LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Moksleiviams ir studentams – "Microsoft" programos pigiau

2006-09-14 | Lietuvos moksleiviai ir studentai, o taip pat jų šeimos nariai turi galimybę naudotis populiariomis kompiuterio programomis labai palankiomis sąlygomis. Jiems siūlomas specialus "Microsoft Office 2003 Student and Teacher Edition" paketas, apimantis visas bazines mokymuisi būtinas programas. Nekomerciniam naudojimui skirtą programų rinkinį gali įsigyti moksleiviai, studentai, o taip pat bendrojo lavinimo mokyklų pedagogai ir aukštesnio bei aukštojo mokslo įstaigų dėstytojai. Programinę įrangą turės galimybę naudoti ir jų šeimos nariai, nes vieną rinkinio licenciją leidžiama įdiegti net į 3 namuose esančius kompiuterius. "Šiuolaikinio studento gyvenime kompiuteris palaipsniui tampa būtina mokymosi priemone, kurios pagalba ugdymas gali tapti ne tik įdomesnis, bet ir efektyvesnis. Suprasdami tai, stengiamės sukurti jiems kuo palankesnes sąlygas naudotis legaliomis kokybiškomis programomis ir taip siekti geriausių rezultatų", - sako "Microsoft Lietuva" generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Vienos mokslo bendruomenei siūlomos "Office Student and Teacher Edition" rinkinio licencijos kaina sudaro vos apie dešimtadalį standartinio "Microsoft Office" paketo kainos. Nepaisant to, į rinkinį įtrauktos visos būtiniausios vartotojams gerai pažįstamos "Office" programos: tekstų redaktorius "Word", skaičiuoklė "Excel", prezentacijų rengimo įrankis "Power Point" bei elektroninio pašto programa "Outlook".

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Saugumo diena šiemet – rugsėjo 19-oji

2006-09-14 | Šių metų rugsėjo 19d. įvyks jau šeštoji informacinių technologijų saugos konferencija "Security Day". Tai vienintelis nuolatinis renginys Baltijos šalyse, skirtas išimtinai informacijos technologijų saugumui. "Security Day" kiekvienais metais savo esamiems ir potencialiems klientams organizuoja Baltijos šalių ir Suomijos informacinių technologijų įmonių grupė "Santa Monica Networks" . Trijose Baltijos šalyse tris dienas truksiančioje konferencijoje pranešimus skaitys "Hansabanko", LR Vidaus reikalų ministerijos, kompanijų "Cisco Systems", "Juniper Networks", "Check Point Software Technologies", "Pointsec Mobile Technologies", "Internet Security Systems", "F-Secure Corporation", "RSA Security", "Trend Micro", "Nokia Enterprise Solutions" ir "Websense" atstovai. Pasak UAB "Santa Monica Networks" generalinio direktoriais Kęstučio Lipnicko, kiekvienais metais vis augantis "Security Day" dalyvių skaičius ir noras patekti į šią konferenciją byloja apie jos aktualumą. "Praėjusiais metais konferencijoje sulaukėme 250 dalyvių. Šiais metais tikimės ne mažiau. Didžioji dalis dalyvių – nuolatiniai "Security Day" svečiai IT profesionalai, – pažymi Kęstutis Lipnickas. Konferencijos metu paraleliai vyks dvi – "Strateginė" ir "Techninė" sesijos. Jų dalyviai gaus naujausią informaciją apie IT saugos organizacinius aspektus ir sprendimus. Pasibaigus sesijoms bus surengta pirmaujančių IT gamintojų paroda, kurios metu gamintojai demonstruos IT įrangą ir naujausius IT sprendimus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuterio kietojo disko 50-mečio jubiliejaus dieną ekspertai atkreipia dėmesį į informacijos saugumą

2006-09-13 | Rugsėjo 13 dieną viso pasaulio informacinių technologijų specialistai ir vartotojai mini labiausiai paplitusios ir vienos svarbiausių kompiuterinės informacijos laikmenos – kietojo disko (HDD – Hard Disk Drive) penkiasdešimtmečio jubiliejų. Lygiai prieš 50 metų, 1956 metų rugsėjo 13 dieną, IBM pristatė pirmąjį kietą diską, pavadintą RAMAC (Random Access Method of Accounting and Control). RAMAC, sveriantis apie toną, savo dydžiu prilygo dviems šaldytuvams ir picos dydžio magnetinėse plokštelėse talpino tuomet milžinišką informacijos kiekį – 5 megabaitus (MB). Šiandien tokį kiekį atminties užima vienas muzikinis kūrinys arba kelios vidutinės kokybės fotografijos. Po 25 metų, kartu su pirmuoju IBM asmeniniu kompiuteriu, pasirodė ir jiems skirti diskai, talpinę 40 MB informacijos. Šiandien asmeninių kompiuterių diskų talpa siekia iki 750 gigabaitų (GB), o maždaug 200 GB talpos kietasis diskas laikomas standartiniu. (1 GB – 1024 MB) Per metus yra parduodama per 260 milijonų kietųjų diskų, o informacijos saugojimo savikaina per visą kietojo disko istoriją sumažėjo nuo 2000 JAV dolerių iki pusės JAV cento vienam megabaitui. Per visą 50-metį sparčiai augo kietojo disko talpa, informacijos perdavimo greitis, tuo pačiu mažėjo informacijos saugojimo savikaina ir diskų svoris bei matmenys – juos dabar galima naudoti ne tik stalo ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, bet ir kišeniniuose kompiuteriuose, muzikiniuose grotuvuose bei mobiliuosiuose telefonuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto cenzūra: asmens laisvės suvaržymas ar neišvengiama būtinybė?

2006-09-05 | Viena svarbiausių propaguojamų interneto savybių - laisvė pasisakyti. Pasak filosofo Arūno Sverdiolo, internetas buvo nauja laisvės proga, kuri galėjo tapti svarbia viešumo sfera - nebrangia, visiems prieinama, nekontroliuojama. "Kai pasitaiko tokia laisvės proga, tai visada yra iššūkis. Tačiau diskusijų svetainės Šiandien tapo virtualia išvietės siena. Taip pavadinčiau mūsų internetinius komentarus, kurie, mano manymu, parodo visuomenės psichinę būklę. O ji yra labai bloga", - sako filosofas. Pasak A.Sverdiolo, mūsų internetinių komentarų turinys labai skurdus, mat jų esmė - ne žinių pateikti, o visiems garsiai paskelbti tai, kas draudžiama, nors šiaip kiekvienam mūsų žinoma: "Pastebėjau, kad rusiškame internete komentarai kur kas analitiškesni, nors jie ir kandūs, ir ironiški, tačiau nėra tokio veršiško garsaus bliovimo. Mane stebina, kad net lietuviškose specializuotose filosofijos ir kultūros svetainėse paplitęs "išvietinis" rašymas". Advokatų kontoros "Norcous & partners" advokatas Mindaugas Civilka sutinka, kad internete vienas šalia kito veši pagrįsti faktai, autoritetingos nuomonės ir nežabotas šmeižtas. Internetas tampa vienintele beveik nekontroliuojama viešąja erdve, kurioje dažnai pasitaiko žmogaus garbės ir orumo pažeidimų. Jų itin padaugėjo suteikus galimybę vartotojams portaluose skelbti necenzūruojamus komentarus. Remiantis teisiniais aktais, tokių portalų redakcijos tampa atsakingos už komentarų turinį, jei imasi jį redaguoti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 31

plačiau >>

IBM pristato bendradarbiavimo sprendimus milijonams „Linux“ vartotojų

2006-08-28 | IBM pradeda tiekti „IBM Lotus Sametime“ programinės įrangos palaikymą serveriams ir darbo vietoms, kuriose dirbama su „Linux“ operacine sistema. „Lotus Sametime“ programinės įrangos palaikymo paketas, skirtas „Linux“ operacinei sistemai, vartotojams suteikia galimybę integruoti vieną pirmaujančių bendradarbiavimo realiu laiku programinių įrangų į „Linux“ platformą. „Lotus Sametime“ programinė įranga yra įvairaus dydžio įmonėms skirtas programų rinkinys, leidžiantis darbuotojams saugiai tarpusavyje bendrauti realiu laiku apsikeičiant momentinėmis žinutėmis bei rengiant „web“ konferencijas. „IBM yra pirmasis programinės įrangos tiekėjas, pasiūlęs įmonėms skirtą saugumo reikalavimus atitinkančią bendravimo realiu laiku programinę įrangą „Linux“ serveriams ir darbo vietoms. „Lotus Sametime“ programinė įranga pagreitina žmonių tarpusavio komunikavimą bei taupo kaštus rengiant bendrus darbo grupių susirinkimus. Tai ypač aktualu didesnėms įmonėms, nes „Lotus Sametime“ leidžia iš savo darbo vietų tiesiogiai dalyvauti virtualiuose susirinkimuose, kuriuose yra pristatoma informacija skaidrių ir kitos audio-video medžiagos pagrindu. Tuo pat metu vartotojas galės pasirinkti darbo aplinkos ir serverių terpę, kuri geriausiai tenkina jų poreikius“, - sakė Tautvydas Cibas „IBM Lietuva“ programinės įrangos pardavimų vadovas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Programinės įrangos licenzijų nuoma sostinės Savivaldybei padės mažinti kaštus

2006-08-28 | Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama e. sveikatos ir e. švietimo projektus, viešųjų pirkimų būdu įsigijo programinės įrangos licencijų nuomą. Sėkmingai įgyvendinus šiuos projektus, sostinės gydymo įstaigose atsiras galimybė elektroniniu būdu registruoti pacientų apsilankymus, tyrimus ir ligos istorijas, o švietimo įstaigose bus įdiegtos centralizuotos finansų valdymo ir dienyno sistemos. Programinės įrangos licencijų nuomos metodas leis ne tik gerinti socialių institucijų administravimo lygį, pagreitins socialinių paslaugų teikimą ir pagerins jų kokybę, bet ir sumažins šios veiklos kaštus. Licencijų nuoma, o ne jų pirkimas pasirinktas dėl to, kad nuoma užtikrina naujausių programinės įrangos versijų gavimą be papildomų išlaidų. Vilniaus miesto poliklinikas, mokyklų administracijas, darželius ir kitas socialines paslaugas teikiančias institucijas "Microsoft" programinės įrangos licencijomis aprūpins įmonė UAB "DPA programinė įranga", laimėjusi konkursą. Trejiems metams sostinės Savivaldybė nuomoja per 1600 licencijų. Jų nuomos vertė siekia 884 tūkst. litų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauja "Logitech" pelė- perversmas kompiuterių valdymo srityje

2006-08-24 | "Logitech" šiandien rinkai pristatė naują kompiuterinę pelę, kuri, tikimasi, sukels perversmą kompiuterių valdymo srityje. Tai naujas produktas kompiuterių valdymo įrenginių rinkoje, iš esmės keičiantis duomenų paieškos principus. Kompiuterinė pelė jau seniai tapo nepakeičiamu įrankiu valdant kompiuterį, tačiau standartinė pelė šiandien jau nebepatenkina daugelio vartotojų poreikių- greitai naršyti keliose interneto svetainėse, didelėse elektroninėse lentelėse, muzikos kataloguose, ieškoti ir apdoroti skaitmenines fotografijas ir pan. Naujos bevielės "Logitech" pelės "MX Revolution" ir nešiojamiems kompiuteriams skirta "VX Revolution" iš esmės keičia skaitmeninių duomenų valdymo praktiką. Abi naujosios pelės turi itin greitą naršymo ratuką "MicroGear Precision Scroll WheelBoth", kuris gali laisvai suktis net iki septynių sekundžių. Ši pelės savybė leidžia vienu lengvu piršto judesiu praleisti šimtus puslapių. Pelėje taip pat įmontuotas paieškos mygtukas "One-Touch", leidžiantis pažymėti žodį ar frazę interneto puslapyje ar dokumente ir vienu paspaudimu atlikti jų paiešką. Naujoji pelė yra itin ergonomiška - dirbant su ja galima greitai užsimiršti, kad ji išvis yra. Neseniai "Logitech" atlikti tyrimai parodė, kad daugelis žmonių vidutiniškai vienu metu dirba su šešiomis programomis, o programos tarpusavyje kaitaliojamos kas 50 sekundžių. Šiam procesui valdyti kiekvienas kompiuterio vartotojas per aštuonių valandų darbo dieną pelės ratuką pasuka net 8 metrus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas

2006-08-21 | Daugiau kaip pusė lietuvių nesugebėtų į savo kompiuterį įsidiegti naujos programos versijos. Ši užduotis yra neįveikiama beveik 55 proc. kompiuterių naudotojų mūsų šalyje. Tokius rezultatus atskleidžia bendrovės „IBM Lietuva“ užsakymu atliktas „Vilmorus“ tyrimas. Kas penktas tautietis tikina sugebantis pats, be niekieno pagalbos, įsidiegti naujausią naudojamos programos versiją. Dar tiek pat galėtų įsidiegti, jei prieš tai jiems kas nors paaiškintų, kaip tai daroma. Beje, moterims ši užduotis labiau neįveikiama nei vyrams – 61 proc. moterų nesugebėtų įsidiegti pačios programos, kai su tuo nesusidorojančių vyrų yra 47 procentų. Mažiausiai problemų šis dalykas kelia studentams ir moksleiviams. Daugiausia – pensininkams. Ši problema yra aktuali ir individualiems vartotojams, ir įmonių darbuotojams, nes, remiantis tyrimo duomenimis, dauguma kompiuterių vartotojų be specialistų pagalbos nesugeba įdiegti ar atnaujinti programinę įrangą ar savo darbo aplinką. „Tenka pastebėti, kad verslo vartotojai, kasdien naudodamiesi kompiuteriais, dažniausiai susiduria su programinės įrangos atnaujinimo sunkumais. Išeitimi galėtų būti „IBM Tivoli Provisioning Manager Express“. Tai turimų informacinių technologijų saugojimo ir naudojimo sprendimų paketas, skirtas smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją

2006-08-03 | IBM pristatė atnaujintas modulines tarnybines stotis "BladeCenter" ir "System x" serverius, kurie padeda sumažinti energijos ir vėsinimo kaštus. Naujosios sistemos leidžia taikomąsias programas naudoti 90 proc. geriau, o elektros energijos naudojimo efektyvumą padidina iki 163 proc. Atnaujinti serveriai gali dirbti su keturių branduolių CPU procesoriais. "Pristatomos sistemos iš esmės tęsia IBM inovacijas, skirtas didinti klientų įrangos efektyvumą. Šie konkretūs atnaujinimai siūlo naujausią energijos efektyvumą ir dviejų branduolių technologijos derinį", - sako "IBM Lietuva" sisteminių produktų pardavimo vadovas Jonas Juodviršis. Naujasis IBM "BladeCenter HS21" yra didelio tankio modulinis serveris, sukurtas palaikyti visą "BladeCentre" talpyklų šeimą. Vartotojams jis leidžia dvigubai pagerinti eksploatacines turimos infrastruktūros savybes. Atnaujintiems IBM "System x" serveriams panaudota ateities kartos "IBM "Xtended Design Architecture" architektūra, suteikianti efektyvesnį valdymą, energijos panaudojimą ir kitas galimybes. Pavyzdžiui, dabar dviejų procesorių "System x3650" serveris su IBM "Java 2 5.0 Runtime Enviroment" aplinka pasiekia beveik 115 tūkst. verslo operacijų per sekundę greitį. Tai 14 proc. geresnis rezultatas nei ankstesnių sistemų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu

2006-08-03 | Informacijos telefonu ir kontaktų centrų paslaugų lyderė šalyje bendrovė "Lintel" trumpuoju numeriu 1518 pradeda teikti profesionalias konsultacijas darbo asmeniniu kompiuteriu ir interneto klausimais. Tai pirmoji tokio pobūdžio paslauga Lietuvos rinkoje. Fiksuotojo ir mobiliojo ryšio vartotojai reikiamas konsultacijas galės gauti nedelsiant- visą parą, be poilsio dienų. Kompiuterių ir interneto vartotojai nuo šiol technines problemas gali išspręsti nekviesdami specialisto į namus. Bendrovės kompiuterių specialistai patars elektroninio pašto, didelės apimties byloms persisiųsti naudojamų FTP ir P2P programų, taip pat interneto naršyklių, "Skype", antivirusinių ir anti-spyware, "MS Office" paketo programų "Word" ir "Excel", periferinių įrenginių diegimo bei naudojimo klausimais. "Mes ir anksčiau sulaukdavome kompiuterių ir interneto vartotojų užklausų su prašymais padėti išspręsti kilusius sunkumus. Paaiškėjo, kad dažniausiai vartotojų darbą trikdo palyginti nesudėtingos problemos, kurioms išspręsti žmonėms tiesiog trūksta darbo kompiuteriu įgūdžių", – teigė Daiva Urbanavičienė, UAB "Lintel" generalinė direktorė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!