LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Vien informacinių technologijų verslui jau per mažai

2005-01-13 | Nuolat spartėjančių verslo procesų laikais nebepakanka tik efektyviai veikiančios verslo struktūros ir paprasto informacinių technologijų naudojimo. Bendrovėms reikia realios naudos, tikro verslo procesų pagerėjimo, dėl ko paprasto IT diegimo neužtenka ir šalia reikia teikti konsultacijas verslo procesų gerinimui bei geriausių pasaulinių praktikų perėmimui. „Alna Business Solutions“ vadovas Tomas Milaknis prisimena: „Iš pradžių visi mūsų klientai diegėsi iš esmės tik buhalterinės apskaitos sprendimus. Pagrindinis jų poreikis – turėti visą informaciją vienoje sistemoje ir greičiau priimti sprendimus. Netgi ir tokiems sąlyginai nedideliems poreikiams patenkinti, nemaža dalis klientų rinkosi pažangias sistemas, lyderiaujančias pasaulyje.“ Po 7 - 10 metų nuo verslo valdymo sistemų (angl. enterprise resource planning, ERP) bumo pradžios sparčiai į priekį žengiančios bendrovės susidomėjo papildomomis funkcijomis, palengvinančiomis planavimą ir valdymą. Tuomet, teigia Tomas Milaknis, rinkai pasiūlyta turimas sistemas išplėsti atitinkamais moduliais (finansų, biudžeto planavimo, gamybos valdymo ir pan.).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klaipėdoje – naujasis „BMS Megapolis“

2005-01-13 | Populiariausių Lietuvoje specializuotų kompiuterių parduotuvių tinklas „BMS Megapolis“ pasiekė ir Klaipėdą – Taikos pr. 66A įvyko „BMS Megapolio“ atidarymas! Tai – jau septintoji tokio formato BMS bendrovės parduotuvė Lietuvoje. Naujojo 800 kv. metrų „BMS Megapolio“ atidarymo proga klaipėdiečių ir miesto svečių laukia ne tik didelių nuolaidų akcija, bet ir kitos staigmenos. „Apklausų duomenimis, 54 proc. Lietuvos gyventojų priimtiniausia kompiuterius įsigyti specializuotose kompiuterinės įrangos parduotuvėse. Tokios parduotuvės pirkėjus vilioja plačiu asortimentu, patraukliomis kainomis bei kvalifikuotų konsultantų patarimais. Būtent dėl šių savybių „BMS Megapolis“ tapo žinomiausiu specializuotų kompiuterinės įrangos parduotuvių tinklu, kurio privalumus nuo vakar gali įvertinti ir klaipėdiečiai“, – pažymėjo BMS direktorius Artūras Afanasenka. Pasak jo, kol kas didelių kompiuterių parduotuvių daugiausia yra Vilniuje ir Kaune, tuo tarpu Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose miestuose ši rinka tebėra neužpildyta. „Tad šiuo metu plečiamės visoje Lietuvoje – neseniai atidarėme parduotuvę Šiauliuose, „BMS Megapolio“ jau sulaukė ir Klaipėda. Klaipėdoje turime nemažai ištikimų klientų, kurie įsigyti kompiuterinės įrangos vykdavo į Vilniaus ir Kauno „BMS Megapolius“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

iWork - MS Office mestas naujas iššūkis

2005-01-12 | Apple Computer kompanija išleido iWork’05 pavadintą biuro programų paketą, kuris išleidžiamas kartu su naujų produktų, skirtų konkuruoti su Microsoft ir jos Office programų rinkiniu, grupe. Antradienį Apple vadovas Stivenas Džobsas San-Franciske vykusioje Macworld parodoje anonsavo iWork '05, 79 dolerius kainuosiantį biuro programų paketą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Trojos arkliai prasiskverbė į videofailus

2005-01-12 | PandaLabs firmos analitikai pranešė atradę du naujus Trojos arklius (Trj/WmvDownloader.A ir Trj/WmvDownloader.B) kurie plinta per P2P tinklais siunčiamus videofailus. Šie Trojos arkliukai naudojasi nauja į Microsoft Windows Media Player grotuvą įeinančia Windows Media Digital Rights Management (DRM) technologija, skirta apsaugoti intelektualios nuosavybės teises multimedia srityje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Džanet Džekson krūtinė amerikiečius jaudina labiau, negu jų pačių kompiuterių saugumas

2005-01-11 | Pagal šią savaitę atliktą apklausą, JAV kompiuterių vartotojai apie Džanet Džekson krūtinę žino daugiau, negu apie savo kompiuterių saugumą, - praneša BBC News. Amerikos Kibernetinio Saugumo Aljanso (NCSA, National Cyber Security Alliance) užsakymu atlikta kompiuterinio saugumo lygiui išaiškinti skirta apklausa parodė, kad 90 procentų amerikiečių gali atsiminti, kada per televiziją buvo parodyta apnuoginta Džanet Džekson krūtinė, tačiau tik 60 procentų galėjo pasakyti, kada paskutinį kartą atnaujino savo antivirusines programas, ugniasienes ar operacinę sistemą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV teismas spamerius nuteisė išmokėti milijardinę kompensaciją

2005-01-11 | Šiomis dienomis JAV priimtas precedento neturintis nutarimas: trys Interneto vartotojų E-Mail dėžutes šiukšlinusios kompanijos turės padengti visus Ajovos valstijoje įsikūrusio ISP nuostolius, kurie teismo sprendimu sudaro 1.120 milijardo dolerių. Šį nutarimą priėmė JAV Federalinis Teismas, taip nustatęs rekordinę kada nors už spamo siuntinėjimą sumokėtos kompensacijos dydį, - praneša Associated Press.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Buvęs CŽV vadovas Internetą pavadino “JAV Achilo kulnu”

2005-01-11 | Džordžas Tenetas (George J. Tenet), buvęs CŽV vadovas, paragino padidinti Interneto saugumo lygį, - rašo The Washington Times. Pasaulinį Interneto tinklą jis pavadino “juoduoju įėjimu teroristams ir JAV priešams” ir “potencialiu Achilo kulnu”, keliančiu grėsmę valstybės finansiniam stabilumui ir fiziniam saugumui.
- Aš žinau, kad tokie pareiškimai šiuo metu gali atrodyti ginčytini, juk mes vis dar galvojame, kad Internetas - tai atvira visuomenė, kurioje nėra kontrolės ir atsakomybės, - pareiškė Tenetas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų

2005-01-11 | 1995 metais grupės entuziastų įkurtas GameZone.lt portalas švenčia jau dešimties metų jubiliejų. Tai pirmasis žaidimų portalas Lietuvoje. Vien per 2004-tuosius metus mūsų puslapiai sulaukė daugiau nei 100.000 lankytojų. Tas pats internautas svetainę aplankė vidutiniškai jau per dešimtį kartų. Svetainė niekada neiškrenta iš TOP-10 ir yra nuolat lankoma 54 pasaulio šalių internautų, daugiausia - 16-25 metų amžiaus lankytojų. Projektas labai gerai žinomas tarp užsienio lietuvių ir „ten“ studijuojančio jaunimo. Vis didėjantį lankytojų srautą pritraukia ir anglų kalba sukurti puslapiai. Iš pradžių projektą kūrė bendraminčių trijulė - Vidmantas Laurinavičius, Danas Stašys ir Andrius Tamulevičius, vėliau prisidėjo naujų. Šiuo metu projektą kuria trys žmonės. Pradėjus tik nuo kelių puslapių su nuorodomis, gausėjant straipsnių, svetainėje esanti informacija netrukus pradėta skirstyti pagal temas. Projekto svetainėje medžiaga pateikta lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Kaip skelbimų svetainė pradėtas projektas šiandien aplankytas jau 440236-ąjį kartą (be to, jo statistika pradėta rinkti ne nuo projekto gyvavimo pradžios). Lankytojų patogumui žaidimai ir jų žanrai suskirstyti pagal abėcėlę, pateikta keli tūkstančiai nuorodų į užsienietiškas žaidimų svetaines.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinės įrangos nuomos rinka kyla kaip ant mielių

2005-01-11 | Viena didžiausių Lietuvos kompiuterių gamybos ir prekybos bendrovių BMS, praėjusių metų pabaigoje pradėjusi teikti kompiuterinės įrangos ilgalaikės ir trumpalaikės nuomos paslaugas, per pirmąjį šių metų pusmetį gavo 1 mln. litų pajamų iš šios veiklos – 40 proc. daugiau nei planuota pasiekti. „Tokie rezultatai rodo, kad pasiūlę šias paslaugas pataikėme į dešimtuką – nuomojamų kompiuterinės technikos įrenginių paklausa šiemet rinkoje kyla kaip ant mielių. Lietuvai pernai įstojus į Europos Sąjungą, gerokai padaugėjo mūsų šalyje vykstančių tarptautinių verslo, politikos, kultūros renginių, kurių organizatoriai nuomojasi nešiojamuosius kompiuterius, įvairią kitą įrangą. Be to, trumpalaikę nuomą „atrado“ ir tie verslo klientai, kuriems sezoninių darbų metu prireikia sukurti laikinas darbo vietas“, – teigė BMS direktorius Artūras Afanasenka. Neseniai pasibaigusiam Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatui BMS įrengė 24 kompiuterizuotas darbo vietas, laidinį ir bevielį tinklą Kauno sporto halėje bei stadione. „BMS suteikta aukštos kokybės kompiuterinė technika ir operatyvus jos aptarnavimas gerokai prisidėjo prie to, kad čempionato organizavimą svečiai iš užsienio įvertino aukščiausiais balais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dėmesio !! Brokuoti procesoriai !!!

2005-01-07 | Kaip praneša Kinijos spauda, Naujųjų Metų išvakarėse Taivanio policija atliko reidą, kurio metu buvo aptikta ir konfiskuota 60 tūkstančių gamyklinių defektų turinčių AMD K7 ir K8 procesorių, kurie nepraėjo testavimo ir turėjo būti sunaikinti, tačiau vietoj to prasisunkė į prekybą. Kaip mano Taivanyje esanti AMD atstovybė, brokuoti procesoriai į šviesą gali “išlįsti” Singapūre ir Malaizijoje, arba pasirodyti iš Kinijos, kurioje pakankamai gamyklinių pajėgumų tokių čipų galios testavimui ir pakavimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!