LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
"Nokia" mano, kad 3G mobiliųjų telefonų pardavimas įsibėgės tik kitų metų pabaigoje

2003-09-30 | Praėjusią savaitę Europos ryšio operatorės pareiškė, kad gamintojai neturėtų parduotuvėms siūlyti 3G modelių, nes jie yra nepatikimi, brangūs, didoki ir tesiūlo ribotas paslaugas. "Nokia" mobiliųjų telefonų padalinio vykdomasis viceprezidentas Anssi Vanjoki (Ansis Vanjokis) pripažino, kad įmonės gaminamas trečiosios kartos modelis negali aptarnauti vaizdo skambučių. Šiai paslaugai ryšio tinklai, paslaugų teikėjai ir mobilieji telefonai bus pasirengę tik 2004 m. antrąjį pusmetį. Tačiau "Nokia" telefonais galima siųsti trumpus vaizdo įrašus. "Geriau nei laukti yra visiškai išnaudoti tai, ką galime padaryti", - aiškino A. Vanjoki. "Nokia" konkurenčių modeliai gali aptarnauti vaizdo skambučius, tačiau atsilieka kitose srityse.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pentagonui uždrausta kurti visuotinio sekimo sistemą

2003-09-30 | Balsų dauguma JAV Senatas pritarė įstatymo projektui, pagal kurį būtų nutrauktas visų į TIA (Terrorism Infomation Awareness) projektą įtrauktų darbų finansavimas. Šia Gynybos departamento inicijuota programa, iš pradžių vadinta "Total Information Awareness", siekiama sukurti visų JAV teritorijoje vykdomų finansinių transakcijų stebėjimo sistemą. Ji turėjo taip pat stebėti šalies gyventojų migravimą ir analizuoti elektroninį susirašinėjimą bei kitus internetu perduodamus duomenis. Visuotinio elektroninių komunikacijų sekimo tinklo kūrimo būtinybė buvo grindžiama siekiu apsisaugoti nuo teroristų keliamo pavojaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Internetu naudojasi 68 mln. kinų, rodo apklausa

2003-09-30 | Birželio pabaigoje internetu naudojosi 68 mln. kinų - tad dabar internautų skaičiumi Kinija nusileidžia tik JAV, parodė pirmadienį paskelbtos apklausos rezultatai. Per pirmąjį šių metų pusmetį interneto vartotojų Kinijoje padaugėjo 15,1 proc., arba 8,9 mln., teigiama Kinijos interneto informacijos centro (KIIC) atliktoje apklausoje. Kinija vykdo interneto plėtros politiką, kuri cenzūruoja kinų interneto puslapių turinį ir riboja priėjimą prie tam tikrų užsienietiškų svetainių. Praėjusiais metais priimti įstatymai interneto paslaugų tiekėjams numatantys dideles bausmes už svetainių turinio taisyklių pažeidimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Siemens" parduoda daugiau mobiliųjų telefonų

2003-09-30 | Vokietijos elektronikos prietaisų gamintojos "Siemens" mobiliojo ryšio padalinio vadovas pareiškė, kad per rugsėjį pasibaigsiančius šiuos finansinius metus, palyginti su praėjusiais, bendrovė tikisi mobiliųjų telefonų pardavimus padidinti 15-20 proc. Iki pirmos rugpjūčio savaitės "Siemens" pardavė 33 mln. mobiliųjų telefonų - tiek pat, kiek per visus 2001-2002 finansinius metus. Iki šių finansinių metų pabaigos rugsėjo 30 dieną "Siemens" turėtų parduoti 38-39 mln. mobiliųjų telefonų. Dėl sąnaudų mažinimo, kuriuo tikimasi sutaupyti papildomą 1 mlrd. eurų ir sustabdyti pajamų nuosmukį, per kitus dvylika mėnesių "Siemens" mobiliojo ryšio padalinys panaikins apie 2,3 tūkst. darbo vietų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Nokia" Azijoje pristatė mobilųjį telefoną su karaokės funkcija

2003-09-30 | Pasak vertybinių popierių rinkos leidinio "Nikkei Electronics News", Suomijos mobiliųjų telefonų milžinė "Nokia" mano, kad dėl karaokės iš proto besikraustantys Azijos šalių gyventojai dainuoti užsinori bet kur ir bet kada. Toks požiūris paskatino Suomijos įmonę kartu su Japonijos žaidimų gamintoja "Taito Corp" sukurti mobiliuosius telefonus su karaokės funkcija. "Taito" techninis sprendimas leidžia mobiliaisiais telefonais išklausyti karaokės melodijas. Tuo tarpu "dainininkams" padeda telefono ekrane įvairiomis spalvomis rodomas ir muzikos kūrinio eigą atkartojantis tekstas. Dainų tekstą rodančią įrangą minėta Japonijos gamintoja padėjo įdiegti ir naujausiame "Nokia 3300" - mobiliajame telefone su MP3 grotuvu. Šiuo modeliu "Nokia" jau pradėjo prekiauti Azijoje, o visu pajėgumu "Taito" sukurtos karaokės technologijos platinimas prasidės spalio mėnesį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Mobiliojo ryšio rinką sustiprino pigūs telefonai

2003-09-30 | Tyrimų bendrovės "Gartner Dataquest" atlikta apklausa parodė, kad antrąjį šių metų ketvirtį viso pasaulio vartotojai įsigijo net 115 mln. mobiliųjų telefonų, todėl per visus 2003-iuosius gali būti parduotas rekordinis skaičius - 450-460 mln. telefonų. Tyrimų bendrovė nurodė, jog pagrindinė 11,9 proc. prieaugio, palyginti su 2002-ųjų antruoju ketvirčiu, priežastis buvo sėkmingi pardavimai besikuriančiose rinkose. Palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, balandžio-birželio mėnesiais mobiliųjų telefonų pasaulyje parduota 2 proc. daugiau, nepaisant SŪRS (SARS) neigiamo poveikio. Besikuriančiose rinkose ypač paklausūs buvo pigesni mobiliųjų telefonų modeliai. Daugiau parduota ir Japonijoje, kurios vartotojai galėjo sau leisti įsigyti telefonus su labai kokybiškais fotoaparatais. "Per ketvirtį pardavimai gerokai viršijo prognozes Japonijoje, Pietų ir Centrinėje Amerikoje bei Vidurio ir Rytų Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos besikuriančiose rinkose", - teigiama "Gartner" pranešime.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Omnitel" atsisveikino su pirmąja palydovine stotimi

2003-09-30 | Nustojo veikusi "Omnitel" palydovinio ryšio stotis, pirmoji sujungusi Lietuvą su Šiaurės Amerika, o per ją ir su visu pasauliu. Per dešimtmetį atsirado tobulesnių ir modernesnių ryšio perdavimo būdų. Palydovinė stotis buvo pastatyta 1992 m. Nemenčinėje ir per "Intelsat" palydovą iš pradžių buvo naudojama balso, o vėliau ir duomenų perdavimui. Kai buvo statoma palydovinė stotis, bendrovė "Omnitel" dar vadinosi "Litcom". Sumontuoti palydovinę anteną kainavo apie 2 mln. JAV dolerių. "Mintis įkurti šią stotį kilo, kai sužinojom, kad paskambinti iš Lietuvos į Ameriką gali užtrukti kelias dienas, o iš Amerikos į Lietuvą - ir dvi savaites. Supratom, kad tai gali būti visiems naudingas projektas ir pradėjom ieškoti galimybių jį įgyvendinti", - prisimena vienas iš pagrindinių bendrovės "Omnitel" įkūrėjų ir pirmasis jos prezidentas Viktoras Gediminas Gruodis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SMS žinutėmis susipažinę norvegai susituokė telefonų būdelėje

2003-09-30 | Savaitgalį Norvegijoje vyko neįprastos sutuoktuvės: Gretė Mirslet (Grte Myrslett) ir Frodė Strmas (Frode Strmma) amžinąją meilę vienas kitam prisiekė Oslo priemiesčio... telefono būdelėje. Šioje ceremonijoje dalyvavo ir kunigas. Jaunuoliai susipažino vasarą susirašinėdami SMS žinutėmis. Jie pripažino, jog juos suartino ryšys telefonu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusijoje galimas "Vimpelcom" ir "MegaFon" susijungimas

2003-09-30 | Jei Rusijoje susijungs dvi mobiliojo ryšio operatorės "Vimpelcom" ir "MegaFon", šalies Ryšių reguliavimo tarnyba gali svarstyti naują licenciją, teigė Rusijos Ryšių ministras Leonidas Reimanas. "Optimalus mobiliojo ryšio operatorių skaičius yra trys", - sakė L.Reimanas. "Jei "Vimpelcom" ir "MegaFon" susijungs, mes turėsime pagalvoti, kaip į rinką įtraukti trečią operatorę". "Vimpelcom" ir "MegaFon" yra antra ir trečia pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio bendrovės. Abi kompanijos konkuruoja su "Mobile TeleSystems", kuri taip pat dirba Ukrainoje ir turi daugiau abonentų nei "Vimpelcom" ir "MegaFon" kartu paėmus. Visos trys bendrovės sparčiai plečia savo rinkas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Verslininkai skuba užsisakyti pigesnius "Omnitel" pokalbius

2003-09-30 | Didžiausio šalies mobiliojo ryšio operatoriaus "Omnitel" rugpjūčio 1 d. pradėta teikti paslauga verslo klientams "Verslo lyga" sulaukė didžiulio verslininkų susidomėjimo. Praėjus vos daugiau kaip mėnesiui nuo paslaugos įdiegimo, ja šiandien jau naudojasi apie 50 proc. verslo įmonių. Paslauga "Sava komanda" naudojasi net 95 proc. įmonių. "Omnitel" tinklu naudojasi septynios iš dešimties Lietuvos verslo įmonių, todėl su labai daug partnerių bei klientų, naudodamiesi šia paslauga, verslininkai gali kalbėti gerokai pigiau. Užsisakę paslaugą "Verslo lyga" ir sumokėję simbolinį vieno lito mokestį verslininkai gali kalbėti už 0,25 Lt per minutę piko metu ir 0,20 Lt ne piko metu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!