LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
"Guardian Monitor" dėka išaiškinta komercinės paslapties išdavystė

2005-02-02 | Prieš porą mėnesių prasidėjusi informavimo akcija apie naują JAV kompanijos "Guardian Software" programinę įrangą, leidžiančią sekti kompiuterio panaudojimą, davė pirmuosius rezultatus. Oficialus "Guardian Software" atstovas Lietuvoje sulaukė nemažai padėkų iš savo klientų. Labiausiai džiugina tai, kad vienos didelės Lietuvos bendrovės vadovas programinės įrangos "Guardian Monitor" dėka išaiškino komercinės paslapties išdavystę. Vieno darbuotojo kompiuteryje įdiegta programinė įranga leido nustatyti, jog bendrovės departamento vadovas, gaunantis slaptą verslo informaciją, perduodavo ją konkurentų įmonei. Kaip teigė šios bendrovės vadovas, jau seniai buvo kilę įtarimų, jog nauji rinkodaros sumanymai yra perimami konkurentų. Įdiegus darbuotojų kompiuteriuose "Guardian Monitor" programinę įrangą, paaiškėjo, jog naujų bendrovės sumanymų planai ir aprašymai elektroniniu paštu buvo siunčiami pagrindinės konkuruojančios bendrovės rinkodaros specialistui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvoje pabaigta diegti numerio perkeliamumo paslauga

2005-02-02 | Nuo 2006 m. vasario 1 dienos visi telefono ryšio naudotojai, pasinaudoję numerio perkeliamumo paslauga, gali gauti visas telefono ryšio operatorių teikiamas paslaugas. Išsaugodamas savo numerį, vartotojas gali rinktis bet kurį paslaugų teikėją pagal jam svarbius kriterijus: paslaugų kokybę, kainas, teikiamų paslaugų įvairovę, klientų aptarnavimo kokybę, taikomas nuolaidų sistemas. Naudodamasis kito judriojo telefono ryšio teikėjo paslaugomis, vartotojas gali naudotis ne tik balso perdavimo paslauga, bet ir trumpųjų žinučių (SMS), vaizdo žinučių (MMS) bei visomis kitomis judriojo telefono ryšio teikiamomis paslaugomis. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, iki 2006 m. vasario 1 d. numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 61 367 vartotojai. "Numerio perkeliamumo paslauga vartotojams suteikia laisvę ir galimybes rinktis geriausiai jo poreikius atitinkančio operatoriaus paslaugas ir kartu išsaugoti savo turimą telefono numerį", - sakė RRT direktorius Tomas Barakauskas. - "Veikiant numerio perkeliamumo paslaugai, didėja ir konkurencija tarp tokias telefono ryšio paslaugas teikiančių operatorių, kadangi jiems tampa svarbu ne tik pritraukti į savo tinklą kuo daugiau naujų abonentų, bet ir išsaugoti jau esančius", - pažymėjo T. Barakauskas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Tele2" kviečia išsivaduoti iš didelių sąskaitų

2005-02-02 | Telekomunikacijų bendrovė "Tele2" nuo pat savo atėjimo į rinką įtakojo mobiliojo ryšio kainų kritimą ir toliau laikosi savo kovingos pozicijos, kviesdama vartotojus rinktis pigesnes mobiliojo ryšio paslaugas teikiantį operatorių ir taip neriboti savo bendravimo. Ryšių reguliavimo tarnybos įsakymu visi, keičiantys telefono ryšio paslaugų teikėją, turi teisę išlaikyti senąjį abonentinį numerį. Nuo vasario 1d. viešųjų telefono ryšio tinklų operatoriai ir paslaugų teikėjai užtikrina, kad abonentams numerio perkeliamumas būtų pradėtas vykdyti naudojant centrinę duomenų bazę. Tai reiškia, kad mobiliojo ryšio vartotojai nuo šiol galės be jokių sunkumų rinktis kitą operatorių, siūlantį pigiausias jų poreikius atitinkančias paslaugas. Ekonomistų vertinimu, galima tikėtis nemažos mobiliojo ryšio vartotojų "migravimo" bangos. "Tele2" generalinis direktorius Petras Masiulis mano, kad mobiliojo ryšio kainos Lietuvoje yra per aukštos. "Mes visada siūlėme mažiausias kainas rinkoje ir savo pažadą tęsime, o taip pat daug investavome į paslaugų ir ryšio kokybę, kuri nebenusileidžia konkurentams", - komentuoja P. Masiulis. Todėl "Tele2" kviečia pasinaudoti per centrinę duomenų bazę pagaliau veikiančia numerio perkėlimo paslauga ir išbandyti bendrovės pasiūlymus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Sonex Kompiuteriai" kaupia "Microsoft" kompetencijas

2005-02-02 | UAB "Sonex Kompiuteriai", šiuo metu keičianti pavadinimą į "Sonex Technologies", įgijo dar vieną "Microsoft" kompetenciją - kompiuterinių tinklų infrastruktūros sprendimų (Networking Infrastructure Solutions Competency). Ši kompetencija suteikiama "Microsoft" partneriams, įrodžiusiems aukščiausią kvalifikaciją kuriant kompiuterinių tinklų infrastruktūros sprendimus "Microsoft" technologijų pagrindu (Windows Server, Windows SBS Server ir kt.). Įmonė, siekianti įgyti šią kompetenciją, turi turėti aukščiausios kvalifikacijos "Microsoft" sertifikuotus specialistus (MCSE - Microsoft Certified Systems Engineer), kurie yra išlaikę reikiamus egzaminus, patvirtinančius jų sugebėjimus kurti, diegti ir aptarnauti infrastruktūrinius sprendimus. Taip pat privaloma pateikti reikiamą skaičių klientų atsiliepimų, patvirtinančių aukštą kompanijos kuriamų sprendimų ir teikiamų paslaugų kokybę. Pasak "Sonex Kompiuterių" komercijos direktoriaus Valdo Jusiaus, nauja kompetencija suteiks kompanijai galimybę panaudoti dar daugiau "Microsoft" techninių naujovių, rinkodaros bei kitų resursų, siekiant dar labiau pagerinti kuriamų sprendimų ir teikiamų paslaugų kokybę ir gerinti klientų aptarnavimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus

2005-02-02 | Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), atsižvelgdama į šiomis dienomis visuomenėje ir spaudoje pasirodžiusius pranešimus, kad vasario 3 d. vartotojų kompiuteriai bus puolami internetinio viruso BlackWorm (dar kitaip vadinamo Blackmal, Tearec.A, Nyxem, Kama Sutra bei kitais vardais), teikia paaiškinimus ir konkrečius sprendimus, kaip išvengti galimo pavojaus. RRT informuoja, kad šis virusas yra aukšto pavojingumo lygio, tačiau nėra taip sparčiai plintantis, kaip praneša įvairūs informacijos šaltiniai. Internetinis kirminas (kompiuterinio viruso atmaina) BlackWorm buvo sukurtas 2006 m. sausio 16 d. ir išplito po vartotojų kompiuterius, kaip elektroninio pašto laiškų priedai, suintriguojantys laiško gavėją erotiniu žinutės turiniu. Atidarytas priedas apkrečia kompiuterius virusu, kuris yra užprogramuotas aktyvuotis kiekvieno mėnesio 3 dieną (praėjus apytikriai 30 minučių po kompiuterio įjungimo). Tai reiškia, kad pirmą kartą jis suaktyvės š. m. vasario 3 dieną. Šią dieną virusas gali sugadinti Word, Excel, Access, PowerPoint ir kitų bylų (t.y. bylų su plėtiniais .DMP, .DOC, .MDB, .MDE, .PDF, .PPS, .PPT, .PSD, .RAR, .XLS ir .ZIP) turinius, paversdamas juos nenaudingais. Be to, veikdamas virusas gali sustabdyti ir ištrinti kai kurias antivirusines bei bylų apsikeitimo (angl. peer to peer) programas, stebėti duomenų srautą tinkle ir bandyti perimti prisijungimo prie elektroninio pašto tarnybinės stoties slaptažodžius, kad išsisiuntinėtų savo kopijas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais

2005-02-02 | Panda Software Laboratorijos direktorius Luis Corrons teigia, kad labai svarbu apsaugoti vaikus ir paauglius nuo internete tykančių grėsmių. Beveik pusė interneto naudotojų yra vaikai nuo 8 iki 14 metų (Sixth AIMC survey of Internet users (Association for the Research of Communication Media) duomenimis). Dauguma jų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Šio projekto tikslas yra atkreipti tėvų/globėjų dėmesį ir patarti bei padėti išvengti pavojaus jų vaikams. Internete su pavojumi vaikas gali susidurti daugeliu atvejų: pokalbių svetainių ir elektroninio pašto dėka galimas kontaktas su nepažįstamaisiais (kartais vaikai sugalvoja susitikti su savo internetiniu draugu, net nesuvokdami, kad pamatyti gali ne tai, ko tikėjosi). Kitas neigiamas poveikis vaiko ar paauglio psichikai yra netinkamo turinio internetiniai puslapiai (pornografija, žiaurybės), kas gali pakenkti vaiko asmenybės vystymuisi. Be to yra ir tokių grėsmių kaip virusai, kirminai, trojanai ir kt., kurie naudojasi vaikų naivumu ir nepatyrimu. Taip pat nepamirškime galimybės beveik viską nusipirkti internetu. Jeigu vaikas be tėvų ar globėjų priežiūros turės priėjimą ir galimybę pirkti internetu, jis tikriausiai tuo pasinaudos…Gali būti liūdnos finansinės pasekmės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT lankosi skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių

2005-02-01 | Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT įdiegta lankytojų apskaitos sistema leidžia nustatyti, kad bibliotekoje lankosi ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių skaitytojai. Dažniausiai į mokslinės informacijos portalą užsuka Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos bei Didžiosios Britanijos gyventojai. Be to, pastebima tendencija, kad Moksline elektronine biblioteka vis labiau domisi skaitytojai iš Šiaurės Amerikos žemyno, t.y. iš JAV ir Kanados. Manoma, kad pagrindinis bibliotekos užsienio skaitytojų ratas – tai lietuviai studentai ar doktorantai, studijuojantys svečiose šalyse, bei užsienyje dirbantys Lietuvos piliečiai. Bibliotekos organizatorius nustebino tai, jog sulaukiama vis daugiau skaitytojų iš buvusių Tarybų Sąjungos šalių. Prieš savaitę Tarptautinė mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.RU įtraukė lietuviškąją bibliotekos versiją į bendrą resursų sistemą. Pradėjus oficialiai apie tai informuoti svetainės lankytojus, bibliotekoje eLIBRARY.LT pradėjo lankytis su Lietuva sąsajų turintys skaitytojai iš Rusijos, Ukrainos bei kitų NVS šalių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vokietijoje mažėja videožaidimų pardavimai

2005-01-30 | Nacistinė Vokietijos praeitis įtakojo tai, kad vokiečiai nenoriai perka videožaidimus su smurto scenomis, o tai trukdo žaidimų rinkos Europoje kūrimuisi, praneša agentūra Reuters. Praėjusią savaitę Leipcige (federalinė Saksonijos žemė) įvyko stambiausia pasaulyje videožaidimų paroda, bet netgi ji nesugebėjo padidinti šio sektoriaus videožaidimų pardavimų. Pagal analitinės kompanijos Screen Digest duomenis, praėjusiais metais pramogas siūlančiai PĮ vokiečiai išleido 1,1 mlrd. € (1,4 mlrd. JAV dolerių), kai prieš penkis metus ši suma siekė 1,2 mlrd. €. O Didžiojoje Britanijoje kiekvienais metais videožaidimams išleidžiama 1,7 mlrd. €. Žaidimų konsolės, įskaitant Sony Playstation, Xbox ir Game Cube, tarp vokiečių nelabai paplitusios, labiausiai jie mėgsta PC skirtus kompiuterinius žaidimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Honkongo policija tiria on-line pašto tarnybos veiklą

2005-01-30 | Honkongo policija susidomėjo vienos Interneto pašto tarnybos veikla – šioji įtariama adresatams siuntinėjusi laiškus policijos ir kitų jėgos struktūrų vardu, praneša AFP. Tyrimas prasidėjo po nepatenkinto Honkongo piliečio skundo - šis el. paštu gavo laišką „nuo pakrantės apsaugos tarnybos viršininko“. Policija įtaria, kad šiais laiškais kol kas nenustatyti sukčiai siekia iš patiklių piliečių „ištraukti“ tokius asmeninius duoemnis, kaip jų kreditinių kortelių numeriai, bet nėra užtikrinti, ar tokių laiškų siuntimą galima laikyti nusikalstama veikla – dėl to vyksta aršūs ginčai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mozilla projektas turės savo japonišką svetainę

2005-01-30 | Organizacija Mozilla Foundation, užsiiimanti nemokamos naršyklės Mozilla kūrimu, ir jos japoniškasis padalinys Mozilla Japan paskelbė atidarę Mozilla-Japan.org svetainę, kurioje bus pateikiama informacija apie japoniškosios Mozilla realizacijos darbų eigą. Pagrindine naujo projekto veikla taps lokalizuotų Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird ir Mozilla 1.7 versijų kūrimas. Taip pat planuojama įkurti vietinių vartotojų apmokymo ir palaikymo tarnybą. „Japonijoje labai daug Mozilla besinaudojančių žmonių, ir šio projekto kūrimas suvaidins svarbų vaidmenį, teikiant daugumai jų reikalingą pilną paslaugų spektrą“, - sako Mičelas Beikeris, Mozilla Foundation prezidentas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!