LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Kaip gauti skaitmeninį sertifikatą? (yra ir VIDEO)

2005-02-15 | Š. m. sausio 27 dieną UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC) pateikė IVPK paraišką įregistruoti įmonę, kuri teiktų kvalifikuotų sertifikatų sudarymo paslaugas. Apie įmonės tolimesnius planus pasakoja bendrovės direktorius Mudrikas Dadašovas. Pradėdami savo veiklą suprantame, kad el. parašo technologija nėra tikslas, o tik priemonė vykdant konkrečius el. verslo bei el. valdžios projektus. SSC – pirma įmonė Lietuvoje, kuri ketina teikti skaitmeninio parašo paslaugas ir numato aktyviai dalyvauti kuriant šalies el. parašo infrastruktūrą. SSC paruošė populiarių straipsnių seriją, kurioje bus aiškinama el. parašo įsigijimo, naudojimo, tikrinimo bei diegimo įvairiuose el. procesuose galimybės. El. parašo infrastruktūrą sudaro patikimos skaitmeninio sertifikato sudarymo įmonės – sertifikavimo tarnybos, registracijos tarnybos, vartotojai, el. paslaugų teikėjai. SSC yra pasiruošusi bendradarbiauti ir su el. paslaugų teikėjais, ir su paslaugų gavėjais. Kaip žinoma, skaitmeniniai sertifikatai identifikuoja el. proceso vartotojus ir leidžia jiems teisiškai pasirašyti el. dokumentus. El. paslaugų teikėjai, naudodami skaitmeninius sertifikatus, gali nustatyti el. proceso dalyvio tapatybę ir patikrinti parašo autentiškumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

RSA konferencija San Franciske

2005-02-15 | 2005 metų vasario 14 dieną San Franciske (Kalifornija, JAV) prasidėjo 14-oji RSA konferencija. Tai kasmet organizuojamas prestižiškiausias duomenų apsaugos renginys pasaulyje. Konferencijoje, kurioje nagrinėjamos informacijos saugumo problemos, dalyvauja didžiausios kompiuterinės technikos, programinės įrangos ir kompiuterių apsaugos bendrovės. Konferencijoje pranešimus skaitė daugelio milžiniškų korporacijų atstovai – CISCO (John Chambers), „Microsoft“ (Bill Gates), „Symantec“ (John Thompson), „RSA Security“ (Art Coviello), „Sun Microsystems“ (John Loiacano), „VeriSign“ (Scratton Sclavos). „Informacijos saugumas – kompleksinė problema, todėl jai išspręsti reikia įvairių sričių specialistų pajėgų. Ši konferencija yra unikali galimybė susipažinti ne tik su šios pramonės plėtros problemomis, bet ir pabendrauti su konkrečių techninių bei programinių produktų gamintojais“, – teigia konferencijoje dalyvaujantis UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC) vadovas Mudrikas Dadašovas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM reikalauja uždrausti SCO platinti Linux

2005-02-14 | IBM korporacija Solt-Leik-Siti (Jutos valstija) apylinkės teismui pateikė naujus dokumentus, reikalaudama uždrausti SCO kompanijai toliau platinti ir pardavinėti Linux operacines sistemas. Priminsime, kad SCO jau pusantrų metų kariauja su „Žydruoju gigantu“ ir atvirojo kodo bendruomene, kaltindama IBM pažeidus kontraktinius įsipareigojimus ir Linux kūrėjams neteisėtai perdavus Unix System V operacinės sistemos programinį kodą. Taip pat SCO teigia neva turinti šio kodo autorines teises, ir tvirtina, kad dėl to „vogtas“ kodas, esą, patekęs į Linux branduolius nuo pat 2.4 versijos, dėl ko šios OS vartotojai kiekvienam vieną procesorių turinčiam serveriui turį pirkti nuo 700 JAV dolerių kainuojančią licenziją. Iš pagrindinio „kaltininko“, IBM, SCO reikalauja sumokėti penkių mlrd. JAV dolerių kompensaciją. IBM ir atvirojo kodo judėjimo atstovai, savo ruožtu, SCO pretenzijas laiko neteisėtomis, nes ši kompanija pati Linux platino pagal GPL (General Public License) licenziją, leidžiančią ir kodo kopijavimą bei keitimą. Įsidėmėtina, kad SCO, gindama savo interesus, neseniai antikonstitucine paskelbė pačią GPL licenziją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didžiosios Britanijos vyriausybė pratęs susitarimą su Microsoft

2005-02-13 | Kaip praneša InfoWorld, Didžiosios Britanijos Valstybinė komercijos valdyba (OGC) derasi dėl trejų metų licenzijuotos PĮ sutarties su Microsoft pratęsimo. Ir PĮ milžinė, ir OGC šią savaitę patvirtino, kad buvo aptartas egzistuojančio savitarpio supratimo memorandumo pratęsimas, kurio galiojimo laikas baigiasi kitais metais. OGC atstovas pranešė, kad naujasis trimetis kontraktas numato programinių produktų palaikymo paslaugų spektro išplėtimą. Naujasis memorandumas bus pasirašytas ne anksčiau, kaip kito mėnesio pabaigoje. 2002 metų kovo 1 d. OGC tiekimo skyrius, sudarantis daugumą valstybinio sektoriaus užsakymų, pasirašė sutartį su Microsoft dėl licenzijuotos PĮ pusei milijono valstybės tarnautojų. Analogiški kontraktai buvo pasirašyti su Sun Microsystems ir IBM kompanijos padaliniu Lotus. Manoma, kad per tris sutarties galiojimo metus vyriausybė taip sutaupys 100 mln. svarų sterlingų (182,4 mln. JAV dolerių).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasirodė KDE 3.3

2005-02-12 | Maždaug prieš savaitę išleista nauja vienos iš pačių populiariausių Linux terpei skirtos grafinės aplinkos versija. Kurį laiką KDE 3.3 buvo viešo beta testavimo stadijoje, ir štai, pagaliau buvo oficialiai pripažinta tinkama viešam pasirodymui. Kūrėjai tvirtina, kad naujoji versija – žymiai stabilesnė, patogesnė ir greitesnė už visas ankstesnes. Tarp svarbių pasiekimų galime paminėti daugelio kalbų palaikymą: į KDE 3.3 įtraukta per 50 pilnų lokalizacijų, dar 30 kalbų palaikoma dalinai. KDE 3.3 - pakankamai daug naujovių. Buvo pakeista dauguma pačios aplinkos komponentų ir su jos paketu pateiktų programų. Grafinis redaktorius KPaint, pavyzdžiui, buvo pakeistas galingesniu Kolourpaint, o programikė Kimagemapeditor (labai parankus dalykėlis jauniesiems web-dizaineriams), į standartinį komplektą įtraukta pirmą kartą. Kspell komponentas, skirtas tekstų rašybos tikrinimui, dabar veikia su naujos versijos biblioteka, kas, kūrėjų nuomone, žymiai pagerins tekstų tikrinimo kokybę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lindows atidėjo savo pasirodymą biržoje

2005-02-11 | Infoworld agentūra praneša, kad programinės įrangos kompanija Lindows, užsiimanti Linux baze pagrįstos OS kūrimu ir pardavimu, atidėjo planuojamą pirminę viešą akcijų emisiją (IPO). Kompanija neatšaukė registracinio pranešimo iš JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) ir tikisi ateityje atnaujinti IPO procedūrą, kai pagerės rinkos sąlygos ir visuomeninė nuomonė apie kompaniją. Lindows atstovai situacijos nekomentuoja. Iš pradžių prašymas atlikti IPO SEC‘ui buvo pateiktas balandį, bet praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad vėliau pateiktame pranešime Lindows per daug sumažino savo akcijų kainų diapazoną. Liepos mėnesį kompanija planavo parduoti 4,4 milijonų akcijų, už kiekvieną imant po 9-11 JAV dolerių, o pakartotiniame pranešime už akciją jau buvo norima nuo 7 iki 9 JAV dolerių. Įkurta 2001 metų liepą, pirmąją OS partiją Linux bazės pagrindu kompanija išleido 2002 metų sausį, bet žymi firma dabar labiau žinoma dėl savo konflikto su Microsoft, besitęsiančiu jau du su puse metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

EverQuest prisikels 9-tąjį kartą

2005-02-11 | Nors jau ne pirma diena didelis dėmesys skiriamas on-line RPG EverQuest 2 žaidimo palaikymui, Sony Online Entertainment tęsia tradiciją laikas nuo laiko išleisti priedus 1-ajai EverQuest daliai. Jau devintasis, EverQuest: Dragons of Norrath pavadintas priedas prekyboje pasirodys dar šį mėnesį (tiek dėžutėse, tiek „elektroniniu“ formatu) ir serijos gerbėjams pasiūlys naujas žemes su pagerinta grafika, papildomas gildijų tvarkymo priemones, ne vieną naują užduotį, krūvą receptų, nematytų sugebėjimų ir užkeikimų, neliks užmiršti ir monstrai - pamatysime goblinus, ledynų gigantus ir, savaime aišku, ugnimi alsuojančius drakonus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

APC pristatė naują nenutrūkstamo maitinimo šaltinį Back-UPS ES 525

2005-02-10 | Nebrangus NMŠ namų ar nedideliam biurui užtikrins apsaugą nuo įtampos svyravimų, automatinį jos stabilizavimą, o prireikus – darbą baterijų pagrindu. APC pateikė Back-UPSO ES 525 – nebrangų nenutrūkstamo maitinimo šaltinį namams, namų ar nedideliam biurui, sukurtą specialiai Rusijos ir NVS šalims. Firmos pristatytas modelis garantuoja apsaugą nuo įtampos „šuolių“ elektros, telefono, fakso ar modemo linijose. Dingus elektrai, naujove galima stalinio kompiuterio, monitoriaus ir kitos elektroninės įrangos maitinimą perjungti į maitinimo baterijomis režimą. NMŠ taip pat palaiko ir užtikrina automatinį stabilizavimą, esant ilgalaikiam įtampos sumažėjimui. „Atnaujinta įrenginio konstrukcija užtikrina automatinę įtampos stabilizaciją ir apsaugą nuo elektros tinkle pasitaikančių šuolių, autonominiam namų ar nedideliam biurui jo užtenka 46 minutėms, - sako Džo Lobertis, pagrindinis APC sprendimų mažiems tinklams (Consumer Network Solutions Group) vadybininkas. – Šį NMŠ mes sukūrėme specialiai Rusijos ir NVS šalių rinkai, tikėdamiesi palengvinti nedidelių ir namų sąlygomis veikiančių biurų darbą įtampos sumažėjimo atvejais ar esant kitoms šiam regionui būdingoms energijos tiekimo problemoms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Skynet“ plėtra iš arčiau

2005-02-10 | Vienas didžiausių bei sparčiausių Lietuvoje „Skynet“ tinklas plečiasi vis aktyviau bei sparčiau. Netrukus ketinama padengti dar didesnę miesto dalį. Artimiausiu metu dar daugiau sostinės gyventojų galės mėgautis spartaus optinio interneto teikiamais privalumais. Pasak vadybinko Ričardo, artimiausiu metu „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ ketina plėstis į Antakalnio bei Lazdynų mikrorajonus. Nors projektavimo darbai šiuo metu jau oficialiai pradėti, tačiau susiduriama su tam tikromis problemomis. Pasak Ričardo, Lazdynuose šiuo metu vyksta gausybė įvairių kitų kasinėjimo, projektavimo darbų, veiklą trikdo papildomi kanalai. Panaši situacija ir Antakalnyje – čia laukiama techninių sąlygų iš AB „Lietuvos telekomas“. Nors su panašiomis projektavimo problemomis susiduriama kaskart pradedant darbus naujame mikrorajone, tačiau šios problemos sprendžiamas pakankamai greitai bei operatyviai. Visiškai neseniai sėkmingai baigti Šnipiškių bei Žvėryno mikrorajonų projektavimo darbai – šiuose mikrorajonuose radijo ryšys jau pakeistas optiniu, tad nuo šiol šių mikrorajonų gyventojai jau gali naudotis optinio interneto teikiamais privalumas. O jų tikrai daug – nuo interneto ryšio iki vieno didžiausių Lietuvoje FTP tinklų, taip pat skaitmeninė televizija, IP telefonija, kompiuteriniai žaidimai per tinklą, interneto radijas, nemokamos teisinės konsultacijos, videoforumai, vaizdo ir garso konferencijos ir dar daugiau.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Jandeks pradėjo teikti geografinės paieškos paslaugas

2005-02-09 | Kompanija „Jandeks“ pristatė naują paslaugą – paiešką pagal žemėlapius. Dabar svetainės puslapyje galima įvesti adresą ar gyvenvietės pavadinimą, ir gauti nuorodą į reikiamą žemėlapio fragmentą svetainėje „Jandeks.Karty“. Šiuo metu svetainėje yra smulkūs Maskvos ir jos apskrities, Sankt-Peterburgo, Kijevo, Rusijos ir Europos žemėlapiai. Žinant tikslų adresą, galima pamatyti netgi namų išsidėstymą. Europos žemėlapyje rasite gyvenvietes, kuriose gyvena 1000 ir daugiau žmonių. Rusijos žemėlapyje galima aptikti net tokius egzotiškų objektų, kaip „Pevel kolūkio jurtos“ ir „Mevtyngleming upė“ :)) „Jandeks.Karty“ paieška atliekama ne tik pagal adresus, bet ir pagal objektus. Miestų žemėlapiai turi „teminius sluoksnius“, kuriuose vartotojui pasirinkus galima parodyti kinoteatrus, muziejus, poliklinikas, stadionus ir kt. lankytinas vietas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!