LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Žaidime Half-Life 2 bus naujos kartos grafikos variklis

2003-08-08 | Vienas labiausiai laukiamų eksponatų parodoje E3 (Electronic Entertainment Expo) tapo populiaraus žaidimo Half-Life tęsinys. Žaidimas buvo demonstruojamas kompanijos ATI paviljone, kuri dalyvavo kaip Valve partneris. Naujas grafikos variklis Source, sukurtas žaidimui HL2, leidžia kurti įtikinamą veikėjų elgesį, pagerinta dirbtinio intelekto sistema, pasiektas naujas grafikos kokybės lygis. HL2 pasaulis nepastovus – bet kuris objektas gali kisti priklausomai nuo poveikio. Kiekvienas daiktas padarytas iš kažkokios medžiagos, turinčios atitinkamas savybes. Iššovus į medinį plaustą vandenyje, iš jo lėks skiedros, o kai plaustas suirs, ant jo esančios statinės sukris į vandenį ir plūduriuos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 15

plačiau >>

"Elektrinio" interneto bumas atidedamas

2003-08-08 | Nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio spauda aktyviai rašė apie problemas jungtis prie interneto per elektros tinklus. Tokio ryšio privalumai atrodo akivaizdūs: elektros tinklai yra nutiesti praktiškai visur, net ten, kur telefono ryšys prastas, o norint prisijungti, užtenka turėti laisvą elektros rozetę. Iš tiesų viskas nėra taip paprasta ir toliau kelių bandomųjų projektų Europoje bei Amerikoje reikalas nepažengė. Pagrindinė sunkumų priežastis – nežiūrint išvystytos elektros tinklų infrastruktūros, pati savaime ji nėra tinkama duomenų perdavimui. Elektros pastotėse ir kliento pusėje tenka statyti papildomą įrangą, išskiriančią informaciją iš srovės. Jei tokios įrangos nebus, duomenys dings kintant srovei transformatoriuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paieškos sistemų rinkos pertvarkymas tęsiasi

2003-08-08 | Norvegijos kompanija Fast Search & Transfer (FAST) iš kompanijos Overture įsigijo paieškos sistemos AltaVista korporatyvinį variantą. Be pačios paieškos sistemos, FAST atiteks ir vis AltaVista klientų bazė, kurioje yra apie 200 kompanijų. Korporatyvinė paieška Overture įsigijo šių metų vasarį, kai ji įsigijo visą kompaniją AltaVista. Kadangi Overture specializuojasi kontekstinės reklamos talpinime visose paieškos sistemose, todėl AltaVista produktai korporacijai buvo nereikalingi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Google siūlo naujas kontekstinės reklamos paslaugas

2003-08-08 | Kompanija Google pradėjo teikti naują kontekstinės reklamos talpinimo paslaugą. Tarnyba Google AdSense skirta nedidelėms ir vidutinėms interneto svetainėms ir turi jų savininkams palengvinti labiausiai susijusių reklaminių nuorodų talpinimą. Dalyvavimas programoje Google AdSense yra visiškai nemokamas, tačiau kol kas prieinamas tik angliškų svetainių savininkams. Norintieji dalyvauti turi Google nusiųsti paraišką. Jei kompanija prašymą palaimins, tinklapio savininkas galės patekti į sistemą AdSense su pasirinktais slaptažodžiais bei gauti HTML kodą reklamai patalpinti. Šį kodą reikia įdėti į savo svetainės puslapius ir juose pasirodys reklama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroninio pašto šiukšlės "ryja" bendrovių išteklius

2003-08-08 | Vakarų analitikai prognozuoja, jog tuo atveju, jei nebus imtasi ryžtingų priemonių, kovojant su elektroninio pašto "šiukšlėmis", dar vadinamomis "spamu", 2007 metais bendrovių nuostoliai sieks 197 milijardus JAV dolerių. Bendrovė "Radicti Group" tvirtina, jog kovos su spamu sistemoms prireiks papildomų verslo tarnybinių stočių, ir dėl šios priežasties 2007 metais papildomos išlaidos šiam tikslui sieks 197 milijardus JAV dolerių. 2003 metais verslo išlaidos kovai su spamu sudarys 20,5 milijardo JAV dolerių. Bendrovės vertinimais, bendrovė su 10 tūkstančių elektroninio pašto vartotojų kovai su spamu turės skirti apie 49 JAV dolerius kiekvienai pašto dėžutei.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Netscape nubaudė už vartotojų apgaudinėjimą

2003-08-08 | Kompanija AOL Time Warner ir JAV valdžios pareigūnai sutarė dėl Netscape – AOL padalinio – veiklos tyrimo sąlygų. Tyrimas buvo pradėtas 2000 metais, kai paaiškėjo, kad Netscape renka ir saugo duomenų bazėje informaciją apie naršyklės vartotojus, naudojančius instrumentą SmartDownload. Pati kompanija vartotojus tikino, kad informacija apie juos nesaugoma Netscape kompiuteriuose. Toks žodžių ir veiksmų neatitikimas ir tapo akstinu tyrimui, kurio metu buvo nustatyta, kad Netscape iš tiesų renka informaciją apie vartotojus, taip pažeisdama jų konfidencialumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Po dvejų metų spamas išnyks

2003-08-08 | Interneto vartotojai, kenčiantys nuo milžiniškų spamo kiekių savo pašto dėžutėse, turi viltį išsigelbėti. Jei tikėtume Ryanu Hamlinu, Microsoft antispamo priemonių padalinio vadovu, ši problema gali būti išspręsta jau po poros metų. Tiesa, prieš tai mūsų laukia tokia neprašytos reklamos lavina, kad prieš ją nublanks visos ligšiolinės bėdos. Hamlino nuomone, ateinančiais metais 65% visos korespondencijos bus vien spamas. Kovai su nesankcionuotais reklamos siuntinėjimais elektroniniu paštu bus išleista apie 18 mlrd. dolerių. Ši suma susidarys iš pašto filtravimo priemonių diegimo ir diskų vietos, reikalingos pašto dėžutėms išlaikyti, augimo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Reklaminių langų, imituojančių sisteminius pranešimus, sumažės

2003-08-08 | Reklamos gamintojų arsenalas sumažės viena gudrybe. Pabūgusi teismo programinės įrangos gamintoja atsisakė imituoti Windows vartotojo sąsają iššokančiuose reklaminiuose languose. Daugeliui pažįstama violetinė beždžionė Bonzi Buddy elgsis santūriau. Iki šiol vartotojai buvo priversti pastoviai uždarinėti Bonzi Software reklaminius langus, o patys neišrankiausi juos netgi spustelėdavo, manydami jog tai – sisteminiai pranešimai. Dėka to Bonzi Software svetainė buvo viena populiariausių pasaulyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Google steigia regionines naujienų tarnybas

2003-08-08 | Praėjusių metų rugsėjį paieškos sistemos Google svetainėje pasirodė naujienų skyrius Google News. Nors ji taip ir neišsivystė toliau beta versijos, kūrėjai jau plečia jos galimybes. Sistemą papildė keletas neseniai atsidariusių jos regioninių versijų. Ši tarnyba veikia tokiu būdu: Google paieškos robotai indeksuoja apie keturis tūkstančius šaltinių iš įvairių pasaulio šalių. Rastos naujienos automatiškai išskirstomos pagal rubrikas ir grupuojamos pagal tematiką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pateikti kaltinimai liūdnai pagarsėjusiam "Bafalo šiukšlintojui"

2003-08-08 | Niujorko generalinis prokuroras Eliotas Spiceris pateikė baudžiamąjį ieškinį vadinamajam "Bafalo šiukšlintojui", išgarsėjusiam masiniu nereikalingų elektroninio pašto žinučių siuntimu. Teigiama, kad Hovardas Karmakas kaltinamas keturiais sunkiais nusikaltimais ir dviem baudžiamaisiais nusižengimais dėl tariamai pasisavintos tapatybės ir klastojimo, leidusių "Bafalo šiukšlintojui" per interneto paslaugų tiekėją "EarthLink" išsiųsti daugiau kaip 825 mln. elektroninio pašto žinučių. H. Karmakas kaltinamas "EarthLink" sukūręs daugiau kaip 340 elektroninio pašto paskyrų, naudodamasis vogtomis kredito kortelėmis ir kitais neteisėtais dokumentais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!