LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
AMD nežada nusileisti

2004-11-08 | Įkandin Intel ir IBM, AMD pranešė sukūrusi naujo tipo tranzistorių su dvejomis užtūromis, o tai ateityje leis toliau didinti procesorių greitaveiką ir ekonomiškumą. Advanced Micro Devices kompanija savo laboratorijoje pagamino naujo tipo didelio našumo tranzistorius, turinčius dvi užtūras. Ši konstrukcija leidžia padvigubinti per tranzistorių tekančią srovę, maždaug taip, kaip papildoma kelio juosta padidina magistralės praleidžiamąją galią. IBM, Intel, o dabar ir AMD inžinieriai vienu balsu tvirtina, kad vad. lauko tranzistoriai su keliomis užtūromis, atlikti pagal Fin Field Effect Transistor (Fin-Fet) technologiją - raktas į tolesnį mikroprocesorių našumo didinimo lygį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM: Blue Gene/L revanšas

2004-11-04 | Šiandien JAV Energetikos ministerija planuoja pateikti bandymų duomenis, kurie IBM Blue Gene/L sistemą iškels į pirmąją TOP500 pasaulio superkompiuterių sąrašo vietą. Gerai informuoti šaltiniai pranešė, kad ministerija paskelbs Blue Gene/L sistemą pasiekus rekordinį našumą, sudarantį virš 70 trilijonų skaičiavimo operacijų į sekundę (70 teraflopsų). Bandymai buvo atliekami Minesotos valstijos Ročesterio mieste, IBM laboratorijoje - būtent čia šiuo metu veikia sistema, kurią kitais metais planuojama perkelti į Nacionalinę Lorenso laboratoriją Livermoro mieste (Kalifornija).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Ne!" programinės įrangos patentams!

2004-11-04 | Patentinės sistemos ir didžiosios pramonės lobistų verčiama, Europos Sąjunga artimiausiu metu gali padaryti lemtingą klaidą: priimti įstatymus, legalizuojančius programinės įrangos patentavimą. Jei taip įvyks, visi skaudžiai nukentėsime. Europos programinės įrangos pramonė taps beatodairiško plėšikavimo auka. Didžiųjų korporacijų kartelis sugniuždys mažesniuosius konkurentus. Dėl to mes visi brangiau mokėsime už prastesnes ir mažiau saugias programas. Jūs asmeniškai, jūsų šeima, jūsų kompanija, jūsų šalies vyriausybė – visi mes.

Lankomumo reitingasKomentarų: 24

plačiau >>

MSIE eksploitas - pats populiariausias hakerių instrumentas

2004-11-04 | Pagal ScanSafe kompanijos paskelbtus duomenis, didžiausias šių metų antrojo ketvirčio kompiuterinių atakų skaičius buvo atliktas, naudojant Microsoft Internet Explorer eksploitą. Kompanija tvirtina, kad hakerių instrumentu Nr.1 tapo Exploit.HTML.Mht, bandantis į kompiuterį atsiųsti ir jame įdiegti programą, naudojančią Microsoft IE naršyklėje esančią skylę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klaida Linux 2.6 branduolyje leidžia atlikti DoS atakas

2004-11-03 | Linux 2.6 branduolyje aptikta klaida leidžia vartotojams per nuotolį išvesti iš rikiuotės sistemas, turinčias naujausią korporacinę ir vartotojišką SuSE distributyvų versijas. Praeitą savaitę Linux Novell SuSE distributorius išplatino pranešimus, pranešdamas apie aukšto pavojingumo - 9 pagal dešimtbalę skalę - Linux 2.6 branduolio klaidą. Skylė rasta korporaciniuose ir eiliniams vartotojams skirtuose kompanijos produktuose - SuSE Linux Enterprise Server 9 ir SuSE Linux Professional 9.1.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Areštuotas Bilo Geitso CC nušvilpęs studentas

2004-11-03 | Bulgarijos sostinėje Sofijoje sulaikytas bulgaras studentas, ilgą laiką buvęs vienos iš tarptautinės kriminalinės įsilaužėlių grupuotės lyderiu. Kaip tapo žinoma, 22 metų kompiuterių įsilaužėlis (vardas ir pavardė dėl dar neužbaigto tyrimo kol kas nenurodomi) per Internetą susiveikdavo priėjimą prie bankų sąskaitų ir jų klientų lėšas panaudodavo saviems tikslams. Įsilaužėlis priklausė tarptautinei nusikaltėlių grupuotei, kuri užsiėmė padirbtų vairuotojų teisių ir pasų prekyba, o taip pat net 25 šalyse sugebėjo platinti padirbtus eurų banknotus, todėl sulaikytasis lengvai ir dažnai keliaudavo po Makedoniją, Ukrainą, JAV ir Kanadą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Macromedia tobulina savo Flash serverį

2004-11-02 | Šią savaitę Macromedia anonsuoja naują Flex - serverių programinės įrangos versiją, skirtą Flash formato populiarinimui internetinių programų sąsajose ir grafikoje. Flex 1.5 tikimasi išleisti šį mėnesį. Į PĮ įeis išplėstas komponentų rinkinys, skirtas kurti specializuotoms sąsajoms ir naujiems instrumentams, leisiantiems korporacijų duomenis pateikti dinaminėmis diagramomis ar kitokiais grafinio informacijos atvaizdavimo būdais. Flex’ą Macromedia išleido šių metų pradžioje - programa buvo norima išplėsti animacinio Flash formato pritaikymo sritį ir paversti jį internetinių programų kūrimo platforma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Superpiringas. Sveiki atvykę į P2P !!!

2004-11-02 | StreamCast Networks kompanija išleido atnaujintą savo failų mainų programos Morpheus versiją, pateikdama naują paieškos technologiją, galinčią iš esmės padidinti P2P tinklų galią. Morpheus kūrėjai failų mainų tinklų lyderio pozicijas nusprendė susigrąžinti, įdiegę naują poros Harvardo studentų sukurtą internetinę Neonet technologiją. Neonet dėka vadinamosios “paskirstytos haš lentelės” keičia patį failų paieškos P2P tinkluose mechanizmą - dabar galima jau žymiai efektyviau orientuotis tarp didelio kompiuterių skaičiaus ir lengviau surasti retesnius failus. Analogišką technologiją pradėjo taikyti ir konkuruojanti eDonkey programa, žadanti greitai aplenkti KaZaA, tapusią pačia populiariausia failų mainų programa pasaulyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt

2004-10-28 | Pastaruoju metu, vis populiarėjant skaitmeniniams fotoaparatams, atsiranda įvairių alternatyvų fotovaizdų apdorojimui, peržiūrai ir saugojimui. Alternatyva tradicinėms fotolaboratorijoms – aukštos skiriamosios gebos spausdintuvai, naudojant blizgų popierių leidžiantys spausdinanti nuotraukos kokybę atitinkančius vaizdus. Kol kas taip pildyti savo fotoalbumą dar yra brangu, bet ateityje šis trūkumas greičiausiai bus pašalintas. Taip pat yra keblumų, atsirandančių, norint pagaminti skaitmeniniu formatu sukurtą nuotrauką (skiriasi formatai, nuotraukas reikia įrašyti į laikmeną ir t.t.). Dabar ir mes galime pasekti užsienio pavyzdžiu – vartotojams pradėta teikti paslauga, kai padaryti nuotraukas galima užsisakyti Internete, o jas atsiimti galima fotosalone ar tiesiog iš savo pašto dėžutės. Taip taupomas vartotojų laikas, suteikiama galimybė tiksliai ir neskubant suformuoti individualius užsakymus, gauti tikslią informaciją ir pagalbą, o gamintojai gauna užsakymą, kurį belieka pagaminti ir atiduoti klientui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

NWN moduliai bus parduodami

2004-10-27 | Bioware atidarė savo online parduotuvę, kurioje jau pardavinėja... modulius Neverwinter Nights žaidimui. “Ant lentynėlės” - kol kas iš viso 3 produktai 8 (“palengvinta” versija kainuoja 6) dolerius kainuojantis Kingmaker, už penkinę išstatytas ShadowGuard ir iš pagrindų perdirbtas Witch's Wake 1, kuris...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!