LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Internete jau galima įsigyti telefoną iš "Matricos"

2003-09-30 | "Matrica: Perkrauta" premjeros dieną "Samsung" internete pradėjo pardavinėti šiame filme nusifilmavusį savo mobilųjį telefoną "SPH-N270". Jis kainuoja 500 JAV dol. ir kol kas pardavinėjamas tik amerikiečiams. Kadangi tai kolekcinis telefono modelis, kiekvienas pažymėtas specialiu numeriu - pradedant nuo 00002. Pranešama, kad telefonų skaičius ribotas. Vienas neįprasčiausių futuristinės išvaizdos telefono elementų - ekraną uždengiantis slankiojantis dangtelis, kuriame įmontuotas garsiakalbis. Nuotraukose matomas žaliai juodas TFT ekranas iš tikrųjų gali atvaizduoti 65 tūkstančius spalvų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto aukcionas "Ebay" pirmąjį ketvirtį daugiau nei dvigubai padidino pelną

2003-09-30 | Didžiausias pasaulyje interneto aukcionas "Ebay" paskelbė, kad grynasis pirmojo ketvirčio pelnas sudarė 104,2 milijono JAV dolerių, arba 32 centus vienai akcijai, ir buvo daugiau nei dvigubai didesnis už grynąjį pelną, gautą pirmąjį praėjusių metų ketvirtį. "Ebay" tvirtina, kad pelno augimą nulėmė "PayPal" - elektroninio mokėjimų verslo, naudojamo pinigų pervedimui per internetą - vartotojų skaičiaus padidėjimas, taip pat sėkmingi tarptautiniai pardavimai, kurių apimtys padidėjo daugiau kaip dvigubai. Pirmąjį praėjusių metų ketvirtį aukciono grynasis pelnas sudarė 47,6 milijono JAV dolerių, arba 17 centų vienai akcijai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar JAV teisėjai "atklijuos" mobiliojo ryšio vartotojus?

2003-09-30 | Vėliausiai per 60 dienų trijų JAV Kolumbijos apygardos Apeliacinio teismo teisėjų taryba turi nuspręsti, galės ar ne amerikiečiai pasilikti savo mobiliojo telefono numerį keisdami ryšio operatorių. Jei bus paliktas galioti Federalinės komunikacijų komisijos nutarimas, nuosavas numeris kiekvienam abonentui bus suteiktas jau šį lapkritį. Visiems ryšio operatoriams privalomą sprendimą teikti nuosavo numerio (number portability) paslaugą Federalinė komunikacijų komisija priėmė dar 1996 m., tačiau dėl smarkaus operatorių pasipriešinimo buvo priversta 3 kartus atidėlioti paskutinę jo įsigaliojimo datą. Dabar "raudonas brūkšnys" užbrėžtas ties 2003 m. lapkričio 24-ąja, ir šį kartą FCC nesirengia atsitraukti. Ne mažiau ryžtingai nusiteikę ir Amerikos mobiliojo ryšio operatoriai, apkaltinę komisiją įgaliojimų viršijimu, despotiškumu ir kaprizingumu. Įdomiausia, kad ir viena, ir kita pusė skelbiasi kovojanti už vartotojų interesus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

GSM abonento koordinatės - iki 50 metrų tikslumu

2003-09-30 | Naudodami "Cursor Matrix" technologiją mobiliojo ryšio operatoriai be GPS technologijos gali diegti naujas klientų buvimo vietos nustatymo paslaugas, nes dabar buvimo vietą įmanoma nustatyti iki 50 metrų tikslumu. Operatoriams nereikia modernizuoti turimų bazinių stočių, o tokių paslaugų vartotojai gali naudotis įprastais telefonais. Norintys savo tinkluose įdiegti buvimo vietos nustatymo paslaugas operatoriai turės įdiegti bazinėse stotyse naują programinę įrangą. Ji turės būti įkelta ir į šių paslaugų vartotojų mobiliuosius telefonus. Šiuo metu daugelis GSM ryšio operatorių buvimo vietos nustatymo paslaugas teikia remdamiesi "Cell-ID" technologija, kuri tepajėgia nustatyti, prie kurios bazinės stoties klientas yra arčiausiai. Tad tokių sistemų tikslumas svyruoja nuo 500 metrų iki kelių kilometrų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ištikimiausias merginų draugas - "Nokia" katinėlis

2003-09-30 | Walshas sakosi esąs pakankamai gerai žinomas žaidimų mobiliesiems telefonams leidėjas, tačiau nenori būti siejamas su "Murkiančio katinėlio" įvedimu į rinką. Jis pats atliko savąjį rinkos tyrimą. Didžioji jo dalis buvo įvykdyta alinėje. Pasak Walsho, merginų reakcija į jo išradimą buvusi gana palanki. Visos apklaustosios buvo pasidalijusios į dvi lygias dalis. "Pusė merginų iškart suprasdavo "Murklio" paskirtį, o kitos žiūrėdavo į telefoną, kurio ekrane buvo katino paveikslėlis, ir sakydavo - o, koks mielas, bet kodėl jis vibruoja? Ir tik po to susivokdavo." Pasak Walsho, jo programa pradėjo plisti be jokios reklamos - norinčiųjų ją parsisiųsti daugėja. Tačiau jis asmeniškai žinąs tik vieną atvejį, kai "Murkiantis katinėlis" buvo panaudotas pagal paskirtį. "Mergina alinėje pačiupo mano telefoną, įsikišo į priekinę kelnių kišenę ir negrąžino jo tol, kol neišseko baterijos, - sakė programos autorius. - Tai vienintelis man žinomas naudojimo atvejis. Ji labai maloniai praleido laiką."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2008 metais įplaukos iš žaidimų bevielio ryšio telefonams viršys 7 milijardus JAV dolerių

2003-09-30 | Tyrimų bendrovės "Strategy Analytics" atlikto tyrimo duomenimis, iki 2008 metų įplaukos iš žaidimų bevielio ryšio telefonams viršys 7 milijardus JAV dolerių. "Strategy Analytics" vertinimais, žaidimai bevielio ryšio telefonams, įrašomi naudojant "Java" ir BREW technologijas, turi didžiulį augimo potencialą, rašo "Cnews". Agentūros analitikai rekomenduoja bevielio ryšio operatoriams išnaudoti savo aktyvus mažmeninės ir didmeninės žaidimų įrašymo strategijų plėtojimui ir įplaukų iš bevielio ryšio telefonams skirtų žaidimų didinimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasaulis pradeda riboti bevielio ryšio telefonų su juose įrengtais fotoaparatais naudojimą

2003-09-30 | Pirmoji riboti bevielio ryšio telefonų su fotokameromis naudojimą pradėjo Italija, kurios kontrolės institucijos jau parengė instrukcijas, kaip ir kur galima naudotis tokiu telefonu. Instrukcijose numatoma, kad žmonių nuotraukomis, padarytomis telefonu, galima naudotis tiktai asmeniniais tikslais. Jei nuotrauką planuojama viešinti, nuotraukoje pavaizduotas žmogus turi būti apie tai informuotas, rašo BBC. Saudo Arabija uždraudė bevielio ryšio telefonų su kameromis naudojimą. Su nepatiklumu ir nepritarimu į juos žvelgia ir kelios kitos Artimųjų Rytų valstybės. Jau pasitaikė atvejų, kai Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Japonijoje buvo teisiami vyrai, slapta savo telefonais fotografavę nuogas moteris sveikatingumo centrų persirengimo kambariuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ateities telefonai ir kainos slenkstis

2003-09-30 | Tyrimas atskleidė, kad užuot skubėję naudotis naujomis technologijų galimybėmis dauguma vartotojų yra labai pragmatiški. Jie priima naujoves tik tada, kai jos tampa naudingos ir padeda taupyti. Prie tam tikro vartotojų skepticizmo gerokai prisidėjo išpūstas WAP galimybių reklamavimas - analitikai pažymi, kad panašios vartotojų reakcijos galima tikėtis smarkiai reklamuojant 3G ryšį. Mobiliojo ryšio operatoriai turės gerokai pasidarbuoti, kad įtikintų žmones išleisti daugiau pinigų naujoms paslaugoms, tokioms kaip nuotraukomis ar vaizdo klipais iliustruojamos žinutės. Pasak tyrimo autorių, kompanijoms nepavyks įtikinti vartotojų mokėti 4 ar 5 kartus brangiau vien tik už dabar jų dažniausiai naudojamas balso paslaugas. Naujos kartos mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai, tikėdamiesi sulaukti žmonių dėmesio, turėtų jiems pasiūlyti kur kas įdomesnių dalykų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virtuali pelytė ir klaviatūra pakeis mobiliuosius telefonus

2003-09-30 | Kita "Siemens" naujovė - erdvinio vaizdo sensorinis ekranas - gali pakeisti įprastą telefono sandarą, kurioje nebeliks vietos klaviatūrai. Naujoji technologija įgalina nedidelio dydžio telefono ekrane išdėstyti visą raidyną. Tam naudojamas specialus sensorinis ekranas su stikle esančiais elektromagnetinio lauko davikliais, fiksuojančiais pirštų judesius virš ekrano paviršiaus. Pirštu parodęs į tą klaviatūros dalį, kurioje yra reikiamas simbolis, vartotojas ekrane pamatys padidintą klaviatūros plotą ir galės paspausti reikiamą klavišą. "Siemens" yra pagaminusi du tokios virtualios klaviatūros prototipus: vienas skirtas raidėms ir skaičiams rinkti, o kitas pritaikytas automatiškai atpažinti ranka rašomą tekstą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Nokia" žaisliukai mobiliesiems telefonams

2003-09-30 | Ant akimi neįžiūrimo "skaitmeninio popieriaus" rašto rašikliu užrašytas tekstas ar piešiniai GIF failų pavidalu perkeliami į vidinę rašiklio apimtį (joje telpa iki 100 A5 formato puslapių). Rašiklyje sukauptus failus beviele "Bluetooth" jungtimi galima perkelti į mobilųjį telefoną ir persiųsti kitam abonentui MMS žinute arba el. paštu. "Bluetooth Digital Pen" gali keistis duomenimis ir su "Bluetooth" neturinčiais asmeniniais kompiuteriais - tam skirtas specialus "lopšys", kuris sujungiamas su kompiuterio USB jungties lizdu. Pasak "Nokia", šiuo rašikliu parašytą tekstą galės atpažinti kitų gamintojų sukurta optinė ženklų atpažinimo (OCR) programinė įranga, tad elektroninius laiškus ar SMS/MMS žinutes bus galima rašyti rašalu ant popieriaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!