LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Naujas Trojos arklys nešioja užkratą Windows sistemose

2005-01-07 | Internete pasirodė naujas, CoolWebSearch pavadintas Trojos arklys. Sumažindamas Microsoft Internet Explorer apsaugos lygį, į užkrėstą kompiuterį jis atsiunčia kenkėjišką HTML kodą, - tvirtina antivirusinės Webroot Software firmos specialistai. “CoolWebSearch”, tikriausiai, viena iš pačių kenkėjiškiausių programų. Ji visiškai perima naršyklės valdymą”, - patvirtino kolegų žodžius Nikas Liuisas (Nick Lewis).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virusų kiekis auga be paliovos

2005-01-07 | Šiais metais vien Pietų Korėjoje buvo užregistruota daugiau, kaip 4000 naujų virusų. Autoritetingiausios šios šalies antivirusinės kompanijos AhnLab duomenimis, (ši apžvalga pagrįsta jos pateiktais duomenimis), šiais metais suskaičiuota 4406, naujų virusų, o nuo 1988 iki 2003 - tik 3389; kas bus 2025-aisiais - sunku net įsivaizduoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Google su „blogeriais“ dalinsis reklaminėmis pajamomis

2005-01-07 | Blogger svetainės istorija prasidėjo prieš penkis metus; ji tapo nežmoniškai populiari. Šie dienoraščiai pakeitė patį internetinio bendravimo supratimą, įtakojo politiką, sukrėtė žurnalistiką ir milijonams žmonių leido skelbti savo nuomonę ir bendrauti vieniems su kitais. Kokia šio projekto ateitis? Atrodo, kad ji dar tik prasideda... Kompanija Google nutarė dalintis savo įplaukomis už reklamą su Blogger svetainės publikacijų sistemos vartotojais. Greitai jos vartotojai į savo puslapius galės įdėti reklamines AdSense sistemos nuorodas. Ši buvo paleista praėjusių metų vasarą ir leidžia svetainėse talpinti kontekstinę reklamą tekstinių nuorodų pavidalu. Apmokamas kiekvienas tokios nuorodos spustelėjimas, o pelną dalijosi Google ir svetainės savininkai. Iki šiol sistema veikė tik paprastose Interneto svetainėse, bet dabar kontekstinę reklamą bus galima įterpti ir į Blogger sukurtus dienoraščius, o dalį pelno gaus patys dienoraščių savininkai. Reklamą bus galima dėti į Google priklausančios Blogspot kompanijos prižiūrimus puslapius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikiečiai - labiausiai užkietėję pasaulio spameriai

2005-01-07 | Didžiausias el. šiukšlių srautas pasaulyje išsiunčiamas iš JAV, praneša BBC News. Specialistų duomenimis, beveik 43 procentai visų reklaminių laiškų praeitą mėnesį buvo išsiųsti iš JAV. Antrąją vietą užima Pietų Korėja - jai priklauso apie 15 procentų visame pasaulyje gaunamų el. šiukšlių. Trečiąją vietą užima Kinija ir Honkongas, iš kurių teritorijos išsiunčiami maždaug 12 procentų nepageidaujamo pašto. Specialistai konstatuoja, kad 2004 metų sausio mėnesį įsigaliojęs įstatymas prieš el. šiukšles (vadinamasis „Can-Spam Act“) neturi reikiamo poveikio reklaminių laiškų siuntinėjimo organizatoriams, pastoviai tobulinantiems įvairių filtrų ir apsaugos sistemų apėjimo būdus. Mėgstamas jų triukas - vieno žodžio panaudojimas laiško temos laukelyje, ir viena nuoroda vietoj teksto. Šiuo metu toks metodas leidžia apeiti daugumą filtrų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Internete pasirodė kompiuterinis kirminas-vuajeristas

2005-01-07 | Rastas naujas virusas Rbot-GR, hakeriui leidžiantis per nuotolį įjungti internetinę kamerą, prijungtą prie kito kompiuterio, ir stebėti asmeninį aukos gyvenimą, praneša svetainė MSNBC News.
Virusas užkrečia kompiuterius su įdiegta Microsoft Windows operacine sistema. Taip pat jis jau sugeba vogti kai kurių programų ir žaidimų (slėpkite licenzinius kompaktus) slaptažodžius ir raktus. Specialistų nuomone, turint omeny vis didėjantį internetines kameras naudojančių vartotojų skaičių, Rbot-GR gali tapti standartine virusų arsenalo dalimi. Šiai dienai žinomi tūkstančiai kirmino Rbot-GR variantų, ir beveik kiekvieną dieną pasirodo naujos jo versijos. Vistik specialistai mano, kad eiliniam vartotojui žymiai labiau reikėtų saugotis nе „žaidžiančių“ su kameromis, o vogiančių slaptažodžius virusų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Britanijos vyriausybė nutarė imtis elektroninio verslo

2005-01-07 | Britanijos vyriausybė planuoja kitais metais paleisti internetinį projektą, analogišką amerikietiškajam on-line aukcionui eBay. Kaip rašoma laikraščio Guardian svetainėje, jame bus galima pardavinėti ne tik prekes, bet ir paslaugas. Pagal jo kūrėjų užmanymą, National E-Markets pavadintas projektas turės padėti sumažinti bedarbystę, kainas ir pagyvinti rinkos aktyvumą. Projekto įdiegimas laikomas techniškai ir ekonomiškai pagrįstu, nes šiuo metu daugiau, nei 50 procentų britų namų turi priėjimą prie Interneto. Kuriamas internetinio aukciono modelis apima tokias sferas, kaip apmokymas, transporto priemonių nuoma, auklių ir slaugių paslaugos, trumpalaikė gyvenamojo ploto ir patalpų biurams nuoma. Projektui sukurta speciali paieškos sistema, kuri ekrane pateiks paslaugų sąrašą, surūšiuotą pagal kokybę, vietovę ir kainą. Paslaugų teikėjams, savo ruožtu, sukurta bonusų sistema - jie bus skaičiuojami pagal aptarnautų klientų kiekį. Iš pradžių paslaugų teikimu užsiims privatūs asmenys, iš valstybės gavę atitinkamas licenzijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth

2005-01-07 | „Žiedų Valdovas“ - tikriausiai, pati žymiausia saga visos žmonijos istorijoje, su kuria galėtų varžytis nebent „Žvaigždžių karai“. Visame pasaulyje gyvena milijonai šios nuostabios knygos gerbėjų. Ją skaito, pagal ją žaidžia, ja gyvena. Ką ir kalbėti, juk pagal išleistų egzempliorių kiekį „Žiedų Valdovą“ lenkia nebent Vladimor Iljičiaus Lenino ar Mao-dze-Duno darbų tomai. „Žiedų Valdovas“ parodo, kaip kartais net pačių mažiausių ir nereikšmingiausių padarų bebaimiai poelgiai gali turėti didelę reikšmę mūsų pasaulio istorijai. Kiekvienas, žiūrėjęs pagal „Žiedų Valdovo“ motyvus pastatytus filmus, pripažįsta, kad epinės kovos su nesuskaičiuojamu karių skaičiumi užgniaužia kvapą. Todėl kompanija Electronic Arts nutarė sukurti realaus laiko strategiją, pilnai atskleidžiančią šių kovų potencialą. Žaidimas pavadintas Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Splinter Cell 3

2005-01-07 | Jis - visada šešėlyje. Jis ir šešėlis - viena esybė. Jei jis pats to nenori, jūs jo nepamatysite. Jei esate jo taikiniu, galite atsisveikinti su gyvenimu. Jis prasiskverbs pro geriausią apsaugos sistemą, likdamas nepastebėtu. Jis sunaikins visą jūsų asmeninę apsaugą. Jis - Trečiojo Ešelono agentas. Jei jūs sumanėte eilinį teroro aktą prieš didingą ir kilnią amerikiečių naciją, jums tiesiog nepasisekė. Kodėl? Ogi todėl, kad jis prisiekė savo Šventąja Trejybe - mėsainiais, spragintais kukurūzais ir „Coca-Cola“, kad savo naciją gins iki paskutinio atodūsio. Jis - Semas Fišeris. Ar mėgstate Tomo Klensi kūrybą? Ar jums patinka jo pasakojimai apie didingą, galingą, nepakartojamą ir na, tiesiog pačią geriausią Amerikos naciją, kurią, kaip visada, nori pražudyti pikti, godūs, būtinai amoralūs teroristai? Jiems tai beveik pavyksta, eilinį kartą prieš pat Baltuosius rūmus pristačius 2 tonų trotilo ekvivalento bombą (juokauju, žinoma). Bet šaunieji n specpadalinio kariai, patriotai iki kaulų smegenų, net iki sprogimo likus tik vienai sekundei ir jau išblėsus paskutinėms viltims, o kibirkščiai jau bėgant laidu, visada spėja atjungti sprogmenis ir išgelbėti Ameriką - o kartu „ir visą pasaulį“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Pentax Optio S50 - 5 Megapikselių pradinio lygio kamera

2005-01-05 | Naujasis pradinio S lygio kamerų linijos modelis, Optio S50, orientuotas į skaitmeninės ir bendrai fotografijos naujokus, kas, pavyzdžiui, pasireiškia specialiu režimu su atsirandančiais patarimais ir dideliu automatinių režimų kiekiu. Vis tik techninės charakteristikos netgi pradedantiesiems leidžia pajusti erdvę kūrybai, neaukojant kokybės; norint įgauti profesionalių įgūdžių, galima naudoti rankinio nustatymo režimais. Optio S50 panaudotas 3х optiškai didinantis objektyvas. Displėjaus dydis - 1,8“, kas šiek tiek daugiau, nei 1,6“ ankstesniame Optio S40 modelyje, tačiau gabaritų kompaktiškumas išsaugotas. Kaip skirta pradedantiesiems, kamera turi nemažai vaizdo redagavimo funkcijų, kuriomis, pavyzdžiui, galima dar pačioje kameroje spalvotas fotografijas paversti juodai baltomis, išsaugant raudoną, mėlyną ar žalią spalvas. Profesionalas, greičiausiai, šiuos efektus realizuotų kompiuteriu, naudodamas specializuotą PĮ. Nuotraukų kameroje saugojimui naudojamos tradicinės Pentax‘ui SD atminties kortelės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Programos: nLite v0.98.7 beta 2

2005-01-05 | Antroji programos, skirtos iš operacinės sistemos pašalinti nereikalingiems vartotojui elementams, beta versija. nLite leidžia iš sistemos pašalinti Media Player, Internet Explorer, Outlook Express, MSN Explorer, Messenger ir t.t. komponentus. Su ja galima sukurti Windows instaliacinius diskus, kuriuose jau nebus jums nereikalingų elementų (t.y., paleisties diską galima sukurti be jau minėtų programų). Dirbti su ja gana lengva: tereikia uždėti (arba nuimti) varneles ties operacinės sistemos elementais, taip pasirenkant tai, kas iš tikrųjų bus reikalinga operacinėje sistemoje. Programa veikia Windows 2000/XP/2003 OS, tam, kad ji veiktų, reikia instaliuoti Framework programą, kurią galima atsisiųsti iš Microsoft svetainės arba rasti įvairiuose instaliaciniuose CD. Šioje versijoje pagerintas darbas su 2-uoju Windows XP pataisų rinkiniu, ištaisyta keletas klaidų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!