LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Interneto klube "Impress" organizuojamas Counter-Strike turnyras

2004-01-26 | Interneto klubo "Impress" sienas drebins CS'as.
Šiuolaikiškai įrengtas interneto klubas "Impress", esantis Savanorių prospekte veikiančiame prekybos centre "Hyper Maxima", greta restorano "Lido", sausio 31 - ąją kviečia į klubo atidarymo šventę. Nors "Impress" visu pajėgumu oficialiai dirbti pradėjo dar prieš didžiąsias šventes, tačiau jau netrukus klubo iniciatoriai pakvies visus žaidimų asus į pirmąjį "Impress" renginių serijos dalį - populiaraus strateginio kompiuterinio žaidimo "Counter - Strike" (CS) turnyrą. Šio kultinio žaidimo turnyrai mūsų šalyje rengiami dažnai, bet norinčiųjų juose dalyvauti niekuomet netrūksta. Paskutinį sausio savaitgalį Kaune vyksiantis "Counter - Strike" turnyras žada būti kur kas masiškesnis, o dalyviams bei žiūrovams pateikti ypač įspūdingų atrakcijų. Čempionato nugalėtojų prizas - 600 litų, o be to čempionai gaus "Impress" pereinamą “CS” taurę, kurią turės apginti sekančiame turnyre. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojams atiteks 400 bei 200 litų dydžio piniginiai prizai. Turnyro radijas “Power hit radio”, vietinė televizija “AR TV”, žurnalai “Hakeris”, “PC klubas” suteiks išsamią informaciją apie turnyro rezultatus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

WEB turinio filtravimas

2004-01-03 | Paprastai web filtrai, tokie, kaip Cyber Patrol, squidGuard, Net Nanny ir kiti, remiasi labai ilgu “blogų nuorodų" sąrašu. Vartotojas negali patekti į tinklapius iš “blogų nuorodų" sąrašo, nes prieigos į web'ą filtruojamos pagal minėtus adresus. Tačiau internetas sparčiai kinta, ir net tokios paieškos sistemos, kaip Google, Altavista, Yahoo neaprėpia bent pusės jo turinio. Tai apsunkina filtravimą pagal adresus (URL), nes tinklapiai kinta bei nuolatos atsiranda naujų. Neįmanomas pilnas filtravimas nuodojant tik nuorodas. Tenka tikrinti kiekvieno atverčiamo tinklapio patį turinį: ar tinklpyje yra žodžių, frazių ir kitų požymių, įtrauktų į "juodąjį sąrašą" ir, jei reikia, uždaryti prieigas į napageidaujamus tinklapius. Šis reiškinys vadinamas turinio filtravimu (content filtering). Požymiai “juodąjame sąraše” gali būti ne tik raktiniai žodžiai ar tekstas, bet grafinių bylų bei teksto santykis tinklapyje, specifiniai virusų požymiai ir pan. Web'o turinio analizė bei apsauga nuo virusų vadinama turinio (srauto) antivirusine kontrole (content antiviral control).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių raida

2003-12-26 | Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir Japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki Kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai “kalkuliuti” ir “kalkuliatorius”. Ant siūlo suvertų kalkulių pozicija atitiko tam tikrą skaičių. Vieną iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis. Šį įrenginį, pavadintą “Paskalina”,sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaičiai nuo 0 iki 9. Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių.
Pagrindinė “Paskalinos” yda – labai sudėtingas įvairių operacijų, išskyrus sudėtį, atlikimas. Pirmąją mašiną, kuria lengvai atliekami visi keturi veiksmai, 1673 metais sukūrė vokietis Gotfrydas Vilhelmas Leibnicas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Raidžių išsidėstymas kompiuterio klaviatūroje

2003-12-26 | Kompiuteris negali savarankiškai galvoti, todėl vartotojas įvesties įrenginiais turi perduoti jam įvairias komandas, nurodymus, informaciją, kurią reikia apdoroti. Prie įvesties įrenginių priskiriami šie: klaviatūra, pelė, valdymo rutulys, skaitlys, valdymo svirtis (dažniausiai naudojama žaidžiant kompiuterio žaidimus), vertiklis, šviesos pieštukas, sensorinis ekranas, balso atpažinimo įrenginys ir t.t. Klaviatūra yra pagrindinis įvesties įrenginys, naudojamas raidėms, skaičiams ir kitiems simboliams įvesti į kompiuterį ir jam valdyti. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik turi papildomų specifinių klavišų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių virusai

2003-12-26 | Informacinis virusas yra programa, savaime įsiskverbenti į kitas programas ir sugebanti daugintis. Jis greitai plinta, nes kaskart paleidus “užkrėstą” programą, jis susiranda kaupiklyje (diske ar diskelyje) dar “neužkrėstą” programą ir į ją įsiskverbia. Ne visi virusai gadina programas ar duomenis, tačiau jie visi vienaip ar kitaip trukdo dirbti su AK. Kai kurie virusai gali būti labai pavojingi ir nepataisomai sugadinti AK esančią informaciją, kuri gali kainuoti daug brangiau negu AK. Terminą “kompiuterio virusas” pirmą kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas Fred Cohen 1984 metais. Praėjo nemažai laiko, bet virusų problema nė kiek nesumažėjo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuterių virusai

2003-12-26 | Viruso apibrėžimas būtų toks: Kompiuterių virusas – programa, kuri savavališkai trikdo kompiuterio programų darbą bei keičia kompiuteryje esančią informaciją: įrašo naują, ištrina esamą, modifikuoja vartotojo programas (ar bylas), įterpdama į jas savo pačios kopijas (ar perdirbtus variantus), ir šiaip pakenkia programų darbui. Teorines virusų sukūrimo galimybes galime aptikti kompiuterių principų kūrėjo ir jų pradininko Džono fon Noimano darbuose. Jo teorija, kad galima parašyti tokias programas, kurios vietoj duomenų pradeda “ryti” kitas programas ir šitaip sutrikdo jų darbą. Jis pradėjo nagrinėti virusų dauginimąsį, tačiau savo darbo nebaigė. Pirmieji virusų prototipai buvo žaidimų programos, kurios stengėsi sudoroti priešininkų programas ir užimti jų vietą atmintinėje. Drauge su šiomis žaidžiančiomis programomis ėmė rastis programos, kurios nepriklausomai nuo vartotojo noro pakeisdavo jo vykdomų programų veiksmus. Taip atsirado kenkėjiškų programų tipas, jas imta vadinti virusinėmis programomis arba virusais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

DOS komandos

2003-12-26 | Jeigu pasirinksite pagrindinio meniu punktą 4, tai į ekraną išvedama lentelė su informacija apie kaupiklio padalinimą. Lentelė sudaryta iš stulpelių. Partition- šiame stulpelyje nurodomos loginio kaupiklio numeris, o jei tai pirminė dalis- taip pat ir jai priskirta raidė; Status- raidė A šiame stulpelyje nurodo, kad eilutėje aprašoma kaupiklio dalis yra aktyvi, t.y. įjungus kompiuterį, iš jos įkraunama operacinė sistema; Type- dalies tipas: ”PRI”- pirminė dalis; “EXT”- išplėstinė dalis; “DOS”- dalis DOS formate; Volume Label- loginio kaupiklio, esančio toje dalyje, žymuo; Mbytes- dalies talpa Mbaitais; System- dalies failų sistemos tipas; Usage- dalies talpos santykis su bendra kaupiklio talpa. Po lentele yra klausimas ar norime peržiūrėti informaciją apie loginius kaupiklius. Jei norime reikia atsakyti (Y) ir Enter, tai į ekraną bus išvesta lentelė su informacija apie toje dalyje esančius loginius kaupiklius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Einam į Vilnių, būsim dizaineriai

2003-12-22 | Vienas interneto dizaineris buvo pasiryžęs pėsčias ateiti į Vilnių 150 kilometrų, po mokyklos niekur nesimokyti, pasakoti išgalvotas istorijas apie save, “prasimušti” ir gyventi laimingai. Kol kas Dima, internete žinomas kaip (::)sinus, taip ir gyvena. Medicinos studentas universitete turi mokytis kone dešimt metų, kad galėtų pradėti gydyti ir iš to šiek tiek uždirbti. Kartais mokosi ir ilgiau. Teisininkas - mažiausiai ketverius metus “kalti”, gyvendamas iš tėvų kišenės, kasdien lankydamas paskaitas, prieš miegą dar paskaitydamas kokį nors kodeksą ir paniškai drebėdamas, kad, neduok dieve, valdžia nesugalvotų išleisti naujo, kurį reikės iš naujo mokytis. O ką daro “web dizaineris”? Mokosi dvejetais, atvažiuoja į Vilnių ir iš karto susiranda darbą. Vaikinas, vardu Dima, kartu su draugu taip ir pasielgė – iš Visagino į Vilnių atkeliavo su dviem kietuosiuose diskuose įrašytais savo darbais ir 10 litų kišenėje. Dabar abu dirba, nuomojasi butus, Dima dar ir kuria šeimą. Vaikščiojom mes vieną kartą naktį su Ženia po Visaginą ir sugalvojom: kodėl mums nepatraukus į Vilnių?” – pradeda pasakoti Dima, nusiėmęs nuo galvos didžiules ausines, kuriose bumbsi muzika. Visagine jiems nebebuvo ką veikti: jis pats mokėsi pas dailininką, lankė dailės mokyklą, o jo “internetinio meno” miestelyje nebepranokdavo niekas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pakeitimai žaidime "Grand Theft Auto: Vice City"

2003-12-21 | New York mieste įsikūrusi žaidimų gamintoja ketina įvesti keletą pakeitimų savo produkte "Grand Theft Auto: Vice City". Žaidime raginama žudyti haitiečius: "kill all the Haitians". Tai išprovokavo Haičio šalies gyventojų ir jos emigrantų protestus. Dėl visuomenės spaudimo Take-Two Interactive Software kompanija atsiprašė už šią dialogo frazę ir ketina ją išbraukti naujose žaidimo kopijose. Įdomu, kad tai ne pirma Grand Theft Auto žaidimo versija, kuri yra kritikuojama už smurtą, tačiau minėtoje Vice City versijoje jo ypatingai daug. Ir nors ši versija pasirodė 2002 metų spalio mėnesį, tačiau diskusijos kilo tik prieš mėnesį, pasirodžius televizijoje vienam reportažui. Bloomberg televizija pavadino šį žaidimą netgi vulgariu, tačiau kompanijai pranešus apie būsimus pakeitimus, ji pasveikino tokį sprendimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 77

plačiau >>

Nintendo susišlavė daugybę apdovanojimų

2003-12-21 | Žymi žaidimų kūrėja Nintendo dominavo Golden Joystick apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Shigeru Miyamoto, sukūręs populiarųjį santechniką Mario ir kitus žinomiausius Nintendo žaidimų herojus, pirmasis įžengė į Hall of Fame, kur vyko ceremonija. Savo kalboje žaidimų kūrėjas teigė, kad jam buvo maloni kiekviena darbo minutė ir per 20 metų yra tekę ne kartą dirbti komandoje su labai talentingais žmonėmis. Shigeru padėkojo visiems žaidimų fanams, be kurių ši ceremonija net nebūtų įvykusi. Nintendo kompanija buvo išrinkta kaip geriausias metų žaidimų gamintojas. Ši Japonijos kompanija taip pat aplenkė Sony ir gavo apdovanojimą už metų žaidimų įrangą - GameBoy Advance SP.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!