atsiūsti atnaujinimus iš Windows Update. Ši sistema pirmą kartą pasirodžiusi Windows XP, taip pat prigijo Windows Server 2003 bei Windows Vista - asinchroninis failų perdavimas su automatiniu greičio parinkimu labai patogus būdas vartotojams, kadangi tai neįtakoja kitų tinklo susijungimų, taip pat palaikomas nutrūkusio siuntimo atnaujinimas. Symantec tyrėjo žodžiais - "Tai patogus instrumentas, kartu su http ir COM API programavimu, praktiškai idealus būdas norint persiūsti ką tik panorėsite, taip pat ir kenksmingus failus". BITS labai patogus trojos arklių ir virusų kūrėjams norintiems užkrėsti kompiuterius. Kadangi tai operacinės sistemos dalis, ji lengvai apeina ugniasienes, virusų kūrėjai naudojasi BITS paslaugomis norėdami atnaujinti ir savo kūrinius. Pirmą kartą tai pastebėta praėjusių metų pabaigoje viename iš rusiškų forumų, bet pirmieji trojos arkliai atsirado šių metų kovo mėnesį. Šios problemos spręndimo būdo kol kas nėra - labai sunku nurodyti BITS ką siūsti ir iš kur.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Adobe" prakalbo lietuviškai

2007-05-13 | „Tilde IT" užbaigė naujausios „Adobe Acrobat 8" versijos vertimą į lietuvių kalbą. Tai vienas iš didžiausių apimčių programinės įrangos lokalizavimo projektų Lietuvoje.
Pasak „Adobe Acrobat" kūrusios kompanijos „Winsoft" atstovų, šiandien kiekvienai tarptautinei kompanijai yra svarbu turėti savo programinės įrangos lietuvišką versiją, nes remiantis bendrovės atliktais tyrimais akivaizdu, kad Lietuvos kompiuterių vartotojai daug mieliau naudoja lietuviškai kalbančias programas ir tokių programų vartotojų skaičius nuolatos auga. Tokių didelių programinės įrangos kūrėjų kaip „Winsoft" programų lietuvinimas yra labai svarbus procesas, nes jau seniai Lietuvoje programine įranga naudojasi ne tik kompiuterių specialistai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės. Nors Lietuvoje dar didelė dalis programinės įrangos nėra sulietuvinta, tačiau „Tilde IT" atlikti programų lietuvinimo darbai leidžia manyti, kad jau netolimoje ateityje daugelis programų kalbės su mumis lietuviškai. Pasak „Tilde IT" direktoriaus Apolinaro Škikūno, nors pagal sulietuvintų kompiuterinių programų kiekį Lietuva vis dar atsilieka nuo kitų Europos šalių, tačiau pastaruoju metu situacija sparčiai keičiasi. Tai jau ne pirmas didelis programinės įrangos lokalizavimo projektas, kurį įvykdė bendrovė „Tilde IT". Lokalizavimo paslaugas bendrovė teikia tokiems pasaulinės programinės įrangos rinkos gigantams kaip „Microsoft", „Oracle", „IBM" ir kt.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Žinių visuomenės darbo rinkai reikalingi žaidėjų kompiuteriais gabumai

2007-05-11 | (FAS) Amerikos mokslininkų federacijos, (ESA) programinės įrangos asociacijos reprezentacijos ir (NSF) nacionalinio mokslo fundacijos organizuoto „Aukščiausio lygio mokomieji kompiuteriniai žaidimai" seminare patariama daug labiau, negu iki šiol taikyti kompiuterinius žaidimus ugdymo procese. Tai yra svarbu pirmiausiai dėl to, jog dėl globalizacijos labai sumažėjo Amerikoje konkurenciniai sugebėjimai, o žinių visuomenei ypač reikalingi gerai išsilavinę darbuotojai, ypač techninėje ir mokslinėje srityse. (FAS) Amerikos mokslininkų federacijos, (ESA) programinės įrangos asociacijos reprezentacijos ir (NSF) nacionalinio mokslo fundacijos organizuoto „Aukščiausio lygio mokomieji kompiuteriniai žaidimai" seminare patariama daug labiau, negu iki šiol taikyti kompiuterinius žaidimus ugdymo procese. Tai yra svarbu pirmiausiai dėl to, jog dėl globalizacijos labai sumažėjo Amerikoje konkurenciniai sugebėjimai, o žinių visuomenei ypač reikalingi gerai išsilavinę darbuotojai, ypač techninėje ir mokslinėje srityse. Kompiuteriniai žaidimai motyvuoja ir padeda išugdyti daugiau gebėjimų, sako FAS prezidentas Hanry Kelly „ jie ypač patinka šiandieniniam skaitmeniniam jaunimui", tiems kurie yra užaugę su skaitmenine technika. Teigiama, jog kompiuteriniai žaidimai turi daug savybių, kurios moko žaidėjus „aukštesnių mokymosi sugebėjimų", kurių labai reikia moderniame darbo pasaulyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?

2007-05-10 | Vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai žaibiškai užkariavo visą pasaulį. 2006 metų tyrimai rodo, kad vaikai ir vyresni kompiuterinių žaidimų žaidžia mažiausiai nuo 5 iki 10 valandų per savaitę, ir kartais šis skaičius būna gerokai didesnis. Žaidimų pardavimai gerai atspindi jų populiarumą. Puiki specialiaisiais efektais perkrauta grafika, greiti ilgalaikiai intensyvūs judesiai žaidimo metu ir ilgos valandos prie žaidimų kompiuterio - tai idealus derinys atsirasti tokioms sveikatos problemoms, kaip raumenų, akių pervargimas. Dažniausi dėl per dažno žaidimo su kompiuteriu atsiradę sveikatos sutrikimai yra: alkūnės raumenų uždegimas, sausgyslių uždegimai, sąnarių uždegimai bei rankos nervų užspaudimas. Medikai rekomenduoja, kad žaidimus mėgstantys žmonės darytų pertraukas kas kiekvienas 40-60 minučių (arba kas valandą). Jie turėtų atsitraukti nuo kompiuterio ar televizoriaus, ištiesti ir pramankštinti kojas, rankas, pasivaikščioti po kambarį, sufokusuoti akis į nutolusius objektus. Siekiant nežaloti savo sveikatos, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas kūno padėčiai. Kėdė turi būti patogi, su atrama nugarai, pėdos turi tvirtai remtis į grindis. Žaidėjai gali apsisaugoti nuo žalos savo sveikatai - akių uždegimo, galvos skausmo, akių išsausėjimo, įvairiausių skausmų, žvairumo, per dažno mirksėjimo, prasto akių fokusavimo ir apskritai - siekdami išvengti visam gyvenimui nusilpusių akių - turėtų vadovautis šiais patarimais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

„Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti

2007-04-19 | Programišių išplatintas klastingas virusas „sandra.scr" pastarąsias kelias dienas buvo sutrikdęs tūkstančių šalies kompiuterių darbą. Specialistų teigimu, pats virusas galėjo būti sukurtas užsienyje, o specialiai mūsų šaliai jį pritaikė lietuviai. Ir pritaikė labai sumaniai, rašoma „Lietuvos ryte". Lietuvoje tarp internetinių pokalbių programos „Skype" vartotojų paskleistu vienu kompiuteriniu virusu buvo mėginama pasiekti iškart trijų tikslų - pavogti banko slaptažodžius, padidinti savo tinklalapių lankomumą ir išvesti iš rikiuotės populiarias interneto svetaines. Spėjama, kad šiai viruso atakai buvo rengiamasi iš anksto, o ją surengė grupė kompiuterių įsilaužėlių, siekiančių finansinės naudos. Jie panaudojo vadinamąjį socialinės inžinerijos principą. „Skype" vartotojams buvo siunčiama žinutė, siūlanti pasižiūrėti Sandros nuotrauką. Paspaudus nuorodą, į kompiuterį atsiunčiama byla „sandra.scr". Aktyvavus šią bylą (paspaudus „Run"), atidaromas paveikslėlis, o kompiuteris apkrečiamas virusu. Siūlymas „Skype" vartotojams pažiūrėti Sandros nuotraukas buvo gerai užmaskuota išpuolio pradžia. Vakar Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) specialistai nustatė, kad virusas buvo skirtas ir šnipinėjimui. Pasak RRT tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjo Ryčio Rainio, virusas kėlė didžiulį pavojų, kad iš kompiuterių vartotojų bus pavogti ir prisijungimo prie internetinės bankininkystės sistemos slaptažodžiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!