LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Spamo lygis pasiekė 88% ribą

2004-12-08 | Postini kompanijos paskelbtos ataskaitos duomenimis, 2004 metų lapkritį 88 % viso pasaulio el. pašto srauto sudarė įvairių rūšių nepageidaujama reklaminė medžiaga (“spamas”), virusai ir internetinių sukčių siuntinėjami laiškai. Šie duomenys gauti, remiantis 6.9 bilijono el. paštu siunčiamų laiškų analize.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Klaidos tikimybė - mažiau, kaip 1/10000000

2004-12-08 | NEC sukūrė sensorių pirštų atspaudų atpažinimui, kurio klaidos tikimybė (false acceptance rate, FAR) - mažiau, kaip viena dešimtmilijonoji, kas dviejomis eilėmis geriau už šiuo metu rinkoje naudojamus sensorius. Kompanija naujųjų daviklių gamybą planuoja pradėti pirmąjį 2005 m. ketvirtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Gyvasis” Microsoft žurnalas kelia norą apgauti cenzūrą

2004-12-07 | MSN Spaces, svetainėje, kurioje, anot MS, “galima pareikšti savo nuomonę įvairiais klausimais”, negalima įrašyti savo pranešimo, jei jame yra “blogų žodžių”, tačiau, kaip ir dauguma kitų cenzūros aparato priemonių, MS intrumentai pasirodė esą netobuli. Juokingiausia tai, kad Microsoft cenzūra ieško pranešimų su aiškiai dviprasmėmis antraštėmis, tokiomis, kaip “tits for tats” ir “butt sex is awesome”. Dar linksmiau - tai, kad “nepraeina” tokie žodžių deriniai, kaip “Pornography and The Law” arba bet kokios formos antraštės, jei tik jose paminėtas žymiausios Vladimiro Nabokovo knygos pavadinimas ;))

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Doom Tokijo požemiuose

2004-12-01 | Prieš 12 metų Tokijuje prasidėjo grandiozinio požeminių G-Cans kanalų tinklo statyba. Projektas skirtas apsaugoti miestą nuo potvynių taifūnų ir lietingojo periodo metu. Šiandien eksploatuojama sistema sudaryta iš penkių 32 m skersmens ir 65 m gylio gigantiškų betoninių rezervuarų. Jie sujungti specialiais 50 m gylyje nutiestais tuneliais, kurių bendras ilgis - 64 km.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Sąvaržėlė ar... šnipas?

2004-12-01 | Kalifornijos Berklio universiteto darbuotojai sukūrė miniatiūrinį skraidantį robotą-vabzdį (Micromechanical Flying Insect, MFI). Šiam įrenginiui sukurti skirtas projektas buvo pradėtas dar 1998 metais. Nuotraukoje matomą veikiantį roboto pavyzdį pagal dydį ir masę būtų galima palyginti su įprasta kanceliarine sąvaržėle.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Winamp’ui - pabaiga...

2004-11-30 | Pastarosiomis dienomis nuo pat pradžių populiarų Winamp grotuvą kūrę Nullsoft kompanijos darbuotojai paliko AOL kompaniją, - praneša Winamp.com Tai reiškia, kad tolimesni skaitmeninio Winamp grotuvo, palaikančio ne tik audio, bet ir skatmeninio video failus, kūrimo darbai nutraukiami. AOL’e liko tik tie, kas dar kurį laiką užsiims nereikšmingų grotuvo pataisų leidimu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

PlayStation 3 procesoriaus kūrimo darbai artėja prie pabaigos

2004-11-30 | Bendrame Sony ir jos partnerių IBM bei Toshiba pranešime sakoma, kad kitais metais IBM išleis trejų kompanijų kuriamą bandomąją Cell procesorių partiją. Pirmuoju Cell naudosiančiu produktu taps Sony ir IBM kuriama darbinė stotis, planuojama išleisti 2005 metais. Ši sistema bus skirta kompiuterinės animacijos kūrimui ir didelės apimties grafinėms užduotims, o 2006 metais Sony ir Toshiba planuoja išleisti aukštos skiriamosios gebos televizorius, kuriuose taip pat bus naudojamas Cell procesorius. Sony patvirtino, kad Cell bus naudojamas ir kitoje pačios populiariausios – PlayStation - videožaidimų konsolės versijoje. Kompanijos vadovai kitų metų gegužę vyksiančioje E3 parodoje pažadėjo pristatyti jos prototipą, bet nė vienas jų nenurodė PlayStation-3 pardavimų pradžios.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

FTB bando išgauti Nmap kūrėjo serverio logus

2004-11-29 | Žinomo hakeriams ir sistemų administratoriams skirto instrumento kūrėjas savo Insecure.org svetainėje tvirtina, kad FTB bando išgauti jo serverio logus. Fiodoras (Fyodor), kaip jį vadina, - žinomas kompiuterių saugumo sferos veikėjas. Savo pasisakyme jis rašo, kad federalai kreipėsi, norėdami gauti informacijos, tačiau nenurodė jokių tokio domėjimosi priežasčių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Energiją gamins mikrogeneratoriai

2004-11-29 | Vos monetos dydžio didelio greičio mikrogeneratoriai laikui bėgant nešiojamuose įrenginiuose pakeis baterijas. Mažas, centimetro skersmens ir 3 mm aukščio generatorius sukuria daugiau, nei vieną vatą elektros energijos - tiek pakanka maitinti mobiliajam telefonui. Džordžijos valstijos Technologinio universiteto mokslininkų sukurtas prototipas tapo vienu iš alternatyvų baterijų paieškoms projekto rezultatų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

MyDoom pėdomis: įsilaužta į SCO svetainę

2004-11-29 | Per Padėkos dieną, kurią švenčia kiekvienas save gerbiantis amerikietis :)) buvo užfiksuotas įsilaužimas į SCO kompanijos svetainę. Puslapyje, skirtame RedHat bylinėjimuisi su SCO chronologijai, buvo palikta pastaba, skelbianti: "Neseniai mes aptikome savo kodo dalis beveik visoje Microsoft(R) programinėje įrangoje. Mes norime imtis veiksmų prieš Microsoft(R), ir tuo jau užsiima mūsų juridinis padalinys".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!