LT   EN   RU  
2021 m. sausio 21 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Kompiuterius vogti tampa sunkiau

2003-06-26 | Dvi kompanijos - "Phoenix Technologies" ir "Softex" sukūrė "TheftGuard" - sprendimą, skirtą kovai su kompiuterių vagimis. Šis sprendimas susideda iš dviejų dalių - programinės įrangos, įdiegtos kompiuterio BIOS (bazinėje įvedimo/išvedimo sistemoje) ir dirbančios nepriklausomai nuo kompiuterio operacinės sistemos bei specialaus "TheftGuard" tinklalapio. Kai kompiuteris prisijungia prie interneto, jis bando susisiekti su minėtu tinklalapiu ir "sužinoti", ar kompiuteris nepavogtas. Dingus kompiuteriui, vagystės auka užregistruoja savo kompiuterį "TheftGuard" tinklalapyje ir kai tik pavogtas kompiuteris prisijungia prie interneto, galima sužinoti jo IP adresą, interneto paslaugų teikėją ir perduoti informaciją policijai. Taip pat galima imtis ir kitų apsaugos priemonių - sutrikdyti kompiuterio darbą, ištrinti duomenis ir panašiai. Kitos kompanijos taip pat yra sukūrusios panašias interneto ryšiu pagrįstas apsaugos technologijas, tačiau "TheftGuard" sprendimas pranašesnis ir veikia netgi pakeitus kompiuterio kietąjį diską. Žinoma, galima pakeisti kompiuterio BIOS, tačiau tai yra per sudėtinga vidutinės kvalifikacijos vagišiui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Microsoft sertifikuoja skylėtas tvarkykles

2003-06-25 | Kompiuterinio saugumo ekspertai iš Anglijos kompanijos NGSSoftware įspėja, kad visoje eilėje Microsoft sertifikuotų tinklo plokščių tvarkyklių operacinei sistemai Windows Server 2003 yra gana nemaloni skylė, dėl kurios gali nutekėti konfidenciali informacija. Problemos esmė tame, kad protokolas Ethernet operuoja duomenų blokais, ne didesniais kaip 46 baitai. Jei aukštesnio lygio protokolas, pavyzdžiui IP, naudoja mažesnius paketus, tai tinklo plokštės tvarkyklė automatiškai juos papildo iki 46 baitų. Pagal idėją, šiam papildymui turėtų būti naudojami "sintetiniai" duomenys, pavyzdžiui nulių seka. Tačiau kai kuriose tvarkyklėse tam naudojami atsitiktiniai duomenys, paimti iš kompiuterio atminties. Čia ir slypi grėsmė prarasti informaciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sun žengia į kompiuterinių žaidimų rinką

2003-06-25 | Kompanija Sun Microsystems planuoja paskelbti apie naujo padalinio, kuris užsiims kompiuterinių žaidimų technologijų kūrimu, įsteigimą. Padalinio Game Technologies Group uždavinys bus populiarinti Java ir kurti programines priemones žaidimų gamybai šioje platformoje. Sun programinės įrangos techninis direktorius Johnas Fowleris pabrėžė Voratinklio žaidimų paplitimą ir pareiškė, kad nepriklausoma nuo platformų technologija Java jau dabar yra pagrindinė platforma žaidimų mobiliems telefonams kūrimui. Naujajam padaliniui vadovaus Chrisas Melissinos, ilgą laiką atstovavęs Sun interesus tarp kompiuterinių žaidimų gamintojų. Jo nuomone, greitai suvoks visą funkcionalumo reikšmę žaidimuose bet kokioms platformoms – ne tik asmeniniams kompiuteriams, bet ir delninukams ar mobiliems telefonams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Microsoft" atsisakys "Internet Explorer" kaip atskiro produkto

2003-06-25 | "Microsoft" "Internet Explorer" programos vadybininko Brajeno Kantrimano teigimu, kompanija likviduos savarankiškas interneto naršyklės versijas. "Microsoft" jas toliau kurs tik kaip operacinės sistemos dalį", - pareiškė vadybininkas. B.Kantrimanas paneigė įtarimus, kad sprendimas atsisakyti savarankiško IE produkto susijęs su juridiniais klausimais. Jis teužsiminė, kad šio žingsnio priežastis - naujos apsaugos priemonės, kurios bus įtrauktos į "Windows Longhorn" operacinės sistemos versiją. Laukiama, kad "Longhorn" turės apsaugos sistemą, vadinamą "Next-Generation Secure Computing Base" (ankstesnis pavadinimas - "Palladium").

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikiečiai gali užmiršti anonimiškumą internete

2003-06-21 | Teisėjas John Batesas, nagrinėjantis JAV Įrašų kompanijų asociacijos (RIAA) ieškinį prieš interneto paslaugų teikėją Verizon, atmetė pastarosios kompanijos protestą dėl ankstesniojo sprendimo. Priminsime, kad anksčiau Batesas nusprendė, jog IPT turi atskleisti dviejų savo vartotojų, aktyviai besisiunčiančių muziką iš failų keitimosi tinklų, asmenybes. Verizon kategoriškai nesutiko su tokiu sprendimu, teigdama, kad tokia praktika gali pakenkti interneto vartotojų konfidencialumui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Du trečdalius elektroninio pašto "šiukšlių" siunčia sukčiai

2003-06-21 | JAV federalinės prekybos komisijos (FTC) atliktas tyrimas parodė, jog dviejuose trečdaliuose elektroninio pašto šiukšlintojų (spamerių) atsiustų laiškų yra melaginga informacija, juos rašo sukčiautojai. Šis rodiklis atrodo dar prasčiau, atsižvelgiant į tai, kad, statistiniais duomenimis, šiukšlės (spamas) sudaro beveik pusę visų amerikiečių gaunamų laiškų. FTC tyrimo metu buvo išnagrinėtas vienas tūkstantis atsitiktinai atrinktų laiškų, gautų per paskutinius šešis 2002 metų mėnesius. Paaiškėjo, jog 66 procentuose laiškų eilutėse "siuntėjas" ir "tema" yra sąmoningai melagingos informacijos arba laiško tekstą akivaizdžiai sukūrė sukčiautojai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauji virusai taikosi į tinklo resursus

2003-06-21 | Internete plinta keli nauji ir gana pavojingi virusai. Dauguma jų taikosi sugadinti duomenis, prieinamus per vidinį tinklą. Sudėtingas virusas W32/Kullan-A, kuris nusikopijuoja save į Windows sisteminį aplanką ir pažeidžia tinkle esančius duomenis. Kitas virusas, plintantis per IRC serverius, yra sudarytas iš kelių komponentų, o kai kurie jų netgi yra legalios programos. Šis Trojos arklys išnaudoja seną skylę Microsoft IIS serveryje ir įdiegia save į pažeidžiamas mašinas. Tuomet virusas prisijungia prie tam tikro IRC kanalo ir laukia komandų iš hakerio. Šiomis komandomis hakeris gali gauti informaciją apie kompiuterį, parsiųsti ar išsiųsti failus iš pažeisto kompiuterio, paleisti programas ir kt.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Garso įrašų kompanijos rengia diversiją prieš piratus

2003-06-21 | Didžiausios pasaulio garso įrašų kompanijos, tokios kaip Universal Music, Warner Music, Sony Music, BMG ir EMI neoficialiai finansuoja specialias kompiuterines programas, kurių tikslas – trukdyti kompiuterių darbui ir stabdyti interneto ryšį tiems, kurie nelegaliai siunčiasi muziką. Taip teigia laikraštis The New York Times. Laikraščio duomenimis, garso įrašų kompanijos tiria galimybes panaudoti įvairias priemones piratavimo prevencijai – interneto ryšio spartos sumažinimą arba tinkle patalpinti failus, kurie veikia kaip virusai. Jei tokios priemonės bus iš tiesų panaudotos, tai būtų pati agresyviausia ataka prieš piratus garso įrašų istorijoje. Iki šiol kompanijos apsiribodavo ieškinių pateikimu atskiriems asmenims. Buvo mėginama bylų keitimosi tinkluose talpinti tam tikrą skaičių netikrų muzikinių bylų, tačiau tai realių rezultatų neatnešė. Susidomėjimas agresyvesniais kovos metodais išaugo, kai neseniai Los Andželo teismas nusprendė, jog kompanija StreamCast Networks, tinklų Grokster ir Morpheus savininkė, nepažeidė autorinių teisių įstatymo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Serialo Simpsons herojai dalyvaus kompiuteriniame žaidime

2003-06-21 | Kompanija Fox Interactive kovo viduryje sudarė sutartį su Vivendi Universal Games ir ruošiasi sukurti kompiuterinį žaidimą, kurio herojai bus populiaraus serialo "Simpsonai" personažai. Žaidimas pagal žanrą gali būti priskirtas automobilių lenktynėms. Žaidimo procesas bus sudarytas iš misijų rinkinio, kurių daugumoje teks važinėtis automobiliu ir tik kai kuriose – vaikščioti pėsčiomis. Žaidžiant Homerio, Barto, Mardžės, Lizos ar Abu vaidmenyje bus galima iki smulkmenų išnagrinėti virtualų Springfildą ir apžiūrėti jo įžymybes – Simpsonų namą, atominę elektrinę, parduotuvę Kwik-e-Mart bei kitas vietas, įsimintinas serialo gerbėjams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 39

plačiau >>

Kazaa nebebus šnipinėjimo modulių

2003-06-20 | Gegužės pabaigoje kompanija Sharman Networks failų keitimosi tinklo Kazaa tinklapyje išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, jos šio tinklo kliente nebebus šnipinėjimo modulių, rinkusių duomenis apie vartotojo veiklą. Tokie kaltinimai Kazaa pusėn buvo mesti ne kartą. Dėl to buvo laikinai sustabdytas klientinės programos platinimas svetainėje Cnet Download. Kaip teigia Sharman Networks, Kazaa Media Desktop yra nemokama programa, kurios aptarnavimo išlaidos atsiperka legaliais būdais. Tai yra legalios medžiagos platinimas atsižvelgiant į autorines teises ir reklamos talpinimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!