LT   EN   RU  
2021 m. kovo 6 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Žaidimų gamintoja "Nintendo" laimėjo svarbią piratavimo bylą

2003-07-04 | Verslo dienraščio "Financial Times" teigimu, populiarųjį "Game Boy" gaminanti Japonijos žaidimų bendrovė "Nintendo" laimėjo bylą prieš vieną Honkongo įmonę ir pavadino šią pergalę "vienu svarbiausių nuosprendžių prieš piratavimą". Honkongo teismas nurodė vietinei lustų bendrovei "Lik Sang International" nebegaminti įrangos, leidžiančios ignoruoti "Nintendo" žaidimų pultuose įdiegtas priemones prieš piratavimą. Teismas taip pat liepė lustų gamintojai sumokėti "Nintendo" 5 mln. Honkongo dolerių (641 tūkst. JAV dolerių) kompensaciją. Sprendimas uždrausti gaminti įrangą, leidžiančią žaidimus kopijuoti ir siuntinėti internetu, buvo priimtas pernai rugsėjį, o nuostoliai priteisti gegužės pabaigoje. Tačiau, pasak "Nintendo", jai tik dabar leista apie savo pergalę paskelbti viešai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujoji "Kazaa" siūlys užsidirbti iš disko vietos

2003-07-04 | Šį mėnesį pasirodysiančioje naujoje "Kazaa Media Desktop" versijoje 2.5 bus įdiegtas kompanijos "Altnet" komponentas, mainais už premijų taškus "Kazaa" vartotojams siūlantis papildomą turinį. Manoma, kad šitaip "Kazaa" kūrėja "Sharman Networks" stengiasi prisidėti prie legalių muzikos įrašų įtvirtinimo. "Kazaa Media Desktop 2.5" nusprendę parsisiųsti vartotojai automatiškai gaus ir "Altnet" programą "Peer Points Manager". Ši papildoma "Kazaa" galimybė bus įdiegta pagal nutylėjimą, tačiau nenorintieji ja naudotis galės po to ją išinstaliuoti. "Peer Points Manager" leidžia vartotojams iškeisti savo interneto ryšio pralaidą ir siūlomą kietojo disko vietą į premijų taškus. Juos galima panaudoti piniginių ir daiktinių prizų loterijose su arba įsigyjant papildomą "Kazaa" siūlomą turinį - muzikos įrašus, žaidimus ir t.t.

Lankomumo reitingasKomentarų: 14

plačiau >>

Tarp hakerių - ir altruistai, ir išdavikai

2003-07-03 | JAV kompiuterių saugumo instituto (Computer Security Institute, www.gocsi.com) duomenimis, 2002 m. apie 90 proc. JAV bendrovių susidūrė su kompiuterinių įsilaužėlių atakomis, o 80 proc. dėl hakerių veiksmų patyrė žalą. Instituto tyrimai liudija, kad praėjusiais metais pasaulyje buvo nustatyta daugiau kaip 80 tūkstančių įvairių kompiuterių tinklų apsaugos pažeidimų. Palyginti su 2001 m., šis skaičius išaugo trečdaliu, o su 2000 m. - net 4 kartus. Tačiau šie duomenys nėra patikimi, nes kompanijos neretai slepia informaciją apie įsilaužėlių veiklą. Naujausias tyrimų kompanijos "Dataquest" tyrimas atskleidė, kad dauguma kompanijų nepajėgia kovoti su kompiuterinėmis atakomis ir maksimaliai sumažinti patiriamą žalą. Kas trečia bendrovė dėl įsilaužėlių veiklos yra praradusi svarbios informacijos, 24 proc. "Dataquest" apklaustų kompanijų neturėjo tokiems atvejams parengto veiksmų plano.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Nurenginėti draudžiama ir virtualias merginas

2003-07-03 | Žaidimus kurianti Japonijos kompanija "Tecmo" perspėjo, kad imsis visų įmanomų teisinių priemonių prieš tuos, kurie bandys nurengti neseniai išleisto savo žaidimo "Dead or Alive: Xtreme Beach Volleyball" veikėjas. Šiame "Xbox" žaidimų kompiuteriams skirtame žaidime keturios merginos kaitinasi paplūdimyje, žaidžia tinklinį ir kitaip pramogauja dėvėdamos tik bikinius. "Tecmo" konferencijų tinklapyje pasirodė kai kurių žaidėjų patarimai, kaip galima "nurengti" žaidimo herojų maudymosi kostiumėlius pasinaudojus specialiais į žaidimą įdiegiamais programiniais "lopais", kuriuos galima parsisiųsti iš interneto. "Lopai" pakeičia žaidimo veikėjų tekstūras ir vietoj drabužėlių atvaizduoja nuogą kūną. Nors "Dead or Alive: Xtreme Beach Volleyball" JAV ir Japonijoje buvo pradėtas pardavinėti tik sausio mėnesį, internete jau galima surasti bent keletą virtualias merginas "nurenginėjančių" programėlių. Kai kuriuose tinklapiuose galima pamatyti šitaip modifikuoto žaidimo ekrano nuotraukų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Žaidimas su Metallica

2003-06-27 | Ieškodami būdų privilioti persotintus vartotojus, kompiuterinių žaidimų gamintojai vis dažniau į savo projektus pritraukia pramogų verslo žvaigždes. Virtualiame pasaulyje jau pasižymėjo Britney Spears ir Henry Rollins, KISS išleido žaidimą Psycho Circus. Dabar atėjo eilė "thrash'o" veteranams, grupei Metallica. Žaidimą išleis Vivendi Universal Games, o gamins kompanijos Segnana ir Black Label Games. Žaidimo dalyviui teks lakstyti karine transporto priemone postapokaliptinėse dekoracijose JAV ateityje. Metallica grupės narių žaidime neišvysime, tačiau muzika žaidimui bus kuriama jiems dalyvaujant. Demonstracinį klipą jau galima pamatyti svetainėje www.metallicavault.com. Kaip ir daugelyje panašių projektų, Vivendi ir Metallica bendradarbiauja siekdami abipusės naudos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 18

plačiau >>

Nauja Microsoft ASP.Net Web Matrix versija

2003-06-27 | Kompanija Microsoft pristatė nemokamo instrumentų rinkinio voratinklio tarnybų kūrimui ASP.Net Web Matrix versiją. Pirmasis šios sistemos variantas pasirodė maždaug prieš metus ir buvo visiškai nemokamas. Naujoji versija palaiko duomenų bazes MS Access ir yra suderinta su programavimo kalba Microsoft J#. Iki šiol programuotojai, naudojantys ASP.Net Web Matrix galėjo naudoti tik kalbas Visual Basic ir C#. Tačiau Web Matrix dar toli nuo pabaigimo – naujoji versija turi indeksą 0.6. Be to, programuotojams, naudojantiems ASp.Net, Microsoft sukūrė startinių komplektų rinkinį – paprastų programų tipinių užduočių sprendimui: elektroninė komercijos organizavimui, interneto bendruomenių kūrimui ir pan.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Australijoje kilo skandalas dėl mobiliųjų telefonų dangtelių

2003-06-27 | Marihuanos kvapo mobiliųjų telefonų dangteliai Australijoje sukėlė tokį skandalą, kad juos parduodančiai įmonei teko išimti savo gaminius iš technologijos mugės Sidnėjuje stendo. Naujojo Pietų Velso ministras pirmininkas Bobas Karas ir vietos valdžia sukritikavo žalius, marihuanos motyvais išpieštus dangtelius, pareikšdami, kad jie skatina jaunimo narkomaniją. "Corporate Phone Covers" vadovas ir įkūrėjas Robertas Pančas sakė, jog reakcija buvo perdėta. "Tai naujovė. Jūs nepirktumėte didelio šokolado gabalo vien pauostę šokoladą", - teigė jis. Įmonės vadovo teigimu, Kinijoje gamintų marihuanos kvapo dangtelių, siūlomų drauge su šokolado, braškių, mėlynių, vyšnių ir rožių kvapo dangteliais, prekyba iki šiol vyko gerai. Tiesa, jie buvo parduodami 18 metų jau turintiems asmenims.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virusas buvo nulaužtas tam, kad jį nukenksminti

2003-06-27 | Prieš mėnesį buvo pranešta apie naujo kompiuterinio viruso „Fizzer“ pasirodymą internete. Šis „kirminas“ masiškai siuntinėja savo kopijas elektroniniu paštu ir duomenų apsikeitimo programos „KaZaA“ tinklu. „Fizzer“ gali fiksuoti visus klaviatūros klavišų paspaudimus, tokiu būdu fiksuodamas vartotojo įvedamą tekstą, bei turi, taip vadinamą, „trojos“ programą. Be to, šis virusas karts nuo karto susijungia su kūrėjo tinklapiu, esančiu viešame „Geocities“ serveryje, ir atsisiunčia savo atnaujintas versijas. Tuo ir pasinaudojo Didžiosios Britanijos bendrovės IC5 darbuotojai. Jie paskelbė, kad įsilaužė į tinklapį, kurį „Fizzer“ naudoja atsinaujinimui ir pakeitė viruso atnaujinimo programą. Dabar virusas, po apsilankymo tinklapyje, pats pasišalina iš užkrėstų kompiuterių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje baigėsi IP adresai

2003-06-26 | Per artimiausius porą metų Azijos šalys – visų pirma Kinija, Japonija ir Pietų Korėja – gali susidurti su rimta problema – baigiasi skaitmeninių IP adresų, pagal kuriuos kompiuteriai ir kiti prietaisai atpažįstami internete, atsargos. Šiuo metu IP adreso ilgis yra 32 bitai, o bendras adresų skaičius siekia beveik 4,3 mlrd. Tačiau didžioji šių adresų dalis priklauso JAV, Kanadai ir Europos šalims. Pavyzdžiui, Amerikai tenka net 70% visų adresų. Daugiau nei prieš 20 metų, kai buvo diegiamas protokolas IPv4, niekas ir nenumanė, kad Azijoje internetas taip sparčiai plis. Todėl Kinijai tebuvo išskirta 22 mln. IP adresų. Praėjusiais metais šioje šalyje interneto vartotojų skaičius pasiekė 17 mln. ir jų toliau daugėja. Japonijoje ir Korėjoje adresų deficito problema taip labai opi, ypač mobiliųjų telefonų ir buitinės technikos srityse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacinė revoliucija baigėsi

2003-06-26 | Jau ne kartą rašyta apie tai, kad informacinių technologijų šaka gyvena ne pačius geriausius laikus. Ir visai tikėtina, kad ankstesnio augimo ji jau niekada nebepasieks. Reikalas tame, kad informacinės technologijos išnaudojo savo revoliucinį potencialą. Dabar IT – toks pat verslas, kaip ir gaivinančių gėrimų prekyba arba automobilių gamyba. Gigantiško augimo dešimtimis procentų per metus jau niekada nebebus. Informacinių technologijų diegimas jau nebeužtikrina privalumų versle. Jei prieš dešimt metų, įdiegus kokią naują informacinę sistemą, buvo galima iš esmės sumažinti prastovas ir įgauti pranašumų konkurencijoje, tai dabar visi tokias sistemas turi. Taip kaip telefono ryšį. Jis turi būti nebrangus, efektyvus ir kokybiškas. Būtent todėl vis labiau populiarėja pigūs serveriai su Intel procesoriais ir Linux, o Linux serveriai su RISC procesoriais populiarumą praranda. Įdomų straipsnį apie tai parašė Nicholas Carr žurnale Harward Business Review. Jo nuomone, IT rinka yra pasidalinusi į du segmentus: masinį, kuriame vyrauja kompanija Dell, kurianti pigius ir efektyvius sprendimus, ir "high-end", kuriam diriguoja IBM.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!