LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Europos iššūkis kompiuterių nusikaltėliams

2003-12-21 | ES tyrimų komisaro Philippe'o Busquino teigimu, svarbiausias kompiuterių nusikaltėlių taikinys - verslas. Europos Sąjunga (ES) pristatė naują programą, kuri padės kovoti su kredito kortelių sukčiavimu ir kitais elektroniniais nusikaltimais. Programa, kurią kartu su teisėsaugininkais kūrė 50 Europos ir JAV ekspertų, taip pat neleis į kompiuterius neteisėtai parsisiųsti duomenų. ES projektas "Įrodymų paieška internete kompiuterinėmis priemonėmis" (CTOSE) padės identifikuoti nusikaltimus ir nusikaltėlius bei gauti įrodymų, kuriuos būtų galima panaudoti teisme. ES tyrimų komisaras Philippe'as Busquinas sakė: "Kompiuterinis nusikalstamumas slepiasi už mūsų kompiuterių ekranų bei pasauliniuose ryšių tinkluose ir paslaugose. Svarbiausias (nusikaltėlių) taikinys - verslas, tačiau pažeidžiamos yra ir valdžios institucijos ar net pavieniai asmenys".

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti

2003-12-15 | Siekiant užtikrinti pakankamą projektų, finansuotinų iš ES Struktūrinių fondų skaičių, Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LR Vyriausybės kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA), šiandien, gruodžio 15 d., pradėjo preliminarių paraiškų vertinimo konkursą. Preliminarių paraiškų teikėjai pagal Bendrojo programavimo dokumento (BPD) prioriteto „Gamybinio sektoriaus plėtra“ priemonę „Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra“ gali teikti paraiškas CPVA iki 2004 m. sausio 30 d. Preliminarių paraiškų vertinimo konkurso paskirtis - išsiaiškinti kiek yra galimų projektų informacinės visuomenės srityje ir įvertinti pareiškėjo preliminaraus projektinio pasiūlymo atitikimą BPD priemonės „Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra“ specifiniams kriterijams. Preliminarių projektų vertinimą atliks vertinimo komisija, sudaryta iš CPVA ir IVPK atstovų. Komisija įvertins, ar pareiškėjas ir jo siūlomas projektas atitinka preliminarių paraiškų teikėjams skirtose gairėse nustatytus reikalavimus ir pateiks išvadas dėl projekto atitikimo BPD priemonei. Šio konkurso metu lėšos skirstomos nebus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išrinkti “Naujieji knygnešiai”

2003-12-05 | Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LR Vyriausybės sėkmingai baigė visuomenės informavimo kampaniją “Pradėjau”, ją vainikuodamas “Naujųjų knygnešių” apdovanojimais. 10 ekspertų komisija, sudaryta iš valdžios, žiniasklaidos ir akademinio sluoksnio atstovų iš daugiau nei 50 kandidatų atrinko 5 skirtingų kategorijų “Naujuosius knygnešius”. Tai – informacinės visuomenės plėtros iniciatyvos, taip pat labiausiai šiam procesui nusipelnę asmenys. Nugalėtojams buvo įteiktos skulptoriaus Kęstučio Koiros sukurtos simbolinės statulėlės. Jose knygos lapų lakštai išdėstyti taip, kad žvelgiant iš viršaus matome naujųjų technologijų simbolį – raidę “@” (“Eta”). Pasak autoriaus, kurdamas “Naujojo knygnešio” apdovanojimą, jis siekė tradicines švietimo ir progreso vertybes pavaizduoti šiuolaikiškai, novatoriškai. Pirmosios kategorijos – “Gyventojams naudingi sprendimai internete” (funkcionalios valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų interneto svetainės ir sprendimai) – nugalėtoju tapo Lietuvos darbo biržos interneto svetainė. Joje gyventojai gali rasti informacijos apie darbo rinkos pokyčius kiekviename Lietuvos rajone, naudingą nuorodų į užsienio įdarbinimo agentūrų tinklapius rinkinį, atsakymus į aktualius klausimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nugirsti pokalbiai

2003-10-19 | Teko man Kaune važiuoti troleibusu ir nugirsti gana įdomų pokalbį tarp keleto maždaug kokių trylikos metų berniukų. Kaip supratau jie iš Kauno J.Jablonskio gimnazijos (tos pačios kurią ir aš baigiau). Jų pokalbis prasidėjo apie tai, jog NKTV rodė kažkokį reportažą apie kažinkokį hakerį, kuris lyg buvo įsilaužęs į Telekomo serverius ar dar kažkur (pats aš tos laidos nemačiau.. tiesą sakant gyvenime esu tik kokią vieną NKTV ir matęs). Esmė ne tame. Labiausiai man buvo įdomi buvo jų diskusija. Vienas tokiu rimtu veidu sako: Manęs tai hakerio karjera nelabai vilioja. Jie kažkokie užsisėdėję prie kompų. Hmm... Hakeris yra karjera? Įdomu, įdomu... kaip supratau tam berniukui pats kompiuterastizmas nelabai prie širdies, bet patys hackeriai vis tiek jo pasąmonėje yra sudarę kažkokį romantišką įvaizdį. Matyt šiais laikais hakeriai jauniems berniukams atstoja piratus ir indėnus, kurie nors kartais ir pikti, bet labai įdomūs. Dar labai įdomu tai, kad hakeris jų nuomone yra profesija (o jie žodį hakeris supranta tikrai ne taip kaip aprašyta ESR žodyne), o ne kaip kažkoks gyvenimo būdas ar dar kas nors. Žodžiu jie yra standartiniai žiniasklaidos suformuoto įvaizdžio apie hakerius vergai – jų nuomone hakeriai yra labai protingi, labai užsislėpę, visa visuomenė yra jų rankose, todėl reikia jų labai bijoti. Jų nuomone hakeriai yra tarsi pilkieji kardinolai, niekeno nesugaunami šešėliai, keliantis siaubą ir pagarbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuteriniai žaidimai

2003-09-30 | “Grim Fandango” žaidime jūs esate Manuel Calavera, mirties kelionių agentūros agentas. Norėdamas išpirkti savo gyvenimo nuodėmes Manuel turi skirstyti bilietus visoms mirusioms sieloms. Visi, dorai bei teisingai nugyvenę savo gyvenimą, gauna bilietą į vietą, vadinamą “Numeris 9”. Mirties kelionių agentūros bosas pažadėjo Manuel, kad kuo daugiau bilietų į “Numerį 9”, tuo greičiau jis pats galės keliauti amžinam poilsiui. Žinoma, tai tik pažadai, todėl Manuel Calavera pradeda savo klajones.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

Lenkijos SVV - turi internetą, bet perka mažai

2003-09-30 | Naujausia rugsėjį "Polish Market Review" atlikta 300 Lenkijos įmonių (iki 250 darbuotojų) apklausa parodė, kad tik penktadalis kompanijų versle nenaudoja interneto. Kita vertus, internete pirko tik apie 8% pietinių kaimynų SVV įmonių ir ši proporcija nebeauga. Šiuo metu prie interneto yra prisijungę 88,5% kompiuterius turinčių (80% visų) Lenkijos smulkaus ir vidutinio verslo imonių, o pusė iš neprisijungusių ketina prie pasaulinio tinklo prisijungti per artimiausius metus. Apžvelgdami tyrimą Lenkijos laikraščiai rašo, kad per pastaruosius metus Lenkijoje internetas jau tapo ne tik direktoriaus ir jo artimiausios aplinkos privilegija. Daugiau nei pusėje tirtų firmų prie tinklo prijungta daugiau nei pusė darbo vietų (vidutiniškai - apie 63% darbuotojų).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

El. komercijos augimas pasaulio regionuose

2003-09-30 | Nors el. komercijos pasaulinės apimtys sėkmingai auga, besivystančios ekonomikos valstybėse jos tebėra nereikšmingos. Būtina el. komercijos plėtros šiose valstybėse prielaida – B2B sektoriaus augimas. Tokios išvados skelbiamos UNCTAD parengtoje “El. verslo ir plėtros 2002 metų ataskaitoje”. Šį pirmadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų prekybos ir ekonominės plėtros konferencijos (UNCTAD) ataskaitoje apžvelgiama elektroninio verslo ir plėtros pasaulinė situacija ir prognozės. Taigi, kokios el. komercijos plėtros tendencijos pasaulio regionuose?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vartotojus bandoma įtikinti el. pirkimų saugumu

2003-09-30 | Prasidėjus šventinės prekybos sezonui, Didžiosios Britanijos vyriausybė pradėjo specialią reklaminę kompaniją, propaguojančią elektroninį verslą, pirkimą internetu ir pan. Šalies žiniasklaidoje pastebima, kad valdžios veiksmai visuomenėje yra vertinami kaip konkretūs ir nuoseklūs žingsniai - išsklaidyti abejones dėl sandorių internete saugumo. Naujausi tyrimai rodo, kad šį Kalėdinį prekybos sezoną saugumo klausimais susirūpino ir patys parduotuvių savininkai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto reklama - geras papildas kitiems kanalams

2003-09-30 | Naujausias tyrimas atskleidė, kad interneto reklama yra svarbi prekės ženklų reklamos kampanijos dalis ir gali reikšmingai padidinti tiek kampanijos pasiekiamumo(reach) tiek vardo žinomumo duomenis. Pirmosios tyrimo fazės metu buvo tirta interneto ir TV reklamos sąveika. Europos interaktyvios reklamos asociacija(www.eiaa.net) - Europinė interaktyviosios medijos pardavėjus vienijanti organizacija - pristatė pirmojo Europinio tyrimo pirmosios fazės rezultatus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Reklaminio triukšmo poveikis interneto vartotojams

2003-09-30 | Pagalvokite apie tinklapį... Apie bet kokį tinklapį... Ką matote? Apibūdinkite jį. Vargiai dauguma iš Jūsų pateiks skirtingus apibūdinimus. Galbūt pasakysite: spalvotas, pilnas veiksmo, daug kas vyksta, gal apibūdinsite kaip nuobodų ar painų. Bet kokiu atveju čia rasite milijoną dalykų, sukištų į 14 colių keturkampį. Pikselių jūroje internetinės reklamos galimybės atrodo ribotos. Kada gi galima pasakyti, kad tikrai tinklapyje visko pakanka? Ar interneto vartotojai gana dažnai reaguoja į internetinę reklamą, nepaisant triukšmo (reklaminių pranešimų, grafinių vaizdų, tekstinių blokų ir kitokių dėmesį nukreipiančių objektų visuma) faktoriaus?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!