LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Mobilusis telefonas musulmonams

2003-09-30 | Kompanija "LG Electronics" sukūrė specialiai musulmonams skirtą mobiliojo telefono modelį LG G5300. Kadangi išpažįstantys islamą turi kasdien po penkis kartus melstis atsisukę į šventąjį miestą Meką, LG G5300 padeda jiems tiksliai nustatyti reikiamą kryptį. Tuo tikslu reikia nukreipti telefoną į šiaurę (pasinaudojus prie telefono prijungiamu miniatiūriniu kompasu) ir jo meniu įvesti savo buvimo vietos koordinates. Mekos kryptis bus grafiškai parodyta telefono ekrane. Palyginti su GPS imtuvais, paprastas kompasas turi didelį privalumą - jis veikia net ir ten, kur GPS palydovų signalai yra per silpni ar visai nepasiekia.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Virginijaus Savukyno "Virtualios realybės": Pergalės džiaugsmas liejosi ir virtualioje erdvėje

2003-09-30 | Lietuva - Europos krepšinio čempionė. 64 metus lauktas džiaugsmas sekmadienio naktį išsiliejo ne tik į gatves ir aikštes, bet ir į virtualias erdves. Žmonės sveikino, glėbesčiavo ir bučiavo ne tik esančiuosius šalia, bet šiuo džiaugsmu dosniai dalijosi su tais, kurie tuo metu buvo toli, o gal ir miegojo. Štai aš į savo mobilųjį telefoną gavau gal kokį dešimtį sveikinimo žinučių. Ir toks aš buvau ne vienas. Apie pagausėjusius skambučių ir žinučių srautus liudija ir didžiausi mobiliojo ryšio operatoriai. Didžiausios mobiliojo ryšio bendrovės "Omnitel" atstovė spaudai Vanda Nekrašienė teigė: "Didelio skambučių srauto padidėjimo nebuvo, tačiau SMS srautas padidėjo. Pradėjo jis didėti nuo 21 val., o piką pasiekė 23-24 valandą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SMS pakilo lig dangaus

2003-09-30 | Šiuo metu "Singapore Airlines" testuoja savo lėktuvuose įrengtą vienkrypčio SMS ryšio sistemą. Žinutes "iš dangaus" gali siųsti į Europą, JAV ir Australiją skrendantys šios kompanijos keleiviai. Žinutes rašyti galima naudojantis specialiomis pramogų konsolėmis. Pasak "Singapore Airlines" atstovų, naujoji paslauga keleiviams patinka, tačiau bandymai dar nebaigti, ir kada bus galima naudotis dvikrypčiu SMS ryšiu, tebėra neaišku.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Fotonija" sukūrė du naujus kompiuterinius žodynus ir atnaujino legendinę "Winliką"

2003-09-30 | Lietuvių kalbos pritaikymo ir panaudojimo kompiuteriuose srityje dirbanti "Fotonija" sukūrė du naujus kompiuterinius tarptautinių žodžių žodynus. Taip pat bendrovė išleido ir atnaujintą populiaraus lietuviško rašto priemonių rinkinį "Winlika 2003". Pasak UAB "Fotonija", vartotojams pateiktas tarptautinių žodžių žodynas "Interleksis" - tai kompiuterinė "Alma littera" leidyklos išleisto "Tarptautinių žodžių žodyno" (atsakomasis redaktorius Algimantas Kinderys) versija bei "TŽŽ" - leidykloje "Žodynas" išleistos knygos "Tarptautinių žodžių žodynas", kurios autorė - Valerija Vaitkevičiūtė, kompiuterinė versija. "Šis ruduo, žiema ir pavasaris - tai paskutiniai mokslo metai ir paskutinis verslo sezonas prieš tampant Lietuvai Europos Sąjungos nare, - sako UAB "Fotonija" generalinis direktorius dr. Arūnas Samuilis. - Užsienio kalbų, tarptautinių žodžių žinojimas yra ypač svarbūs tiek mokantis, tiek versle, tiek politikoje. Lietuvai tapus ES nare, dar labiau išsiplės tarptautiniai ryšiai, atsiras naujų mokslo ir verslo galimybių, kurios gali būti ir neišnaudotos dėl nepakankamo kalbų mokėjimo".

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Lietuvos tūkstantmetį primins kompiuteriniai žaidimai

2003-09-27 | Aukščiausi šalies politikai norėtų, kad šalies istorija būtų įamžinta meniniuose filmuose ir kompiuteriniuose žaidimuose. Tokios mintys išsakytos vakar Prezidentūroje svarstant Vyriausybės patvirtintą Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą. Posėdyje dalyvavę premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas siūlė į šią programą įtraukti kelių meninių ir dokumentinių filmų, kurie būtų skirti ne tiek akademinei, kiek plačiajai visuomenei, sukūrimą. Tuo tarpu prezidentas Rolandas Paksas pasigedo kompiuterinių žaidimų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 39

plačiau >>

Žaidimai kariuomenėje

2003-09-23 | Bandymai naudoti VR (virtualiosios realybės) technologijas JAV armijoje buvo sėkmingi. Kareiviai, užuot sėdę į tikrus tankus, sraigtasparnius ar net reaktyvinius naikintuvus ir užuot eikvoję pinigus tokioms treniruotėms, dabar gali kariauti virtualiojoje realybėje. Tiesiog gražus karo ar strateginis žaidimas. Galima pamanyti, kad kareiviams viena pramoga sėdėti natūralaus dydžio tanko makete prieš monitorių vietoj tikro langelio ir bandyti įvykdyti skirtą misiją. Deja, naudojamos technologijos yra tokios sudėtingos, kad kareivis nežino, ar jį puola 3D sraigtasparnis, kurį valdo jo kolega iš karinių oro pajėgų, ar tik užprogramuotas kompiuteris. Tikrai negali jaustis ramus, nes nežinai, kada gali būti nukautas arba bent jau išmestas iš mokomosios misijos. VR technologijos armijoje sutaupo nemažai mokesčių mokėtojų pinigų, kurie būtų naudojami panašaus tipo realioms mokomosioms misijoms su pėstininkais, lėktuvais, tankais, laivais ar net povandeniniais laivais. Tokių treniruočių metu gali atsitikti nelaimių, gali žūti žmonės, o brangiai kainuojanti karinė technika gali būti sunaikinta arba apgadinta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 16

plačiau >>

Jūsų vaikas - bendrauja ar mygtukus spaudo?

2003-09-23 | Žaidimas – tai savotiškas ir puikus aplinkinio pasaulio tyrinėjimo būdas. Psichologo J.Piageto nuomone, žaidimai parodo vaiko pastangas orientuotis tikrovėje, žaidžiant atsiskleidžia pažintiniai procesai, sprendžiamas konfliktas tarp individualaus pasaulio suvokimo ir tikrovės. Žaisdamas ir fantazuodamas vaikas gali išmėginti tokius elgesio būdus, kokie iš tiesų neįmanomi. Pavyzdžiui, žaisdamas karą kompiuteriu, jis susprogdina miestą, sunaikina priešo kariuomenę, bet išvengia atsakomybės už savo veiksmus. Žaisdamas šeimą, vaikas gali pažeisti tėvų nustatytas taisykles ir nebijoti, kad už tai bus nubaustas. Imituodami mokyklą, vaikai gali tapti ir valdingi mokytojai, ir neklaužados mokiniai, ir kaprizingi klasės draugai. Jie gali patekti už realaus pasaulio ribų, kurias nubrėžia suaugusieji, bendraamžiai, taip pat ir instinktyvi pavojaus, rizikos baimė. Žaidimas tampa intelekto raidą skatinančiu tyrinėjimu, kai vaikas kūrybingai sprendžia problemas, ugdo savo išradingumą, nes žaidimo sąlygos leidžia laisvai eksperimentuoti ir nesilaikyti įprastų reikalavimų. Svarbu, kad vaikas, paklusdamas savo vaizduotei, dažnai keičia tikslus, reikalaujančius naujų priemonių. Todėl sunkumai žaidimo metu priimami netgi džiaugsmingai, kaip būtini - be jų atsibostų žaisti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Kibernetinio karo tendencijos arba kurkime kariuomenę Internete

2003-09-23 | Šiais laikais, kai jau labai daug įvairių paslaugų ir pramonės sferų yra kompiuterizuota, kibernetinis karas tampa labai perspektyviu dalyku. Gerai organizuoti hakeriai profesionalai gali nesunkiai paralyžuoti tam tikrų valstybės strateginių pramoninių gamyklų darbą, gali užšaldyti milžiniškas sumas bankuose, arba pervesti jas kur nors kitur. Ekonomiškai stipriose šalyse netgi komunalinių paslaugų tiekimas yra kompiuterizuojamas. Įsivaizduokite, kaip keli kompiuteriniai piratai palieka visą didmiestį be karšto vandens, dujų, elektros ir šildymo. Panašiai galima paralyžuoti ir kariuomenės ryšius, judėjimą. Pavyzdžiui, dauguma šiuolaikinių ketvirtos kartos naikintuvų, bombonešių ir net jų gabenamų bombų orientuojasi pagal palydovinę GPS sistemą. Kas atsitiktų, jei sumaišytum iš palydovo ateinančius duomenis? Taip galima nukreipti antskrydžius virš laukų, pelkių, kur nepadaroma jokia rimta žala.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Kompiuterio korpusas su akvariumu

2003-08-22 | Danų kompiuterių korpusų modifikacijų entuziastai pasiekė naujų aukštumų. Jiems pavyko sutalpinti big tower formato korpusą su akvariumu. Dėl to teko šiek tiek modifikuoti kinų firmos Lian Li gamybos korpusą ir viduje šio korpuso įtaisyti akvariumui skirtus įtvirtinimus. Patį tinkamo dydžio akvariumą kūrėjai pirko parduotuvėje kartu su plastmasinėmis žuvytėmis. Taip pat korpuse buvo įtaisytos: mėlyna šviesa, vamzdeliai vandeniui ir orui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 19

plačiau >>

"Microsoft" sprogdintojai plinta po pasaulį

2003-08-22 | Internete pradėjęs plisti virusas per savaitę, įvairių šaltinių vertinimais, apkrėtė nuo 400 tūkstančių iki pusantro milijono kompiuterių. "Blaster" (angl. sprogdintojas, kiti viruso vardai - "LoveSan", "MSBlaster") virusas plinta automatiškai, panaudodamas naujas, maždaug prieš mėnesį aptiktas klaidas "Microsoft" operacinėse sistemose "Windows 2000", "Windows XP", "Windows NT" ir "Windows 2003 Server". Šios klaidos leidžia ne tik užkrėsti kompiuterį, bet ir atlikti su juo bet kokius veiksmus. Pakliuvęs į pažeidžiamą kompiuterį, virusas per internetą iš anksčiau apkrėstų kompiuterių atsitempia programas, padedančias jam toliau plisti ir pradeda internete ieškoti kitų pažeidžiamų kompiuterių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 22

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!