LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Aptikta nauja Sober kirmino versija

2004-11-29 | Trend Micro kompanija pranešė aptikusi naują viruso-kenkėjo Sober modifikaciją. Sober.J kirminas plinta el. paštu, savo masiniams siuntinėjimams naudodamasis turimu SMTP serveriu. Anglų ir vokiečių kalbomis parašyti laiškai turi skirtingus pavadinimus, skiriasi ir prie laiškų prisegtų priedų pavadinimai bei plėtiniai, atsitiktinai parenkami iš BAT, COM, EXE, PIF ir SCR sąrašo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gentoo - naujasis leidimas

2004-11-26 | Linux distributorius 2005 metų vasarį išleis savo operacinės sistemos versiją, kurią bus galima paleisti tiesiai iš CD-ROM prievado, todėl Gentoo bus galima išbandyti, dar neįdiegus į kietąjį diską. Gentoo - tai Linux distributyvas, kuris, kaip tvirtina jo kūrėjai, visiškai suderinamas darbui su bet kokiomis programomis. Pagal 2004 m. liepos mėnesio Netcraft tarnybos tyrimų duomenis, per praėjusius šešis mėnesius Gentoo populiarumas augo pačiais sparčiausiais tarp kitų Linux distributyvų tempais:

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kenkėjiško kodo atlikimas Winamp grotuve

2004-11-26 | Taikinys: visos iki Winamp 5.06 išleistos versijos. Populiarioje media failų grojimo/rodymo programoje Winamp aptikta klaida, leidžianti realizuoti buferio perpildymą, todėl įsilaužėlis pažeidžiamoje sistemoje per nuotolį esamo vartotojo teisėmis gali atlikti kenkėjišką kodą. Pažeidžiamumas aptiktas 'IN_CDDA.dll' faile, neatspariame specialiu būdu sudarytam '.m3u' playlist (dainų sąrašo) failui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Spectarnybos imasi internetinių pokalbių pasiklausymo

2004-11-25 | Kaip tapo žinoma iš ką tik išviešintų dokumentų, CŽV slaptai finansuoja tyrimus internetinių pokalbių kambarių stebėjimo srityje, norėdama išaiškinti potencialius teroristus. 2003 metų balandį CŽV sutiko finansuoti visą eilę tyrimų projektų, skirtų sukurti “naujoms galimybėms kovai su terorizmu, naudojant naujausias technologijas”. Vienu iš tokių projektu užsiima Niujorko valstijoje esantis Renselerio politechninis institutas. Projektas skirtas automatizuotam pokalbių kambarių/kanalų lankytojų elgesio monitoringui ir nagrinėjimui. Nors pinigai šiam projektui, neva, skiriami iš Nacionalinio mokslo fondo (NMF), tarp 250 suinteresuotųjų projektui grantus skiriančių kompanijų - ir CŽV atstovai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Didžiausią Spyware grėsmę kelia KaZaA

2004-11-25 | Computer Associates, informacine sauga užsiimanti kompanija, tvirtina, jog P2P KaZaA programa - pati pavojingiausia Internete. Kompanijos paskelbtoje Pest Patrol ataskaitoje KaZaA užima 1-ąją vietą tarp 5 dėl savo populiarumo pavojingiausių programų; KaZaA tvirtina, kad jos programa buvo atsisiųsta 214 mln. kartų. KaZaA programai CA suteikė aukštą “klot-faktorių” - savo sukurtą rodiklį, rodantį, kiek programa sulėtina kompiuterio darbą, į kompiuterį įdiegusi savo veikimui nebūtinus sistemos registro elementus ir katalogus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Naršyklių karas: kovoje ir Opera 7.60

2004-11-24 | Opera tvirtina, kad nauja jos naršyklės versija turės geresnį puslapių pateikimo mechanizmą, o tai palengvins on-line dokumentų peržiūrą ir spausdinimą. Metų gale pasirodysianti Opera 7.60 naršyklė turės naują puslapių pateikimo technologiją, dėl kurios, nepriklausomai nuo ekrano raiškos, žiūrint didesnį dokumentą, atpuola būtinybė pele horizontaliai tampyti norimą puslapį. On-line dokumentus taip pat bus galima be kraštelių (kaip nuotraukas) spausdintuvu išspausdinti ant bet kokio dydžio popieriaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Firefox perima IE pozicijas

2004-11-24 | Firefox naršyklė jau atsisiųsta daugiau, nei 5 mln. kartų ir pasirodė mažmeninėje prekyboje; tuo tarpu tyrimai rodo, kad Internet Explorer rinkos dalis sumažėjo iki 88,9%. Amsterdame (Olandija) įsikūrusi tinklo trafiko matavimo tarnyba OneStat.com tvirtina, kad pagal jos iš 2 mln. viso pasaulio naršytojų surinktus duomenis, naujoji Mozilla Foundation Firefox naršyklė pradeda griauti kol kas dar lyderiaujančios Microsoft pozicijas internetinių naršyklių rinkoje. “Panašu, jog žmonės nuo Internet Explorer pereina prie naujosios Firefox naršyklės”, - sakoma OneStat.com pareiškime.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Linusas Torvaldsas pasisakė prieš ES įstatymą dėl patentų

2004-11-23 | Linukso autorius paprašė ES Tarybą nepriimti direktyvos dėl patentų programinei įrangai projekto, nes jį laiko klaidinančiu, pavojingu ir demokratiškai neteisėtu. Linusas Torvaldsas kreipėsi į ES Tarybą, ragindamas nepriimti “Direktyvos dėl kompiuteriams taikomų išradimų patentavimo”, žinomos kaip direktyva dėl programinės įrangos patentų. Savo pareiškime, paskelbtame antipatentinėje svetainėje
(http://www.nosoftwarepatents.com - apie ją jau rašėme - red. pastaba), o taip pat vienas iš MySQL įkūrėjų Maiklas Videnius ir PHP autorius Rasmusas Lerdorfas tvirtina, kad programinei įrangai skirtų patentų legalizuoti negalima.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Berniukas teisėsi su pažadą sulaužiusia motina

2004-11-22 | Ko tik nesigriebia vaikai, norintys, kad tėvai jiems nupirktų trokštamą dalyką (jūs net neįsivaizduojat, kokių gudrybių tekdavo imtis, kad prieš kelis metus bent Kalėdoms sulauktum Zhiliton ar Sega-Mega-Drive kompiuterio) !!! Šios bėdos kamuoja ne vien mūsų vaikus. 11-metis Centrinėje Kinijoje gyvenantis kinų vaikinukas iškėlė ieškinį savo motinai, kai ši už gerą mokymąsi atsisakė jam nupirkti kompiuterį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sony atskleidė detales apie PSP

2004-11-22 | Žaidimams skirtas nešiojamas grotuvas, kurį rinkai Sony pasiūlys šiais metais, turės gan sudėtingą procesorių. Pasak Masanobu Okabe, Sony specialistą, skaičiusį pranešimą Stenfordo universitete surengtoje Hot Chips konferencijoje, 333 MHz PlayStation Portable procesorius turės įdiegtą grafikos palaikymą, specializuotą video, perkonfigūruojamą skaičiavimams skirtą branduolius ir 4 MB vidinės atminties.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!