LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
E.raštingumo lygiui kelti - 225 tūkst. litų "Microsoft" parama

2007-01-19 | Šįmet daugiau kaip 18 tūkst. Lietuvos gyventojų turės galimybę nemokamai plėsti savo žinias apie naudojimąsi kompiuteriu ir internetu. Tai jie galės daryti nuotolinio mokymo būdu. Šias galimybes suteiks informacinės visuomenės plėtrą Lietuvoje skatinantis aljansas "Langas į ateitį" ir pasaulinės informacinių technologijų kompanijos "Microsoft" parama, siekianti daugiau kaip 225 tūkst. litų. Paramą kompiuterinio raštingumo skatinimui "Microsoft" skiria pagal visame pasaulyje vykdomą kompanijos programą "Unlimited Potential". "Lietuvoje daroma tikrai nemažai, siekiant suteikti kompiuterinio raštingumo pradmenis kuo platesniam žmonių ratui. Jam nuolat plečiantis, visuomenė pajunta poreikį integruoti technologijas į gyvenimo kasdienybę, o tam jau reikia gilesnių žinių apie kompiuterio ir interneto galimybes. Svarbiausia, kad entuziazmas to išmokti kyla iš bendruomenės vidaus. Deja, ne kiekvienas turi prieigą prie šiuolaikinių technologijų. Mes, kartu su vietinėmis organizacijomis ir bendruomenėmis, šią situaciją matome kaip galimybę bei įsipareigojimą padėti žmonėms įgyti IT įgūdžių taip, kad jie galėtų realizuoti savo potencialą", - sakė "Microsoft" visuomeninių reikalų vyresnysis direktorius Akhtaras Badshahas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Savaitgaliais lietuviai "Akropolį" ima keisti į internetą

2007-01-19 | Praėjusį savaitgalį pirkėjai tiesiog iššlavė internetinę parduotuvę "Open24.lt": per jį buvo sudaryta daugiau nei 200 sandorių, įsigyta daugiau nei 600 prekių, tai yra 40 kartų daugiau nei įprastai. Nuo 2007-ųjų pavasario internetinėje erdvėje gyvuojanti parduotuvė "Open24.lt", prekiaujanti pasaulyje žinomų prekių ženklų drabužiais, aksesuarais, avalyne, kosmetika ir parfumerija, surengė azartišką išpardavimų savaitgalį. Jis prasidėjo ketvirtadienį, kai drabužių ir avalynės buvo galima įsigyti su 40 procentų nuolaida, ir kiekvieną dieną nuolaidos didėjo 10 procentų, kol sekmadienį išpardavimų įkarštyje žmonės pirkosi 70 procentų pigiau. "Mano žiniomis, pirmą kartą Lietuvoje internetinė parduotuvė per dieną sudarė daugiau kaip 130 sandorių" - teigia Darius Lebedzinskas, įmonės "Net frequency" vadovas; ši įmonė Lietuvoje sukuria bene daugiausiai internetinių parduotuvių. Pasak D. Lebedzinsko, toks masinis apsipirkimas internete buvo nemažas išbandymas ir e-parduotuvės sistemai, kuri jį nepriekaištingai išlaikė. "Buvome įsitikinę, kad savaitgaliais žmonės apskritai mažai perka internetu. Mūsų pirkėjai paprastai apsiperka darbo dienomis, savaitgaliais tebūna 5-6 užsakymai. Ši akcija parodė, jog pirkėjus galima sudominti ir laisvadienį užsukti į elektroninę parduotuvę" - pasakojo "Open24.lt" Plėtros skyriaus vadovė Gintautė Lidžiuvienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Skype" pristatė 12 interneto komunikacijos naujovių

2007-01-11 | Pasaulinė interneto komunikacijos kompanija "Skype" tarptautinės parodos metu "2007 Consumer Electronics Show 2007" pristatė dvyliką pokalbiams per "Skype" skirtų sertifikuotų produktų, daugeliui kurių nereikalingas kompiuteris. Naujieji "ASUS", "IPEVO", "NETGEAR", "Philips" ir "TOPCOM" įrenginiai bei priedai papildo daugiau nei 150-ies "Skype" sertifikuotų komunikacijos įrenginių seriją. "Šiandieninė komunikacija neapsiriboja vien paprasčiausiais pokalbiais internetu. Mes siekiame bendravimą padaryti nepriklausomą nuo konkrečios vietos ir aplinkybių. "Skype" sertifikuoti įrenginiai ir priedai yra svarbiausi mūsų tikslo aspektai, jų naudojimo paprastumas ir universalumas "Skype" programą daro dar svarbesnę žmonių gyvenimuose", - teigia "Skype" verslo vystymo direktorius Erikas Lageris (Eric Lagier). Interneto telefonai darbo stalui – tai naujausia techninės įrangos kategorija, leidžianti skambinti per "Skype" naudojant interneto ryšį be kompiuterio. Pirmieji šio tipo produktai – "IPEVO‘s Solo.1" ir "TOPCOM‘s Webt@lker 5000 with Skype". Belaidžius telefonus "NETGEAR‘s Dual-mode Cordless Phone with Skype" ir "Philip‘s VoIP841 Cordless Phone" galima naudoti vietoje įprasto telefono, be to, kompiuteris nereikalingas su jais skambinant per "Skype" . Šiuos telefonus tereikia prijungti prie vietinio kompiuterių tinklo ir fiksuoto telefono linijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Reklamos internete apmokėjimo būdai

2006-12-29 | Renkantis CPM apmokėjimo būdą, užsakovas moka už konkretų reklaminių skydelių parodymų kiekį. Paprastai kaina skaičiuojama už 1000 skydelio parodymų. Šį modelį paprastai renkamasi vidutinio dydžio ir didesnių skydelių rodymui, ypač kuomet svarbus ne tik paspaudimas, bet ir prekinio ženklo pastebimumas. Šis modelis leidžia iš anksto tiksliai žinoti, už ką yra mokami pinigai bei tiksliai prognozuoti kampanijos rezultatus. Dėl šių priežasčių šiuo metu tai yra populiariausias interneto reklamos apmokėjimo modelis. FF (Flat Free) – Apmokėjimas už laiką. Renkantis šį modelį mokama už reklamos demonstravimo laiką – dieną, savaitę, mėnesį. Tikslūs kampanijos rezultatai nežinomi, juos galima tik prognozuoti. Šis modelis dažniausiai naudojamas apmokant statines nedidelių antraščių pozicijas populiariuose portaluose arba labai specializuotose svetainėse. Pagrindinis modelio trūkumas – sunku planuoti kampanijos efektyvumą. CPC (Cost Per Click) – Apmokėjimas už paspaudimus. Pagal šį modelį reklamos užsakovas moka už lankytojų paspaudimus. Mokant už paspaudimus, reklamos užsakovas siekia pritraukti tik susidomėjusius produktu ar paslauga vartotojus, todėl stengiasi, jog reklama pastebėtų tik tikslinė auditorija. Šis modelis labiausiai paplitęs apmokant paspaudimus ant tekstinių nuorodų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Reklama internete. Užknisa

2006-12-04 | Kartas nuo karto kolega žudantis reklamą pareiškia, kad laikas baigti su TV reklamomis ir pereiti į internetą. Ar tikrai reklamos internete efektyvios? Ar iš viso reklamos internete ko nors vertos? Aš tuo drįsčiau abejoti. Jūs greičiausiai reklamas skirstote į geras ir blogas, tuo tarpu aš: į tas kurias ignoruoju ir tas kurias užblokuoju. Pradėkime nuo kategorijos blogos reklamos, arba tas kurias aš užblokuoju. Prieš pradedant aš norėčiau pasakyti, jog naršymui internete naudoju Opera, kuri turi labai gerą savybę/mygtuką „Block Concent“ t.y. kiekvienas naršytojas gali užblokuoti bet kurią nepatikusią jam reklamą, o patikusią tiesiog ignoruoti. Tikiuosi, kad kitos naršyklės irgi turi kažką panašaus. Taigi, blogos reklamos, arba blogų reklamų sudedamosios dalys: Garsas. Kažkas sakė, jog interneto reklamų ateitis priklauso video reklamoms, aš siūlyčiau tam žmogui eiti nusišauti. Kodėl? Ką gi, leiskit pasigirti, nes šita diena tikrai ypatinga: aš užblokavau pirmą video reklamą! Garsas iš tiesų žudo, ne tik reklamą, bet dažniausiai ir puslapius, kurie įsileidžia tokias reklamas. Įsivaizduokite jog jūs sėdite savo ofise, dėl neaiškių priežasčių jūsų kolonėlės užsuktos ant viso garso, vietoj to kad dirbtumėte, jūs kažkodėl naršote internete ir staiga iš jūsų kolonėlių kas nors užbaubia „buy at...“. Nemaloni situacija? Arba kita situacija. Jūs sėdite su ausinėmis klausote savo mėgstamos muzikos ir per priedainį kažkoks senis reperis įsiterpia su žodžiais „buy at...“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama

2006-11-28 | Vakar LR ūkio ministro įsakymu "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta per 10,5 mln. litų siekianti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų parama. Visa "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parko plėtros projekto vertė – daugiau nei 28 mln. litų. 6 mln. litų projektui įgyvendinti skiria Vilniaus miesto savivaldybė, iki 12 mln. litų bus skirta iš banko paskolos lėšų. Įgyvendinus "Saulėtekio slėnio" projektą, beveik 2,4 ha teritorijoje Saulėtekyje bus sukurtas žinių ekonomikos branduolys – erdvė, palanki inovacijoms ir verslumui. Pirmojo projekto etapo metu numatoma pastatyti 6300 kv. m ploto pastatą, kuriame įsikurs aukštųjų technologijų ir verslo paramos įmonės, atrinktos pagal iš anksto patvirtintus kriterijus. Iki 900 kv. m parko ploto numatoma skirti verslo inkubatoriui, kuriame patalpas lengvatinėmis sąlygomis galėtų nuomotis pradedantys veiklą verslininkai. Iš viso žinių ekonomikos branduolyje ketinama sukurti iki 50 tūkst. kv. m ploto infrastruktūros, skirtos aukštųjų technologijų įmonių plėtrai. Kuriamo mokslo ir technologijų parko įmonėms numatoma teikti įvairias profesionalias konsultacines, pagalbos verslui paslaugas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"ICG kompiuteriai" pradeda prekiauti ir skaitmeniniais televizoriais

2006-11-28 | UAB "Innovation Computer Group" (toliau – ICG), žinomas kaip mažmeninės prekybos skaitmenine technika tinklas, šių metų lapkričio mėnesį įgyvendino savo planus skaitmeninius televizorius prijungti prie savo skaitmeninės technikos prekių asortimento. Šia proga ICG savo klientams pasiūlė kompleksinį sprendimą - už ypač žemą kainą įsigyti žymiausių gamintojų skaitmeninius televizorius bei nekenkiant aplinkai atsikratyti senais kineskopiniais televizoriais. Nuo šių metų lapkričio mėnesio prekybos skaitmenine technika tinklas "ICG kompiuteriai" savo klientams pasiūlė ypatingai aukšta vaizdo kokybe pasižyminčius skystųjų kristalų (LCD) bei plazminius televizorius. ICG salonuose siūlomi žymiausių gamintojų skaitmeniniai televizoriai savo vaizdo kokybe, mažomis energijos sąnaudomis bei kompaktišku dizainu yra gerokai pranašesni už senus kineskopinius televizorius. "Kadangi "ICG kompiuteriai" įsikūrė kaip prekybos skaitmenine technika tinklas, atsiradus galimybei Lietuvoje prekiauti skaitmeniniais televizoriais, mūsų bendrovė pradėjo svarstyti tokios prekybos perspektyvas. Šiandien galime pasidžiaugti, kad nuo lapkričio mėnesio tapome visos skaitmeninės technikos pardavėjais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama

2006-11-20 | Lapkričio 17 dieną Lietuvos verslo paramos agentūroje Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Audronė Grainienė pasirašė sutartį dėl 7,506 mln. Lt paramos teikimo Panevėžio mokslo ir technologijų parkui (MTP) kurti. Dar 400 tūkst. Lt projektui įgyvendinti numato skirti Panevėžio miesto savivaldybė. Projektą Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendins kartu su VšĮ Panevėžio mokslo ir technologijų parku. Įgyvendinant MTP, kurį sudarys verslo inkubatorius ir mokslinių tyrimų centras, projektą J.Žemgulio gatvėje bus pastatytas MTP pastatas, atlikti reikiami rekonstrukcijos darbai, įsigyta visa reikiama kompiuterinė įranga ir baldai administracijos darbui. Panevėžio MTP miesto ir regiono technologinėms įmonėms, mokslininkams tyrėjams praktiškai panaudojamą ir patogią infrastruktūrą – biurų ir laboratorijų patalpas (iš viso apie 3200 kv. m). "Tikiuosi, kad Panevėžio MTP turės didžiulės įtakos didinant ne tik miesto, bet ir visos apskrities verslumą, atveriant galimybes pasireikšti technologijų kompanijoms, mažinant kvalifikuotos darbo jėgos emigraciją, stiprinant Panevėžio švietimo potencialą", - teigia Panevėžio miesto meras Vitas Matuzas. MTP kūrimo projektą planuojama įgyvendinti 2008 metų viduryje. 2005-2006 metais Panevėžio miestas gavo 84,831 mln. Lt ES struktūrinių fondų paramą įvairiems verslo skatinimo projektams. Bendra jų vertė -173,429 mln. Lt.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Svarbu žinoti kiekvienam

2006-11-19 | Duomenų valdytojas, gavęs mūsų paklausimą apie asmens duomenų tvarkymą, privalo per 30 kalendorinių dienų atsakyti, ar su mumis susiję asmens duomenys yra tvarkomi. Jeigu jis atsisako tai padaryti, turi motyvuotai ir raštu pagrįsti savo atsisakymą vykdyti mūsų raštiškus paklausimus dėl mūsų asmens duomenų tvarkymo. Mes galime skųsti duomenų valdytojo veiksmus (neveikimą) Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai per 3 mėnesius nuo atsakymo iš duomenų valdytojo gavimo dienos arba per 3 mėnesius nuo tos dienos, kada baigiasi aukščiau minėtas terminas pateikti atsakymą. Nustatę, kad mūsų asmens duomenys yra neteisingi, neišsamūs ar netikslūs, visų pirma, turėtume kreiptis į duomenų valdytoją, kuris nedelsdamas privalo mūsų asmens duomenis patikrinti ir mūsų prašymu (išreikštu rašytine, žodine ar kita forma) nedelsdamas ištaisyti ir (ar) sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą. Nustatę, kad mūsų asmens duomenys yra tvarkomi neteisėtai, nesąžiningai, turėtume kreiptis į duomenų valdytoją, kuris nedelsdamas privalo neatlygintinai patikrinti mūsų asmens duomenų tvarkymo teisėtumą, sąžiningumą ir mūsų prašymu (išreikštu rašytine forma) nedelsdamas sunaikinti neteisėtai ir nesąžiningai sukauptus mūsų asmens duomenis ar sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Svarbu žinoti vadovui

2006-11-18 | Jei Jūsų įstaigoje (įmonėje) automatiniu būdu tvarkomi asmens duomenys arba neautomatiniu būdu tvarkomos asmens duomenų susistemintos rinkmenos (sąrašai, kartotekos, bylos, sąvadai), Jūs turite užtikrinti, kad būtų laikomasi Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 64-1924; 2003, Nr. 15-597). Asmens duomenys teikiami pagal Jūsų, duomenų valdytojo, ir duomenų gavėjo sudarytą asmens duomenų teikimo sutartį (daugkartinio teikimo atveju), kurioje turi būti nurodyta asmens duomenų naudojimo tikslas, sąlygos ir tvarka (Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 6 straipsnis). Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 214 (14) str. yra numatyta atsakomybė už neteisėtą asmens duomenų tvarkymą, 214 (17) str. - už kliudymą asmeniui susipažinti su savo duomenimis ar informacija apie tokius duomenis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!